İnterpol bu iki kızı arıyor

ALYA_DUA

21.05.2014 CANIM BABAM...
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
3.612
2.071
36
[FONT=pt_sansregular][h=2]İnterpol Avusturya'nın başkenti Viyana'dan Türkiye üzeri Suriye'ye giden 15 ve 16 yaşlarındaki iki kızın peşine düştü. İki kız ise internete silahlı ve çarşaflı fotoğraflarını koyarak, “Ölümden korkmuyoruz. Ölüm bizim hedefimiz” yazdı.[/h][/FONT]
[FONT=pt_sansregular]Geçtiğimiz perşembe günü Viyana'da ailelerine “Biz doğru yoldayız. Suriye'ye gidiyoruz. Cennette buluşuruz” diye bir veda mektubu yazarak, ortadan kaybolan Samra ile Sabina adlı iki kız, bir internet sayfasında silahlı fotoğraflarını yayınladı.

15 ve 16 yaşındaki Bosna asıllı iki kız, internet sayfasında şu satırları yazdı: “Ölümden korkmuyoruz. Ölüm bizim hedefimiz. Allah beni çağırıncaya kadar Viyana'da yaşadım ve ben bu çağrıya uyarak, onur için yola çıktım... Biz sizin tasavvur edemeyeceğiniz kadar iyi evlerde yaşıyoruz. Evlendik. Herşey var burda. Biz gururumuzla yaşıyoruz.”
[FONT=pt_sansbold !important]POLİS PEŞLERİNDE
[/FONT]
İnterpol iki kızı kara çarşaf içinde sadece yeşil gözlerinin göründüğü fotoğrafları yanında yüzleri açık fotoğraflarıyla arıyor. Viyana polisi konuyla ilgili sadece “İki kızın uluslararası arandığı doğru. Biz internet sitesini kimin açtığını araştırıyoruz” demekle yetindi.
[FONT=pt_sansbold !important]AİLE İNANMIYOR[/FONT]

İki kızın Bosna asıllı ailesi bu yazıları kızlarının yazdığına inanmıyor. Sabina'nın amcası Avusturya “Kurier” gazetesine “Bunları başka birileri yazıyor. Evlendiklerine inanmıyorum. İslam'da evlenmek için ailenin rızası gerekir. Yoksa nikah geçerli sayılmaz” dedi.

Aileler kızlarının bir cami aracılığıyla bu yola girdiklerine inanmıyor. Yolda birilerinin kızlarını aldatmış olacağını düşünüyor. Tek ümitleri ise kızlarının Suriye'ye henüz gidemeyip ve İstanbul'da bekliyor olmaları. Polisin elindeki bilgiye göre iki kız 10 Nisan Tarihinde Viyana'dan İstanbul'a uçmuş.
$24084964.jpg $1397845702_24090325.jpg $24090720.jpg
Viyana'da gayet modern yaşayan, erkek arkadaşları olan ve kapalı olmayan iki kıza Suriye'ye gitme fikrini kimin aşıladığı sorusu ise halen çözülemiyor
[/FONT]
http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/26248045.asp

Son düzenleme:
Allah ailelerine yardım etsin. umarım bulunurlar. çocuk bunlar daha. yazık.

Son düzenleme:
Kim girmiş bu kızların aklına tuhaf valla İnşallah sağ salim bulunurlar yaşlarıda ufak daha.

bunun gibi başka bir konu daha açılmıstı ordaki yorumumu kopyala yapıştır yapıyorum
aileler için içler acısı bir durum yaa Allah kimseyi evladıyla sınamasın o cocuk yasındaki kızları evlendirip kafalarını bulandırmaları yazık olmus o kızlar şimdi neyin içinde olduklarından farkında bile değildir eminim bir iki kelime ezbere konusuyolar ama içlerinde ne anlam yükle haberlerinin bile olduklarınnı zannetmiyorum bana göre heyecan aramıslar :KK14:

Bu nasıl bir cesaret evlenmişler birde ne zaman müslüman oldular gitmeye ikna oldular bu süreçte aileleri farketmedimi
ben daha çok ailelerine üzüldüm umarin sağ salim bulunurlar

