Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları İlkokul mu Lise mi...

Bsyo

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2016
692
997
Arkadaşlar kizim onumuzdeki yıl ilkokula baslayacak. Lisede ozel okula gondermeyi dusunurken acaba ilkokul ve ortaokul donemindemi ozel okula versemmi diye dusunmeye basladim ... Gonul isterki tamamiyle ozel okula verebilelim.... 40 ogrencinin oldugu bir sinifta bir ogretmenin istese bile cok verimli olamayacagini dusunuyorum. Egitim sistemimizi de cok begenmiyorum. Devlette cok fazla odev veriliyor ve ogretmenlerde cok iyi biliyor ki buyuk kismini aileler yapiyor. Evde aileleler ogretmen olmaya calisiyor. Vs vs vs ...
İlkokul ortaokulda vermeyi dusununce maddi olarak epey sikisacagiz. Yani bundan asla pisman olmamak istiyorum. İki gun sonra keske lise yasinda ozele gonderseydim demek istemiyorum.

Yani diyorum ki imkanimiz ozel okul icin kismen yetebilecek kadar. Biz bu imkani ilkokulda ve ortaokuldami kullanalim. Lise de mi...

Arkadaşlar kizim onumuzdeki yıl ilkokula baslayacak. Lisede ozel okula gondermeyi dusunurken acaba ilkokul ve ortaokul donemindemi ozel okula versemmi diye dusunmeye basladim ... Gonul isterki tamamiyle ozel okula verebilelim.... 40 ogrencinin oldugu bir sinifta bir ogretmenin istese bile cok verimli olamayacagini dusunuyorum. Egitim sistemimizi de cok begenmiyorum. Devlette cok fazla odev veriliyor ve ogretmenlerde cok iyi biliyor ki buyuk kismini aileler yapiyor. Evde aileleler ogretmen olmaya calisiyor. Vs vs vs ...
İlkokul ortaokulda vermeyi dusununce maddi olarak epey sikisacagiz. Yani bundan asla pisman olmamak istiyorum. İki gun sonra keske lise yasinda ozele gonderseydim demek istemiyorum.

Yani diyorum ki imkanimiz ozel okul icin kismen yetebilecek kadar. Biz bu imkani ilkokulda ve ortaokuldami kullanalim. Lise de mi...
Bence temeli iyi olması lazımm.. temeli yokken lisede özele göndersen ne olur

Ben de şahsen ilköğrenim için çocuğumu özele yollardım. Lise için de devlette iyi bir Anadolu ve Fen kazanması için elimden geleni yapardım.

Ben ozel okula gonderecek olsam köklü bir okul tercih ederim . He ona gonderemeyeceksem guzel bir devlet okulu tercih ederim☺️
Gercekten bazi semtlerde okullar cok kaliteli .ilkokul da cocugun arkadas cevresi onemli. Tek öğretmen oldugu icin devlet okulu cok olmasi cok onemli degil. ( Temizlik harici🤦🏻‍♀️)
Sizin ilginiz , cocugun cabasi yeterli . Arkadas ortami icinde semt tercih edin. Sinif mevcutlari da az oluyor.
Lise de ozel okul yerine , ortaokulda tercih edin bence. Çocuk derslerinde başarılı olursa iyi bir lise kazanir. Gerisi geliyor zaten.

Çok başka öneride bulunmak istiyorum, hiçbiri.
Özel okul ücreti ne kadarsa, atıyorum yılda 15 bin mi, o 15 binle kızını adına altın hesabı açın, altın alın. Her sene özel okula veriyormuş gibi düzenli altın alın, ama okul ücretinde olsun, daha az değil.

Ne imkansızlıklar içinde olup yapan yine yapıyor, çalışan çalışıyor.

Devlet okulu birçok özele inanın bin basar. Köklü bir kolej değilse fasa fiso inanın.
Yeni kolejlerin bilme kaç öğrencisiyi şu okula soktuk reklamlarına inanmayın. Deneme sınavları yapıyorlar ücretsiz, iyi derecesi olanları okullarına alıyorlar (kimini ücretsiz kimini komik fiyatlarla). O öğrencileri devlet okulu yetiştiriyor yıllarca, son senelerinde/aylarında bu şekilde alıp utanmadan afiş bastırıyorlar.

Siz çocuğunuzla ilgilenin, ilgili veli olun, çocuğum yapmaz diyenlerden olmayın, eleştiri gelirse öğretmenlerinden eleştiriyi kabul edip düzeltmeye çalışın yeter. Gerisi çocuğun çabasına kalmış.

Arkadaslar mesajlarinizi tek tek okudum uzerinde dusunecegim. Vakit ayirdiginiz, dusuncelerinizi paylastiginiz icin tesekkur ediyorum. 🙏🏻

Temel önemli evet ama öğrencide önemli. Bir arkadaşımın oğlu 8 yıl boyunca ildeki en üst düzey özel okula gitti, eve 4-5 ayrı öğretmen geliyordu özel ders için. Galatasaray lisesini çok istiyordu. Sonuç? İldeki fen lisesini geçin nitelikli okul olarak geçen anadolu lisesini bile yazamadı puanıyla. Şimdi yine özel liseye devam.

X