insanlar çok düşüncesiz

Öncelikle herkese merhaba
Benim sinirimi bozan bir durum var paylaşacak kimsemde yok. Hamileyim ve daha cinsiyeti belli değil birde eşimin bir arkadaşı var 1 yaşında kız çocuğu olan.
Arkadaşının eşiÇocuğuna her şeyin en iyisini en pahalısını en yenisini alıyor. Banada kızın annesi gelmiş inşallah çocuğun olurda bizim torunun kıyafetlerini felan veririz kullanırsın dedi çok sinirim bozuldu benim ilk çocuğum kendim herşeyin en iyisini kendim seçerek alacağım dedim hemde ben erkek çocuk istiyorum dedim kadın kusura bakma felan dedi ama inadıma hareketler ediyor inşallah kızın olur diyor başka bir şey demiyor yüzüme bakıp söyleyip kahkaha atıyor.Kızı da geçen çocuğunun pembe kuvet ve kovasını verdi belki benim çocuğum erkek olcak bunu niye veriyorsun bana diyorum nolcak erkek de yıkanır bunda diyor ama kendi çocuğuna nerdeyse bin liralık oyuncaklar alıyor hergün. yani bunun çocuğu değerli benim ki mi değersiz ben anlamıyorum sinirlerimi çok bozuyorlar eşim birşey olmaz verirler atarsın veya istemiyorum dersin diyor ama istemiyorum desemde zorla veriyorlar eşim görüşmeyi kesmiyor kız seni kırıcı bişey yapmıyor annesi demiş takma yaşlı diyor yani ben bunlara laf felan sokmak istiyorum whatsapptan belki anlarlar diye ama eşimden dolayı aranın bozulmasını da istemiyorum çok zor bir hamilelik geçiriyorum düşük tehlikem var ama insanlar üzüp kırıp dahada riske atıyorlar nasıl baş edebilir
Herkesim derdi farklı 🙂 ben cocugum olsun diye dua edip üzülüp yıpranıyorum sizin derdinize bakın . Şükretmeyi bilmek gerekir

Milyon kere layk ettim 😍

6,5 ay once ilk kez anne oldum. Hastane cikisi ve hijyen urunleri haric aldigim seylerin toplami bir elin parmaklani gecmez. Kiz/erkek ayirt etmeden yegenlerimin esyalariyla buyuyor.

Ben de soyle bir yontem gelistirdim. Kullandigim her esyayi alsam kaca alirdim diye hesaplayip karsiligini oglumun hesabina atiyorum. Simdiden biriken parasiyla (kendisine gelen hediye/altinlar dahil) dil egitimi icin İngiltere’ye gidebilir.

Dislerinin kasindigini goren abimin aldigi dis kasiyicisini iade edelim demisligim var. Keske parasini verseydi diyorum her gordugumde. :KK48:

Evladim uzerine hayallerim giydikleri, kullandiklari uzerine degil; egitimi uzerine. Atalarimiz yaniliyor olamaz: Bebeklerin yedikleri helal, giydikleri haram.
Oyy kuzucuğumu İngiltereye yolladığımız günleri de görürüz inşallah 😍🤗

Çok haklısın keşke herkes o hayallerin peşinde olsa da ona göre planını yapsa ..Fazladan alınan çaputa gönül bağlamasa..

Bir arkadaş yazmış bizim hava atmamız bunlar ..

Konu sahibi degisik kafada simdi birisi sana bir esyayi zorla verse sen ihtiyacim yok dersin istemezssin bir uyarirsin iki uyarirsin gerekirse ciddilesir yada pes eder alir ama ihtiyac sahibi baska insanlara verirsin hemde sevaptir ama konu sahibi watsaptan laf sokacam erkek doguracam görür onlar kafasında...
Yok zaten o konuda hatalı buluyorum.
Erkek kız ne fark eder yeter ki sağlıklı, hayırlı bir evlat olsun.

Oyy kuzucuğumu İngiltereye yolladığımız günleri de görürüz inşallah 😍🤗

Çok haklısın keşke herkes o hayallerin peşinde olsa da ona göre planını yapsa ..Fazladan alınan çaputa gönül bağlamasa..

Bir arkadaş yazmış bizim hava atmamız bunlar ..

Amin canim insallah. 😍

Halbuki geceden sabaha kuculuyor her sey. Ustelik bebegin alinan o esyayi sevip, kullanacagi da mechul.