Son düzenleme:
surıyede sayısız kadın tecavuze ugrarken vede kadınların fızyolajık ozellıklerı savasmaya elverıslı degıldır helede bu yaşta bu ıkı kızın kalkıp surıyeye gıtmeleri akıl işi degıl surıyedekı erkekler eslerını cocuklarını bırakıp turkıyeye kacarken gecekten kalkıp gıtmelerı cok tuaf ve yazıkk allah yardımcısı olsun ailelerının inş bulunurlar...

buraya actıgım konunu aynısının basıma gelıcegı hıc aklıma gelmezdı benımde kardesıme yanacagım aklıma gelmezdı yarabbım ınsallah bu kızlar bulunur

buraya actıgım konunu aynısının basıma gelıcegı hıc aklıma gelmezdı benımde kardesıme yanacagım aklıma gelmezdı yarabbım ınsallah bu kızlar bulunur

bulut:KK50: bu yazdıklarınla ne demek istedin ablacım:KK43:
Peşpeşe acılar yaşıyor olamazsın değil mi:KK50: inşaallah yeni bir acıyla sınanmıyorsundur.

bulut:KK50: bu yazdıklarınla ne demek istedin ablacım:KK43:
Peşpeşe acılar yaşıyor olamazsın değil mi:KK50: inşaallah yeni bir acıyla sınanmıyorsundur.
Ablam benım acım gecmıyokı hergun bır yenısı eklenıyo ınankı canımdan bıltım persembe gunu 21 yasındakı kız kardesım ortadan kayboldu faceden dındar guruplar demısler baban ıntahar ettı cehennemlık sen surıyede cıhada gıt babanları cennete sok canlı bomba yapcalşardı abla ama allah terorle mucadeleden polısfen razı olsun tam kh marasda otobusten ınerken yakalandı ordan işid uyelerı sınıra gecırcektı kardesım obuste tlf actı artık donemem bırakmazlar benı beklıyolar ılac felanda ıcırmısler dun gece geteıdık ama bısey anlatmıyoo abla nasıl yıkamıslar beynını anlatamama abla nağıcaz bılmıyoz tekrar gıtme ıhtımalı cok kafayı yıcam annem 17 yasındakı kız kardesım ben perısan haldeyız abla ramak kalmıstı sınıra gecmesıne abla babam olelı 40 gun bıle olmadı buladar olurmu acılara pespese benım cılem hıc bıtmıyo ablam acımızı kullandılar babası oldu nasıl olsa sahıpsız kımse pesıne dusmez dedıler abla eger bız bı saat gec ıhbar etseydık bıtmıstı 2 gundur pılıslerde bızde mag olduk aramaktan caresızlık cok kptu haber yoktu tlf kapalıydı allahtan otobuste sabah actı konustuk ama hala akıl orda emınım degısme yok kardesımde allah bıze yardım etsın

Son düzenleme:
Ablam benım acım gecmıyokı hergun bır yenısı eklenıyo ınankı canımdan bıltım persembe gunu 21 yasındakı kız kardesım ortadan kayboldu faceden dındar guruplar demısler baban ıntahar ettı cehennemlık sen surıyede cıhada gıt babanları cennete sok canlı bomba yapcalşardı abla ama allah terorle mucadeleden polısfen razı olsun tam kh marasda otobusten ınerken yakalandı ordan işid uyelerı sınıra gecırcektı kardesım obuste tlf actı artık donemem bırakmazlar benı beklıyolar ılac felanda ıcırmısler dun gece geteıdık ama bısey anlatmıyoo abla nasıl yıkamıslar beynını anlatamama abla nağıcaz bılmıyoz tekrar gıtme ıhtımalı cok kafayı yıcam annem 17 yasındakı kız kardesım ben perısan haldeyız abla ramak kalmıstı sınıra gecmesıne abla babam olelı 40 gun bıle olmadı buladar olurmu acılara pespese benım cılem hıc bıtmıyo ablam acımızı kullandılar babası oldu nasıl olsa sahıpsız kımse pesıne dusmez dedıler abla eger bız bı saat gec ıhbar etseydık bıtmıstı 2 gundur pılıslerde bızde mag olduk aramaktan caresızlık cok kptu haber yoktu tlf kapalıydı allahtan otobuste sabah actı konustuk ama hala akıl orda emınım degısme yok kardesımde allah bıze yardım etsın

Allah'ım inanamıyorum bunlar doğru mu :eek: Çok geçmiş olsun ne diyeceğimi bilemedim.

bulutefe öncelikle başınız sağolsun. Allah babanıza rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Umarım kızkardeşiniz bugün daha iyidir ve tekrar birilerine aldanıp gitmez.

