İlkokul 3.sınıf ödev, ders tekrarı, sonraki derse hazırlık yok.

Mare123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
19
7
Herkese merhaba,.
Kızım ilkokul 3.sınıfa gidiyor.Bu yıl ikinci dönem devlet okulundan özel okula geçiş yaptık. Ancak bu okulunda ödev ve dres çalışma yok. İki kaynak kitaptan ilerliyorlar. Kızıma evde bir saatlik çalışma yapalım diyorum, yapmak istemiyor. Bu durumla ilgili düşünce ve yorumlarınızı paylaşırmısınız?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

zxshermine

Guru
Pro Üye
16 Haziran 2011
5.157
10.888
Herkese merhaba,.
Kızım ilkokul 3.sınıfa gidiyor.Bu yıl ikinci dönem devlet okulundan özel okula geçiş yaptık. Ancak bu okulunda ödev ve dres çalışma yok. İki kaynak kitaptan ilerliyorlar. Kızıma evde bir saatlik çalışma yapalım diyorum, yapmak istemiyor. Bu durumla ilgili düşünce ve yorumlarınızı paylaşırmısınız?

Yıl içerisinde okul değişikliği yapmanızın özel bir sebebi mi vardı ?

Öğretmeninden bilgi aldınız mı ? Kızınızın yapması istenen bir çalışma olup sizinle paylaşmıyor olabilir mi ?

Falan Filan

İmkânı olan delirsin..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2020
2.060
6.269
8.50-16.50 saatleri arasinda devlet okulunda 3.sınıfta oglum.Biz her gün ödev ve soru cozuyoruz.Her hafta cuma günü genel deneme sınavı oluyorlar.
Öğretmenle ilgili ödev durumu diye düsünüyorum.Bizim ögretmenimiz ödeve alısması konu tekrarı yapılması lazım diyor.Kolejlerde ögretmenlerden ziyade sistem farklı isliyor acıkcası.Kızım kolejdeydi 8 sene.Devlet okulundan daha memnunum.

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
9.961
18.393
8.50-16.50 saatleri arasinda devlet okulunda 3.sınıfta oglum.Biz her gün ödev ve soru cozuyoruz.Her hafta cuma günü genel deneme sınavı oluyorlar.
Öğretmenle ilgili ödev durumu diye düsünüyorum.Bizim ögretmenimiz ödeve alısması konu tekrarı yapılması lazım diyor.Kolejlerde ögretmenlerden ziyade sistem farklı isliyor acıkcası.Kızım kolejdeydi 8 sene.Devlet okulundan daha memnunum.
Devlet okulu nasıl tam gün olabiliyor acaba?

Hayatinanlamisensin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2016
6.417
7.698
Devlet okulunda kızım 1.sınıf ılk haftadan başladı sınav.Ancak sınav cocukları motive edıyor gayretlendırıyor ogretmenımız kım nerde ne eksiği var sınavla ogrenmıs oluyor ogretmenımız de vatsabtan ısledıgı tahtaya yazdığı konuları fotograf olarak atıyor su dersı su sekılde ogretın diye yontem de gösteriyor odevlerı de oradan atıyor bızım de kaynak setımiz var odevlerı ordanda yapıyoruz cogunlugu ders kitaplarından da yapıyoruz.Genelde odev verıyor her gun arada vermediği nadir oluyor.Odev bır ogrencının en guzel ogrenme ogrendıgını tekrar etme yolu.Odevsız olmaz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 972 gün geçti.

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
2.075
5.577
Karşı çıkanlar olacaktır ama ben matematik öğretmeni olarak ödevi önemsiyorum. Bu demek değiller ki saatlerce test çözsünler. Fakat ders çalışma alışkanlığı ilkokulda ediniliyor. Sırf bu alışkanlık olsun diye günde bir saat de olsa ufak konu tekrarı yapılmalı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 294 gün geçti.

Tavuk_suyu_

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2015
10.311
30.574
Oğlum 2. sınıf ve devlet okuluna gidiyor . Ders saatleri de 9:00 / 15:00.

Gelince işlenilen konuları tekrar edip farklı kaynaklardan test çözüyoruz.Öğretmenimizde fotokopiler veriyor . Yoksa sadece okulda öğrenilenle olmaz , evde de tekrar edip pekiştirmek gerekir.

Mare123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
19
7

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Mare123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
19
7
Yıl içerisinde okul değişikliği yapmanızın özel bir sebebi mi vardı ?

Öğretmeninden bilgi aldınız mı ? Kızınızın yapması istenen bir çalışma olup sizinle paylaşmıyor olabilir mi ?
Devlet okulundaki öğretmenimiz disiplin ve idealist bir öğretmendi.Birinci sınıfın ilk dönemine kadar kızım açısından herşey çok iyiydi. Ancak sonrasında okul ve eğitim yerini watsap grubundan velilerin bitmek bilmeyen istek, şikayet, VS gibi diyaloglarıyla öğretmenin davranışları değişti. Sonrasında uzaktan eğitimle devam ettik. Tekrardan yüzyüze eğitime geçince aynı kısır döngüye girildi. Bu sebeple okul değişikliği yaptık.
Öğretmen ve rehber öğretmen derslerinde durumunun iyi olduğunu, alışma döneminde sorun yaşamadığını söyledi. Bir sorun yaşamadık. Söylememe durumu yok. Öğretmenin ders işleme yöntemi bu. İki kaynak kitaptan okulda ders işliyorlar. Eve kitapta gelmiyor.