İsmail Kuran Burun Ameliyatı

marolee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2016
14
2
Eh, merhabalar herkese.
Geçtiğimiz cuma günü estetik ameliyatı oldum Kuran beye, olmadan önce internette çok araştırma yapmıştım fakat ismini arama butonuna yazdığım zaman pek bir bilgi edinememiştim kendisi ve yaptığı işler hakkında. Hep buradaki ve diğer forumlardaki yorumlara baktığımda 'Bir arkadaşım yaptırdı güzel olmuş, dıdısının dıdısı yaptırdıydı mükemmel burnu var hala düşmedi..' gibisinden onbinlerce yorum okudum. Yani gereksiz bilgiler.
Hazır ameliyat olmuşken, burada da ameliyat olmak isteyenlere ve İsmail Kuran hakkında bilgi almak isteyen insanlara bir bilgilendirme vereyim dedim.
Şu an beşinci günümdeyim. Bugüne kadar başıma gelenleri tek tek yazacağım. Birinci haftam bitene kadar bilgilendirme vereceğim.
Birinci gün: En son ameliyatımı beş altı yaşındayken falan olmuştum o yüzden bildiğim bir şey yoktu, ne zaman iğne olacağım, ne zaman bayıltacaklar gibisinden. Bir kez damar yolun açıldıktan sonra tüm serumlar, ilaçlar, sarhoş edici ilaçlar oradan veriliyormuş. Benim için harika bir şeydi çünkü iğne fobim vardır :'D
Her neyse ameliyathaneye alındım, ameliyattan önce İsmail Bey geldi ziyaret etti, bana söylemek istediğin bir şey var mı diye. Öncelikle konusu açılmışken söyleyeyim, arkadaşlar burada İsmail bey biraz soğukkanlı yazmışsınız, bence hiç değil. En azından ben samimiyetini hissettim, gayet güler yüzlü bir doktordu. Geçen sene gittiğimde konserler hakkında bile konuşmuştum kendisiyle. Her neyse. Ben de anlattım işte istediklerimi son kez. Sonra ameliyathaneye alındım, hemşire bak şimdi sarhoş gibi hissedeceksin dedi şırıngayı çıkardı, elime enjekte etti ben başladım kıkır kıkır gülmeye.. Bir şişe tekila içmiş gibi salağa bağladım. Sonra içeri aldılar. En son hatırladığım şey, üstüme sıcak battaniye koymaları ve başımdaki doktorun kafasını sağa eğip 'İyi uykulaaar' diyip gülümsemesiydi.
Uyandığımda başımda yine doktor vardı, 'Bitti mi?' diye sordum ilk. O da 'Yok, sen uyu. Ameliyat başlamadı daha.' dedi. Ben 'Neeyh?' diye tepki verince güldü 'Burnuna dokun bi' dedi. Burnuma dokununca 'Heeh olmuşum' dedim. Ya, o anki mutluluk, o başarmışlık hissi, inanın çok güzel. Geçti, bitti diye düşünüyorsunuz. Sonra odaya alındım. Ailem karşıladı. Millet beni şiş bekliyor, ben gülerek açıııım diye annemlere bağırıyorum. Yüzümde hiç şiş morluk olmadı, acı, sancı, sızı da hissetmedim. Çorba içemezsin diye düşünen annem, iki saat sonra bana kola patates kızartması, su böreği getirdi, hepsini hapur hupur yedim ve hiç dikişlerim de acımadı.
İşte, ilk gün böyle geçti. Diğer günleri de birazdan yükleyeceğim.
Umarım işinize yarar, kafanızdaki soru işaretleri gider. Ve sorunuz varsa mutlaka yazın ki, cevaplayayım.

İkinci gün: Narkoz etkisini götürünce canım biraz acımaya başladı. Ama acı diyince aklınıza böyle katlanılmaz bir şey gelmesin, sonuçta burnumda bir sürü işlem yapıldı kesildi, biçildi. Öyle sizi perişan edecek değil de, biraz burun dikişlerinde sızlama diyelim.. Şimdi buraya dürüst yazacağım toz pembe olmaya gerek yok.. Benim dikişlerim acıdı hemen hemşireyi çağırdık bana ağrı kesici serum verdi. Yirmi dakika sonra ağrılarım yavaş yavaş dindi. Yine zonkluyordu ama daha iyi hissediyordum. İki saatte bir yüzüme buz konuldu. Bakın bu çok güzeldi. Hastanede olduğum tüm süreç boyunca buz aldım, ve yüzümde hiç morluk olmadı. Sanki hiç ameliyat olmamışım gibi. Sadece tek değişiklik burnumda alçı var.
Burnumdan sızıntılar akıyor onlar zaten hissedilmiyor, burnunuz akıyor gibi. Bezle siliyorsunuz geçiyor, orada anlatılacak pek bir şey yok.. İkinci günüm de ağrısız geçti. Yine rahatça yemeğimi yedim, ayağa kalktım hastaneyi gezdim, kahvemi içtim, çikolatamı yedim, güldüm, sürekli konuştum. Buna rağmen dikişlerim acımadı :KK70: Yani ağrıdı tabi gece olunca, ama aman aman değil. Ağrımasının sebebi de benim dırdır konuşup burunumu çok oynatmamdı. İkinci gün de böyle geçti.