Allah yardımcınız olsun.

off. işid facede av peşinde. face bile ne kadar zararlı...
Allah kurtarmış kardeşinizi. canlı bomba ne demek. nasıl yıkanıyor bu körpecik beyinler. inanamıyorum.
umarım bir daha bunu yapmaz kardeşiniz. çok çok geçmiş olsun

Nsıl beyin yıkanır böyle inanlılır gib değil,rabbim kurtarmışkardeşini çok geçmiş olsun,destek olun yanlız bırakmayın kardeşinizi..,Başınız sağolsun mekanı cennet olsun babanızında..

Nsıl beyin yıkanır böyle inanlılır gib değil,rabbim kurtarmışkardeşini çok geçmiş olsun,destek olun yanlız bırakmayın kardeşinizi..,Başınız sağolsun mekanı cennet olsun babanızında..

off. işid facede av peşinde. face bile ne kadar zararlı...
Allah kurtarmış kardeşinizi. canlı bomba ne demek. nasıl yıkanıyor bu körpecik beyinler. inanamıyorum.
umarım bir daha bunu yapmaz kardeşiniz. çok çok geçmiş olsun
allah razı olsun cok sagolun nasıl yıkanıyo ınanın en zayıf anlarında baslıyolar pıskolıjı bozmaya o yasadıgımız 2 gun bıze cok uzunn geldı cok perısan oldukkı hela annem eger bız tahmın etmeseydın fecesını sıfresını kırmasaydık ve polıse hemen gıkayboldugu an basvurmasaydık gıtmıstı asla bulamazdıkkı zaten gazı antepte otagara co yakın bı mesefede polısler atobuse bınıp aldılar yoksa zaten otagarda beklıyolarmıs almak ıcın kardesım hala ıyı degıl pıskolaga gıtorduk ılac verdı bıze soyledıgı teksey ben oraya olmeye sehıt olup bababama kavusmaya gıdıyordum cok zor bız kardesımızı kurtardık ama kurtaramayan bursurude aile var kardesımden bı gun once 16 yasındakı kız aynı sekılde surıyeye gıdıyor ailesını arayıp sız kafırsınız ben hakka gıdıyorum aramayın benı dıyo ve bulunamıyo hergun sayısız kız gıdıyor kayboluyor bulunamıyor allah akıl fıkır ıhsan etsın hepsıne ınsallah

allah razı olsun cok sagolun nasıl yıkanıyo ınanın en zayıf anlarında baslıyolar pıskolıjı bozmaya o yasadıgımız 2 gun bıze cok uzunn geldı cok perısan oldukkı hela annem eger bız tahmın etmeseydın fecesını sıfresını kırmasaydık ve polıse hemen gıkayboldugu an basvurmasaydık gıtmıstı asla bulamazdıkkı zaten gazı antepte otagara co yakın bı mesefede polısler atobuse bınıp aldılar yoksa zaten otagarda beklıyolarmıs almak ıcın kardesım hala ıyı degıl pıskolaga gıtorduk ılac verdı bıze soyledıgı teksey ben oraya olmeye sehıt olup bababama kavusmaya gıdıyordum cok zor bız kardesımızı kurtardık ama kurtaramayan bursurude aile var kardesımden bı gun once 16 yasındakı kız aynı sekılde surıyeye gıdıyor ailesını arayıp sız kafırsınız ben hakka gıdıyorum aramayın benı dıyo ve bulunamıyo hergun sayısız kız gıdıyor kayboluyor bulunamıyor allah akıl fıkır ıhsan etsın hepsıne ınsallah

Çok gerçmiş olsun,umarım bir an önce toparlar kardeşin,onun yaşadklarıda kolay değil elbeete..,Peki otogarda bekleyen kişileri yakalama gibi bir durum olmadı mı hiç..

X