İnsanlar nasıl kendi istekleri olduğunda -haklı- gözüküyor

cokuzgunum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
8
1
29
Selam kızlar

Eşimin ailesiyle 1 1,5 saatlik mesafedeyiz. Eşim ufak boşluk bulsun hemen oraya götürür bizi. Bayramlarda full bayramı orada geçiririz mesela 1-2 günde benim aileme uğrarırız.( full kayınvalidemlerde kalırız)
Neyse görümcem şehır dışında yaşıyor buraya izne geldiklerinde ise izninin çoğunda geziyor kalanlarda ise 2 gün kayınvalidesinde kalıyor . Kalan günler full annesinde kalıyor.

Ama bu hareketi çevrede biri yapsın benim kayınvalide hemen yadırgıyor :) kendileri yapabilir. Eşimde tam eski kafalı mesela öyle izni olsun hemen kayınvalidemlerin orayı sıkıştırır gitmemiz için. Geçen eşimin yüzünede dedim sizin damat bak önce katısının sözünü dinliyor dedim. Gülüyor :) tabi hoşuna gidiyor

Bende laf arasında eşime laf çarpıtmak istiyorum. Çünkü aklıma ağlayarak geçirdiğim bayramlar geliyor. Kayınvalidem de çok fena gel dedim çocuğa bak 2-3 gün ayşeler geldi biz çarşamba günü beraber döneriz diyor.
( damatta gelecek tabi) daha buralarda gezecekler

Kim nereye gezerse gezsin gerçekten umurumda olmaz. Ama iş bana gelince erkeğin tarafı oluyor görmceme gelince kendi canı nerde kalmak isterseye dönüyor . Eşim zaten kalasın teki konuşmuyorum artık pek kendisiyle ailesinin yanına gidecektik geçenlerde bende 3 gün fazla oluyor havalar soğuk bulaşık vs zor oluyor dedim küstü ertesi gün gittik diye o yüzden uğraşmıyorum artık ne hali varsa görsün

Yaşandı . Çok sinir oluyorum ya . Gitmeyin siz de eşiniz çok meraklıysa gitsin tek başına boşverin

Bu türlerden çokkk fazla var. Eşimin de bir damarı böyleydi zamanla aştık, aşabildiğimiz kadar işte.
Rabbim size kolaylık, sabır ve eşinize de hoşgörü versin inşallah.

Zorla götüremez sizi. Bir kere de gitmiyorum deyin

Benim eş ailesi de böyle gelin bize ayak uydursun, bizle yaşasın ama kızımız da gelsin, damadın ailesi yok çünkü..Ben eşime açık açık söyledim bu bencillik diye..Tüm sülale yapıyorsunuz aynı şeyi dedim..Hem iyi gelinlere hem iyi damatlara düşmüşler valla şanslarına..Ama benim eşim bu konular da çok anlayışlı ve adaletlidir..Kendiside gözlemleyince evet haklısın diyor..Ben tatillerimizde istediğim kadar giderim kendi aileme..Ama sülale de her gelin benim gibi değil gözlemlediğim kadarıyla.

Siz kendi isteklerinizi savunacaksiniz.
Ilk bayramdi arife gunu bir hastalandim sirtim tutuldu kilitlendim esim agzini acacak oldu ben belki giderim gibisine. Benide cami avlusuna birakirsin bu sekilde yavru kopek gibiyim icin rahat ederse git dedim esim merhametli bir insan hemen toparladi ailesine haber verdi. Aracimiz yoktu otobusle gidecektik.
Su an ailemle ayni sehirdeyiz ilk gun bayramlasip oyle gidiyoruz esim bayramin hakkini verelim diyor. Aksini yapsa hic bir bayram benimle gidemeyecegini biliyor annemin ona kizacagini biliyor.
Kv asla gidemezmis ugrayamazmis bile hatta vefat ettiklerinde ilk bayram sevinmis o kdr cok eziyet gormuski simdi bin pisman
Kendi istediginizden emin olun isteyin ve hakkinizi alin bayramda ailenizi gormek sizin hakkiniz.

Biraz açar mısınız güç savaşı olayını ve neler yapılabilir ?

Bıkmadan mücadele edeceksiniz.
Bir şey yaparken ona da görev vereceksiniz.
O kos koş otururken siz evi süpürüp silemezsiniz.
Alışmak zorunda.
Çok nadir erkek hariç kimse gönüllü yapmıyor bu işi.
İlk başta ittire ittire olacak.

Ben sizin tarzınızda ki kadınlara asla üzülemiyorum. Nedir bu kocaya hayır diyememe durumu ? Eminim yanlarında da dört dönüyorsunuzdur.
Bence siz ömür boyu eşiniz nereye derse oraya gidersiniz. Hala laf çarpma peşindesiniz emin olun eşiniz de lafınızı çarpınca yerden yere çarpılmışa döner.

Kız yanlış konuya yorum yapmışsın o diğer konu yaw.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…