Neyse, gideyim de sincabin pembe battaniyesinin altina kivrilayim azicik. 🤣

Benimde durumum iyi çok şükür kötüde olabilir niye ego yapayım bende gorumcemin eşyalarını alıyorum mis gibi kıyafet eski değil ben bir alisveriste bin lira harcıyorum bir tisort olmuş 30lira o parayla başka şeyler alıyorum birde erkek takintisimi var nedir

Ya ben pek kötü niyetli bişey sezmedim ama kadın biraz patavatsız galiba. Haklısınız belki benim de canım sıkılabilirdi bende sevmem pek öyle laubali insanları. Fakat neticede dış kapının dış mandalları değil mi? Canınızı sıkmaya gerek yok mesafeli davranırsınız görüşmezsiniz olur biter. Yorumlarından çok rahatsız oluyorsanız eksik olmayın ben çocuğuma herşeyin en yenisini en iyisini alacağım zaten siz başka bi ihtiyaç sahibine verirsiniz torununuzun eskilerini falan diyip geçin o kadar basit.

Benim sinirimi bozan bir durum var paylaşacak kimsemde yok. Hamileyim ve daha cinsiyeti belli değil birde eşimin bir arkadaşı var 1 yaşında kız çocuğu olan.
Arkadaşının eşiÇocuğuna her şeyin en iyisini en pahalısını en yenisini alıyor. Banada kızın annesi gelmiş inşallah çocuğun olurda bizim torunun kıyafetlerini felan veririz kullanırsın dedi çok sinirim bozuldu benim ilk çocuğum kendim herşeyin en iyisini kendim seçerek alacağım dedim hemde ben erkek çocuk istiyorum dedim kadın kusura bakma felan dedi ama inadıma hareketler ediyor inşallah kızın olur diyor başka bir şey demiyor yüzüme bakıp söyleyip kahkaha atıyor.Kızı da geçen çocuğunun pembe kuvet ve kovasını verdi belki benim çocuğum erkek olcak bunu niye veriyorsun bana diyorum nolcak erkek de yıkanır bunda diyor ama kendi çocuğuna nerdeyse bin liralık oyuncaklar alıyor hergün. yani bunun çocuğu değerli benim ki mi değersiz ben anlamıyorum sinirlerimi çok bozuyorlar eşim birşey olmaz verirler atarsın veya istemiyorum dersin diyor ama istemiyorum desemde zorla veriyorlar eşim görüşmeyi kesmiyor kız seni kırıcı bişey yapmıyor annesi demiş takma yaşlı diyor yani ben bunlara laf felan sokmak istiyorum whatsapptan belki anlarlar diye ama eşimden dolayı aranın bozulmasını da istemiyorum çok zor bir hamilelik geçiriyorum düşük tehlikem var ama insanlar üzüp kırıp dahada riske atıyorlar nasıl baş edebilirim bu insanlarla
Ben böyle şeyleri çok takan biri değilim rahatsız olmazdım ama sizin yerine koyuyorum kendimi rahatsız oluyorsam almazdım nasıl zorla verebilir ki ?Atıyorum , kuvetı aldı geldı mı gıderken onla bırlıkte cıkarırdım kapıya ben ıstemıyorum koyayım buraya esım gelınce atsın derdım mesela.Niye kendınızı uzuyorsunuz sız uzulecegınıze o uzulsun.

Gelin beni taşlayın modunda bir konu olmuş, henüz yorumları okumadım ama konu sahibi üyeliğini iptal ettirmiş, üye olup konu açtığına pişman etmişsiniz bravo 👏🏻
Konuya gelirsek empati yapalım ilk çocuğumuz, imkanın var, birileri sürekli kendi çocuğunun eşyalarını verse, kim olsa sinirlenir.

Neden herkes cinsiyetci olarak linclediki bayani. Her hamile bayanin gonlunden gecen birseyler vardir. Bende hamileyken oglum olmasini cok istemistim esim de hic oglan istemiyordu kiz cocugu olsun cok istiyordu . Oglumuz oldu. Bayanda gonlunden geceni soylemis ne var bunda. Kadin hamile zaten bosa linclemeyin okuyup uzulecek. Kiyafet konusuda istemedigini soyledigi halde inadina veriyorlarmis. Konu sahibi siz alip ihtiyaci olan birisine verin bari onlari.

belki iyi niyetli düşünmüşlerdir başkasına vermektense sebi sevmişler sana vermek istemişler belki. Benim ihtşyacım yok ihtiyacı olan birine verin diyio telekkür et geri gönder alma bukadar. Ama kusura bakmayında sanki sizde maddi ablamda biraz hırs hissettim tabi yanılmılta olabilirim belkide hamilelik hassasşyetisir yada onlar sevmediğiniz insablardır ondan batmıştır size

Aaah bacım seni burada yerler diyecektim ki yemişler bile.Bence sen onları al buradaki eski severlere karyola 😉.Çocuklar için kıyılmayan şeylerede ben anlam veremiyorum.Sonuçta oda insan Allah onada can vermiş nedir bu sürekli bebek malzemelerini ondan ona dolaştırma merakı anlamıyorum.Gün olmuş annem abimlere iki kıyafet giydirmis birgün giydiklerini akşam yıkarmış o zamanda bile çeşit çeşit olsun diye ondan bundan toplamamış.Bu tür insanlar çocuğuna kıyafeti layık görmediği gibi evladınada kıymet vermiyor ben seni çok iyi anladım.

