İmalı konuşmalar

Sweet_girlsss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2018
3.483
4.288
Merhaba 35 yaşında 11 yıllık evliyim 2 kızım var eşimin annesi açık konuşmaz mesaj verir konuşmalarıyla yok kalabalık aile olmak güzelmiş yok çocukların arasını açmamak lazımmış daha iyi arkadaş gibi olurlarmış aslında derdi erkek çocuk olma ihtimali eşim bi evin bi oğlu üçüncü bi çocuk doğursam çenesi kapanacak muhtemelen eskiler gibi oğlanı bulana kadar doğurmamı bekleyemez benden kızlarımı düşünüyorum onların eğitimleri ile ilgilenmek yerine bi bebek daha dolanacak ayağıma içimden tekrar anne olmak geçmiyor yıpranmak istemiyorum eşimin düşüncesine gelince o da erkek çocuğu olsun isterdi ama çalışıyor işinde gücünde durupta neden oğlum olmadı diye düşünüp kafasına takmıyor hayırlısı diyor küçüğü 4 yaşında en az 2 yıl daha düşünmüyorum sonrasında da yaş olacak 37 o yaştan sonra tekrar başa dönüp uğraşmak istemiyorum ama bu düşüncesiz insanlar moralimi bozuyor herkesin oğlu olmak zorunda mı

Allah isteyen herkese evlat nasip etsin, evladın da hayırlısını versin inşallah🙏
Çocuğun kızı erkeği olmaz, herkes erkek evlat sahibi olmak zorunda da değil, kayınvalidenizin imalarını kafanıza takmayın, maddi manevi bakabileceğiniz kadar çocuğunuz olsun, sağlıklı olsunlar da cinsiyetleri önemli değil.

Sakın yapmayın benim ebeveynler de bu kafayla yaptılar sonuç işsiz oğlanlar 🤗

Hadi o zaman dengeler farklıydı oğlun varsa para getiriyordu gelin getirip eve hizmetçi gibi davranılıyordu.

Şimdi kız erkek aynı, hatta kızın varsa dana iyi yaşlanınca gelin bakmaz ama kız bakabilir ( erkek çocuğu genelde bakar diye eskiden istenirmiş şimdi öyle bir durum yok ondan diyorum)

Allah bir şeyi vermiyorsa hayırlı olmadığı için vermiyordur.

2 çocuk ideal sakın 3 ü yapmayın.

Son düzenleme:
Veliaht şehzade mi eşiniz? Kız kardeşleri etkisiz eleman mı? Sizin de kızlarınız var ve böyle düşünmediğinizi biliyorum ama lütfen bu şekilde ifade etmeyin.
Aslında görümcemin de oğlu var hem erkek hem kız torunu da var Allah ikisini de vermiş ama zihniyeti farklı işte

Kayınvalidenizin zihniyetine göre yaşamak zorunda değilsiniz. Bu zamanda 3 çocuğa maddi-manevi yetebilmek kolay mı?

Bir daha böyle bir ima ile karşılaşırsanız da verin cevabını. "Erkek çocuğun faydası evlenene kadar, evlendikten sonra faydası karısına. Oysa kız çocuk öyle mi. Hep anneye babaya destek." Böyle düşündüğüm için söylemiyorum tabii. Laf sokun diye fikir veriyorum.

Kayınvalidenizin zihniyetine göre yaşamak zorunda değilsiniz. Bu zamanda 3 çocuğa maddi-manevi yetebilmek kolay mı?

Bir daha böyle bir ima ile karşılaşırsanız da verin cevabını. "Erkek çocuğun faydası evlenene kadar, evlendikten sonra faydası karısına. Oysa kız çocuk öyle mi. Hep anneye babaya destek." Böyle düşündüğüm için söylemiyorum tabii. Laf sokun diye fikir veriyorum.
O tarz imalı konuştuğunda kalabalık aile olmak eskide kaldı devir değişti artık Allah olmayanlara versin evlat hasretiyle yanan onca insan var dedim

