İlk kv konum hadi hayırlı olsun

Bence kendinize sormanız gereken konu şu,

eğer sizin ailenizin şehrinde yaşasaydınız, aileniz eşinizin üstüne düşse, ilgilense güzelce, ama eşiniz ailenizin gelmesinden sıkıntı duysa, benim ailem bizden uzakta sizinkiler neden hep dibimizde, gelmesinler artık haksızlık bu dese, anneniz dükkana geldiğinde eşiniz surat asıp arka tarafa geçse ve anneniz akşam size, "bir daha sizi rahatsız etmem kusura bakmayın" diye mesaj atsa siz nasl hissederdiniz?

Ben size ne hissedeceğinizi söyleyeyim, sen benim aileme nasıl böyle davranırsın diye başını yerdiniz eşinşzin. Eşiniz ve ailesi için üzülüyorum, saf ve masum insanlar gibi duruyor..

Allah bu devirde yeni gelinlerin kızların şerrinden kayınvalideleri korusun. Kocayı alınca tapusunu da aldığını sanan buldumcuk mıy mıy gelinlerle dolu etraf. Sen koru yarabbim.
Analarda bi tuhaf olmuş.
Kızım gittiğin yerde mutlu ol diyeceklerine neden gittin diyorlar :KK70:
En iyisi görümce olmak. Her türlü kötüsün hzhshs

Hadi tamam ailemi özledim diye böyle düşüncelere kapılmış olmam normal ama ilk evlendiğimde nerdeyse kayınvalidem haftanın 3-4 günü çağırır giderdik üstüne bir de günlerine çağırırdı giderdim bir süre sonra baktım hergün olmaya başladı psikolojim bozuldu bir şekilde mesafemi koydum şimdi yine aynı duruma düşünce bocaladım sadece işin icine kendi ailemi katmak yanlış oldu
bak her gün geliyorlarsa güler yüzle ağırlama git odana işim var de normal bi aile değiller bir süre sonra orası "bizim iş yeri" derlerse şaşırma sahiplenirler iyice yan yana olursunuz

ne tatlı kadınmış sana hiçbişey yansıtmamış problemi anlamış kendi içinde çözümlemiş açıklamasını bile yapmış.bilseniz biz ne tür fesatlıklarla ali cengiz oyunları oynuyoruz.şu kayınvalideye şükredersiniz .
Başta belirttim kayınvalidem iyi bir insan diye aksini iddia etmedim. Ki Bazen eşimden bile sıkılıyorum tek başıma vakit geçirmek istiyorum

Sürekli olmasi yanlış bunu doğru bulmuyorum
Kendi ailemde hergun istese onlara da kızarım.
Ama siz hep önceki konularda da kendi ailenizi baskıcı görüp eş ve ailesi ile süper hayat yaşıyor iması yaptınız.
Ailenizi sucladiniz hep.
Şimdi ibre terse döndü
Siz de her gün gel git bana uygun değil diye eşinize söyleyin.
Eşiniz çok anlayışlı (!)ise size destek olsun.
Önceki konularımda pek kayın ailemden bahsetmedim aslında sadece ailemin abartı düşüncelerinden ket vurdum ki hala yanlıştı onlar. Eşim hergün iş yerine gelmelerinden rahatsız değil

Önceki konularımda pek kayın ailemden bahsetmedim aslında sadece ailemin abartı düşüncelerinden ket vurdum ki hala yanlıştı onlar. Eşim hergün iş yerine gelmelerinden rahatsız değil
Rahatsiz edici bir durum.
Benim amcaoğlu vardı bekarken bulundugum ilçenin köyünde yaşardı.
Yeğenim seni ziyaret edeceğim deyip okula gelmek isterdi.
Boş dersim yok aram yok okulda onu mu agirlayacagim?
Eve gel öğlen arası gecerim derdi yok okula geleceğim diye bir ısrar vardı okulda yokum derdim bende.
Bazıları cidden tuhaf.
İşyerinde laga luga çok mantiksiz.
Sizin kaynananizda ziyaret istiyorsa evinize gelsin.

Bence kendinize sormanız gereken konu şu,

eğer sizin ailenizin şehrinde yaşasaydınız, aileniz eşinizin üstüne düşse, ilgilense güzelce, ama eşiniz ailenizin gelmesinden sıkıntı duysa, benim ailem bizden uzakta sizinkiler neden hep dibimizde, gelmesinler artık haksızlık bu dese, anneniz dükkana geldiğinde eşiniz surat asıp arka tarafa geçse ve anneniz akşam size, "bir daha sizi rahatsız etmem kusura bakmayın" diye mesaj atsa siz nasl hissederdiniz?

