İnsan ilişkilerimin sonu iyi bitmiyor

Bence kendileriyle alakalı bir sorun var, üstteki mesajlarımdan birinde de yazmıştım ya, karşı taraf birşey yapınca hep sorunu kendimde arıyorum, ama düşünüyorum neden her zaman bizde hata olmak zorunda? Karşı tarafta yok mu? Bazen tribe girip silebiliyoruz yani, modumuzla alakalı bir durum, mesela ben bazen sosyal medyada ben de temizlik yapıyorum, ama Facebookta genellikle eski profilleri, hesabını donduranları falan siliyorum, elim gitmiyor yani arkadaşlarımı silmeye. Hatta bazen şaka yapıyorum "Sosyal medyada hep arkadaş olalım ilerde Facebook profiline doğum yaptığımızda bebişlerimizle fotoğraf koyar birbirimize iyi dilekler dileriz" diyip şaka yapıyorum. Yanlış anlaşılmasın benim amacım sosyal medya vs değil yani arkadaşlıklarımın uzun ömürlü olmasını istiyorum.
evet olabilir ya da kibarlıktan iyi davranıyor ama içten içe hoşlanmıyorlar bilemeyeceğim. ama çok kasıyorsunuz gibi geldi. uzun ömürlü arkadaş olalım diyince olunmuyor ki akışına bırakmak lazım kalan kalıyor zaten arkadaşımız olarak

evet olabilir ya da kibarlıktan iyi davranıyor ama içten içe hoşlanmıyorlar bilemeyeceğim. ama çok kasıyorsunuz gibi geldi. uzun ömürlü arkadaş olalım diyince olunmuyor ki akışına bırakmak lazım kalan kalıyor zaten arkadaşımız olarak

Evet, iyi dileklerimi ve düşüncelerimi dile getiriyorum işte, içimde bir kötülük yok zaten bunu mesajlarımı okuyan herkes anlamıştır diye düşünüyorum. Aynen öyle ne yapalım hayat dedikleri bu olsa gerek.

Evet, iyi dileklerimi ve düşüncelerimi dile getiriyorum işte, içimde bir kötülük yok zaten bunu mesajlarımı okuyan herkes anlamıştır diye düşünüyorum. Aynen öyle ne yapalım hayat dedikleri bu olsa gerek.
siz de benim gibi naif birisiniz anladığım kadarıyla ama malesef herkes öyle değil işte...

Doğrudur, fazla anlam yüklemiş ve değer vermiş olabilirim tabiiki. Bunun kötü birşey olduğunu düşünmüyorum zaten bu durum sadece kendimi yıpratmama neden oluyor maalesef. Bu konu hakkında fikirlerimi değiştirebilirim 25 yaşındayım sonuçta geç öğrendim. Yine de soruyorum, düşüncelerinizi merak ediyorum, sosyal ortamdan tanıştığınız bir insanın hayalini gerçekleştirmesine vesile olur musunuz? Yani beni yakın görmüyorsa buna tenezzül dahi etmemesi gerekirdi, çok çelişki var kafamda.
Ne kadar çok anlamlandiriyorsunuz ya herşeyi, ben geçen gün bir anda hiç aklımda yokken bütün sosyal medyalarimi sildim. Çevrenizde olan herşeyi kendinizle çok fazla işkillendirmeyin. Herşey sizinle alakalı değil.

Bu arada çok fazla paylaşım yapmak evet itici.

Ne kadar çok anlamlandiriyorsunuz ya herşeyi, ben geçen gün bir anda hiç aklımda yokken bütün sosyal medyalarimi sildim. Çevrenizde olan herşeyi kendinizle çok fazla işkillendirmeyin. Herşey sizinle alakalı değil.

Bu arada çok fazla paylaşım yapmak evet itici.

Sizin farkınız tüm sosyal medya hesaplarınızı kapatmanız, spesifik olarak birini çıkartmak arasında çok fark var. Dediğiniz de olabilir başka birşey de. Yani dürüstlük bekliyorum karşı taraftan, silebilir tabiiki normal sadece bir sorun varsa söylenmesini tercih ederim, özür dileyeceğimi de söyledim. Özür dilemek kimseyi küçük düşürmez aksine değer verdiğim insanlara özrümü dilerim. Başka bir sorun varsa da bana söylemiyorsa bunu hiç öğrenemeyeceğim ne yazık ki. Biten arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde iki çift söz hakkı vardır bence.

+ Çok sık paylaşım yapmıyorum. İki günde bir iki üç hikaye, gönderi zaten atmıyorum.

Garip bir biçimde hayatımda olan insanlar yok oluyor, işin acı tarafı da kindar biriyim gerçekten asla görüşmem kendileriyle ama bir ara can ciğer olduğun adamı bir daha görmeyecek olmak yüreğime oturuyor.