Üçüncü gün: Eve geldim ikinci günün öğlesinde orayı yazmayı unutmuşum eheh. Burun spreyleri aldık, jel aldık, ağrı kesici, antibiyotikler.. Hepsini düzenli kullanmam gerektiğini, burnumu ıslak tutmam gerektiğini söyledi doktorum. Aynanın karşısına geçtim, burun spreyini sıkmadan önce çok korktum kesin içerisi hep ettir, canım çok acıyacak diye, sonra aldım spreyi bir anda fıss diye sıktım. Sıkar sıkmaz hepsi dışarı çıktı burnum tıkalı olduğu için :KK70: hiç canım acımadı, hissetmedim bile. Sonra jelimi dikişlerimin etrafına sürdüm, kulak çubuğuyla sızıntıları, kabukları temizledim. Bir not geçeyim: Benim canım hiç tatlı değildir, valla burnumda bir kabuk vardı dikişlerimin etrafında böyle top gibi. Dedim ben bunu alıcam, acısa da acımasa da.. Çünkü dikişlerimi temizleyemiyorum. Aldım pat diye çektim. Burnumun içini de acımadan tek tek temizledim. Normalde o kadar dokunmamam gerekiyor, ama ben yaramaz bir hastayım biraz.. Çok rahatladım, sonra günümü uyuyarak, kalkıp pansuman yaparak geçirdim. Üçüncü gün de ağrım, sızım olmadı.. Misafirler bile geldi eve.

Dördüncü gün: Üçüncü günün aynısı, yine misafirler geldi. Dışarı çıktım, pansumanlarımı yaptım. Sol burnumdan küçük küçük nefes almaya başladım. Gece iki kez hapşırmışım. Yemeğimi rahat rahat yedim, güzelce uykumu aldım. Burnumdaki kabukları temizledim, sızıntılarım azaldı oldukça. Artık bez takmıyorum burnumun altına, sadece siliyorum. Bugün de ağrısız, sancısız geçti.

Beşinci gün: Burnumda bir acıyla kalktım. 13 saat uyuduğum için hiç pansuman yapmadım bu arada, içindeki sızıntılarım hep kurumuş, ağzımı açınca canım yanıyordu. Kalktım hemen aynanın karşısına geçtim spreyleri sıktım, jeli sürdüm. Baktım acıyor hala, açılmıyor. Kulak çubuğuna jeli sıktım burnumun içini temizlemeye başladım, kocaman kabuklar çıkardım, kan kurumuş hep içeride. Valla acıdı mı? 10 üzerinden 1, hadi bilemedin 2. Sonra onları çıkarınca iki burun deliğimden de nefes almaya başladım. Çok rahatladım. Yemeğimi yine rahat yedim, ağrısız, acısız bir gün daha geçti.

canim suan ismail kuranla ilk gorusmeye gittim ve karar vermek icin dusunuyorum temmuz sonu ameliyat olmam lazim universiteye baslamadan ama buralarda hep kotu yorumlar okudum cok kararsiz kaldim baska doktor gezmek istemiyorum bana ayrintili bir sekilde ismail beyi anlatir misin burnum kolay bi burun degil acikcasi baya isi var yapabilir mi dogal istiyorum cunku

beni en çok ilgilendiren nasıl bir burunlar yapıyor ? Benim burnum çok kalın derili. Sizin sıkıntınız neydi ? Şekilden memnun musunuz ? Muayenede tasarım yapıyor mu ? Hasta resimleri gösteriyor mu ?

Nasil acı olmaz yahu..ben 3 gün once oldum ameliyat..sizde tampon yok mu?? O tamponlar oyle bir rahatsiz ediyor ki kafanıza sıkacak hale geliyorsunuz

Canim resmini ozelden atabilirmisin bantlrin acildiginda bende revizyon olmayi dusunuyorum...doktorundan memnunmusun?

