İş yerine yemek götürmek

Ben dediğiniz şekilde hergün yemeğimi yanımda getiriyorum aklınıza gelecek herşeyi hemde, zeytin yağlı yemekleri ısıtmaya gerek kalmıyor zaten, tavukda sabah isıtıp koyunca cam kaplara ve sarınca streçe soğumuyor öğlen ılık kalıyor buz gibi olmuyor yani. Köfte getirirsem yada çorba mikro dalga var onda ısıtıyorum. En sağlıklısı bu şekilde beslenmek burda ki yağlı yemekler hiç sağlıklı değil.
Öncelikle sizi tebrik ederim 😊 Ne kadar zamandır yapıyorsunuz bunu?

Ben de eşim de yıllardır götüyoruz genelde ben kahvaltılık götürüyorum. eşim de evde ne yemek varsa hazırlıyorum hiç sıkıntı çekmedik.
Bunu yapabilenlerin olması beni de motive ediyor. Aslında bu yurtdışında çok yaygın ama bizim ülkemizde az rastlanıyor benim gördüğüm kadarıyla.

Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...
Ben bebeğim ben 😂
Ama ofiste mutfak lazım, ocak ya da mikrodalga. Yoksa ölümüne peynirli salata yersin 😂
Ben Türkiyedeyken gebeliğim boyunca 7 ay taşıdım.
Taşıdıklarımsa fixti.
Salata
Kuru fasulye
Mercimek
Öyle aşermişim.
Valla kavanoza koyar götürürdüm, orda ocakta ısıtır yerdim.
Şuan almanyada yaşıyorum
Burda patron bile taşıyor yanında, karı kocalar zaten. Makarna çorba herseyi getiriyoruz, ocak var mikrodalga var.
Bi ara çiğ yumurta alıp koymuştum, hop cezvede haşlayıp yiyordum sabahları. Kokuyor diye çok laf ettiler bıraktım.
Herseyin yanında da yoğurt..
ben baya bu düzeni 4 senedir fln götürüyorum. Yani şöle , bi sene türkiyede 1.5 sene de almanyada. Arada çocuk oldugundan evdeydim

Ablam ağır yemekten hoşlanmaz kaç yıllık öğretmen .
Ekmek arası ve salata ,yoğurtlu vs idare ediyor yıllardır .
Kendide fittir ayrıca .

Ben bebeğim ben 😂
Ama ofiste mutfak lazım, ocak ya da mikrodalga. Yoksa ölümüne peynirli salata yersin 😂
Ben Türkiyedeyken gebeliğim boyunca 7 ay taşıdım.
Taşıdıklarımsa fixti.
Salata
Kuru fasulye
Mercimek
Öyle aşermişim.
Valla kavanoza koyar götürürdüm, orda ocakta ısıtır yerdim.
Şuan almanyada yaşıyorum
Burda patron bile taşıyor yanında, karı kocalar zaten. Makarna çorba herseyi getiriyoruz, ocak var mikrodalga var.
Bi ara çiğ yumurta alıp koymuştum, hop cezvede haşlayıp yiyordum sabahları. Kokuyor diye çok laf ettiler bıraktım.
Herseyin yanında da yoğurt..
ben baya bu düzeni 4 senedir fln götürüyorum. Yani şöle , bi sene türkiyede 1.5 sene de almanyada. Arada çocuk oldugundan evdeydim
Bravo valla😊 Ben de ısıtmakla hiç uğraşmayayim istiyorum. Şöyle ılık tutan bir yemek termosu bulabilirsem alicam.

Bravo valla😊 Ben de ısıtmakla hiç uğraşmayayim istiyorum. Şöyle ılık tutan bir yemek termosu bulabilirsem alicam.
Ay ben de aradım onları pek tatmin olamadım, bi metal sefer tasları fln aldım hiiiç evde ardiyede hepsi.
O zaman en makbulı
Bigün peynirli salata
Diğer gün tonbalıklı
Sonra soğuk tavuklu
Yanlarında da soğuk sandvich
Haa bi de zeytinyağlılar var onlar da süper gidiyo, ama onlar yağlı yağlı böyle ıyy temizlemek dert üstüne aksa dert.
Makarna fln hiç olmaz o vakit sana

Ay ben de aradım onları pek tatmin olamadım, bi metal sefer tasları fln aldım hiiiç evde ardiyede hepsi.
O zaman en makbulı
Bigün peynirli salata
Diğer gün tonbalıklı
Sonra soğuk tavuklu
Yanlarında da soğuk sandvich
Haa bi de zeytinyağlılar var onlar da süper gidiyo, ama onlar yağlı yağlı böyle ıyy temizlemek dert üstüne aksa dert.
Makarna fln hiç olmaz o vakit sana
Evet artık bütün salata türlerini deneyecegim. Sandviç de cepte. Zeytinyağlılar ılık da yenir. Suyunu süzerim iyice. Kek, kurabiye, börek...Allah ne verdiyse 😅

Kinoalu kısırmı yedim az önce. Yine acıkırsam dolapta domates, zeytinyağı ve haşlanmış yumurtam var.

Kinoa ve Karabuğday ile yoğurtlu, sebzeli, ton balıklı, ya da salata türevi bir çok farklı yemek yapabiliyorum, hem pratik, hem sağlıklı ve doyurucu. Evet bunlar genelde soğuk ama çok lezzetli olduğu için sandwich gibi gelmiyor, bir öğün olarak tatmin edici.

