İsim mevzusu

Alamir ismini hiç duymadım ama rahatsız da etmedi beni.Benim bir tanidigim ogluna Ali Mir ismini koydu ve biz cocuga ne Ali ne de Mir diyoruz Alimir diyoruz.Kimlige Alimir diye birlesikmi yazdirdilar yoksa Ali ve Mir seklinde ayri mi yazdirdilar bilmiyorum ama biz Dümdük Alimiiiirrrr diyoruz ve ben bu iami begeniyorum.Ali de degil Mir de degil Alimir..Bence güzel isim..
Benimde bi tanıdığım var Mirali ismi. İnanılmaz hoşuma gidiyor aslında bu isim. Hatta eşime sordum koysak mı diye o ne öyle dedi.

Bu arada bana da erkek çocuk için isim önerisi olursa çok sevinirim :)

Benim eşimde öyle ya 😂 inatla kendi koymak istedi hiç umrunda değildi isim aklķna gelmiyordu . Iyi ki ji isim ne koyalım dedim noktayı koydu 😑😑 ve inat üstüne inat oldu. Ben alışamadım . Isim standart bir isim ama ısınamadım nedense

kızlar yedi aylık hamileyim oğlum olacak nasipse

ama çocuğumuzun cinsiyetini öğrendiğimizden beri her gün bir sinir harbi yaşıyoruz hamileliğimi bu isim mevzusu yüzünden stres ve sıkıntıyla geçirdim desem yeridir

sebep kocamın çocuğumuzun ismini deli dehşet Alamir koymak istemesi

evet yanlış duymadınız alamir ne ya

bir hükümdarmış tarihte önemli bir zatmış

Türkiye de bu ismi taşıyan var mi merak ediyorum. Google a yazdığında bile Balamir mi demek istediniz diye düzeltiyor: Balamir de ayrı itici ya neyse
Asla geri adım atmıyor bunu ben koyucam bundan sonrakilere asla karışmam söz diyor

benim aklımda şu olsun diye bir isim yok ama Alamir olmasını istemediğimi çok iyi biliyorum

ağlıyorum ediyorum yok çocuk doğunca kimliği çıkartıp gelecek biliyorum. Hiç saygı duymuyosun hayalimdi oğlum olsun adını Alamir koyayım diyor

deliricem ben napıcam
İkinci ismi verin siz de. Oğlumun adı Göktürk ikinci isim konusunda çok savaştık..en son topu halasına attım bir şekilde, o da Kürşad olsun dedi😂 Göktürk Haşim olacakti yoksa😅😅.. açıkçası ben de baya savaş verdim😁 neyse ki şu an memnunum.. ama ben alamir ismini beğendim, orijinal geldi

İkinci ismi verin siz de. Oğlumun adı Göktürk ikinci isim konusunda çok savaştık..en son topu halasına attım bir şekilde, o da Kürşad olsun dedi😂 Göktürk Haşim olacakti yoksa😅😅.. açıkçası ben de baya savaş verdim😁 neyse ki şu an memnunum.. ama ben alamir ismini beğendim, orijinal geldi
Göktürk 😍 eşimi bi türlü ikna edemiyorum bu isim için o kadar çok istiyorum ki

Ama o padişahlar, hanlarda vakti zamanında çocuktu
Onların gelecekte padişah, han, kral olacağı belliydi.. bizimkiler ne olacak gelecekte?

bir de o dönem berk, can, tolga, gibi isimler yoktu bunlar bizim dönemin ismi. O dönemlerin ismi de osman, ertuğrul, cihangir, kültigin vs.

isteyen istediğini koyar da bir isme öykünmenin nedeni o tarihi karaktere olan hayranlık oluyor. Fatih ismi neden koyulur? Fatih fetheden demek..

Hepsi sokuyor Ertugrul,Meliksah, Aybars, Kutlusah, Fatih bilmem ne.. buyuyunce sultan olacakmis gibi bu isimleri koyuyorlar.
Hayaller "çocuğum genel müdür"
Hayatlar "vaykikiye başvurdu bakalım haber bekliyoruz"

Eski iş arkadaşım bir ablanın kızı Arven'di cidden de. Kocasıyla ilk gittikleri film yüzüklerin efendisiymiş ,anlamli-hikayesi olan bir şey koymak istemisler:ıslık:
Bir kız daha olursa Eowyn koymasalar bari. Hadi Arven kolay da diğerinin telaffuzu sıkıntı :KK70:

Gelenek gibi bisey ilk kiz ve erkeklerin ismi kv ve kp in adi buyukler oyle yapmis kucukler yapmazsa olur mu? Sanki hanedan soyu 1. Ali 2. Ali 3. Ali diye gidiyoruz Allah sonumuzu hayir etsin. Tam 4 tane var kp ile 5 tane osmanli hanedaninda yok bu kadar
Allahım aşırı saçma ama daha önce duymuştum konya tarafında yapıyorlarmış bunu.

Hayaller "çocuğum genel müdür"
Hayatlar "vaykikiye başvurdu bakalım haber bekliyoruz"

Bir kız daha olursa Eowyn koymasalar bari. Hadi Arven kolay da diğerinin telaffuzu sıkıntı :KK70:
Keşke müdürlük olsa.. hayaller birinci osman, üçüncü murat astım kestim.. lakin.. sultanım validem bilmem ne..

Hayatlar vaykiki, atama kpss işsizlik, askerlik desen bedelli.

bir arada insanlar eyşan koymadı mı ezel hala var. Sanki büyüyünce bana cansu dere kenan i. olacaklar..

Benim eşimde öyle ya 😂 inatla kendi koymak istedi hiç umrunda değildi isim aklķna gelmiyordu . Iyi ki ji isim ne koyalım dedim noktayı koydu 😑😑 ve inat üstüne inat oldu. Ben alışamadım . Isim standart bir isim ama ısınamadım nedense
Hem illa kendi isim koymak istedi hem aklına isim mi gelmiyordu?

Keşke müdürlük olsa.. hayaller birinci osman, üçüncü murat astım kestim.. lakin.. sultanım validem bilmem ne..

Hayatlar vaykiki, atama kpss işsizlik, askerlik desen bedelli.

bir arada insanlar eyşan koymadı mı ezel hala var. Sanki büyüyünce bana cansu dere kenan i. olacaklar..
Gecen sene de nefes ismi modaydi. Cocuk buyuyunce sorsa ismini diziden begendik diyecekler cok sacma

X