İSİM DERDİ

Aldım karşıma bu yazdıklarının hepsini söyledim. O da bana dedi ki öz ailesini silen beni de siler. O zaten her şeyin farkında.

Ee adam akıllıymış, aslında doğru söylemiş.
Bunca yıl büyüten aileyi bir adam için silen biri, eşinide çok kolay siler.
Yarın birgün sen zaten anneni-babanı hiçe saydın bana kaçarak gelmiştin de der. Der yani elin oğlu.
Kaçmayı düşünenler varsa buda onlara örnek olsun.

Lütfen biraz gercekci ve bilimle iç içe olalım. Bu isim mevzusu hakkında en bilgisiz toplum biziz. Kaldiki eskiden türkler çocuğun başarısına kahramanligina gore isim verirmis(erkek cocuklarina) ustelik daha hamile bile değilsiniz. Ya 3 tane kızınız olsa birine annenizin birine kv niz birine de gorumcenizin ismini mi vereceksiniz ? Kocanizda baba ismi diyerek soz sahibi olmuyor sadece bos konusuyor vu arada.
Ben zaten aileden hiç kimsenin ismini koymak istemediğimi belirttim.

Evliliğimizde 3.yıla girdik.Kaçarak evlendim. Babam eşimin mesleği yok bir de uzak memleket diye vermedi beni.Dövdü, sövdü odalara da kitledi. Fakat eşimi çok seviyorudum ve kaçtım. Bir sürü sorun da yaşasak hiç pes etmedim, etmedik. Bazen tahammülüm hiç olmadı kocamı seve seve ailesi yüzünden evliliğimi bitirmek bile istedim.Ama yapamadım.Çünkü kalben biliyorum eşim beni seviyor bende onu. Emin olduğum için pes etmiyorum.Eşim şuan jandarma eğitiminde şubatta jandarma olarak mesleğine başlayacak. Eğitimin bitmesine 40 gün kaldı. Sonra inşallah görev yeri ataması yapılacak ve başka bir şehire gideceğiz. Eşim iyi bir insan kimseye zararı yok. Fakat 24 yaşında ve ailesine hayır diyemiyor.Onları sürekli atlatarak bir şeyleri yapıyor.Çünkü eşimi çocukken çok bastırıp sindirdiklerini düşünüyorum. Kırmadan üzmeden halletmeye çalışıyor fakat onlar bu huyunu süistimal ediyorlar. Oğlumuz bize hayır diyemez.Bense elimden geldiğince kim olursa olsun hayır, istemiyorum demeye çalışıyorum.Ama eşim diyemiyor.
Bebekleri, çocukları çok seviyorum. Çok istiyorum bebeğim olsun sevdiğim adamdan diye.Öyleki bir sürü pedegog, çocuklar ile ilgili eğitici videolar izlerim. Çocuğumu büyütürken karakteri sağlam, özgüven dolu olsun diye.İki yıldır erteliyorum çocuğumuzun olmasını. Eşimle de artık bu konuda anlaşamaz olduk. Çünkü o da çok istiyor. çocuk yapmayı ertelememin sebebi ise asıl derdimdir. Kayınpederim eşime kendi babasının ismini koymuş. Şimdi çocuğumuz olursa eşimde istiyordu babasının ismini koymayı. Fakat ben çocuğum kayınpederime benzeyecek, ona çekecek huyu diye korkuyorum.Çevremde gördüğüm isimleri aynı insanların karakterleri hep aynı. Ben buna çok inanıyorum. Kayınbabamgilde sürekli torun olsun, kendi isminin koyulmasının lafı geçiyordu. Şimdi eşimi de ikna ettim bizim istediğimiz isim olsun diye ama ailesi ile yine konuşmayacak bu konuyu biliyorum. Allah affetsin ama bir yalan söyledim. Kayınvalideme dedim ki anne hep torun istiyorsunuz fakat ben erteliyorum çocuğu çünkü benim de babam kendi ismini istiyor torununa dedim. Ama anne ben kendi babama söyledim baba kayınpederim de istiyor kendi ismini ben ikinizin de ismini koymam hiç darılmaya gerek yok ben iki tarafın da isminin olmasını istemiyorum. Biz eşimle koyacağız dedim. Ama tabi babamla böyle bir sohbet hiç geçmedi, babam da ister ismini koysam mutlu olur ama gelip bana demedi bişey.Sadece kayınpederimin ismi yada başka bir isim değil de eşimle ikimizin istediği başka bir isimi koyalım diye böyle bir yalan söyledim. Kaçtığım için iki tarafta küs konuşmuyorlar. Ben de bu akşam ya da yarın kayınpederimle de konuşup sizce söylemeli miyim ona da aynı şeyleri. Ya resmen korku oluştu bende kaygılanıyorum istemediğim bir ismi koyacaklar diye. Şimdi diceksiniz doğmamış çocuğa don biçiyorsun diye. Ama ben evliliğimde söz sahibi olmak istiyorum ismine bile karışıyorlar.Yardım edin lütfen.
Sizce ne yapmalıyım?
35 haftalık hamileyim oğlan bekliyoruz ama biz bile isim işini Doğumdan sonra koyarız dedik. Sağ Salim doğsun yeterki.. ama eşim ilk çocuğumuzda annesine babasına kimsenin anne babasının ismini koymayacağını söylemişti. Kızımı ben koydum sağlıkla doğsun bunu da eşime bırakacağım inş.. acele etmeyin Allah imtihan etmesin kul plan yapar kader gülermiş. Allah sağlıklı hayırlı evlat eş ve aile versin

Daha çok demeyelim hayır ya siz tamamen yanlış anladınız. Of
Aynısı benim de başıma geldi.
Kv kp görümce vs daha yeni evliyken çocuk olursa babamın adı olacak dediler birkaç kez. Cevap vermedim kırmayayım diye, eşimden yapmasını istedim. O da sus pus kaldı.
Yine birgün bu mevzu açılınca "benim de babam var, koyacaksam onun ismini koyarım" dedim. Bir daha bu konu açılmasın kırarım sizi deyince bir daha açamadılar.
Kocan diyemiyorsa sen de.