Muftakta mikro dalga var ama sene de 2 kere kullanmam sanırım. Çok zararlı, kimse kullanmasın derim fikrimi soran olursa :KK66:

ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı bişey değil ama sıcak tutuyor 6 saat falan. benim odamda mini buzdolabı da var. turşu bile var odamda :KK45:yoğurt,meyve, domates, salatalık, zeytin, peynir, reçel de oluyor hep dolabımda. sadece akşam yemeğini evde yiyorum

Sıcak değil ama sızdırmadıgı icin tupperlarda götürüyordum
Zeytinyaglı soguk mezelerde götürebilirsiniz
Barbunya taze fasulye falan gibi

ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı bişey değil ama sıcak tutuyor 6 saat falan. benim odamda mini buzdolabı da var. turşu bile var odamda :KK45:yoğurt,meyve, domates, salatalık, zeytin, peynir, reçel de oluyor hep dolabımda. sadece akşam yemeğini evde yiyorum
Markası nedir? Kaça aldınız?

ben de iş yerindeki yemekleri yiyemiyordum. kendime termos aldım. akşamdan yemeği fazla yapıp ertesi gün işe de götürüyorum. aldığım termos öyle pahalı
elektrikli tek goz ocak da alabilirsiniz.3lu sefer tasinda goturur ocaga koyar isitirsiniz.
Ocak var iş yerinde. Ama ben ısıtmakla uğraşmak istemiyorum. Termos var aklımda. Sıcak olmasına gerek yok. Ilık da tutsa işimi görür.

Herr gün lahmacun, pide, hamburger gibi şeyler yemekten sıkıldım. Bu yıl iş yerine yemek götürerek daha sağlıklı beslenmek istiyorum. Fakat bunu ne kadar süre yürütebilirim bilemiyorum. Soğuk yenilebilen şeyler sınırlı. Sandviç ve salata geliyor aklıma sadece. Yemek termosu alıp sıcak yrmek götürsem diyorum ama termoslarin hangisi gerçekten kaliteli bilemiyorum. Bazıları çok pahalı, bazıları daha uygun fiyatlı. Uygun fiyatlilar işimi görür mü acaba?

Bu işi uzun zamandır yapabilen birileri var mi aranızda? Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler ...

Şeker hastası olduğum için küçüklüğümden beri yemeğimi yanımda taşırım. Okulda üniversitede iş hayatında hep yemeğimi taşıdım.
Bizim ofisimizde ev yemeği çıkıyor ama çoğu zaman kızartma,pilav,makarna vs tarzında.
Sabahları üşenmezsem bir haşlanmış yumurta domates salatalık peynir ceviz, veya omlet tarzı bişey. bir kaba sığıyor zaten.
Öğlen de evimizde pişen uygun şeylerden götürüyorum. Salataları artık çok çeşitli yapıyorum kimi zaman mercimek, fasulye ekliyorum kimi zaman ton balığı,peynir. Evde piştiyse zeytinyağlı yemek de götürüyorum. Isıtma derdi olmadığından kolay oluyor.
İş yerinizde mikrodalga fırın falan varsa işiniz kolay zaten.
Başlarda taşımaktan, kap kacak işinden yorulacaksınız belki ama insan zamanla alışıyor.

Ben de iş yerine yemek taşıyanlardanım, bir yılı geçkin süredir devam ediyorum ve gerçekten kendimi daha sağlıklı hissettiğim için vazgeçmeyi düşünmüyorum.

İş yerimde mutfak var ocakta ısıtabiliyorum yemeği, kışın daha çok kolay taşındığı için çorba koyuyorum kavanoza, yaz döneminde de balıklı, peynirli, bakliyatlı salatalar yapıyorum. Dolabımda yulaf vardır, canım isterse yulaf-yoğurt-meyve yiyorum.

Isıtmanın zor olduğu vakitte (kalabalık olduğumuz günler oluyor bazen) brokoli, patates vs. haşlayıp üzerine hafif tuzlu, kekikli yoğurt karıştırıp döküyorum.

Bu konu çok güzel olmuş, ben de iş yerine yemek götüren ve daha sağlıklı alternatifler götürme arayışında birisi olarak bu konudan epey yararlandım. Ben de kendi götürdüklerimden yazayım. Yemek termosu kullanmıyorum ben bu arada. Mutfak var, istersem ocakta ısıtabiliyorum çorba falan.

Sandviçtir, salatadır bunları zaten çeşit çeşit, değiştire değiştire yapıyorum. Izgara sebzeli, ton balıklı, ızgara tavuklu, beyaz peynirli-rokalı sandviçler hazırlıyorum. Salataları kavanoza hazırlıyorum, dolaba koyuyorum. Sabahları sadece küçük bir kaba limonlu zeytinyağlı sosunu hazırlayıp çantama ikisini beraber atıyorum. Makarna salatası da güzel oluyor. Bazen börek yapıyorum eve, işyerime de birkaç dilim götürüyorum. Kek yaparsanız kek de götürebilirsiniz. Kavanozda noodle yapıyorum, o da çok pratik oluyor. Yalancı kumpir yapabilirsiniz, patatesleri tereyağı ve kaşar peyniri ile haşlayıp ezersiniz, üzerine istediğiniz malzemeleri koyarsınız. Yanınıza fast foodçularda da verilen minik ketçap ve mayonezlerden de alıp yiyeceğiniz zaman üzerine sıkarsınız bitti gitti. Mücver götürebilirsiniz, onu da yemesi güzel oluyor. Yanına da naneli yoğurt yaparsınız, onu da minik bir kaba koyarsınız batıra batıra yersiniz. Zeytinyağlı yemekler götürebilirsiniz; taze fasülye, barbunya gibi.

X