İş yerine yemek götürmek

Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...
Ben decathlondan outdoor canta aldim yemek icin. Onu kullaniyorum. 2 yila yakindir yemek tasiyorum ise. Spor yaptigim icin disardan yemek istemedim hamileyken de isime cok yaradi bu durum. Soguk yenen zeytinyaglilar, soguk sandvicler yogurtlu yemekler falan bayagi gidiyor. Ama sicak koyup ilik da yiyebilirsiniz. Ya da minik ocaklardanda tasiyabilirsiniz outdoor iicn.

Ben decathlondan outdoor canta aldim yemek icin. Onu kullaniyorum. 2 yila yakindir yemek tasiyorum ise. Spor yaptigim icin disardan yemek istemedim hamileyken de isime cok yaradi bu durum. Soguk yenen zeytinyaglilar, soguk sandvicler yogurtlu yemekler falan bayagi gidiyor. Ama sicak koyup ilik da yiyebilirsiniz. Ya da minik ocaklardanda tasiyabilirsiniz outdoor iicn.
Çanta da almak güzel olur tabi sürekli elde poşetle gezmektense. Siz hangi çantayı aldınız?

Bu konu çok güzel olmuş, ben de iş yerine yemek götüren ve daha sağlıklı alternatifler götürme arayışında birisi olarak bu konudan epey yararlandım. Ben de kendi götürdüklerimden yazayım. Yemek termosu kullanmıyorum ben bu arada. Mutfak var, istersem ocakta ısıtabiliyorum çorba falan.

Sandviçtir, salatadır bunları zaten çeşit çeşit, değiştire değiştire yapıyorum. Izgara sebzeli, ton balıklı, ızgara tavuklu, beyaz peynirli-rokalı sandviçler hazırlıyorum. Salataları kavanoza hazırlıyorum, dolaba koyuyorum. Sabahları sadece küçük bir kaba limonlu zeytinyağlı sosunu hazırlayıp çantama ikisini beraber atıyorum. Makarna salatası da güzel oluyor. Bazen börek yapıyorum eve, işyerime de birkaç dilim götürüyorum. Kek yaparsanız kek de götürebilirsiniz. Kavanozda noodle yapıyorum, o da çok pratik oluyor. Yalancı kumpir yapabilirsiniz, patatesleri tereyağı ve kaşar peyniri ile haşlayıp ezersiniz, üzerine istediğiniz malzemeleri koyarsınız. Yanınıza fast foodçularda da verilen minik ketçap ve mayonezlerden de alıp yiyeceğiniz zaman üzerine sıkarsınız bitti gitti. Mücver götürebilirsiniz, onu da yemesi güzel oluyor. Yanına da naneli yoğurt yaparsınız, onu da minik bir kaba koyarsınız batıra batıra yersiniz. Zeytinyağlı yemekler götürebilirsiniz; taze fasülye, barbunya gibi.
Öneriler için sağolun. Ben de araştırıyorum. Bitkisel protein kaynaklarını bol bol kullanacağım tarifler özellikle. Çünkü et tehlikeli geliyor, bozulur falan.
Mercimekli, fasulyeli bütün tarifleri denerim artık 😊

Çanta da almak güzel olur tabi sürekli elde poşetle gezmektense. Siz hangi çantayı aldınız?

Ben her zaman olmasa da evden getırmeye calısıyorum. Tupper kaplarda getırıyorum. Mıkrodalgada ısıtıyorum veya yemekten 2 saat once dısarı cıkarıp oda sıcaklıgına gelmesını beklıyorum

ben de bu konuda çok sıkılıyorum. sürekli hamur işi kuru kuru besinler yemekten sağlık düzenim bozuldu. yaklaşık 2 yıldır her gün olmasa da olabildiğince evden yemek getirmeye çalışıyorum. Getiremesem de ofiste yapabileceğim türde besinler alıp pişiriyorum. herkese de tavsiye ediyorum. termos kullanmadım hiç ama soğuk yenebilen zeytinyağlı yemekleri tercih edebilirsiniz. uygun yollu termoslar da iş görür tabi ki ama ne kadar sağlıklı malzeme kullanıldığı tartışılır.

sefer tası tarzında ısıtılabilinen şeylerden de alabilirsiniz minik ispirtolu ocaklar yada minik mum yakılan ocaklar var onlardan bulundurursanız yanınızda kolaylıkla normal bir sıcaklığa ulaşabilir yemek hem de o tarz saklama ve taşıma kapları daha uygun fiyatlıdır..

