İş yeri dedikodularına nasıl kulak tıkıyorsunuz

Yalnız bu algı gerçekten var bazılarında 🤔hatta hiç tahmin etmediğin insanlar böyle düşünüyor

İş yerimde yakın sandığım bir arkadaşım yaymıştı bu dedikoduyu zaten. Ve asla özel hayatımla ilgili hiçbir şey anlatmam işte. Genelde günlük sıradan olaylardan bahsederim. Bu arkadaş sürekli eşiyle mutlu anılarını anlatırdı. Ben anlatmazdım. Maşallah falan der geçerdim. Sonra senin eşin çiçek almıyor hiç göndermiyor falan demeye başladı. Evet biz gereksiz buluyoruz dedim. Bazen saksıda çiçek alır eve getirir sevdiğim çiçekleri bilir ama çiçeksepeti vs çok pahalı oralara para harcatmam hoşlanmam.
eşim uzun süre yoktu özlemedin mi hiç özledim demiyorsun dedi laf arasında. ben kötü niyetli olduğunu hiç anlamadım. Sonra bir anda böyle bi dedikodu duydum 😳

İş yerimde yakın sandığım bir arkadaşım yaymıştı bu dedikoduyu zaten. Ve asla özel hayatımla ilgili hiçbir şey anlatmam işte. Genelde günlük sıradan olaylardan bahsederim. Bu arkadaş sürekli eşiyle mutlu anılarını anlatırdı. Ben anlatmazdım. Maşallah falan der geçerdim. Sonra senin eşin çiçek almıyor hiç göndermiyor falan demeye başladı. Evet biz gereksiz buluyoruz dedim. Bazen saksıda çiçek alır eve getirir sevdiğim çiçekleri bilir ama çiçeksepeti vs çok pahalı oralara para harcatmam hoşlanmam.
eşim uzun süre yoktu özlemedin mi hiç özledim demiyorsun dedi laf arasında. ben kötü niyetli olduğunu hiç anlamadım. Sonra bir anda böyle bi dedikodu duydum 😳

Kişileri değiştirelim benzeri senaryoyu yaşadım tek farkla çiçekle veya diğer hediyelerle sözde çok sevildiğini sanan yakınım sandığım kişinin gösterişleri acıyla son buldu işin sonunda bayağı gürültülü ayrıldı.
Ben hep şuna inanırım bir erkek durduk yere hediyelere boğuyorsa gizlediği başka şeyler vardır ki bu teori pek yanıltmıyor. Bense sosyal medyamda eşimi veya sevdiklerimi paylaşmıyorum diye onları sevmediğimi düşünmek bayağı akıl tutulması bunlar alışmışlar her şeyi o platformlarda yaşamaya ama gerçeklik işin sonunda canlarını yakıyor

Kişileri değiştirelim benzeri senaryoyu yaşadım tek farkla çiçekle veya diğer hediyelerle sözde çok sevildiğini sanan yakınım sandığım kişinin gösterişleri acıyla son buldu işin sonunda bayağı gürültülü ayrıldı.
Ben hep şuna inanırım bir erkek durduk yere hediyelere boğuyorsa gizlediği başka şeyler vardır ki bu teori pek yanıltmıyor. Bense sosyal medyamda eşimi veya sevdiklerimi paylaşmıyorum diye onları sevmediğimi düşünmek bayağı akıl tutulması bunlar alışmışlar her şeyi o platformlarda yaşamaya ama gerçeklik işin sonunda canlarını yakıyor

Bizimkinin de sonu acı bitti. 🥲
Şimdi farklı bir evliliği var umarım gerçek mutluluğu bulmuştur.
Bir insan boşu boşuna böyle bir kötülük yapmaz zaten..

Benim hakkımda da eşimi sevmediğime dair dedikodu çıkarmışlardı. Eşimle fotoğraf paylaşmıyormuşum. 😂
Ben hiçbir zaman kocam da kocam kadınlardan olmadım. Sosyal medyada oğlumu paylaşırım eşimle beğendiğim bir pozum olursa koyarım. Ama kocam çok aşk kalp kalp kalp yapmam. 😂
Ben bunu şöyle yorumladım bunları yapmadan da mutlu olduğum için beni kıskandılar dedim geçtim dkdjsjdksk
Siz de takmayarak baş edebilirsiniz. :)

Bunu benim bazi arkadaşlarim da bana sormuştu. 🙄 Hiç eşim ve beni gercekte yan yana görmemiş çoook eski arkadaslarimdan bazilari instaya eşimle foto koymuyorum diye eşini sevmiyor musun? Yazmişlardi. 😃 Foto var aama çook az.

