Islak mendil yerine ne kullanmalı?

yldzzx

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
244
307
Merhaba. Tecrubeli annelere bir sorum var. Oglum 1 aylik ve dogdugu ilk hafta primanin islak mendilini kullandim pisik kremi de kullanmama ragmen oglum pisik oldu. Islak mendili kendi tenime birkac kez surdugumde yaktigini farkettim. Bebegimin teni de cok hassas oldugu icin artik islak mendilleri yikayip kopugunu akitarak paketliyorum. Islak mendil yerine kullandiginiz pratik yontemler var mi?

Merhaba. Tecrubeli annelere bir sorum var. Oglum 1 aylik ve dogdugu ilk hafta primanin islak mendilini kullandim pisik kremi de kullanmama ragmen oglum pisik oldu. Islak mendili kendi tenime birkac kez surdugumde yaktigini farkettim. Bebegimin teni de cok hassas oldugu icin artik islak mendilleri yikayip kopugunu akitarak paketliyorum. Islak mendil yerine kullandiginiz pratik yontemler var mi?

Normalde pamuk ve su kullanıyor arkadaşlarım. Bende ilk 3 4 ay öyle yapmayı düşünüyorum.

Evet duydum ben de onu sabunlu suda pamuk islatip temizlemeyi en guvenilir o gorunuyor

Evet en sağlıklısı o şekilde. Zaten ciltleri hassas bebişlerin :)
En azından 4 aylık olana kadar hatta mümkünse 6 aya kadar pamuk kullanmak gerek. Biraz zor olucak ama fedakarlık yapmak lazım:)

Pamuk ve su bu iş için ideal

Alt temızlemek için pamuklar ayrı satılıyor onlardan al
Hatta saçma gelebilir ama ben gögüs pediyle bile temizliyordum çok güzel oluyordu hem suyu cekıyordu hem kalıntı bırakmıyordu pamuk gbi

İleri dönemde ıslak mendile gectıgınde de yine prima önermem
Bezde iyi ama ıslak mendili çok kötü

“Bebek temizleme pamuğu” diye internetten koliyle sipariş ediyorum. Islak mendilden hem daha ucuz hem daha sağlıklı. :)

Bende bebeğim 10 aylık olana kadar bebek temizleme pamuğu ve ılık su kullandım.İnternetten koliyle alıyodum pamuğu,hem ekonomik hem de cabuk bitmiyo oyle.Sonrada sleepy nin ıslak mendilini kullanmaya başladım.Onuda internetten toplu alıyorum.Memnunum hiç pişik sorunu yaşamadım,dokusu yumuşak ve kalın.

Ben de pamuk ve su kullanma hayalleri kuruyordum hamilelikte ama bebeğim küvezde kalınca mecbur ıslak mendil kullanıldı. Hippin ıslak Mendilini tavsiye ederim. Oğlum hassas ciltli olduğu ve prematüre doğduğu halde hiç sıkıntı yaşamadık çok şükür.

boş bir rollon kabını temizleyip içine zeytinyağı koyarsanız hem temizlemek kolay olur hemde pişik olma sorunundan kurtulursunuz :KK66:

İlk 2 ay saf pamuğu ıslatarak kullandım fakat pratik olmuyordu.Islatıp hazır saklamak da mikrop üretmesine neden oluyor bu yüzden aklıma geldi ama yapmadım.doğal olduğu söylenen ıslak mendillerdeki yakmanın sebebi mikrop barındırmasını engellemesi için eklenen koruyucu.Uni baby yenidoğan saf su+pamuk kullanıyorum şuanda ve çok memnunum. bu ıslak mendili kullanabilirsiniz.Bunun yanında pişik kremi kullanmıyorum.doğal zeytinyağı sürüyorum hatta bazen sürmediğim halde pişik yapmadı.

İlk 2 ay saf pamuğu ıslatarak kullandım fakat pratik olmuyordu.Islatıp hazır saklamak da mikrop üretmesine neden oluyor bu yüzden aklıma geldi ama yapmadım.doğal olduğu söylenen ıslak mendillerdeki yakmanın sebebi mikrop barındırmasını engellemesi için eklenen koruyucu.Uni baby yenidoğan saf su+pamuk kullanıyorum şuanda ve çok memnunum. bu ıslak mendili kullanabilirsiniz.Bunun yanında pişik kremi kullanmıyorum.doğal zeytinyağı sürüyorum hatta bazen sürmediğim halde pişik yapmadı.
Evet pamuk bana da pratik gelmiyor uni baby deneyecegimm tesekkurler :)

ilk aylar bnde yikayip temizliyodum yada pamukla sonraki aylarda yikamadan devam ettim huggiesin yeni doganini kesinlikle tavsiye ederim en guzeli huggies hepsini denedim bn bi huggiesi begendim halada kullaniyoruz

Pamugu islatip silmek bebek icin en zararsizi ben altini degistirdikten sonra biraz acik tutuyodum altini hava alsin diye islak pamuk kullanirsanda nemli kalmasin tam kurularsan daha iyi olur pisik icinde zeytinyagi cok iyi hemde kimyasal degil cok etkili oglumun bu sekilde hic pisik sorunu yasamadi

Her bebeğin bünyesi çok farklı. Unibaby yenidoğan ıslak mendili bebeğimde öyle bir pişik yaptı ki zar zor geçirmiştim. Saf Zeytinyağı da maalesef hiç ama hiç işe yaramadı. Eşim rastgele eczaneden bir pişik kremi almış bir tek pişiğini o geçiriyor. Bebeğimin doğduğundan beri pişiği hiç bitmedi bir gün yoksa ertesi gün mutlaka oluyor -sık sık altını değiştirsem bile-
Sanırım bebekle ilgili şeyler deneye yanıla anlaşılıyor :)

Pişik için size onerecegim tek krem Fito kendinizdeki yaralar icin de cok etkili hemen geciriyor acisini da aliyor. Fito merhemi evimden eksik etmiyorum artik

Pişik için iki kısımda da desitin kullandım.İslak mendil olarak da uni baby. Pamuk su olayı benim için pek pratik değildi ama muhakkak çocuk için daha iyidir

X