İlköğretim Yorum ve Soruları İlkokul destek eğitimi için fikir

Evet hayal ettiğim bir durumu vardı. Farkedilmek. Siz silik çocuklar yetiştirmeye devam edebilirsiniz. Çocuğunun mutluluğu için uğraşan bir anneyi çocuğu ile vurmaktan keyif mi alıyorsunuz, yoksa siz yapamadığınız için mi bu kadar öfkeleniyorsunuz. Her hali ile istediğim bir durum yoktu. Karakter ve ahlakı istediğim yönde. Sizin geberik versiyonlarınuz gibi değil. Ben buraya kaynak bilgisi için konu açtım. Sizin benim çocuğumu eleştirmeye hakkınız yok. Bilgi vermeyenin yazmasına gerek yok. Konu bu değil.
Size verebilecegim tek cevap:

Dionysos olacak o.

Hayatta basarilar.

Öğretmeniniz morpa önermiş siz başka bir kaynak arayışındasınız ama. Öğretmeninizin bilgisinden emin olamamış gibi sorduğunuz için bence böyle tepki geldi.
Yoksa bence de öğretmeninizin bir bildiği vardır.
Hem morpa hem kaynak önerdi. Ayrıca kitap okuma seti aldı bize. Sağ olsun. Konu bu değil. Öğretmen harika ilerliyor. Nedense sizler buna takıldınız. Ağır gelmesini istemedim sadece. Öğretmenin dediklerini araştırıp yaparım ben. Mantıksız geliyorsa da yapmam. Alıcam hepsini zaten. Kullanmasa da sorun değil. Dursun işe yararsa yarar. Kaynak da alıcam. Sevdiklerini yapsın. Şurada insana konu açtığına pişman ediyorsunuz. Birkaç tane gelen yardımcı yorumdan başka işe yarar bir yorum olmadı. Ya öğretmeni ya çocuğu eleştirin. Böyle bir hakkınız yok.

Merhaba hanımlar. Ben tecrübeli annelerden ve öğretmen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Kızım ilkokula başladı. Nasıl destek vereceğiz biz bu çocuklara? İngilizce evde ben öğretiyorum. Derslerine yardımcı aynı zamanda ufkunu açacak bir set almak istiyorum. Hangisini önerirsiniz. Kızım yaşıtlarından ileri seviyede. Basit bir yayın olmamalı. Morpakampüs önerdi öğretmenimiz. Hem bunu hem yardımcı kitap alsam fazla mı gelir ki? Morpakampüs tabletten yapıldığı için daha çok sevecek eminim. Ne yapsak? İkisini mi alsak yoksa birini mi? Bilsem sınavları falan da tabletten yapılıyormuş artık sanırım. Morpakampüs sadece ders içerikli mi? Bu arada kızım okuma yazma iyi biliyor. Kendi ödevini kendi yapacak seviyede. Aklım çok karışık yardımcı olur musunuz?
Morpakampusu ben sınıfta kullanıyordum okulum kenar mahalle. Yani veli desteği yok o çocuklar bile yapabiliyordu. Kesinlikle kaliteli setler alın. Her konudan sonra soru çözümü yaptırın. Morpakampuste konu anlatımı var, mini deneme sınavları var, konu sonrası mini testler var. Çokta bir şey sizin kızınız için çokta etkili olmaz . Deneyin ikisi birden ağır olmaz

Evet hayal ettiğim bir durumu vardı. Farkedilmek. Siz silik çocuklar yetiştirmeye devam edebilirsiniz. Çocuğunun mutluluğu için uğraşan bir anneyi çocuğu ile vurmaktan keyif mi alıyorsunuz, yoksa siz yapamadığınız için mi bu kadar öfkeleniyorsunuz. Her hali ile istediğim bir durum yoktu. Karakter ve ahlakı istediğim yönde. Sizin geberik versiyonlarınuz gibi değil. Ben buraya kaynak bilgisi için konu açtım. Sizin benim çocuğumu eleştirmeye hakkınız yok. Bilgi vermeyenin yazmasına gerek yok. Konu bu değil.
Kimse çocuğunuzu eleştirmedi, eleştirilen sizsiniz. Psikolojik destek almanız gerektiğini düşünüyorum. Çocuğunuzu hayal ettiğiniz yere taşımaya çalışırken dönülmez hatalara girebilirsiniz. Ayrıca Kaynak kitap kadınlar kulübüne yazarak araştırılmaz, gidin kitapçıya açın içini bakın, inceleyin, demolarını izleyin. Çocuğunuzun potansiyelini siz bilirsiniz.

