İşe başlama

Yeni hayata yeni sayfa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2020
30
18
22
3 yıllık evliligim 3 ay önce bitti nafakayi ödemiyor ve ne zaman para yolla dediğimde borcum var elimde ne kalirsa veriyorum diyor ocak ayı bana hiç para vermedi Şubat'ta da sadece 400 tl verdi bu ay tekrar sordum para vercen mi diye yine aynı seyler dedi kızım 31 aylık çalışmam gerek sosyal yardım parası haziranda bitiyor eski esime nafaka davası acmayi düşünüyorum hemde sizce çalışmaya başlamalı mıyım yoksa daha erken mi

Talep ettim benim icin 2.500 kızım için 2.500 ama ödemiyor

O zaman davaya ihtiyacınız yok dimdirekt hacze verebilirsiniz. Addliyeye gidin, önünde arzuhalciler oluyor haciz dilekçesi yazdırın. Adliyede bir haciz odası oluyor, oraya dillekçeyi veriyorsunus devlet zorla getirip size veriyor:)

O zaman davaya ihtiyacınız yok dimdirekt hacze verebilirsiniz. Addliyeye gidin, önünde arzuhalciler oluyor haciz dilekçesi yazdırın. Adliyede bir haciz odası oluyor, oraya dillekçeyi veriyorsunus devlet zorla getirip size veriyor:)
Teşekkür ederim pazartesi gidip yapacagim :)

kızım 31 aylık çalışmam gerek sosyal yardım parası haziranda bitiyor eski esime nafaka davası acmayi düşünüyorum hemde sizce çalışmaya başlamalı mıyım yoksa daha erken mi
Erken mi derken? Adam parasini vermiyor, ne zaman tahsil edebilirsin meçhul. Sosyal yardım paran da kesilecek birkaç aya. Çalışmaktan başka çaren var mı ki?

Kim bakacak çocuğunuza yani çalışmak lazım o nafaka ile gecinemezsiniz
Annem var ama ona da bırakmak istemiyorum cocuga bakarsam senden para alırım dediği 5000 tl kreşe vermeyi düşünüyorum çünkü annem istemediği birsey yaparsa kızıyor ona o yüzden kreş daha mantıklı geliyor hemde yaşlarına göre cocuklarda olcak gelişimi içinde iyi olur diye düşünüyorum

X