Çocukluğum...

Shusui

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2010
2.125
5.977
Haklısınız.. Açıktan cocuk gelişimi bölümünü bitirdim. Şimdi bebeğim biraz büyüsün tıbbi dokümantasyon sekreterlik bölümünü okumak istiyorum :)
Maşallah 👏👏👏 Okumayı hep sevmişsiniz, bence yaparsınız siz 😊 Hem okul bitene kadar bebişte büyür , bir hastanede işe başladığınızda size yaşatılanların hiç etkisi kalmamış olacak. Gönlünüze göre olsun herşey 🙏

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1150 gün geçti.

Amazing family

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
2.212
4.038
Yaşadıklarınız kolay değil, ama siz anladığım kadarıyla çok güçlü bir kadınsınız. Çok uyumlu ve kendini yetiştirebilmiş birisisiniz ve inanın bana çocuklarınız çok şanslı. Babanızı kaybetmek belki ağır geldi. Ama maalesef değiştiremezsiniz artık geçti. Böyle söyleyerek kafadan atmak kolay değil, biliyorum ama dediğim gibi sizi sarsan babanızı yeni kaybetmiş olmanız. Onun yokluğuna alışacaksınız ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Ablanız ve annenizi kendi dünyalarına bırakın, sizi çok yaralamışlar. Size çok mutlu bir hayat diliyorum.
Bu güzel cümleleri hiç tanımadığım birisinden duymak kalbimi okşadı çok teşekkür ederim
🥰Ablam ve annemi kendi dünyalarına bıraktım ama bu da beni çok üzüyor. Ben onlar için çok farklı düşünmüştüm bana yaptıkları haksizliklari kötülükleri hiç kondurmamistim hep hakli bir sebep bulmuştum. Ama acı gerçekler yapbozu tamamladığımda vurdu yüzüme ve kaldıramıyorum. Babamın vefatına alisamamisken onun acısı varken bir de bunlar çok agir geliyor gerçekten o güçlü kadın yok artık 😢

ImeldaRivera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2020
300
1.321
Bu güzel cümleleri hiç tanımadığım birisinden duymak kalbimi okşadı çok teşekkür ederim
🥰Ablam ve annemi kendi dünyalarına bıraktım ama bu da beni çok üzüyor. Ben onlar için çok farklı düşünmüştüm bana yaptıkları haksizliklari kötülükleri hiç kondurmamistim hep hakli bir sebep bulmuştum. Ama acı gerçekler yapbozu tamamladığımda vurdu yüzüme ve kaldıramıyorum. Babamın vefatına alisamamisken onun acısı varken bir de bunlar çok agir geliyor gerçekten o güçlü kadın yok artık 😢
Lütfen güçsüz olduğunuzu düşünmeyin. Bu sadece bir süreç. Geçecek inanın. Bunu deneyimlemeniz gerekiyordu belki de.

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
10.470
29.296
Aileniz haksız hem de çok haksiz. Ama 2.de okula gönderdiklerinde 1. Tecrübeden yola çıkarak hicbir erkekle bağ kurmamaniz gerekirdi. Sonuçta ailenizi tanıdınız- ne yazık ki- sonuçlarına katlandınız, 2. Şans olarak bakmalıydınız. Şimdi genç veya toydum diyebilirsiniz ama en az 16 yaşında olduğunuzu düşünüyorum. muhasebe yapabilirdiniz. Şimdi burdan sizi suçladigim ya da ailenizi akladigim çıkmasın. Mantıklı olanı söyledim. Siz de ailenizin ekmeğine yağ sürmüş gibi olmuşsunuz. Şimdi bir sürü beğenmedim, hadi ordan bekliyorum.

Pinhan

Kendinsin geç kaldığın
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
1.623
5.459
En azından şimdi mutlu bir evlilik, 3 evlat ve hala okuma azmi ile dolu olan güçlü bir kadın var ortada :KK5:
Bakın bebeği büyüttükten sonra hedefiniz de varmış. Artık düşünmeyin geçmişi size çok büyük haksızlık etmişler evet ama düşünmenin faydası yok artık. Gelecek sizindir.

Amazing family

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
2.212
4.038
Aileniz haksız hem de çok haksiz. Ama 2.de okula gönderdiklerinde 1. Tecrübeden yola çıkarak hicbir erkekle bağ kurmamaniz gerekirdi. Sonuçta ailenizi tanıdınız- ne yazık ki- sonuçlarına katlandınız, 2. Şans olarak bakmalıydınız. Şimdi genç veya toydum diyebilirsiniz ama en az 16 yaşında olduğunuzu düşünüyorum. muhasebe yapabilirdiniz. Şimdi burdan sizi suçladigim ya da ailenizi akladigim çıkmasın. Mantıklı olanı söyledim. Siz de ailenizin ekmeğine yağ sürmüş gibi olmuşsunuz. Şimdi bir sürü beğenmedim, hadi ordan bekliyorum.
Iste bende tam da burada kendime kızıyorum. Uzun olmasın diye es geçtim yazmadım. Ailem bu kızın akli okulda değil erkeklerde diye dusundugu için beni okuldan aldı diyorum. Kuzenlerim neler neler yaptı ama aileleri kollarında altın bileziği olsun diye gerekirse kendileri götürdü yine de okuttular. Benim ailem hiç çaba sarf etmedi. En ufak hata da okuldan aldılar

ceycey0406

gene mi gol değil gene miiiiiii?
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
20.496
43.400
ben yüzde yüz katılıyorum birinci hata çocukluktur olabilir ailede çok hatalı okuldan almakla ama 2.si bile bile lades demek bence de

