İş kararsızlığı

Bestiee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
1.534
5.007
Merhaba hanımlar ; küçük bi şehirde yaşıyorum iş bulma sorunu çok fazla .. Astım hastasıyım bu süreçte de kendime uygun bir iş bulamadım pandemiyi de düşünmem lazım ..

Bugün bi iş görüşmesine gittim , hafta sonu yok , hafta içi bir gün izin var, asgari ücret ,yemek yol bana ait +prim ama çok komik bi rakam 5 TL satış başı ..

Akşam 7 gibi evde olurum ,sonra gel yemekti çamaşırdı falan uğraş ..
Kendi aracımla gideceğim benzin fiyatları malum .. Bu arada gurbetteyim kimsem yok bunalıma girdim her gün bi odanın içindeyim merkezde de oturmadığımdan baya bunalımdayım o konuda ..

Eşim hafta sonu 2 gün evde ,eğer çalışırsam hiç görüşüp bi plan yapamayacağız ..

Maddi olarak borcumuz var , hani sadece geçinmemize yetecek kadar gelirimiz var .. Tatil yapalım desek yapamayız .. Ancak borç ,ev ihtiyaçları derken kalmıyor bişey ..

sizce girip çalışsam mı evde oturup bunalıma gireceğime , yoksa değmez mi ??

Is hayati böyle. Belki çalışanların yüzde ellisi böyle çalışıyor en az. Eşiniz de ev işlerine ortak olacak diğer türlü tabii zorlanirsiniz.

Yol yemek size ait olduktan sonra asgari ücretten elinize ne kalacak?
Bir de eşle uyuşmayan izin sıkıntı. Herkes hafta sonu izin yaparken siz çalışıyor olacaksınız. Üstelik haftada 1 gün izin özellikle evli hanımlar için yıpratıcı oluyor.
Eşimde aynısı düşünüyor ben de psikolojik olarak belki iyi gelir diye düşünmekteyim bilmiyorum

Haftasonu olsaydı tatil iyiydi zira birlikte geçirilecek o bir tatil günü önemli

Satış ne satışı bu da önemli

Git gel yorucu maliyetli zaten de izin önemli
Bende öyle düşünüyorum ama evde oturmak da pek iyi gelmiyor çok kararsızım

Bir süre çalışırdım ben olsam.
Kafam dağılır elime de 2 kuruş da olsa para geçerdi. Bi yandan da iş aramaya devam ederdim.
Ben de sizin gibi düşünüyorum eşim de tam tersi değmez diyor o kadar kararsızım ki zaten 1 ay deneme süresi olacakmış en kötü çıkarım diyorum

Ben de sizin gibi düşünüyorum eşim de tam tersi değmez diyor o kadar kararsızım ki zaten 1 ay deneme süresi olacakmış en kötü çıkarım diyorum

Şu ekonomik koşullarda elinizde 2 bin lira kalsa bile iyidir, borcumuz var diyorsunuz, evde oturunca iyice bunalıma girersiniz. Çalışın gençken. Bir başlayın illa ki bir düzene girer yaşamınız

Is hayati böyle. Belki çalışanların yüzde ellisi böyle çalışıyor en az. Eşiniz de ev işlerine ortak olacak diğer türlü tabii zorlanirsiniz.
Eşim yardım eder ev işlerine ,en azından gafta sonu 1 gün olsaydı diye kararsızım

Yol gideri ne kadar olacak?

Satilacak urun ne birde? Gunde 3 5 giden bir sey mi, 10 15 giden bisey mi?

Esim haftasonu izinliyse ben haftaici izinli bir isi istemezdim, cok zorda degilsem.
Merkeze hemen hemen yarım saat uzakta bi beldedeyim.. Bilmiyorum ki yol tahmini 600 gider herhalde .. satışta eğitim üzerine okul

Merkeze hemen hemen yarım saat uzakta bi beldedeyim.. Bilmiyorum ki yol tahmini 600 gider herhalde .. satışta eğitim üzerine okul

Uzun vadeli bakmadan 3 5 ay calisip bir tatil biraz da hobileriniz icin para denklestirin derim :)

Esinizle birbirinizi hic goremeden cok uzun vade calismayi cok uygun bulmuyorum. Yipranirsiniz.

Nasıl yani eğitim üzerine satış derken

Okula kayıt falan mı alacaksın

Kitap seti falan mı satacaksınız

Hafta sonu da dahil kurs vs bir yerde mi

Eşim yardım eder ev işlerine ,en azından gafta sonu 1 gün olsaydı diye kararsızım
Gel yemekti, çamaşırdı uğraş işten gelince deyince...girin deneyin olmazsa çıkarsınız yoksa size uyacak iş gelene kadar ohooo. Beklemekle olmuyor ki. Belki orda çalışırken başka yerden kapı açılır.

Uzun vadeli bakmadan 3 5 ay calisip bir tatil biraz da hobileriniz icin para denklestirin derim :)

Esinizle birbirinizi hic goremeden cok uzun vade calismayi cok uygun bulmuyorum. Yipranirsiniz.
Haklısınız çünkü sürekli o şekilde çalışmak hem ruhen hem bedenen yorar

Gel yemekti, çamaşırdı uğraş işten gelince deyince...girin deneyin olmazsa çıkarsınız yoksa size uyacak iş gelene kadar ohooo. Beklemekle olmuyor ki. Belki orda çalışırken başka yerden kapı açılır.
Ben de en kötü 1 ay deneyeyim diyorum

X