Çocuk Hastalıkları imdat kızım bitlendi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
la tamam herkesin başından bi gaz yağı fantazisi geçmiş de
tek dayak yiyen niye benim onu anlamadım :uhm:

la tamam herkesin başından bi gaz yağı fantazisi geçmiş de
tek dayak yiyen niye benim onu anlamadım :uhm:

Cidden tek dayak sana atılmış. Bir düşün bakam, başka bir yamuğun mu olmuştu annenlere...CADIARZU

Biz 3 kızkardeş aynı anda bitlendik. Çok acıydı. Babam cuma gününden bizi yazlığa getirdi. Gaz yağı, bit şampuanları ve kısacık kesilmiş cannımm saçlarımız... Pazar günü İzmir'e dönerken tertemiz ama kısa saçlarımızla gururlu ve başımız dikti artık!naniknaniknaniknanik

eee herkes senin gibi manidepresif değilki anacumnaniknanik,

Ben bitlendiğimde babaannem oturur teker teker temizler, ince uçlu tarakla derimi yüzene kadar tarağı bastırır öyle tarardı. Ne acırdı be vicdansız babaannemsenağlama, ahhh ahhh napsın kadıncağız bir sürü torun hepsi babaannede yaylada. Anneler dersen tarlada bağda bahçede, mecbur babaannem bakardı bize. Ne güzel günlerdi ahhh ahhhhsenağlama

Cidden tek dayak sana atılmış. Bir düşün bakam, başka bir yamuğun mu olmuştu annenlere...CADIARZU

Biz 3 kızkardeş aynı anda bitlendik. Çok acıydı. Babam cuma gününden bizi yazlığa getirdi. Gaz yağı, bit şampuanları ve kısacık kesilmiş cannımm saçlarımız... Pazar günü İzmir'e dönerken tertemiz ama kısa saçlarımızla gururlu ve başımız dikti artık!naniknaniknaniknanik

lale öyle anlatıyonki duyanda savaş filan kazanmışsınız zanneder hee:Roflol:

lale öyle anlatıyonki duyanda savaş filan kazanmışsınız zanneder hee:Roflol:

3kızı sadece bir tek haftasonu bitlerden tamamen temizlemek kolay mı kuzum?
Ana babamın gözlerindeki zafer edası bize de yansımıştır sanırsam...:1rolleyes:

:Roflol:bende bitlenmiştim
kitap okurken saçımı tarıyordum kitaba pat diye birşey düştü
benim bitte kocamandı:1shok:anneme gösterdim. hemen ecz.ye gitti ama kaç gün başımın etini yedisanki ben özellikle o bitikafama koydum:1closedeyes:
işin kötü tarafı şampuanı yanımızda çalışan biri için alıyorum demiş hain kadınsenağlamaşampuanın içinden tarak çıkmıştı annem onla kafa derimi yüz yüze temizledi:dance:

z@z@ anam bitli bitli kuaförde işin nelülülülülülü
ya kuaförüme senin gibi bitliler gelip bitlerini bırakıyorsa:1shok:CADIARZUhuylandım şimdi

ya arkadaşlar farkındamısınız kk lılar olarak hep bitlimişiz... napalım bitliler kulübü diye değiştirsekmi acaba .... yetkililerle gorüşelim lutfen....

Bence en kesin sonuc, yine eczanelerde satilan bit sampuani, devam et sen canim sampuana...

Birde birsey duymustum. Sac boyasi bitleri öldürüyormus. Ama ne kadar etkili bilmiyorum. Birde ufak bir cocuga sac boyasi zarar verir mi, vermez mi onuda bilemiyecegim.CADIARZU Fakat, benzin-gaz-tiner gibi yanici maddeler kadar zararlida degildir sanirim.