Yani bu durumda sizle çıkar ilişkisi kuruyorlar.
Ya da siz onların çıkarlarına hitap ederek iletişim yolu kuruyosunuz.
Alışveriş bitince de arkadaşlık bitiyor.
Çünkü bu şeklilde birden can ciğer olmalar ve birden kin dolmalar çıkar ilişkilerinde olur.
Sağlıklı ilişki kurmak adım adım olur.
Birden birine bayılarak başladığımız ilişkilerin perde arkasında bi ihtiyaç güdüsü olduğu bilimsel olarak da tespit edilmiş bişey.
Oyüzden biriyle tanıştığınızda ilk yoklayacağınız şey, ondan hangi ihtiyacımı karşılayacağımı düşünüyorum ve o benimle neden arkadaşlık kuruyor düşüncesi olursa, belki daha sağlam ilerlenir.

Yani bu durumda sizle çıkar ilişkisi kuruyorlar.
Ya da siz onların çıkarlarına hitap ederek iletişim yolu kuruyosunuz.
Alışveriş bitince de arkadaşlık bitiyor.
Çünkü bu şeklilde birden can ciğer olmalar ve birden kin dolmalar çıkar ilişkilerinde olur.
Sağlıklı ilişki kurmak adım adım olur.
Birden birine bayılarak başladığımız ilişkilerin perde arkasında bi ihtiyaç güdüsü olduğu bilimsel olarak da tespit edilmiş bişey.
Oyüzden biriyle tanıştığınızda ilk yoklayacağınız şey, ondan hangi ihtiyacımı karşılayacağımı düşünüyorum ve o benimle neden arkadaşlık kuruyor düşüncesi olursa, belki daha sağlam ilerlenir.

Çıkar ilişkim yoktu, zaten ikimiz bambaşka şehirlerdeydik, ne kazanacaktım ki? Diğer sözlerinize de harfiyen katılıyorum, yüzde yüz doğru yazmışsınız.

ben sosyal medyamda herşeylerini paylaşan tiplere karşı ister istemez kötü görüşlere sahip oluyorum. bu yüzden listemden çıkarıyorum. böyle olan kişiler yakın arkadaşlarım olmadığından sildiklerimi kafalarına takıcaklarını pek düşünmüyorum.

ben sosyal medyamda herşeylerini paylaşan tiplere karşı ister istemez kötü görüşlere sahip oluyorum. bu yüzden listemden çıkarıyorum. böyle olan kişiler yakın arkadaşlarım olmadığından sildiklerimi kafalarına takıcaklarını pek düşünmüyorum.

Herkesin kendi düşüncesi tabii, lakin sessize alma diye birşey de mevcut. Ki o kadar çok paylaşım da yapmıyorum.

Karşı tarafın vardır belki.

Her iki kişinin birbirinden çıkarı yoktu, ben hiçbir şey vermedim kendisine, hatta o bana verdi ben istemeden, muhtaç değildim bile ona ama o beni aramıştı. Yani çıkar değil bu işin içindeki, hayırlısı olsun artık 4 sayfa da konuşmaya değmez bence fazla bile, yazık oldu.

Herkesin kendi düşüncesi tabii, lakin sessize alma diye birşey de mevcut. Ki o kadar çok paylaşım da yapmıyorum.
karşı tarafa "senin hayatının her detayı bizi ilgilendirmiyor sosyal medyayı daha düzgün kullan" mesajı verme şeklim bu sanırım. böylelerini zaten iyi niyetli bulmuyorum önyargılıyım kırmayı umursamıyorum

Her iki kişinin birbirinden çıkarı yoktu, ben hiçbir şey vermedim kendisine, hatta o bana verdi ben istemeden, muhtaç değildim bile ona ama o beni aramıştı. Yani çıkar değil bu işin içindeki, hayırlısı olsun artık 4 sayfa da konuşmaya değmez bence fazla bile, yazık oldu.

Çıkar her zaman maddi değildir.
Bazen kimliğimizin eksik yanlarını karşıdakinden tamamlarız.
Bu olmayınca da uzaklaşılırız.
Neyse, aynen birşeyler oturmuştur zihninizde zaten.
Kolaylıklar 🍀

karşı tarafa "senin hayatının her detayı bizi ilgilendirmiyor sosyal medyayı daha düzgün kullan" mesajı verme şeklim bu sanırım. böylelerini zaten iyi niyetli bulmuyorum önyargılıyım kırmayı umursamıyorum

Önyargılıysanız ve birini kırmayı umursamıyorsanız zaten size söyleyecek hiçbir şeyim olamaz.

Çıkar her zaman maddi değildir.
Bazen kimliğimizin eksik yanlarını karşıdakinden tamamlarız.
Bu olmayınca da uzaklaşılırız.
Neyse, aynen birşeyler oturmuştur zihninizde zaten.
Kolaylıklar 🍀

Çok çok teşekkür ederim. O güzel 4 yapraklı yonca bizlere şans getirsin. :KK200:

X