Ben size ne hissedeceğinizi söyleyeyim, sen benim aileme nasıl böyle davranırsın diye başını yerdiniz eşinşzin. Eşiniz ve ailesi için üzülüyorum, saf ve masum insanlar gibi duruyor..
Yani ben kendi ailemin yapısını biliyorum onlarda da rahatsız olduğum şeyler var tabi ki ama onların dışında aynı şehirde olsak bizi darlamazlar. Ya da ben müsade etmem. Eşim zaten 3 ayda 1 görür ailemi hiç neden aramıyosun neden gidelim demiyorsun da demem.

Rahatsiz edici bir durum.
Benim amcaoğlu vardı bekarken bulundugum ilçenin köyünde yaşardı.
Yeğenim seni ziyaret edeceğim deyip okula gelmek isterdi.
Boş dersim yok aram yok okulda onu mu agirlayacagim?
Eve gel öğlen arası gecerim derdi yok okula geleceğim diye bir ısrar vardı okulda yokum derdim bende.
Bazıları cidden tuhaf.
İşyerinde laga luga çok mantiksiz.
Sizin kaynananizda ziyaret istiyorsa evinize gelsin.
Ben iyi bir insan olması vs bunlardan ayrı konuşuyorum zaten ama kötü gelin ilan edildim resmen. Çok görüşemesek ben derim eşime hadi kalk gidelim ya da annenleri çağıralım diye. Gündüz zaten beraberiz bir de akşam çağırıyorlar. Ben bir şekilde reddederim ya da olması gerektiği gibi gideriz. Şunu düşünüyorum ben zaten sürekli gitmeyen bir gelin değilim ki elim boşta gitmem illa birşey götürürüm elimden geleni yaparım. Ama karşı tarafında biraz düşünmesi gerekmez mi ben acaba baskı mı oluşturuyorum diye ?

Ben iyi bir insan olması vs bunlardan ayrı konuşuyorum zaten ama kötü gelin ilan edildim resmen. Çok görüşemesek ben derim eşime hadi kalk gidelim ya da annenleri çağıralım diye. Gündüz zaten beraberiz bir de akşam çağırıyorlar. Ben bir şekilde reddederim ya da olması gerektiği gibi gideriz. Şunu düşünüyorum ben zaten sürekli gitmeyen bir gelin değilim ki elim boşta gitmem illa birşey götürürüm elimden geleni yaparım. Ama karşı tarafında biraz düşünmesi gerekmez mi ben acaba baskı mı oluşturuyorum diye ?
Onu bekleme düşünmezler.

Birbirine sıkı sıkı tutunan ve içinde art niyet barındırmayan aileler böyle düşünmez. Aman yalnız kalmasın aman yorulmasın yemeğe çağıralım diye düşünürler. Siz her davete icabet ederken acaba baskı kuruyor muyum diye düşünmezler, aksi olsa gelmezdi ki? Derler.

Birbirine sıkı sıkı tutunan ve içinde art niyet barındırmayan aileler böyle düşünmez. Aman yalnız kalmasın aman yorulmasın yemeğe çağıralım diye düşünürler. Siz her davete icabet ederken acaba baskı kuruyor muyum diye düşünmezler, aksi olsa gelmezdi ki? Derler.
Erkek kardeşimin kız arkadaşı var o evlendiğinde yarın bir gün, kız baskı hissetmesin diye sürekli söylemem gelmek isterlerse gelirler diye düşünüyordum belki rahatsız olur diye, yanlış düşünüyorum sanırım değil mi😞

Bir kadının kendi ailesinden uzak, esinin ailesinin sehrinde evlenip de mutlu olabilecegine inanmiyorum. Genc kizlara verebilecegim en onemli evlilik tavsiyesi bu olabilir. Asla boyle bi hata kkmse yapmasin. Aileme duskun oldugumdan, ya da onlara yakin yasamak istedigimden degil. Ama kendi aileme uzakken, yeri geldiginde onlarin nazini cekip, yardimina kosmuyorken, kendi akrabalarima sofralar kurup zahmetine katlanmiyorlen, esimin ailesine yapmak durumunda olsam, kendi ailemi istedigim zaman goremiyorken, esimin ailesini istemedigim zaman bile gormek zorunda kalsam hayattan da evlilikten de sogurdum sahsen. Byle bi ortamda kayinvalide melek olsa sevilmez. Insan kendi ailesine haksizlik yaptigini sevgisini vaktini onlara ayiramadigini düşünür bence. Ben iki aileden de uzak yasama taraftarıyım. Yasasin özgürlük. Butun sıkıntınizin temeli de bu malesef. Cozulecegini de sanmiyorum

