Şampuan ve Saç Kremleri İnce Telli Saçlarım Mahvoldu :/

Melankoliq22

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2018
7
1
27
Herkese selamlar, foruma yeni katıldım :) Keşke güzel bir sebep için katılmış olsaydım ama :S Saçlarım sarı ve ince telli ne seyrek ne gür. Kullandığım bazı ilaçlar saçlarımı daha da inceltti ve döktü ama tedavim bitti ve bıraktım. Ama tabi artık daha hacimsiz, geriye pek atamıyorum daha çok önüme düşüyo ve daha az görünüyo, yağlanma çoooook arttı :KK43: Saç konusunda da çok takıntılıyım benim için çok daha önemli, hiç işlem görmedi ve fena da değildi hani

Biliyorum saç tipi değişmez ama şampuan ve bakım çok şeyi değiştiriyomuş, çokça da dökülüyodu :KK43:( Dökülmeye ve bakıma çam terebentin yağını keşfettim onu o şekilde hallediyorum :halay:

Bu zamana kadar annem hep saçın neyse o bakımmış şampuanmış uğraşma dedi onun ki daha da ince telli. Daha önce bob kesim kullanıyodum ve hiç şikayetim yoktu, biraz da uzatıyım dedim ve ilaçlarla beraber iyi bi şampuan seçimi bakım kremi şart oldu. Ama herkese farklı birşey yarıyomuş ben hiç denemedim bi araştırıyım dedim anam o ne 30-35 tane ürün çıktı karşıma :olamaz:

Bunları nası denicez ya hani ilk günden faydasını göstermezse at çöpe mi nası teker teker bakıcaz ? Maddi olarak sorun değil ama ilk günden etkisini göremezsek mi değişicez kaç gün geçicek ?

Bulduğum (burdan, sözlüklerden, internetten) meşhur bilinen ve sanırım bazıları yurtdışı kaynaklı şampuan krem ve bakım ürünleri: (bi yorum yapsanız seven sevmeyen, varsa başka önerisi olan:) Hemde hepsini toplamış oluruz :)

"Marlies Möller,
John Frida luxurious/John Frida Brilliant Brunette Hacim Kazandıran Şampuanı/John Frida Yoğun Hacim Bakım Kremi,
Loreal edge veya volume/Loreal Serie Expert B6 Biotin/Loreal Série Expert Density,
Wella Pro Hacim Frederic Fekkai şampuan,
L'Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan,
Pirdolin şampuan,
Syoss Şampuan ve/veya kreatin,
Kerastase Resistance Bain Volumifique Hacimlendirici Şampuan,
Davines Essential Haircare Solu Şampuan,
Oriflame hairx,
Sephora,
Lush Big,
lr kozmetik ince telli saçlar,
Live clean argan,
Organix biotin & collagen,
Aveda,
Bioblas Procyanidin Saç Dökülmesine ve Yağlanmaya Karşı Şampuan/Bioblas Procyanidin Saç Dökülmesine Karşı Hacim Şampuan
/Bioblas Botanic Oils Isırgan Yağı İnce Telli & Zayıf Saçlar İçin Bitkisel Hacim Şampuanı,
Restorex İnce Telli ve Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Bakım Şampuanı,
Tresan Isırgan Otu Şampuanı (Yağlı Saçlar İçin),
İnforcer Şampuan
Sebamed Şampuan
Fruitkicks Şampuan/Krem/Serum"

Market şampuanlarından ümidi kestim tabi

Paradan yana sikinti yok diyosan john frida yada kerastase’i oneririm.. yok bana orta butceli yeter dersen urban care urunlerini tavsiye ederim oda olmaz diyosan en uygun fiyatli kaliteli urun olarak loreal elseve komple bakim 5’i oneririm tum serisiyle beraber :KK66:

Paradan yana sikinti yok diyosan john frida yada kerastase’i oneririm.. yok bana orta butceli yeter dersen urban care urunlerini tavsiye ederim oda olmaz diyosan en uygun fiyatli kaliteli urun olarak loreal elseve komple bakim 5’i oneririm tum serisiyle beraber :KK66:

Çok teşekkürler :) John Frida denemek istiyorum hangi ürünü ve sadece şampuan mı ? İlk kullanımdan sonra farkediyo mu yoksa birkaç gün kullanıp ona göre mi karar vermek gerekiyo ? Uzaması falanda çok yavaşladı ya :/ umarım iyi gelir

Çok teşekkürler :) John Frida denemek istiyorum hangi ürünü ve sadece şampuan mı ? İlk kullanımdan sonra farkediyo mu yoksa birkaç gün kullanıp ona göre mi karar vermek gerekiyo ? Uzaması falanda çok yavaşladı ya :/ umarım iyi gelir
Ben sana john fridanin full repair serisini oneririm cok cok iyidir bana gore kuaforde acma islemi uygulatmistim bikere ve saclarim cok incelmisti koparak dokulduler o donemde baska bir kuafor tavsiyesiyle aldim kullandim ve cok etkisini gordum sadece sampuanla bile inanilmaz yumusadilar saclarim ve toparlandi yinede sac kremiyle beraber kullandim tabi kii.. bittikten sonrada turkuaz renkli olani volume serisini kullandim yine kremiyle beraber baya faydasini gordum volume serisiylede guclendi kalinlasti saclarim.. iyice toparlandiktan sonra biraktim cok pahali cunkuu :)) cok yipranmis toparlanmasi gereken saclara oneriyorum cidden cok iyi bi marka :KK19:

Ben sana john fridanin full repair serisini oneririm cok cok iyidir bana gore kuaforde acma islemi uygulatmistim bikere ve saclarim cok incelmisti koparak dokulduler o donemde baska bir kuafor tavsiyesiyle aldim kullandim ve cok etkisini gordum sadece sampuanla bile inanilmaz yumusadilar saclarim ve toparlandi yinede sac kremiyle beraber kullandim tabi kii.. bittikten sonrada turkuaz renkli olani volume serisini kullandim yine kremiyle beraber baya faydasini gordum volume serisiylede guclendi kalinlasti saclarim.. iyice toparlandiktan sonra biraktim cok pahali cunkuu :)) cok yipranmis toparlanmasi gereken saclara oneriyorum cidden cok iyi bi marka :KK19:

Yumuşaması çok işime gelmez gerçi çünkü şekil almıyo ve basıyo ama :/ yapıcak bişey yok sanırım. Saç kremiyle beraber mi nası kullanıyoruz ? Toparlayana kadar repair sonrasında volume taktik bu sanırım :KK70: Çok teşekkür ederim canım ya umarım güzel sonuç alırım :):)

Yumuşaması çok işime gelmez gerçi çünkü şekil almıyo ve basıyo ama :/ yapıcak bişey yok sanırım. Saç kremiyle beraber mi nası kullanıyoruz ? Toparlayana kadar repair sonrasında volume taktik bu sanırım :KK70: Çok teşekkür ederim canım ya umarım güzel sonuç alırım :):)
Yani ben oyle yapmistim tercih senin.. yumusak sac daha kolay sekil alir..

Yani ben oyle yapmistim tercih senin.. yumusak sac daha kolay sekil alir..

Yani önüme düşürmektense geriye atıyorum ben hep. Biraz kabarması hoşuma gidiyo. Krem bunları yok ederse kullanmıyım ? Ayrıca şampuanı belirli bir süre kullanmak gerekiyo mu yoksa tam onarılmadan da bıraksak olur mu ? Çünkü tam dümdüz saçlarım zaten fönlü ve sönük durabilirde :)