Allah kolaylik versin canim...

arkadaşım sana kesin bir çözüm söylüyorum bana dua edeceksin çocukken biz de iyi bitlenirdik annem zavallı belimize kadar olan saçlarla boğuşurdu bak aklıma gledi o günler çok severdim bitlilerle oynamayı neyse kesin çözüm eczanelerde satılan her bit ilacı değil sade ve sadece

ANTİ-BİT

kesinlikle tavsiye ederim...hafta sonu bu işi bitirmş olacaksın.:teytey:

kolay gelsin

Bitlenme

Bitler başında yerleşip üreyecek bir kurban ararken ince eleyip sık dokumazlar. Kadın, erkek, şu aile bu aile diye de ayırım yapmazlar. Birinin başından ötekine gezmeye gitmeye, bir de temiz saçlara bayılırlar.
Okula, anaokuluna ve kreşlere giden çocuklarda bitlenme olayı sık sık görülür. Tarak ve ve saç fırçalarını, bisiklet miğferlerini paylaşmak, hatta başında bit olan bir kimseye yaklaşmak bile bitlenmek için yeterlidir.
Bitler kan emici böceklerdir. Renkleri grimsi beyaz, boyları ise üç milimetre kadardır. Bitlenme yılın her mevsiminde olabilir. Bitler; hastalık taşıyıcısı olmamakla birlikte kaşıntı yaptıkları için sık sık kaşınan yerlerde deriyi tahriş edebilir ve enfeksiyona yol açabilirler. Biti görmek güçtür fakat beyaz sirkeleri göze daha kolay görünür. Sirkeler, saça yapışık dururlar ve görünümleri saç kepeğine çok benzer.

Bitlenme Nasıl Belli Olur ?
Kişinin başı devamlı kaşınıyorsa; bitten kuşkulanmak yerinde olur. Bitlenen kişinin başını koyup yattığı yastığın üzerinde görülen siyahlı beyazlı tozlar bitlerin dışkısı ve kaşınan deriden dökülen tozlar olabilir. Koyu renk saçlar arasında bitlerin sirkelerini görmek daha kolaydır. Açık renk saçlarda daha zordur. Sirke araması güneş ışığı gibi kuvvetli bir ışığın altında yapılmalıdır. Saçtaki kepekle sirkeleri ayırmak zor olmakla birlikte fırçalanınca saçtan dökülmeyen ve saça yapışık kalan beyaz tozlar sirke olabilir. Sirkeleri bulmanın yollarından biri saçları iyice tarayarak lastik band ve tokayla dörde ayırıp bağlamaktır. Dörde ayırdığınız saçın bir bölümünü elinize alarak parmaklarınızla ve sık ve ince dişli bir tatakla tarayın ve saçta ve saç diplerinde sirke olup olmadığını kontrol edin. Sirkeler genellikle, kulakların üst ve arka tarafındaki saçlar ve kahküller arasında bulunurlar.

Bitlenme Nasıl Tedavi Edilir ?
Eczaneden bit öldürücü bir şampuan satın alın. Bitleri öldürmek için kesinlikle gazyağı veya sinek öldürücü spreyler kullanmayın. Özel şampuanı kullanırken kullanma talimatını dikkatle okuyun. Şampuanı kullandığınız banyonun havalanmasının iyi olması gereklidir. Gebeyseniz bu şampuanı ne kendi saçlarınız için kullanın ne de bu şampuanla bir başkasının başını yıkayın.
Şampuanı önce saç diplerine uygulayın sonra da bütün saçları kaplayacak biçimde başa yayın. Dikkat edin: şampuan gözünüze kaçmasın. Başka birisinin başını yıkarken gözlerine bir bez kapattırın.
Şampuanlama bittikten sonra saçlarda sirke görebilirsiniz ama, bunlar ölmüş sirke olabilir. Sirkeleri iki tırnağınızın arasında kırmaya çalışın. Patlayarak kırılan sirkeler canlı sirkelerdir. Geri kalan sirkeleri temizlemek için saçları sık ve ince dişli bir tarakla tarayın. Yedi gün sonra saçları bu özel şampuanla tekrar yıkayın.
Evde birisi bitlendi mi diğerleri de bitlenebilecegi için herkesin bit temizliğinden geçmesi gerekir. Evdeki bütün tarak ve saç fırçalarını saçlara takılan süsleri, şapkaları, yatak çarşaflarını gecelikleri ve giysileri sıcak suyla yıkayın.