Kimse çocuğunuzu eleştirmedi, eleştirilen sizsiniz. Psikolojik destek almanız gerektiğini düşünüyorum. Çocuğunuzu hayal ettiğiniz yere taşımaya çalışırken dönülmez hatalara girebilirsiniz. Ayrıca Kaynak kitap kadınlar kulübüne yazarak araştırılmaz, gidin kitapçıya açın içini bakın, inceleyin, demolarını izleyin. Çocuğunuzun potansiyelini siz bilirsiniz.
Kitapcilardaki kaynakların bazıları evde var zaten. Morpa kampüsü açıp öğrenecek degilim kitapçıda. Yaşayanlara da sormak istedim ayrıca. Çocuğu için uğraşanlara destek olanlarla daha çok sanimi olmak isterim. Sizin gibiler uzak durursa sevinirim. Sorun degil zaten ben gerekli cevapları aldım. Kızımla yakından ilgilenebilmem rahatsız etmemeliydi bu kadar.

Morpakampusu ben sınıfta kullanıyordum okulum kenar mahalle. Yani veli desteği yok o çocuklar bile yapabiliyordu. Kesinlikle kaliteli setler alın. Her konudan sonra soru çözümü yaptırın. Morpakampuste konu anlatımı var, mini deneme sınavları var, konu sonrası mini testler var. Çokta bir şey sizin kızınız için çokta etkili olmaz . Deneyin ikisi birden ağır olmaz
Çok teşekkür ediyorum. Morpa kampüsten vazgeçtim buradan da aldığım bilgiler dogrultusunda ve youtube dan biraz inceledim. Kırmızı beyaz aldım basit geldi yapmak istemiyor çoğunu. Tudem cozsun biraz bakalım istediği zamanlarda.

Çocuğunuz üstün potansiyelli ise bilsem testlerine girmesini talep edersiniz. Eğer çocuğunuz 130 IQ puanının üstünde kalırsa bilsem genel yeteneğe girmeye hak kazanır. Benim oğlum 1.sınıftayken bilsem genel yeteneği kazanmıştı. Bu sene de 4.yılı. Bilsem merkezlerinin öğrenci yoğunluklarına göre faydası da değişiyor. Ancak öğrencinin ilgisi ve isteği varsa merkezlerden bir şekilde fayda sağlar diye düşünüyorum. Eğitim alanında malesef ülke olarak kötü durumdayız. Hiçbir şey yeterince verimli değil. Ben de ileride kazanırsa yurt dışına öğrenci gönderen köklü liselerin arkasından eğitimine yurt dışında devam edebilmesi için destek olacağım. Hatta şu an 10 yaşında ilk kez bu yaz tek başına kaldığı ingilizce kampına gönderdim. Sorumluluk kazanması, kendi başına kararlar alıp uygulaması, hayata dair yeni kazanımlar elde etmesini isterim. Bu arada morpa kampüsün vb. bilseme bir faydası olmaz. Çocuğunuzun algıları iyiyse zaten kazanır. Yalnız kazanamazsa bilsemde torpil var, oradaki çocuklar üstün zekalı değil vb genellemeler yapıp bilsemdeki çocuklara haksızlık yapmayın olur mu. Çocuğunuz dikkatli eksikliği nedeniyle ya da kaygısal başka nedenlerle hak kazanamayabilir. Ama genelleme yapan hırslı veliler hakkıyla girmiş çocukları da zan altında bırakarak büyük kötülük yapıyor. Bilsemde öğrencilerin ben de çok fazla olduğunu düşünüyorum. Çünkü ebeveynler çocuklarını artık daha fazla destekliyorlar. Sosyal kurslar, sporlar, oyunlar vb. Haliyle ortalama zeka seviyesi de yükseliyor. O yüzden benim düşüncem IQ puanın biraz daha artırılması gerekliliği. Bir de çocukları 3-4 kere teste sokmak bana fazla geliyor. İlk girişte bazı sorunlar nedeniyle 2.kez girmesi normal ama 4.sınıf olup da hala çocuğu çalıştıra çalıştıra sokmak da bana doğru gelmiyor.

Bilsem çok umrumda değil. 1. Sınıfta öyle bir sınava sokmak istemiyorum da. Benim daha farklı kriterlerim var. Bana göre bilsem iq belirleme statüsü de değil. Kazansa bile götürmeyeceğim belki de.. Bilseme torpille giren hiç duymadım. Bilsemle vakit kaybedene kadar farklı aktiviteler yapsa daha iyi bizim için. Zaten eğitim sistemi kötü olduğu için uğraşıyorum. Bilseme gitti ohh bilim insanı oldu diye rahatlamayacağım kesin. O sinava çalistiranları da elestirme hakkına sahip degilim. En azından kaliteli vakit gecirmiş, birşeyler öğrenmiş olur.

