İşim Yüzünden Çocuğum Olamayacak Mı?

Takip sıkıntı sürekli git gel . .

Aşılama kısa bir operasyon. .

Dinlenmeye gerek yok. .

Günlük hayatına devam ediliyor. .
Doktorum ve daha önce aşılama yaptıran eltim eğer dinlenmek gibi bir lüksün varsa aşılamadan sonraki 2 gün evde dinlenirsen senin yararına dedi. 11 saat masa başında çalışıyorum, stres desen zaten almış başını gidiyor, yeri geliyor sürekli koşturuyorum o yüzden bana da dinlenmek mantıklı geliyor.

Aşılamanın cinsel birliktelikten farkı yok. .

Çalışanının hamile kalmasını istemeyen bircok işveren var. Görüştügüm bir sirket bana 5 sene boyunca cocuk yapmama sarti getirmisti. Hatta iş sozlesmesine boyle bir madde koyacaklarini ve aykiri durumlarda yüklü miktarda tazminat ödenecegini soylediler. Tabi boyle bir sozlesme imzalansa bile kanuna gore gecersiz. Amaç caydirmak. Eger cocuk sahibi olmayi gercekten istiyorsaniz isi birakin derin. Nitekim ben öyle yaptim. Ama maddi olarak sıkıntı olacak diyorsaniz ona siz karar vereceksiniz.

İsiniz geregi sürekli ayaktami durmanız gerekiyor yoksa masa başı is mi
Duruma göre bütün gün masa başı, duruma göre bütün gün ofis dışındayım. Reklamcıyım, bazen bütün gün ofis dışında toplantıda oluyorum, bazen ofiste...

İşimi ve iş yerimi çok ama çok seviyorum. İşi bıraksam geçiniriz fakat hem ben çalışmadığım için çok mutsuz olurum hem de şimdi ki rahatımız ve lüksümüz kalmaz. Hamile kalsam problem değil, sağ olsun patronlarım şimdiden düşünmüş, evde çalışırsın diyorlar fakat tedavi süreci problem. Yoksa oldu bir kere hamileyim demek farklı, ben çocuk yapacağım o yüzden tedavi görmem lazım demek çok farklı bir algı ve baskı oluşturacak.

Peki bu durumu doktorunuzla paylaştınız mi...kesinlikle dinlenmem gerek dedi mi
Doktorum dinlenmek gibi bir imkanın varsa benim tavsiyem dinlenmen dedi. Dinlenme kısmını ufak bir operasyon geçireceğim diyerek bir şekilde ayarlamayı düşünüyorum, şu an hala bulamadığım iğne tedavisi sürecindeki doktor kontrolleri...

Baska bir rahatsizliginin oldugunu ileri surup izin alabilirsin. O kadar gaddar degillerdir herhalde. Bebek icin tedavi gordugunu bilmek zorunda degiller ki.

Baska bir rahatsizliginin oldugunu ileri surup izin alabilirsin. O kadar gaddar degillerdir herhalde. Bebek icin tedavi gordugunu bilmek zorunda degiller ki.

Aynen öyle o yüzden aşılama günü ve sonrasında 1-2 gün izin alacağım. Şu an aklımı kurcalayan tek şey iğne tedavisi sürecinde kontroller için 2 günde bir nasıl izin alacağım.

cnm eğer izmirde yaşıyorsan bornava şifa aksam 22.00 a kadar acıkmış hala ordami bilmiyorum ama doktorum vardı Zehra İnce cok iyi bi doktor. bi de aşılamadan sonra 3 gün yatmana gerek yokki. sadece fazla yorulmaman ağır kaldirmaman gerekiyor.

Doktor mutlaka dinlen demedi zaten ama eğer dinlenebilirsen çok iyi olur dedi. İşim gereği 11 saat masa başında veya dışardayım, üstelik çok fazla stresli. Doktorumu değiştirmek pek istemiyorum aslında ama Zehra Hanım'ı da bir araştırayım.

zor bi durum seni çok iyi anliyorum bende yumurta takibi için izin alirken o kadar zorlandım ki çalıştığım ortamda çoğu kişi durumumu öğrendi malesef Zehra hanim daha önce buca sifadaydi bana çok uzak bornava da çok uzak ondan mecburen artik yakin bir hastaneye gidicem izin almam çok sorun oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…