Bir kadının kendi ailesinden uzak, esinin ailesinin sehrinde evlenip de mutlu olabilecegine inanmiyorum. Genc kizlara verebilecegim en onemli evlilik tavsiyesi bu olabilir. Asla boyle bi hata kkmse yapmasin. Aileme duskun oldugumdan, ya da onlara yakin yasamak istedigimden degil. Ama kendi aileme uzakken, yeri geldiginde onlarin nazini cekip, yardimina kosmuyorken, kendi akrabalarima sofralar kurup zahmetine katlanmiyorlen, esimin ailesine yapmak durumunda olsam, kendi ailemi istedigim zaman goremiyorken, esimin ailesini istemedigim zaman bile gormek zorunda kalsam hayattan da evlilikten de sogurdum sahsen. Byle bi ortamda kayinvalide melek olsa sevilmez. Insan kendi ailesine haksizlik yaptigini sevgisini vaktini onlara ayiramadigini düşünür bence. Ben iki aileden de uzak yasama taraftarıyım. Yasasin özgürlük. Butun sıkıntınizin temeli de bu malesef. Cozulecegini de sanmiyorum
Evet eşim hisselerini satıp iki aileninde olmadığı şehre taşıncaktık. Ama tam tersi oldu o yüzden evet çok zor çözülür

O zaman neden evlenip kendi ailenden uzakta bir şehirde yasamiyi kabul ettin?
Ailesi tabii ki gelecek destek olmaya maddi yada manevi.
Gelmeyecek ya ne demek gelecek. Ayni sehirde hqtta ayni sokakta bile olunsa da her gun kimse kimseyle gorusmemeli. Insanlar niye bu sınırı anlayamıyor ben de bunu anlamıyorum. Isi yogun olan her insan acliktan ölüyor mu? Gerekirse her gun kupkuru makarna yesinler, her gun kqyinvalide gormekten iyidir. Her gun isyerine onlar gelmese isler yürümüyor mu? Insanlarin kendisini her gun gormeyi istememe hakki oldugunu kavrayamiyor ebeveynler

Gelmeyecek ya ne demek gelecek. Ayni sehirde hqtta ayni sokakta bile olunsa da her gun kimse kimseyle gorusmemeli. Insanlar niye bu sınırı anlayamıyor ben de bunu anlamıyorum. Isi yogun olan her insan acliktan ölüyor mu? Gerekirse her gun kupkuru makarna yesinler, her gun kqyinvalide gormekten iyidir. Her gun isyerine onlar gelmese isler yürümüyor mu? Insanlarin kendisini her gun gormeyi istememe hakki oldugunu kavrayamiyor ebeveynler
Teşekkür ederim ben kendimi anlatamadım insanlara

Evet eşim hisselerini satıp iki aileninde olmadığı şehre taşıncaktık. Ama tam tersi oldu o yüzden evet çok zor çözülür
Ben fazla duygusal veya anne babama duskun biri degilim. Iki aileye de uzak yasiyoruz. Birkac ayda bir gidiyoruz. Ben evlenene kadar hayatimda nar ayiklamamistim. Babam eliniz kararir kizim derdi o ayiklayip bize yedirirdi. Kayinvalidemlerde meyve yiyelim dediler bi gün, ben getiririm dedim kalktim. Kucuk gorumcem mutfaga arkamdan gelip, tabaktaki nara bakip babam ayiklamadan nar getirmeyin der bunu niye boyle koydun dedi. Ben de o an ne yapacagimi bilemedim. Hic de zorlanmam acarim ayiklarim ama, o anda ayikladim goturdum. Ama geceye kadar agladim sonra. Babama buyuk bi haksizlik yapmisim gibi hissettim. Omrumde bana elimi nara surdurmeyen adam bi yanda, nar ayiklanmadan sofraya gelirse kizan padisah hazretleri bi yanda. Oyle bi ofkelendim ki. Bagirdim cagirdim esime. Bir daha benden bir bardak su istemesin o adam, annen simartmis olabilir, ben annen gibi kolesi degilim dedim. Dokunuyor iste insana , onlarin normal saydigi her sey dokunuyor

X