Kitapcilardaki kaynakların bazıları evde var zaten. Morpa kampüsü açıp öğrenecek degilim kitapçıda. Yaşayanlara da sormak istedim ayrıca. Çocuğu için uğraşanlara destek olanlarla daha çok sanimi olmak isterim. Sizin gibiler uzak durursa sevinirim. Sorun degil zaten ben gerekli cevapları aldım. Kızımla yakından ilgilenebilmem rahatsız etmemeliydi bu kadar.
OKS anneleri diye bir dizi vardı geçmişte, siz de güncel versiyonu gibi bişeysiniz😂 Ben çocuklara yapılan her türlü baskıdan, ben yapamadım çocuğum yapacak zorbalığından, küçücük bedenlere yüklenen sorumluluklardan, bizim çocuk üstün zekalı , ne versem alıyor mantığından rahatsız oluyorum efendim. Burada uzak durmak istediğiniz insanların eleştirilerini belki yıllarr yıllaar sonra anlayabilirsiniz. Şu an hırstan göremez olmuşsunuz. Çocuğunuza iyi şanslar diliyorum.

OKS anneleri diye bir dizi vardı geçmişte, siz de güncel versiyonu gibi bişeysiniz😂 Ben çocuklara yapılan her türlü baskıdan, ben yapamadım çocuğum yapacak zorbalığından, küçücük bedenlere yüklenen sorumluluklardan, bizim çocuk üstün zekalı , ne versem alıyor mantığından rahatsız oluyorum efendim. Burada uzak durmak istediğiniz insanların eleştirilerini belki yıllarr yıllaar sonra anlayabilirsiniz. Şu an hırstan göremez olmuşsunuz. Çocuğunuza iyi şanslar diliyorum.
Ben burada ne yapacağımı sormadım. Kaynak sordum sadece. Bu işlerden anlamayan, imkanı olmayan, imkanı olsa da yapmayan çocuğuna destek olmayan annelerin degil, bilinçli kişilerin fikirlerini sormakti amacim. Ben ne yapmam gerektiğini biliyorum. Bunu danışacağım kişiler siz değilsiniz. Seviyesi belli bir kısımdan mantıklı yanıtlar aldım. Yeterli oldu. Bir cocuğun evde bir iki yaprak soru cozmesinin, kitap okumasinin ona sıkıntı vermekle, baskı yapmakla ilgisi olamaz. Güzel kaliteli vakit geçirmeye karsiysaniz komşularınızla lak lak yapmaya gidebilirsin her akşam. Be bunu tercih ediyorum. Bilinçli arkadaslar da tasdikledi.

Okb teşhisi koymayan kalmadı bu sitede. Hergün sizin gibi bilgisizler bunu yapıyor her konuda. Sebebi imkânsızlık. Çocuğumu benim kadar düşünecek değilsiniz. Kendisi de talep ediyor soru cozmeyi seviyor. Zaten okul konusu ağırlıklı kaynak sormadım dikkat etmiyorsunuz sorulara.

Kendisi hayatından memnun. Güzel bir evi var okul super. Hemen evin karşısında. Sporuna da gidiyor, piyano eğitimi de alıyor. Neyse, demem o ki siz kendi cocuklariniza yapmayın ve onlara acıyın. Sormadigim soruların cevabını vermeyin.

Ben burada ne yapacağımı sormadım. Kaynak sordum sadece. Bu işlerden anlamayan, imkanı olmayan, imkanı olsa da yapmayan çocuğuna destek olmayan annelerin degil, bilinçli kişilerin fikirlerini sormakti amacim. Ben ne yapmam gerektiğini biliyorum. Bunu danışacağım kişiler siz değilsiniz. Seviyesi belli bir kısımdan mantıklı yanıtlar aldım. Yeterli oldu. Bir cocuğun evde bir iki yaprak soru cozmesinin, kitap okumasinin ona sıkıntı vermekle, baskı yapmakla ilgisi olamaz. Güzel kaliteli vakit geçirmeye karsiysaniz komşularınızla lak lak yapmaya gidebilirsin her akşam. Be bunu tercih ediyorum. Bilinçli arkadaslar da tasdikledi.

Okb teşhisi koymayan kalmadı bu sitede. Hergün sizin gibi bilgisizler bunu yapıyor her konuda. Sebebi imkânsızlık. Çocuğumu benim kadar düşünecek değilsiniz. Kendisi de talep ediyor soru cozmeyi seviyor. Zaten okul konusu ağırlıklı kaynak sormadım dikkat etmiyorsunuz sorulara.

Kendisi hayatından memnun. Güzel bir evi var okul super. Hemen evin karşısında. Sporuna da gidiyor, piyano eğitimi de alıyor. Neyse, demem o ki siz kendi cocuklariniza yapmayın ve onlara acıyın. Sormadigim soruların cevabını vermeyin.
Off buram buram cehaletsiniz.. Kendiniz de okuyup gelişin biraz. Gidip komşumla lak lak yapayım bende 😂 (eğitim ve bilgi seviyeniz yargılamalarınızdan anlaşılıyor, bana daha da birşey yazmayın lütfen)

X