İMplant mı köprü mü?

20 li yaşlardan beri diş doktorlarına gider gelirim. Hatta gelecek ay yine zamanım var . Buradaki hiç bir doktor kolay kolay orijinal dişleri cekmiyor. Türkiye’yeki doktor hemen implant yapalım demişti. İyiki onu dinlememişim. İnce bir kaplama yapıldı dişlerimin minesi nerdeyse yok olduğu icin. Şimdilik memnumum insallah böyle devam eder :)
Burda hersey mal mulk, hersey para pul, dostlukmus sevgiymis ara bul 😐

Dişcide ömrü gecen biri olarak köprü yaptırırsan koprü yanindaki disleri oyuyorlar sağlam dislerse asla yaptırma ama kanal tedaviliyseler yaptır.Implantta bana hep zor gelmiştir çeneyi delecekler falan tabi doktorun bi bakması lazım çene uygunmu.Korkutmak gibi olmasin ama implantta felç riski falan varmış bende korktuğum icin hep uzak durdum

Dişcide ömrü gecen biri olarak köprü yaptırırsan koprü yanindaki disleri oyuyorlar sağlam dislerse asla yaptırma ama kanal tedaviliyseler yaptır.Implantta bana hep zor gelmiştir çeneyi delecekler falan tabi doktorun bi bakması lazım çene uygunmu.Korkutmak gibi olmasin ama implantta felç riski falan varmış bende korktuğum icin hep uzak durdum
Ay bu şimdi mi soylenir 🤣🤣

Köprü yada implant kararını siz biz değil doktor vermeli
Birimiz implant yaptır ömürlük rahat et der diğerimiz köprü yaptır okadar zorluk çekme der
Ama hangisi size uygun doktor bilir
Mesela benim hastalıklarım dişlerimi etkiledi ağzım savaş alanı gibi benim için uygun olan implant ama hastalıklarım yüzünden yapılamıyor

Kızlar benim derdim dişlerim. 33 yaşındayım 1 hamilelik geçirdim, dişlerimi düzenli fırçalarım fakat malesef diş çürüğü konusunda genetik yatkınlığım var, Bugün dişçiye gittim 2 tane dişim çekildi, yerine implant mı yaptırmalıyım, köprü mü karar veremedim. Siz olsanız hangisini seçersiniz neden?
Maddiyat sorun olmazsa kesinlikle implant.

Aynı risk operasyonla diş aldırmada da var, olası bir iltihap durumunda da var malesef

M Minaredenatbeni yazdığım yorumun hangi tarafını beğenmediniz acaba ?
Çektirmek için neden bu kadar acele ettiniz diyorsunuz kadın evde kendi kendine çekmedi dişini herhalde değil mi, dişlerinde sorun oldu doktora gitti doktor da çekilmesi gerektiği için çekti, bu tercihle yapılmıyor değil mi, demekki sağlığı için çekilmesi gerekiyormuş, kimse can sıkıntısından diş çektirmez, doktor da eğlence olsun diye sağlam dişi çekmez
Çürük bir dişin kalp krizi böbrek yetmezliği enfeksiyon düşük yapma gibi çok ciddi şeylere sebep olabileceğini bildiğimden ve doktorların sizden bizden bilgili ve doğru davranacağına güvendiğimden beğenmedim yorumunuzu
Niye takıldınız buna ilk kez mi biri düşüncenizi beğenmedi

Kapatilacak bölüm kücük ise ve tutacak dislerde zaten islem yapilmis ise köprü yapabilirsiniz. Ama bölüm büyük ise implant daha uygun olur..kemik yapisi da önemli. O konuda doktor yönlendirir. Saglikli disler üstüne köprü yaptirmam sahsen, implant tercih ederdim

20 li yaşlardan beri diş doktorlarına gider gelirim. Hatta gelecek ay yine zamanım var . Buradaki hiç bir doktor kolay kolay orijinal dişleri cekmiyor. Türkiye’yeki doktor hemen implant yapalım demişti. İyiki onu dinlememişim. İnce bir kaplama yapıldı dişlerimin minesi nerdeyse yok olduğu icin. Şimdilik memnumum insallah böyle devam eder :)
Doktoruna bağlı o ya. Doktor hatası yüzünden kaybettiğim bi dişim var. Boşluğa implant ya da köprü yapalım diyorum şu an gittiğim doktor ikisine de yanaşmıyor. Tel takalım çenen dar kapatırız o boşluğu diyor 😂 doktor hasta anlaşmazlığı yaşadığımız için orası hala boş, yüzüm yamulacak 😂😂😂

Doktoruna bağlı o ya. Doktor hatası yüzünden kaybettiğim bi dişim var. Boşluğa implant ya da köprü yapalım diyorum şu an gittiğim doktor ikisine de yanaşmıyor. Tel takalım çenen dar kapatırız o boşluğu diyor 😂 doktor hasta anlaşmazlığı yaşadığımız için orası hala boş, yüzüm yamulacak 😂😂😂
Benimkine yonlendireyim mi, hemen basar implanti, klinikte darbeli matkapla dolaniyo 🤣

Çektirmek için neden bu kadar acele ettiniz diyorsunuz kadın evde kendi kendine çekmedi dişini herhalde değil mi, dişlerinde sorun oldu doktora gitti doktor da çekilmesi gerektiği için çekti, bu tercihle yapılmıyor değil mi, demekki sağlığı için çekilmesi gerekiyormuş, kimse can sıkıntısından diş çektirmez, doktor da eğlence olsun diye sağlam dişi çekmez
Çürük bir dişin kalp krizi böbrek yetmezliği enfeksiyon düşük yapma gibi çok ciddi şeylere sebep olabileceğini bildiğimden ve doktorların sizden bizden bilgili ve doğru davranacağına güvendiğimden beğenmedim yorumunuzu
Niye takıldınız buna ilk kez mi biri düşüncenizi beğenmedi
Yo takılmadım tuhaf geldi sadece. Bende bu sizin yorumunuzu beğenmedim mesela. Bence sizde takılmayın. Yorumuna vereceğim cevaba gelince . Bir çok özel diş hekimime ve estetisyene güvenmiyorum maalesef. Üzgünüm ama bazıları bunu ticarete döküp insanları madur edebiliyor. Yazdığım yorumda da belirttim. Gittim doktorun biri dişinizi adam edemeyiz çekip implant yapalım diğeri ise orijinal dişinizi kurutalım dedi. Hangi kararı vermek herkesin özgür iradesi ama para kazanmak icin dişlerimi boşu boşuna oyup dolgu yapan sonra o dolguları bir kaç ay sonra tekrar dolduran ben hakkımı o doktora helal etmiyorum.

Bence başka doktorlara da görün. En güvenilir bulduğun doktora ellet dişlerini 😂😂

Köprü yada implant kararını siz biz değil doktor vermeli
Birimiz implant yaptır ömürlük rahat et der diğerimiz köprü yaptır okadar zorluk çekme der
Ama hangisi size uygun doktor bilir
Mesela benim hastalıklarım dişlerimi etkiledi ağzım savaş alanı gibi benim için uygun olan implant ama hastalıklarım yüzünden yapılamıyor
Dr her ikisi de uygun hangisini isterseniz onu yaparız dedi, yani karar vermesi gereken benim şu durumda :)

X