Is yerinden birkac gun izin isterken isimden mi oluyorum

Merhaba kizlar size fikir danismak istedim.
Su an bulundugum sirkette 2 senedir calisiyorum. Patronum beni daha uzun taniyo. Bana ihtiyaci vardi geldim guzel isler yaptik projesini ustlendim. Su an en pahali iscisiyim cunku onemli projesini yonetiyorum.

Neyse bi patronken iki patron oldular ve gozler uzerimde. Biraz zorlu bir donemden gectigim icin patronuma bugun soyledim. En azindan haberi olur ve kusurlarimi mazur gorur anlayis sahibi olur dusuncesiyle. Anlatirken agladim. Bikac gun izin istedim (hastada kalabilirdim ama odemesi gerekecegi icin kalmiyorum kendimce)

Bana soyledigi sozler: zaten isini son donem iyi yapmiyosun sen degistin . Birine ogretelim islerini, burdaki rolunu gozden gecirip sana burda baska bi is bakalim burda. Yarin sabah gel konusalim kendini nerde goruyosun burda vs vs.

Ben orda ozel derdim oldugunu anlatip kendimi tutamadan aglarken bana verdigi tepki cok nankorce buldum. Sizcede oyle degil mi? Zor bi donemden geciyorum bikac gun anlayis istedim sadece.

Bu yuzden yarin hasta kalmayi dusunuyorum doktorum zaten onermisti. Patronum odemek zorunda kalcak hastaligimi. Iyilik yapip bos izin atmamayi dusunuyorum tepkisinden dolayi.

Zaten kucuk bi sirket, her zaman vardir daha iyi yapabilecegim seyler ama hersey yolunda guzel ilerliyo. Oyle olmasa tabiki coktan kendisi benimle konusurdu?
Is yerinde bazi seyler modernlestigi icin bana daha az ihtiyaci var muhtemelen ve gozden cikardi ki benim uzerime atiyo diye dusunuyorum.?
Izin isterken ozel durumunuzu anlatmak zorunda degilsiniz. Ama patronunuz izin vermek zorunda. Isciler 1 yıl calistiktan sonra yillik izin hak ediyorlar. Hak ettiginiz bir izni size vermeyerek yanlisi o yapiyor. Muhtemelen sozleriyle sizi korkutmaya calisiyor. Herhangi bir is kaybetme durumunun olacagini sanmiyorum

Izin isterken ozel durumunuzu anlatmak zorunda degilsiniz. Ama patronunuz izin vermek zorunda. Isciler 1 yıl calistiktan sonra yillik izin hak ediyorlar. Hak ettiginiz bir izni size vermeyerek yanlisi o yapiyor. Muhtemelen sozleriyle sizi korkutmaya calisiyor. Herhangi bir is kaybetme durumunun olacagini sanmiyorum
İs kaybetme degil de pozisyon degisikligi sanirim

Zaten isi ogretmemek icin hasta kalmayi dusunuyorum. Baska sekilde icinden cikamam. Ve asla cikis vermezler. Artik gordum tanidim meger herkese bogle yapiyolarmis. Cikisimi vermeyip iscisi yapmak isteyecektir beni muhtemele (su an yonetiyorum iscileri)

Kullandigimiz programlar kolaylastigi ici benim isimi baskasina yaptirarak karli cikacak cunku en pahali iscisiyim ve daha ucuza yaptiracak

Ben ogretmem diye birsey soyleyemem patrona.. alisageldik bi durum degil ve sorun cikabilir
Açıkçası ne kadar bu sürebilir ki? Nedir yani işinizi öğrenemeyecekler ? Siz öğretmeseniz sizle aynı anda o personeli de yanınıza verir 1 ay sonra biliyor olur. Siz öğretmeden istifa edin en fazla 10 gün aksar . Bu bana tuhaf bir çözüm geldi .
Biraz daha profesyonel olun sonraki iş yaşamınızda da iyi bir referans bırakın en azından . Özeli anlatıp ağlamak hiç olmamış.

Cok uzun seneler calistim, derdim var diyip bi kac gun ise gelmemeyi hic duymadim. Anca cok yakinin ölür cenazeye baska sehre gidersin falan. Calisirken bosandim majör depresyon gecirdim, kimse de tamam sen gelme demedi
Kimse zaten sen gelme demez. Ama aksamlari, hafta sonlari bile laptopumu acarken. Butun dertlerle ilgilenirkende kimse bana is saatlerin disinda calistin parani odeyecegiz demedi. Kendime deger vermem gerekiyomus depresyonly halde calismak biraz fazla

Açıkçası ne kadar bu sürebilir ki? Nedir yani işinizi öğrenemeyecekler ? Siz öğretmeseniz sizle aynı anda o personeli de yanınıza verir 1 ay sonra biliyor olur. Siz öğretmeden istifa edin en fazla 10 gün aksar . Bu bana tuhaf bir çözüm geldi .
Biraz daha profesyonel olun sonraki iş yaşamınızda da iyi bir referans bırakın en azından . Özeli anlatıp ağlamak hiç olmamış.
Bana son zamanlar isini iyi yapmiyosun diyip benden is ogretmesini beklemesi asil tuhaf. Kendisi ogretsin ozaman.

Aglamak planda yoktu o sonradan ortaya cikti insani duygu patlamasi yasadim aptallikta olsa..

Bana son zamanlar isini iyi yapmiyosun diyip benden is ogretmesini beklemesi asil tuhaf. Kendisi ogretsin ozaman.

Aglamak planda yoktu o sonradan ortaya cikti insani duygu patlamasi yasadim aptallikta olsa..
yaklaşım tarzın gerçekten profesyonel değil ama
bakış açını değiştirmediğin sürece girdiğin diğer işlerle de sorun yaşarsın
sana işini iyi yapamıyorsun denmemiş, son zamanlarda işi iyi yapamadığından bahsedilmiş
yani verim düşüklüğü gözlemlemiş
bu senin genel anlamda işi kötü yaptığın anlamına gelmiyor
dolayısyle senden iş öğretmesini beklemesi gayet doğal
yaşadığın ülkede süreçler nasıl ilerliyor bilmiyorum ama türkiyede de ayrılacak olan elemanın yenisine işi ve sistemi öğretme, aktarma sorumluluğu var
en azından belli bi miktar da olsa işleyiş hakkında işleri nasıl yaptığın hakkında bilgilendirme süreci içine girmek zorundasın mesela burda da

Öyle bir şey yok iş devrini o birimde çalışan kişi yapar ? Patronun iş öğretmesi en garibi değil mi? Yanınıza personel verse gizli saklı mı iş yapacaksınız ? Biraz profesyonel düşünün lütfen konunuzdaki asıl problem de bu . İş yerinde profesyonel olmalısınız

kimseye iş öğretmeyin ve daha az yük almaya başlayın bir dahaki konuşmada haklarımı verirseniz ayrılırım deyin ayrılın ayrılmassanız zaten rahata kavusursunuz öle çalışısır keyfinize bakarsınız

X