İki haftadır yemeğimi götürüyorum. Şahane oldu valla. Hem evdeki malzemeleri değerlendirmiş oluyorum, hem yeme alışkanlığım düzene oturdu hem de daha sağlıklı hissediyorum. Bununla ilgisi var mı bilmiyorum ama 2 kilo vermişim. Bugün menümde kısır ve elma vardı. Yarın evde kalan mücver ve makaradan götüreceğim.

Buarada sıcak yemekler için Aladdin'in yemek termosunu aldım. 5 saate kadar gayet sıcak tutuyor. Tavsiye ederim.

Son zamanlarda verdiğim en doğru kararlardan biri bu oldu galiba.

Evde ne yiyorsan saklama kabina koy götür ise, cekmecene bir de gargara at yemek bitince gargarani yapar devem edersin ise
Hersey yenilebilir benim gözümde neden olmasin
Inan soguk bile olsa disarine yediklrinden kat be kat iyi geecektir midene
Muz, elma, youlmus mandalina falan at yanina
Varsa findik ceviz e bitti gitti
Bir litre de suyun olsun yaninda, ya da ne kadar lazimsa mis gibi kendine kiyak gecmis olursun
Saglikli beslenmis olursun
Hergün hamburger pizza yemek zaten sana eziyet olur

Ben de sağlıklı beslenmek gerektiği için yemek termosu alanlardanim ama çok memnunum stenley aldım çok iyi açtığımda hala buharı tütüyor
Kesinlikle tavsiye ederim herkese

Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...
Merhaba ben 4 yıldır iş yerine yemek getiriyorum. haftanın 5 günü çalışıyorum. hem bağışıklık sistemi koruyorum hem kilo kontrolü sağlıyorum hemde param cebimde kalıyorum. çevremdeki birçok kişiyi de kendime benzettim. hem kahvaltı hemde öğle yemeğimi hazırlamak dahi ruhumu doyuruyor. niyetine başlaman dileğiyle.. sevgiler,

Sefer tasida olmaz heralde ya 😀

2 yıldır yapıyorum ve çok memnunum. İş yerinde yemekler yağlı ve ne yağı olduğu meçhul. Üstüne bir de bağırsak rahatsızlığınız olunca yemeklerde seçici olmak kaçınılmaz oluyor.

Yanımda götürdüklerime örnek olarak:
kahvaltı için; 1 haşlanmış yumurta
peynir, zeytin, ekmek ve elma
öğle için: küçük bir kavanoz çorba ya da sebze yemeği ya da et, yoğurt, makarna
ara öğün için kış aylarında akşamdan közlediğim kestane götürüyorum.

Yemek kabı olarak plastikten uzak duruyor, cam kavanoz kullanıyorum hem daha sağlıklı hem evdeki boş kavanozları değerlendirmiş oluyorum. Sarelle'nin kavanozları olsun, 300-350 gramlık ürün kavanozları bu anlamda çok işime yarıyor. Isıtılacak yemek götürüyorsam kaloriferin üzerine sabahtan koyuyorum öğlene kadar ısınmış oluyor. Mikrodalga fırın var ama çok tercih etmiyorum. Şimdilik bu kadar. Sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Görüş ve önerilere de açığım. Bu yolda kolaylıklar dilerim herkese :)

Tam 5 yıldır yemeğimi evden taşıyorum 1 yıldır kendi yemeğimin yanında eşimin kahvaltısını öğle yemeğini de yanına koyuyorum. Ben genelde öğlenleri yulaf lapası yiyorum tatlı krizim geliyor çünkü öğle saatlerinde ama canım yulaf lapası yemek istemezse ton balıklı salata, zeytinyağlı fasulye, biber dolması tarzında şeyler götürüyorum. Yemek termosu çok araştırdım ama elektrikli ocak almak daha mantıklı sanki

X