Çocuğunuzun Okuluna/Kreşine Mutlaka Haber Verin !
Çocuğunuz bitlendiyse gittiği okula veya kreşe haber verin ki diğer anne babalar da çocuklarını kontrolden geçirebilsinler. Diğer çocuklarda hala bit varsa sadece sizin çocuğunuzun temizlenmesi yeterli olmayacaktır.
Bitlenmeyi önlemek zor olmakla birlikte tehlikeyi azaltmak için çocuklarınıza şapkalarını, taraklarını ve saç firçalarını başkalarıyla paylaşmamayı öğretin. Çocukların saçlarını sık sık kontrol edin. Bite rastlarsanız utanmayı bir kenara koyarak çocuğun gittiği okula haber verin.

allah allah , bu nasıl iş anlamadım , kafamçokkarıştı biz 25 yıl önce bitleniyorduk , tamam , bu kadar modern değildi kimse , sabun , şampuan vs nerdeee , ben bulsam yanımdaki bulamazdı , bunca geçen yıl içinde türkiyede hala bit sorunu olduğuna inanamıyorum ya , yanlış anlamayın kişiye yönelik birşey yok ama 25-30 yıl önce de okulda bitleniyorduk , yani şimdibenim kızım ömrümüz varsa 6 sene sonra okula başladığında birgün eve bitlerle mi gelecek , nasıl ya ? benim de saçlarım kökünden gitmişti , kimsenin yüzüne bakamamıştım ...

okula giden çocuklara en iyi tavsiye tablet ben sürekli kullanıyorum bulaşırsa temizlemek çok zor.

allah allah , bu nasıl iş anlamadım , kafamçokkarıştı biz 25 yıl önce bitleniyorduk , tamam , bu kadar modern değildi kimse , sabun , şampuan vs nerdeee , ben bulsam yanımdaki bulamazdı , bunca geçen yıl içinde türkiyede hala bit sorunu olduğuna inanamıyorum ya , yanlış anlamayın kişiye yönelik birşey yok ama 25-30 yıl önce de okulda bitleniyorduk , yani şimdibenim kızım ömrümüz varsa 6 sene sonra okula başladığında birgün eve bitlerle mi gelecek , nasıl ya ? benim de saçlarım kökünden gitmişti , kimsenin yüzüne bakamamıştım ...

oluyor cnm benim yeğenim özel kreşte bitlenmiştikafamçokkarıştı

kızını bitten kurtardıktan sonra eczanelerde satılıyor kafurun diye bir şey var onu al küçük bir kılıf dikip kıyafetinin içine iğnele, onun kokusuna bit asla gelmiyor rahat ediyorsun, ahhhaaaa kaşınmaya başladım. geçmiş olsun canım

kizlar yazinizi okudum hemde güldüm
simdiki zamanda kaldimi la bit preeeee
hemde tatlu tatlu kasindim ayyyyy

tekrar söylüyorum belki fark edilmedi

ANTİ-BİT

eczaneden al sür saçına yıka hem mis gibi parlatıyo hem yumuşacık yapıyo hem de bit kalmıyo:dance:

kızını bitten kurtardıktan sonra eczanelerde satılıyor kafurun diye bir şey var onu al küçük bir kılıf dikip kıyafetinin içine iğnele, onun kokusuna bit asla gelmiyor rahat ediyorsun, ahhhaaaa kaşınmaya başladım. geçmiş olsun canım

çok sağol burbuk yaa bende arıyordum tabletin markasını a.s. Şeniz

X