İş kararsızlığı

Şunu soracağım tam kapanma varken görüşmeye nasıl gidebildiniz ? Çalışmadığınıza göre sigortanız izniniz olmaz zannediyorum.iş yeri görüşme için izin mi çıkardı ? Şu kapanma bitse de herkes evine girse :KK70:

Bende işsizim ilanlara bakıyorum meslek dışı işlere de bakıyorum, tek avantaj ben ailemle kalıyorum bekarım ama ona rağmen insan kendine zaman kalacak alanlar yaratmak istiyor.O yüzden haftasonu uzun vadede baya onemlı bır hal alıyor.Fiziksel şartları uysa, içime sinse ücretine bakmadan kabul edeceğim.Tek fark ben artık bu iş arama süreci beni çok yıprattıgından uzun vadede olabılecek yerlere bakıyorum artık.3 ay durur cıkarım gıbı dusununce bu sureclerı hep tekrar yasamak benden cok götürüyor.En son öyle bir işi reddetmek zorunda kaldım 3 vesait yol 1.5 saatti cumartesi de full çalışıyordu.Umarım gönlünüze göre olur. Allah yardımcınız olsun.
Ben iş yerine mesaj attırdım görüşme olacağına dair , tabi kabul ederler mi bilmiyorum ama kimse de sormadı nereye gidiyorsun diye 😃 zaten beldede oturuyorum çıkışta polis noktası var ama orayı her araçta tutamaz çünkü çevre yolu .. çok zor bi dönemdeyiz rabbim yardımcımız olsun ..

Merhaba hanımlar ; küçük bi şehirde yaşıyorum iş bulma sorunu çok fazla .. Astım hastasıyım bu süreçte de kendime uygun bir iş bulamadım pandemiyi de düşünmem lazım ..

Bugün bi iş görüşmesine gittim , hafta sonu yok , hafta içi bir gün izin var, asgari ücret ,yemek yol bana ait +prim ama çok komik bi rakam 5 TL satış başı ..

Akşam 7 gibi evde olurum ,sonra gel yemekti çamaşırdı falan uğraş ..
Kendi aracımla gideceğim benzin fiyatları malum .. Bu arada gurbetteyim kimsem yok bunalıma girdim her gün bi odanın içindeyim merkezde de oturmadığımdan baya bunalımdayım o konuda ..

Eşim hafta sonu 2 gün evde ,eğer çalışırsam hiç görüşüp bi plan yapamayacağız ..

Maddi olarak borcumuz var , hani sadece geçinmemize yetecek kadar gelirimiz var .. Tatil yapalım desek yapamayız .. Ancak borç ,ev ihtiyaçları derken kalmıyor bişey ..

sizce girip çalışsam mı evde oturup bunalıma gireceğime , yoksa değmez mi ??
Tabi ki çalışın. Ama bu süreçte iş aramaya devam edin. İllaki çıkacaktır size uygun bir şeyler.

Merhaba hanımlar ; küçük bi şehirde yaşıyorum iş bulma sorunu çok fazla .. Astım hastasıyım bu süreçte de kendime uygun bir iş bulamadım pandemiyi de düşünmem lazım ..

Bugün bi iş görüşmesine gittim , hafta sonu yok , hafta içi bir gün izin var, asgari ücret ,yemek yol bana ait +prim ama çok komik bi rakam 5 TL satış başı ..

Akşam 7 gibi evde olurum ,sonra gel yemekti çamaşırdı falan uğraş ..
Kendi aracımla gideceğim benzin fiyatları malum .. Bu arada gurbetteyim kimsem yok bunalıma girdim her gün bi odanın içindeyim merkezde de oturmadığımdan baya bunalımdayım o konuda ..

Eşim hafta sonu 2 gün evde ,eğer çalışırsam hiç görüşüp bi plan yapamayacağız ..

Maddi olarak borcumuz var , hani sadece geçinmemize yetecek kadar gelirimiz var .. Tatil yapalım desek yapamayız .. Ancak borç ,ev ihtiyaçları derken kalmıyor bişey ..

sizce girip çalışsam mı evde oturup bunalıma gireceğime , yoksa değmez mi ??
Aylık elinize 1000 TL bile kalsa çalışın tabi bir kadının çalışması kadar güzel birşey var mı hem azda olsa maddi imkanınız olur hem sosyalleşmiş olursunuz yeni insanlar tanırsınız ufkunuz genişler boş boş evde otur nereye kadar köreltmeyin kendinizi. Bende çalışıyorum hem öyle 8 5 bir iş değil market sektörü vardiye sistemi yeri geliyor eşimle haftalarca birlikte kahvaltı yapmıyoruz ve eşim 8 5 çalışıyor çalışmama hiç karışmadı senin kararın dedi ve maaşıma hiç karışmadı yeni yeni kıyafetler çantalar aldım telefonumu yeniledim birikim yaptım 2 senede 20 gr dan 4 bilezik yaptım kendime motosiklet aldım 10 bin TL'ye ehliyet aldım özel terzilik kursu alıp dikiş öğrendim bütün çevreme kendime elbiseler diktim hatta sattım bile ve geçen gün eşim bana dediki seni çok takdir ediyorum 2 yılda çok şeyler başardın maddi olarak ve kendini çok geliştirdin ufkunu açtın ben senin bu yönünü hiç bilmezdim bir daha aşık oldum dedi nasıl gururlandım kendimle bilemezsin farkında bile değilmişim ben bu değişimi. O yüzden çalış her kadın çalışmalı üretmeli

X