Yani önüme düşürmektense geriye atıyorum ben hep. Biraz kabarması hoşuma gidiyo. Krem bunları yok ederse kullanmıyım ? Ayrıca şampuanı belirli bir süre kullanmak gerekiyo mu yoksa tam onarılmadan da bıraksak olur mu ? Çünkü tam dümdüz saçlarım zaten fönlü ve sönük durabilirde :)
Sampuan dan cok fazla sey bekleme bence sampuanin gorevi saci temizlemek ve bakima hazirlamaktir. Sac kremiyle sacina gereken bakimi saglarsin ancak.. sac serumlari yaglari vs. ile destekleyebilirsin amacin sacini bi nebze olsun toparlamak degil mi? Eger oyleyse dedigim gibi sadece sampuan fayda etmez.. :KK66:

Sampuan dan cok fazla sey bekleme bence sampuanin gorevi saci temizlemek ve bakima hazirlamaktir. Sac kremiyle sacina gereken bakimi saglarsin ancak.. sac serumlari yaglari vs. ile destekleyebilirsin amacin sacini bi nebze olsun toparlamak degil mi? Eger oyleyse dedigim gibi sadece sampuan fayda etmez.. :KK66:

Aynen :) Ki şampuanda baya işe yarıyo demiştin az önce denedim baya yaradı gibi ıslakken araları açık oluyodu şuanda değil :):):):) çok mutluyum ya. Yarında kremi almaya gidicem, taramayı ıslakken mi kuruyken mi yapalım dökülme var çünkü ve nası kurutucaz ? Yağ olarak çam terebentin yada ısırgan otu kullanıyım diyorum, ısırgan otu dökülmeye daha iyi geliyomuş, ikisini karıştırsam volume serisine (onarıldıktan sonra) nasıl olur acaba :? Çok sağol canım ya gerçekten çok güzel oldu şimdiden bile :)

Bioderma node P
diyorum baska bisey demiyorum
O kadar güzel arindiriyor ki...ve o kadar hafif bir sampuan ki anlatamam verdiği hacim de çabası

Listeye ekledim teşekkürler :)

Aynen :) Ki şampuanda baya işe yarıyo demiştin az önce denedim baya yaradı gibi ıslakken araları açık oluyodu şuanda değil :):):):) çok mutluyum ya. Yarında kremi almaya gidicem, taramayı ıslakken mi kuruyken mi yapalım dökülme var çünkü ve nası kurutucaz ? Yağ olarak çam terebentin yada ısırgan otu kullanıyım diyorum, ısırgan otu dökülmeye daha iyi geliyomuş, ikisini karıştırsam volume serisine (onarıldıktan sonra) nasıl olur acaba :? Çok sağol canım ya gerçekten çok güzel oldu şimdiden bile
John frida cok iyi gercekten bende cok memnun kalmistim.. sampuan ise yaradi derken ben sampuani bile yumusacik yapiyo saci dedim sac kreminin saci toparlamada daha etkili oldugunu dusunuyorum onarici ozellikli oluyo sac kremi sampuanin amaci temizlemek sadece hani o manada soylemistim bana kalirsa sac kreminide kullan baslamisken baya toparlandigini dusundugun zamanda sac kremini birakirsin sampuaniyla devam edersin tabi istersen :) saci islakken bikere acmak iicin tara sonra kurut kuruturken tarama kopabilir ama acmak icin tara once sonra kurut hatta sacini kurutmadan once isi uygulicagin icin sacina elseve in sac guzellestirici kremi var onu al onu sur saci isiya karsi koruyor ve yumusacik parlak yapiyo sacin kolay sekil almasini sagliyo ben elimin altinda herdaim bulundururum bu urunu :KK66:

John frida cok iyi gercekten bende cok memnun kalmistim.. sampuan ise yaradi derken ben sampuani bile yumusacik yapiyo saci dedim sac kreminin saci toparlamada daha etkili oldugunu dusunuyorum onarici ozellikli oluyo sac kremi sampuanin amaci temizlemek sadece hani o manada soylemistim bana kalirsa sac kreminide kullan baslamisken baya toparlandigini dusundugun zamanda sac kremini birakirsin sampuaniyla devam edersin tabi istersen :) saci islakken bikere acmak iicin tara sonra kurut kuruturken tarama kopabilir ama acmak icin tara once sonra kurut hatta sacini kurutmadan once isi uygulicagin icin sacina elseve in sac guzellestirici kremi var onu al onu sur saci isiya karsi koruyor ve yumusacik parlak yapiyo sacin kolay sekil almasini sagliyo ben elimin altinda herdaim bulundururum bu urunu :KK66:

Aynen yarın kremini de alıcam. Şampuan da volumeden devam ederim :) Isı genel olarak uygulamıyorum sana da tavsiye ederim ya kendi haline bırakıyorum yada havlu. Isıdan korusa bile formunu bozuyo çünkü :) Isırgan otunu mu tercih etmeliyim yoksa çam terebentini mi ? Volume serisine karıştırmayı düşünüyorum toparlandıktan sonra yada ikisi karıştırsam daha mı güzel olur :KK70: Bu arada dökülmeye ve uzamaya da iyi geliyo mu ? Loreal elseve mucizevi yağ var saç güzelleştirici krem diye geçiyo, yağlı his bırakmaz, yumuşatma, şekillendirme diyo durulanmasız her saç tipine daha önce denemedim tabi. Gerçekten öneriyosan elseve olanı alabilirim de.

Bu arada kremini nasıl uyguluyoruz :) Canım yoruyorum bu arada kusura bakmıyosun umarım ellerin dert görmesin :)

Aynen yarın kremini de alıcam. Şampuan da volumeden devam ederim :) Isı genel olarak uygulamıyorum sana da tavsiye ederim ya kendi haline bırakıyorum yada havlu. Isıdan korusa bile formunu bozuyo çünkü :) Isırgan otunu mu tercih etmeliyim yoksa çam terebentini mi ? Volume serisine karıştırmayı düşünüyorum toparlandıktan sonra yada ikisi karıştırsam daha mı güzel olur :KK70: Bu arada dökülmeye ve uzamaya da iyi geliyo mu ? Loreal elseve mucizevi yağ var saç güzelleştirici krem diye geçiyo, yağlı his bırakmaz, yumuşatma, şekillendirme diyo durulanmasız her saç tipine daha önce denemedim tabi. Gerçekten öneriyosan elseve olanı alabilirim de.

Bu arada kremini nasıl uyguluyoruz :) Canım yoruyorum bu arada kusura bakmıyosun umarım ellerin dert görmesin :)
Olur tabi volume serisinin sampuaniyla devam edersin gayet iyi :KK19: cam terebentin daha iyi diye biliyorum ben hic uygulamadim yada katmadim sampuanima.. nasi bi etkisi olur bilemiyorum ama okudugum ve ogrendigim kadariyla dokulmelere ve sac uzamasina iyi geliyomus.. elseve mucizevi yag sac guzellestirici krem olani evet yag olanida guzel ama krem olani daha kullanisli oldugu icin ben onu tercih ediyorum esimde sacina sekil vermek icin kullaniyo arada :) ben sacimi kurutmazsam islak sacla beklersem basima cok fena agri giriyo kurutmadan hayatta yapamam yazin hadi neysede kisin hele hem soguk usuyorum hemde basima gercek agri giriyo :KK43:
Elseve in sac guzellestirici kreminimi soruyosun islak kuru farketmez her turlu sac uclarina az bisey sur :)

Harika :) İki yağı karıştırmamış olurum hem de çünkü ısırgan otuda sertleştiriyo diyolar. Krem kullanmayıp yarı ıslakken taradığım için dökülme çok oldu gerçi onarım ve kremde bunu azaltır. Yeni çıkan saçlar var onlarada iyi gelir inşallah :) John Fridanın kremini alıyım diyorum daha iyiymiş anladığım kadarıyla kullanımı aynı sanırım. Şuan ki şampuana katmıyorum demi onarıldıktan sonra volume serisine katıyorum ? Bitince direk geçerim volume serisine. Harikasın ya çok teşekkür ederim sana canım benim :):) iyilikler hep seninle olsun

X