İnsana karşı tahammülsüzlük ,sürekli yalnız olma isteği

Bende yalnızlığı severim ama hep istemem kitap okumak en sevdiğim şeydir özellikle çok sinirlendiysem birine odama çıkar saatlerce otururum ama fazlası sıkıyor beni

Hassas kişilik yapiniz olabilir.
Araştırın ilgili videolar var psikolaglardan dinleyin.
Eğer size uyuyorsa bu kişilik yapısı bu kadar kapasiteniz var demektir.
Hareketlilikten sonra dinlenme ihtiyacı duyuyorsunuz demektir.
Ama uymuyorsa o zaman biraz daha dikkat edersiniz hareketlerinize.
Evet bu kişilik yapısı beni tanımlıyor, teşekkür ederim.
Aslan burcuyum yükselenim Balık.
Aman bi derdin bu olsun... yapınız böyledir... aslımda guzel bi yapı ne kadar az insan o kadar dinginlik... herkes aynı olucak farklı olana anormal mi dicez? Demeyelim bence nasıl mutluysanız öyle devam edin
Aslında çok memnumum bu halimden ama girişken olmamak iş hayatında sıkıntı yaratıyor, yaratıcılığını da baskılıyor ayrıca ve yeterince başarılı olamıyorsunuz maalesef. Birçok sınavda, okulda ve iş hayatında kapasitemin çok daha altında performans gösterdim ve birçok şey umduğum gibi gitmedi. Yeterince kendimi açamadım, ifade edemedim çünkü. Sınırlarımdan dolayı da stresli oldu bazen.

Bu hassas kişilik yapısı bitirdi beni. Duygusal olmamak lazım aslında. Karşımdaki insana bakıyorum pat çat benim anksiyete krizim tutuyo o anda.

Biraz geç olacak ama,
Tuhaf değilsiniz. Ben de bir erkek arkadaş istemiyorum. Çocuk yapmak istemiyorum. Arkadaş istemiyorum. Yalnızken daha mutlu ve rahatım. Bunu kaybetmek istemem. Ve ne kadar ilişkilidir bilmem ama, ben de kovayım :)

Biraz geç olacak ama,
Tuhaf değilsiniz. Ben de bir erkek arkadaş istemiyorum. Çocuk yapmak istemiyorum. Arkadaş istemiyorum. Yalnızken daha mutlu ve rahatım. Bunu kaybetmek istemem. Ve ne kadar ilişkilidir bilmem ama, ben de kovayım :)
Yok ben aslan burcuyum yükselenim Balık. Böyle iyiyiz biz ya :)

Merhaba arkadaşlar gittikçe artan ve aile ilişkilerimi, iş hayatımı kötü etkileyen bir durumla karşı karşıyayım.
Aslında gezmeyi, insanlarla iç içe olmayı, arkadaşlarla toplanıp bir yerlere gitmeyi, bir yerlerde buluşmayı seven bir insanım ama belirli saatlerde ve kısa bir süre için. Bir arkadaşımla bir - iki saat kahve içeriz mesela ama ondan sonra oradan ayrılmak isterim. Akşam evdeyken en büyük hobim tek başıma kitap okumak, tv izlemek, müzik dinleyerek yürüyüş yapmak mesela ama tv izlerken babam gelip yanımda oturunca rahatsız olurum mesela. Akşam maç olsa babam ve kardeşlerim eve geç gelecek olsalar içimi tarifsiz bir sevinç kaplar. İş yerinde ofiste biri odama geldiğinde iş gereği bile olsa zaman zaman sinirlendiğim, gitmesi için gözlerinin içine baktığım oluyor. İkili çalışılması gereken durumlarda bile hiç hoşnut olmam ister istemez soğuk ve agresif davrandığım oluyor ve bu zamanla bana zarar vermeye başladı. Soğuk davrandığım üst düzey yönetici de olabiliyor, sevdiğim bir iş arkadaşımda.

İkili ilişkilere gelirsek orası darmaduman zaten. Sevgilim dediğim kişiyle arkadaştan öteye gidemiyoruz temastan, sürekli aranmaktan hoşlanmıyorum arabada sohpet etmeye çalıştığında rahatsız oluyorum müziğin sesini açıyorum sadece müzik dinlemek istiyorum. Evlilik, aynı çatı altında yaşamak, yakın temasta olmak korkunç geliyor tek hayalim kafamı dinleyebileceğim, yalnız yaşadığım bir ev ve insanlarla yüz göz olmayacağım bir iş hayatı. Yorgunluk mu denir buna yoksa bilmediğim bir psikolojik sorunum mu var hiç bilmiyorum var mı fikri olan? Arkadaşlarım duygu durumumda inişler çıkışlar olduğunu, fevri davranışlarım olduğunu, kararlarımın değişken olduğunu düşünür ama bunlar bana normal geliyor herkeste olan şeyler gibi dışarıdan kendimi göremediğim için sağlıklı düşünemiyorumdur belki de.
Ben de sizin gibiyim..Eksigim yok fazlam var! Kendimle vakit gecirmelere doyamıyorum..Kapat beni eve, internetimi, yemimi, suyumu bir de spor aletlerimi ver inan aylarca yasarim! Eskiden bu huyumdan utanirdim.Yani sosyal olamiyorsam eksikmisim gibi gelirdi..Ama artik pat pat soyluyorum valla " insan sevmiyorum ben" diye..Hiic umrum degil kimin ne düşündüğü..Mesela bakiyorum cevremde iyi arkadas gecinenlere, birbirlerinin kuyusunu kazıyorlar..Insanlari iyi tanidigimi düşünüyorum..Birbirine " ah kiyamaaaam" diyen tiplerin birbirinin arkasından dedikodularına şahit oluyorum..Isin komigi,ben insanlardan kendimi geri çekmeye çalıştıkça, onlar benimle daha cok samimi olmaya çalışıyorlar ..Bircok arkadasim kimseye söyleyemediği sirlarini bana rahatça anlatir..Bence insan nasil kutlutaş oyle davranmali..Siz de boyle mutluysaniz boyle davranin...

İsyerinde yogun oluyorsunuz isiniz varken rahatsiz edilmek istemiyorsunuz.
Evde yorgun argin geliyosunhz kafa dinkemek istiyosunuz.

Askta aradiginizi bulamamisiniz bence

X