Sizden inanılmaz bir began vaybı alıyorum. Aynı kişi olmasanız da çok benziyosunuz birbirinize.
Aynısını yazmaya geldim. Aynı kişi değil ama aynı ego, aynı çarpık bakış açısı. Bir insan kendini anca bu kadar önemli görür ya. Kendi kendini reklam ediyor haberi yok. Neyse ki çocukları yok, began bir de çocuklarını da tehlikeye atıyordu.

Aynısını yazmaya geldim. Aynı kişi değil ama aynı ego, aynı çarpık bakış açısı. Bir insan kendini anca bu kadar önemli görür ya. Kendi kendini reklam ediyor haberi yok. Neyse ki çocukları yok, began bir de çocuklarını da tehlikeye atıyordu.
Evet çok önemli görüyorlar kendilerini ve muhtemelen kendisiyle ilgili olmayan şeyleri de üstüne alınıyorlar. ikisinin de öğretmen olmaları ve okuldaki tüm erkek öğretmenlerin (evli bekar fark etmeksizin) kendisini yatağa atmak için yanıp tutuştuğunu düşünmeleri falan da aynı. Başta fark etmemiştim ama şu an tamamen hüsnü kuruntularını yazan bir arkadaş gibi gelmeye başladı bana 🫠

Niye öyle düsünüyotsunuz ki yani sadece genel bir soru sordum ve önerilerinizi aldım. Burda kendimi övdüğüm bir şey yok. Ama dikkat çektiğim doğru o yüzden oluyor bazı dedikodular.

Began'a göre fazla mıymıy değil mi?
Began demedim zaten ona benziyor tarzları. Şu mesaja baksana haha. Began de çok dikkat çektiğini ve onu kıskandığımızı söylerdi 😄

Niye öyle düsünüyotsunuz ki yani sadece genel bir soru sordum ve önerilerinizi aldım. Burda kendimi övdüğüm bir şey yok. Ama dikkat çektiğim doğru o yüzden oluyor bazı dedikodular.

Began demedim zaten ona benziyor tarzları. Şu mesaja baksana haha. Began de çok dikkat çektiğini ve onu kıskandığımızı söylerdi 😄
Bu coğrafyada kadın olmana bile gerek yok dikkat çekmek için. Batı Avrupa ülkesinde olursun anlarım. Adamlarda dikkat kesilme eşiği epey yüksek. Orada dikkat çekiyorsan vardır sende bişeyler. Ama ortadoğuda elin yüzün düzgün olsun, istersen sümüğünü ye.

kimseye dedikodu malzemesi vermemek icin sirrini kendine saklaman en iyisidir olurda gercekten candan anlayisli cok iyi bir insandir is arkadas onunla dertlesebilirde insan neden olmasinki

Abla bu sonuca varmak için açtın konuyu değil mi? Hadi itiraf et 🤪
Evet çok fazla güzel ve herkes onu kiskaniyor. Ya çok güzel is arkadaşlarım oldu ama kimse dedikodu yapmıyordu. Sorunlu tiplerle ilgili konuşuluyor genelde bir arkadaş sürekli dedikodusunun yapıldığını herkesin laf soktuğunu kendi kenine kurardi. Erkek bı hoca selam verse bana asiliyor moduna geçiyordu

Evet çok fazla güzel ve herkes onu kiskaniyor. Ya çok güzel is arkadaşlarım oldu ama kimse dedikodu yapmıyordu. Sorunlu tiplerle ilgili konuşuluyor genelde bir arkadaş sürekli dedikodusunun yapıldığını herkesin laf soktuğunu kendi kenine kurardi. Erkek bı hoca selam verse bana asiliyor moduna geçiyordu
Benim öyle bir durumum yok çok şükür. Neyse burda insanlar birbirine laf sokuyor anca

X