Arkadaşının eşiÇocuğuna her şeyin en iyisini en pahalısını en yenisini alıyor. Banada kızın annesi gelmiş inşallah çocuğun olurda bizim torunun kıyafetlerini felan veririz kullanırsın dedi çok sinirim bozuldu benim ilk çocuğum kendim herşeyin en iyisini kendim seçerek alacağım dedim hemde ben erkek çocuk istiyorum dedim kadın kusura bakma felan dedi ama inadıma hareketler ediyor inşallah kızın olur diyor başka bir şey demiyor yüzüme bakıp söyleyip kahkaha atıyor.Kızı da geçen çocuğunun pembe kuvet ve kovasını verdi belki benim çocuğum erkek olcak bunu niye veriyorsun bana diyorum nolcak erkek de yıkanır bunda diyor ama kendi çocuğuna nerdeyse bin liralık oyuncaklar alıyor hergün. yani bunun çocuğu değerli benim ki mi değersiz ben anlamıyorum sinirlerimi çok bozuyorlar eşim birşey olmaz verirler atarsın veya istemiyorum dersin diyor ama istemiyorum desemde zorla veriyorlar eşim görüşmeyi kesmiyor kız seni kırıcı bişey yapmıyor annesi demiş takma yaşlı diyor yani ben bunlara laf felan sokmak istiyorum whatsapptan belki anlarlar diye ama eşimden dolayı aranın bozulmasını da istemiyorum çok zor bir hamilelik geçiriyorum düşük tehlikem var ama insanlar üzüp kırıp dahada riske atıyorlar nasıl baş edebilirim bu insanlarla
Düşük tehlıkende varmış .Bu sınırle yazık o cocuga .Sana kadıncagaz bısey dememıs kı .Istemıyorsanız atarsınız.Ben gercekten anlamadım.Hırmonlarınızdan mı acaba ?Kırmakta ıstemıyorum sızı ama ınsanlarda kotu nıyet sezmedım .Ne kadar ıhtıyacı olanlar vsr bılıomusunuz.

Eşinizin dediği gibi boşverin.
İstemiyorum deyin, yine de ısrar ederlerse bozmayın sinirinizi. Aklıma geldi, benim ablam 105 kilodan 65 kiloya indi. Çok sıkı diyet yapıyordu ama insanlar ona zorla yiyecek şeyler getiriyorlardı, ikram ediyorlardı İstemiyorum, ben bunları yiyemem diyetteyim diyordu ama yine ısrar ediyorlardı o da gözleri önünde alıp çöpe atıyordu. Tabi bu çok kaba bir davranış ama diyeceğim o ki takmayın kafanıza.

Öncelikle sağlıklı olsun cinsiyet önemli değil.
Sonuçta önden siparişle olmuyor bu konular.
İkinci olarak siz fazla kafanıza takıyorsunuz.
Hayatta bu tipten çok var ama belliki siz sinir olduğunuzu çok belli ediyorsunuz bu da karşı tarafın hoşuna gidiyor.
Umursamasanız o bozulacak ama umursuyorsunuz.
Bazı insanlar başkalarının eskisini giydirmek ister bazısı istemez.
Bunda eleştirilecek bir durum yok tercihtir.
İmkan varsa zaten neden eskisi giydirilsin bu konuda haklısınız.
Ancak gereksiz takıntı yapmışsınız.
Nasıl derler kompleks yapmış gibi görünüyorsunuz.
Karşı tarafta bunu kullanıyor.
Kadın aynı şekilde teklif ettiğinde sizde gülerek umursamayarak tepki verin.
Bakın ikinciye yapabiliyor mu

Herkes sizi haksiz goruyorsa haksizsiniz demektir bisuna itiraz etmeyin bunun zengin olmakla alakasi yok benimde durumum iyi ama arkadasim bir sey teklif etse lazim olan alacagim biseyse alabilirim niye varken tekrar sifirini alayim bebekler birkac ay bile kullanmiyor bazi seyleri

X