Ben zaten aileden hiç kimsenin ismini koymak istemediğimi belirttim.
Zaten hep esim cok iyi bir insan beni cok sever kimseye zararı olmaz olur . Nedense o eslerde ama annesine babasina hayir diyemez. Bu mu kimseye zarari olmamak? En buyuk zararı size veriyor iste. Guvenmiyorsunuz bile dayatma yoluna gidicek diye çekiniyorsunuz. Benim arkadasimin kocasi da muhtesem süleymandi hala flört ediyor gibilerdi âşıklardı (kendisinin dedigine gore )ama cocuk dogcagi zaman anamin adini koyalım (ismi Fatma) diye baski yaptı arkadaşımda küserek (zaten boyleleri ancak küser diş neredeki geçirsin )kendi istediği ismi yazdirdi kimliğe.

Aynısı benim de başıma geldi.
Kv kp görümce vs daha yeni evliyken çocuk olursa babamın adı olacak dediler birkaç kez. Cevap vermedim kırmayayım diye, eşimden yapmasını istedim. O da sus pus kaldı.
Yine birgün bu mevzu açılınca "benim de babam var, koyacaksam onun ismini koyarım" dedim. Bir daha bu konu açılmasın kırarım sizi deyince bir daha açamadılar.
Kocan diyemiyorsa sen de.
Kocası işsiz güçsüz galiba? Ayrıca dedi ya ailesine diklenemiyor cocukluktan çok basmışlar 🤭

Ama maşallah siz çetin cevizsiniz halledersiniz? Kız olursa kayınvalide isterse o kolçak😃

35 haftalık hamileyim oğlan bekliyoruz ama biz bile isim işini Doğumdan sonra koyarız dedik. Sağ Salim doğsun yeterki.. ama eşim ilk çocuğumuzda annesine babasına kimsenin anne babasının ismini koymayacağını söylemişti. Kızımı ben koydum sağlıkla doğsun bunu da eşime bırakacağım inş.. acele etmeyin Allah imtihan etmesin kul plan yapar kader gülermiş. Allah sağlıklı hayırlı evlat eş ve aile versin
Çok teşekkür ederim saolun.

Zaten hep esim cok iyi bir insan beni cok sever kimseye zararı olmaz olur . Nedense o eslerde ama annesine babasina hayir diyemez. Bu mu kimseye zarari olmamak? En buyuk zararı size veriyor iste. Guvenmiyorsunuz bile dayatma yoluna gidicek diye çekiniyorsunuz. Benim arkadasimin kocasi da muhtesem süleymandi hala flört ediyor gibilerdi âşıklardı (kendisinin dedigine gore )ama cocuk dogcagi zaman anamin adini koyalım (ismi Fatma) diye baski yaptı arkadaşımda küserek (zaten boyleleri ancak küser diş neredeki geçirsin )kendi istediği ismi yazdirdi kimliğe.
Adam mı istediği ismi yazdırdı kimliğe.

Doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey Allah hayırla versin de sonra yunus idi Hızır idi dersiniz inşallah 😊zamanı gelince tabi şimdiden üzmeyin tatlı canınızı

Daha çok demeyelim hayır ya siz tamamen yanlış anladınız. Of

Hiç yanlış anlamadım , sizin konunuz tam da bu. Ben sizi eleştirmiyorum aslında, sadece kendinizle yüzleşmeniz için yazıyorum. Evleneceği kişiyi seçme konusunda kendi babasına rest çekebilen biri, çocuğuna isim koyma konusunda kayınpederinin karşısında korkusuzca durup, istediği ismi koyacacağını söyleyebilmeli. Evden kaçmak mı daha büyük cesaret istiyor, doğacak çocuğuna isim koymak mı?

Hayır sağlıklı iki bireyiz bir sorun yok şimdilik. Kendi doğuracağım çocuğun ismine bu kadar takmasalardı ben bu kadar üzülüp dert edermiydim. Eşim net bir şekilde yanımda olmadığı için böyleyim.

Sağlıklı olup da çocuğu olmayan da var. Yanınızda olmadığı sürece çocuk filan yapmayın yani. En gereksiz şey herhalde çocuğa babamın adını koyalım diye diretmek. Benim eniştem de ölen babamın adını koyalım rüyama girdi bile dedi yalandan. Sonra kızı oldu. Boş boş laflar.

Ben bu konuda birşey yaptım ama sanırım siz yapamazsınız :) yeni Hamileydim, cinsiyet belli değildi. Eşim istiyordu babasının ismini koymayı. Bunu sana söylemek istemezdim ama benim babanın isminde bir erkek arkadaşım vardı dedim :KK70: onu hatırlarım dedim, ortak arkadaşlar onun ismi sanar dedim, evladıma her seslendiğimde aklıma gelir falan dedim, soğudu benimki :KK70: Kızım oldu, hiç ihtiyaç olmadı ama bu şekilde kestim önünü :)

X