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
10.470
29.296
Iste bende tam da burada kendime kızıyorum. Uzun olmasın diye es geçtim yazmadım. Ailem bu kızın akli okulda değil erkeklerde diye dusundugu için beni okuldan aldı diyorum. Kuzenlerim neler neler yaptı ama aileleri kollarında altın bileziği olsun diye gerekirse kendileri götürdü yine de okuttular. Benim ailem hiç çaba sarf etmedi. En ufak hata da okuldan aldılar
Evet, zaten aileniz çok hatalı. Sizin geleceğiniz ile oynamışlar. Normali konuşmak tasvip etmiyorsan onu söylemek karşılıklı etkileşimde bulunmaktır. 2.de de hatalisiniz illa demedim olan olmuş ama keşke okulunuza gidip gelip sadece derslerinize bakıp bir yeri kazanıp gitseydiniz dedim. Olan olmuş şu an iyisiniz hatta okumuşsunuz da isteğinizi yapmışsınız. Ben çok aileci bir insanımdır ama bana bunu yapan aileyle konuşmazdım sanırım. siz yine konuşmuşsunuz ama hala anneniz mal derdine düşmüş. Bence hakkınızı alın ve biraz mesafe koyun belki bir ihtimal anlarlar.

dr_yad

...........
Pro Üye
9 Aralık 2009
10.470
29.296
ben yüzde yüz katılıyorum birinci hata çocukluktur olabilir ailede çok hatalı okuldan almakla ama 2.si bile bile lades demek bence de
Aynen ama genç olduğu için şimdi insanlar o genç hata yapabilir vs der diye düşündüm. Iki durumda da okulun ilk dönemi hatta tekinde okulun ilk haftası başlanmış. Insan biraz ailesini tanır. Yapacak bir sey yok. Köprüyü geçene kadar aileye tabiisin iyisiyle kotusuyle mesleğini ele alma zamanına kadar huylarına gideceksin. Tabii bu dediğim.cok yasakçı aileler için.

ceycey0406

gene mi gol değil gene miiiiiii?
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
20.496
43.400
geçmişi geçmişte bırakın konu sahibi olan olmuş artık.güzel bir aileniz olmasına çok sevindim kendi gerçekleştiremediklerinizi çocuklarınıza iyi bir eğitim verdirterek telafi edebilirsiniz pekala.okumak çok güzel herkes eğitim alsa keşke ama okumakla da mutluluk beraber yürümüyor.şöyle düşünün belki iyi bir işiniz eğitiminiz olacaktı ama karekterli eşiniz çocuklarınız olmayacaktı.önünüze bakın mutlu olun.annenizden de size düşen mirası mağdur olmayacaksa çatır çatır alın

Amazing family

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
2.212
4.038
Aynen ama genç olduğu için şimdi insanlar o genç hata yapabilir vs der diye düşündüm. Iki durumda da okulun ilk dönemi hatta tekinde okulun ilk haftası başlanmış. Insan biraz ailesini tanır. Yapacak bir sey yok. Köprüyü geçene kadar aileye tabiisin iyisiyle kotusuyle mesleğini ele alma zamanına kadar huylarına gideceksin. Tabii bu dediğim.cok yasakçı aileler için.
İkincide annemin haberi vardı hiç iyi yönde telkin vermedi. Soyle söyleyeyim bana annem hiç bir şey öğretmedi. Hep kendi çabamla öğrendim. Gercekten soyledigi gibi yetiştirememis beni :/

Amazing family

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2016
2.212
4.038
geçmişi geçmişte bırakın konu sahibi olan olmuş artık.güzel bir aileniz olmasına çok sevindim kendi gerçekleştiremediklerinizi çocuklarınıza iyi bir eğitim verdirterek telafi edebilirsiniz pekala.okumak çok güzel herkes eğitim alsa keşke ama okumakla da mutluluk beraber yürümüyor.şöyle düşünün belki iyi bir işiniz eğitiminiz olacaktı ama karekterli eşiniz çocuklarınız olmayacaktı.önünüze bakın mutlu olun.annenizden de size düşen mirası mağdur olmayacaksa çatır çatır alın
Haklısınız. Miras konusunda asla mağdur olmuyor kendisinin de bir suru mali var ve beni bununla tehdit ediyor vermezmis. Babamdan kalan 3 kuruşa göz diktin kendi malını mi vereceksin dedim . Kurusu kuruşuna alicam hemde