Merhaba 35 yaşında 11 yıllık evliyim 2 kızım var eşimin annesi açık konuşmaz mesaj verir konuşmalarıyla yok kalabalık aile olmak güzelmiş yok çocukların arasını açmamak lazımmış daha iyi arkadaş gibi olurlarmış aslında derdi erkek çocuk olma ihtimali eşim bi evin bi oğlu üçüncü bi çocuk doğursam çenesi kapanacak muhtemelen eskiler gibi oğlanı bulana kadar doğurmamı bekleyemez benden kızlarımı düşünüyorum onların eğitimleri ile ilgilenmek yerine bi bebek daha dolanacak ayağıma içimden tekrar anne olmak geçmiyor yıpranmak istemiyorum eşimin düşüncesine gelince o da erkek çocuğu olsun isterdi ama çalışıyor işinde gücünde durupta neden oğlum olmadı diye düşünüp kafasına takmıyor hayırlısı diyor küçüğü 4 yaşında en az 2 yıl daha düşünmüyorum sonrasında da yaş olacak 37 o yaştan sonra tekrar başa dönüp uğraşmak istemiyorum ama bu düşüncesiz insanlar moralimi bozuyor herkesin oğlu olmak zorunda mı
Ayyy sakın doğurupta o hataya düşmeyin çok yıprancaksınız ve diğer çocuklarınıza yetişemiceksiniz 🙈 oğlan olsun kız olsun ne farkedermiş evlat evlattır . Bide garantisi varmı 3.nün erkek olacağına 🤔 tersleyin kayınvalidenizi ona neymiş omu bakcak sanki . Sizde keyfinize bakın takmayın ,ne güzel diyosun eşim takmıyor diye sizde öyle olun . Sizin psikolojinizle oynuyor bilinçaltınıza yerleştiriyor.

O tarz imalı konuştuğunda kalabalık aile olmak eskide kaldı devir değişti artık Allah olmayanlara versin evlat hasretiyle yanan onca insan var dedim
Kayınvalidenizin ne dediğinin hiçbir önemi yok, siz ne istiyorsunuz ? 3. çocuğu istiyorsanız istediğiniz zaman doğurursunuz, büyükler hep bir şey söyler kalabalık aile iyidir, erkek evlat olsa iyi olur, oğlun var bir de kızın olsun, onların sözlerini ciddiye alıp her dediklerini yapsanız bu seferde amaaan şimdikiler de çocuk büyüttüğünü mü sanıyor, hazır bez hazır mama otomatik çamaşır makinesiyle çamaşır yıkıyorlar, bizim ellerimiz çatlardı bebek bezi yıkamaktan diyorlar, onların zamanında bebek bezlik kumaş vardı metresi de 50 kuruştu, birinin küçülmüşüyle diğeri büyüyordu, çocuklar haftada bir kurulan pazarda plastik bebekle plastik arabadan başka bir şeyde görmüyordu, şimdi bir paket bebek bezi olmuş ateş pahası, maması, giyimi kuşamı, okul masrafı, her çocuk meslek edinip kendi parasını kazanana kadar neredeyse 1 daire parası harcanıyor.

Normalde Kürtlerde bu çok var derler ama benim bir abim ve bir kız kardeşim var babam bize hala prenseslerim diye hitap eder asla ayrımcılık yada farklı bir söylem duymadık buyuklerımızden birde şuan olduğu cinsiyeti kabullenmeyen insanlarda var neden hala bu zihniyete olan insanlar var anlam veremiyorum

3. De kesin oğlan olma garantisini kim veriyor ? Dayımın eşi kız için 5 kez denedi 5 oğlu var , eşimin kuzeni kız istedi 4 oğlu var , benim akrabam da sizin gibi iki kızı var oğlan diye tutturdular 3. Ye hamile o da kız ? Yani icinizde yok, maddi manevi ancak 2 tane yetiyorsunuz yapmak mantıklı değil ki doğmamış çocuğa ayağıma dolanacak diyorsunuz. Sırf başkaları istiyor diye çocuk yapılmaz .

Bu insan bozuntularına mesele lazım.çok da umurlarında değil.sen de pişkin pişkin keşke oğlum olsaydı demeye başla.ya da onların dediklerine keşke keşke falan de bak nasıl susuyorlar.bu kişilerin tek sevdiği şey milletle uğraşmak.takmadığınızı görünce vazgeçerler yoksa umurlarında bile değil oğlunuz mu olmuş kızınız mi olmuş.maksat gıcıklık, huzursuzluk.

Oğulları zamanında vereymiş y kromozomunu.
Bu sizin sorununuz değil asffghj
Şaka bir yana bu işler sipariş usulü olmuyor.
Anne hazır değilse bu doğacak çocuğa çok büyük bir haksızlık.
Kayınvalide kendi iradesini alan şeylere burnunu sokmamayı bir şekilde öğrenecektir

X