İş yeri dedikodularına nasıl kulak tıkıyorsunuz

okul ve müdür yardımcısı dediğinize göre öğretmensiniz diye düşünüyorum
dedikodu yapan kişiler de öğretmen
ve böyle öğretmenler çocuk mu yetiştiriyor gerçekten ?
çocuklar böyle dedikoducu tipleri mi örnek alacaklar ?
herşeyden çok buna takılıyorum

dedikodular bitmiyor maalesef
mobbing de bitmiyor
kendinizi sağlamlaştıracaksınız nasıl yaparsınız bilemiyorum

Kızlar iş yerinde malum hep dedikodular oluyor ama benimle ilgili çok dedikodu duyuyorum umursamıyorum ama yine de takılıyorum. Kimse gelip bir şey demiyor ama arkamdan konuşuluyor iş yerinde arkadaşlarım dısında mesafeliyim. Siz nasıl aşıyorsunuz? Niye ben diyorum bazen
O zaman arkadaşlarınızda sıkıntı. Yani yakın arkadaşlar dışı mesafeliyseniz demek ki size konuyu taşıyan yakın arkadaşlar. Gözden geçirin ya da uyarın ben hakkımda konuşulanı duymak istemiyorum diye.

Kızlar iş yerinde malum hep dedikodular oluyor ama benimle ilgili çok dedikodu duyuyorum umursamıyorum ama yine de takılıyorum. Kimse gelip bir şey demiyor ama arkamdan konuşuluyor iş yerinde arkadaşlarım dısında mesafeliyim. Siz nasıl aşıyorsunuz? Niye ben diyorum bazen
Eğlenmene bak ya boşver.

O zaman arkadaşlarınızda sıkıntı. Yani yakın arkadaşlar dışı mesafeliyseniz demek ki size konuyu taşıyan yakın arkadaşlar. Gözden geçirin ya da uyarın ben hakkımda konuşulanı duymak istemiyorum diye.
Bana müdür yardımcısı söyledi hocam böyle şeyler konuşulur bilginiz olsun umursamayın felan tarzında

dedikodun dönüyorsa malzeme veriyorsundur
herkes herkesin dedikodusunu illa ki yapar öyle ortamlarda ama ne hakkında dedikodu yaptıkları da önemli
atıyorum sen mesafeli bi insansındır, senle ilgili pek bişey bilmezler
senin ne kadar soğuk biri olduğun hakkında dedikodu yaparlar
bu çok olağan
ama sen kalkıp özel hayatını anlatırsan malzeme vermiş olursun, atıyorum evlisin ama kocanla sorunların var
o zaman x'in kocasıyla sorunları varmış deyip sorunlarının dedikodusunu yaparlar
ikisi arasında çok fark var

Ben artık güzel ve başarılı olduğum için bu kadar dedikodu yapıldığını düşünüyorum çünkü bu kadar benimle ilgilenmeleri saçma.Niye başkaları hakkında yapılmıyor diye düşünüyorum.Nişanlıyken de biraz mutsuz görseler acaba diyorlardı.

dedikodun dönüyorsa malzeme veriyorsundur
herkes herkesin dedikodusunu illa ki yapar öyle ortamlarda ama ne hakkında dedikodu yaptıkları da önemli
atıyorum sen mesafeli bi insansındır, senle ilgili pek bişey bilmezler
senin ne kadar soğuk biri olduğun hakkında dedikodu yaparlar
bu çok olağan
ama sen kalkıp özel hayatını anlatırsan malzeme vermiş olursun, atıyorum evlisin ama kocanla sorunların var
o zaman x'in kocasıyla sorunları varmış deyip sorunlarının dedikodusunu yaparlar
ikisi arasında çok fark var
Kimseye evlilipimle ilgili dedikodu vermedim ama evliyken burda oturmuyordum. Buraya taşındım ve bir süredir mutsuzdum da. Burdan yola çıkıyorlar malesef

Benim hakkımda da eşimi sevmediğime dair dedikodu çıkarmışlardı. Eşimle fotoğraf paylaşmıyormuşum. 😂
Ben hiçbir zaman kocam da kocam kadınlardan olmadım. Sosyal medyada oğlumu paylaşırım eşimle beğendiğim bir pozum olursa koyarım. Ama kocam çok aşk kalp kalp kalp yapmam. 😂
Ben bunu şöyle yorumladım bunları yapmadan da mutlu olduğum için beni kıskandılar dedim geçtim dkdjsjdksk
Siz de takmayarak baş edebilirsiniz. :)

Kimseye evlilipimle ilgili dedikodu vermedim ama evliyken burda oturmuyordum. Buraya taşındım ve bir süredir mutsuzdum da. Burdan yola çıkıyorlar malesef
evliliği örnek olarak söyledim
özel hayatınla ilgili başka konular da olabilir paylaştıkların
sen anlatmazsan nerden bilecekler sonuçta
senin mutsuz olduğunu konuşuyorlarsa seni mutsuz eden şeyleri anlatmışsındır birilerine

Bu herkese yürüyen birisiydi ben de herkesle güleryüzlü konuşuyordum etraftaki evli erkek müsveddeleri dedikodu çıkarmış. O pislikte bana aşıktı x reddettim demiş vs demiş onu okuldan gönderdim iftira attı yani saçma sapan

Valla Hayallerdeyim sizin ortamınızı bilemiyorum ama anladığım kadarıyla hepiniz biraz tuhafsınız.

evliliği örnek olarak söyledim
özel hayatınla ilgili başka konular da olabilir paylaştıkların
sen anlatmazsan nerden bilecekler sonuçta
senin mutsuz olduğunu konuşuyorlarsa seni mutsuz eden şeyleri anlatmışsındır birilerine
Mesela yüzük takmıyorum buraya da taşınınca işte dedikodu yani kimseye de anlatmıyorum. Çıkarım yapıyorlar sürekli ayrıldım zaten de

Insanlarla mesafeyi korumak lazim yoksa kisiler siniri asarak uluorta yerde sorulmamasi gereken sanimiyette sorulari soruyorlar. Bana haz etmedigik evli adamlara yanasan bi kadin kimle yasadigimi sordu mesela? Tek yasasam ailemle yasasam yada sevgilimle yasasam bize gelip ev arkadasi olamass😁
Tamamen art niyet gordugum zaman selam disinda samimiyeti keserim. Daha once ben de cook samimi olurdum kaziklari yiye yiye bole uygun gordum kendim icin.
Tavsiye de ederim is disinda fazl samimiyete gerek yok. Varsin soguk kimseyi begenmiyor desinler. Kiminle arkadaslik edecegimizin hesabini kimseye verecek degiliz

Benim hakkımda da eşimi sevmediğime dair dedikodu çıkarmışlardı. Eşimle fotoğraf paylaşmıyormuşum. 😂
Ben hiçbir zaman kocam da kocam kadınlardan olmadım. Sosyal medyada oğlumu paylaşırım eşimle beğendiğim bir pozum olursa koyarım. Ama kocam çok aşk kalp kalp kalp yapmam. 😂
Ben bunu şöyle yorumladım bunları yapmadan da mutlu olduğum için beni kıskandılar dedim geçtim dkdjsjdksk
Siz de takmayarak baş edebilirsiniz. :)
Yalnız bu algı gerçekten var bazılarında 🤔hatta hiç tahmin etmediğin insanlar böyle düşünüyor

X