Şampuan ve Saç Kremleri Şampuan seçimi

fisfis fisfis bioblası denedim çok güzel hacim veriyor güzelce temizletiyor anca dökülmeye etkisi gelmedi onun içine kuru maya kattım bakalım devamını paylaşacağım

Syoss siyah kutulu şampuana başladım ilk kullanımda memnun kaldım hacim verdi demiştim evet güzeldi yumuşak ve gür duruyordu ama kepek yapmaya başladı (bunuda paylaşmayın sizinle :KK4:

Benim de saçlarım gür ama ince tellidir, bir de uzun saçlarım. Uzun olunca daha da hacimsiz duruyor. Haliyle ben de hep hacimlendirici şampuanlara yöneliyorum. Ama hacimlendirici şampuanlar da saçları keçe gibi yapıyor çünkü temizleme özelliği güçlü olan şampuanlar.

Daha yeni Paul Mitchell tea tree lemon sage adlı enerji veren ve hacimlendirici şampuanını kullanmaya başladım ama temizleme özelliği o kadar güçlü ki saçlarım duş esnasında gıcır gıcır oldu, duştan çıktıktan sonra kuruyunca da saçlarım aşırı hafifledi, aşırı temizlikten tül tül olan, şekil almayan saçlara dönüştü. Anlayacağınız iyice kuruttu. Yağlı saçlar sever ama benim kuru saç tellerime iyi gelmedi.

Şimdi de L'occitane Aromakoloji Onarıcı şampuana başladım. İçerisinde 5 esansiyel yağlar (ylang ylang, tatlı portakal, lavanta, melek otu, sardunya ) var. Yağlardan dolayı saç derisini yağlandırmasından korktum zira onarıcı şampuanlar da saç derisini gerçekten yağlandırıyor ama bu yağlandırmadı. İlk kullanımda bile olumlu etkisini hissettim; duş esnasında yumuşacık yaptı, saç kremi kullanmadım. Duştan sonra ise saç tellerime doku katmıştı. Saça parlaklık katma vaadi de var ama ilk kullanımda henüz o etkiyi göremedim, birkaç kullanımdan sonra belki parlaklık da katar. Ben şu anlık memnun kaldım.

Merhaba, aynı saç tipine sahip sayılırız. Benimde ince telli sönük ve kabarıyor. Yağlanması da normal seviyede. Ben dalan kullanmıştım ama bir süre sonra yağlanmasını arttırdı diye bıraktım. Ama yoğun bir kepek sorunum olduğu için bitkisellere yönelmiştim. Bir süre otacı kullandım etkisinden aşırı memnun olmadığım halde içeriği temiz diye devam etim. (Limonlu olanıydı). Sonra saçtan zor çıkıyordu otacı yıkasanda surekli yapış yapış etki bırakıyordu onu da bıraktım.. Şimdi de artık bitkiselden gına geldi gittim elseve aldım pembe şisesi bi değişiklik yok ama öylesine aldım işte. Ne kullanırsam kullanayım elektriklenmeden bende kurtulamıyorum çözümde yok. Duştan sonra redist'in argan yağını kullanıyorum o bile fayda etmiyor elektriklenmeye. Bende her öneriye açığım.

Elektriklenmeyi hacimlendirici şampuanlar da yapıyor. Bir de fazla nemden de elektrikleniyor. Çok fazla maske, yağ, krem, serum kullanıyorsanız biraz ara verin bence.

İnce telli saça sahibim. Kimyasal şampuanlardan sıkıldım. Organix biotin serisini aldım. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Memnun kaldım. Temiz içeriğe sahip ince telli saçıma hacim kattı. Dökülme kimyasal şampuan kullanırken oluyordu şuanda çok daha az seviyede bir dökülme var. Günlük olması gerekenden az.
Ayrıca saçımın çabuk uzadığını gözlemledim şampuandan sonra.

İnce telli sönük saçlarım var.3yil boyunca Dalan zeytinyağlı şampuan kullandım çok memnundum 3yil sonunda kullandigimda saçlarım keçe gibi olmaya başlayınca başka şampuan arayışına girdim birçok şampuan denedim syoss u(pembe kutulu) beyenmistim kepek olmuş saçların deyince onuda bıraktım pantene aldım 1hafta kullandım bu baktım saclarimda beyazlar çıkmış (25yasndym) artık sampuandan mı başka sebebtenmi bilmiorum ama pantene kullananlardan böyle şeyler duymuştum.bitkisellerde çok dökülme yapıyor kisacasi hala şampuan arayisindayim,fikirleri bekliyorum
En guzeli johhnson bebe sampuani ph dusuk. Saca zarari yok. Yuzumu bile bebe sampuani ile yikiyorum. Doktorada danistim.

Hask macadamıa oıl
Yves rocherin şampuanları
Farmasinin besleyici şampuanları
Hobby new era
Otacı hindistan cevizli olan beni pişman etmeyen şampuanlar

X