Beşinci gün: Burnumda bir acıyla kalktım. 13 saat uyuduğum için hiç pansuman yapmadım bu arada, içindeki sızıntılarım hep kurumuş, ağzımı açınca canım yanıyordu. Kalktım hemen aynanın karşısına geçtim spreyleri sıktım, jeli sürdüm. Baktım acıyor hala, açılmıyor. Kulak çubuğuna jeli sıktım burnumun içini temizlemeye başladım, kocaman kabuklar çıkardım, kan kurumuş hep içeride. Valla acıdı mı? 10 üzerinden 1, hadi bilemedin 2. Sonra onları çıkarınca iki burun deliğimden de nefes almaya başladım. Çok rahatladım. Yemeğimi yine rahat yedim, ağrısız, acısız bir gün daha geçti.
ja resmin varmi cok merak ettim nasil oldugunu ve nekadara yaptirdin??

canim suan ismail kuranla ilk gorusmeye gittim ve karar vermek icin dusunuyorum temmuz sonu ameliyat olmam lazim universiteye baslamadan ama buralarda hep kotu yorumlar okudum cok kararsiz kaldim baska doktor gezmek istemiyorum bana ayrintili bir sekilde ismail beyi anlatir misin burnum kolay bi burun degil acikcasi baya isi var yapabilir mi dogal istiyorum cunku

Hastasının isteklerine göre burunu şekillendiriyor. Benim şu an tıbbi bir yorum yapmam imkansız. Benim de büyük kemerli ve aşağıya doğru kayan bir burnum vardı şimdi minnacık dümdüz güzel bir burnum var :) hiç korkmanıza gerek yok

beni en çok ilgilendiren nasıl bir burunlar yapıyor ? Benim burnum çok kalın derili. Sizin sıkıntınız neydi ? Şekilden memnun musunuz ? Muayenede tasarım yapıyor mu ? Hasta resimleri gösteriyor mu ?
Benim şikayetim kemerli aşağıya sarkan gülünce büyüyen bir burundu burun deliklerim de çook büyüktü şu an bana fotoğrafta shop yaptı. Ne yaptıysa o çıktı :) istediğim burnun aynısı oldu ve memnunum

İnsallah ismail kuran'a ameliyat olacak hastAların şansı yaver gider. Ben subatta ilk ameliyTı oldum kendisine. Burnum darbe sonucu sağa doğru yatmıştı. Hem kemiğe hem burun ucuna kıkırdağa girip düzeltcekti. Ameliyat öncesi öyle konusuldu. Alcı bi cıktı aynı yAmuk burunlayım. Aaa dedi ben kemiğe girmeye gerek duymadım ameliyT sırasında. Ve burnumun ucu yamuldu bi taraf hafif asagı kaydı. Sonrasında mayıs ayında tekrar operasyon olmak zorunda kaldım. Bu sefer sadece kemiği törpüledi. Tabiki ilk ameliyatt düzelterek yukardan asağı inmediği için, ikinci ameliyattada kıkırdağa dokunamayacağı için ben hal yamuk burunlayım. En son 2 hafta çnce kontrole gittiğimde yapacAk bişey yok. 1 sene bekliyceksin dedi. Kıkırdaga dokunamazmus 1 sene olmadan. Birde işin enteresan kısmı ilk ameliyat sobrası burun yamuk kalıncA senin yüzünde asimetri sorunu var dedi. İlk resim cekerken ilk muayenede böyle birsey söylememişti. İşin özü ben hem para kaybettim hemde asırı morAl bozuklugu hayal kırıklıgı yarattı bende. Bence sözleşme yapın, ve fatura alın. İşler istediğiniz gibi gitnezse en azından Benim gibi madur olmazsınız.

İnsallah ismail kuran'a ameliyat olacak hastAların şansı yaver gider. Ben subatta ilk ameliyTı oldum kendisine. Burnum darbe sonucu sağa doğru yatmıştı. Hem kemiğe hem burun ucuna kıkırdağa girip düzeltcekti. Ameliyat öncesi öyle konusuldu. Alcı bi cıktı aynı yAmuk burunlayım. Aaa dedi ben kemiğe girmeye gerek duymadım ameliyT sırasında. Ve burnumun ucu yamuldu bi taraf hafif asagı kaydı. Sonrasında mayıs ayında tekrar operasyon olmak zorunda kaldım. Bu sefer sadece kemiği törpüledi. Tabiki ilk ameliyatt düzelterek yukardan asağı inmediği için, ikinci ameliyattada kıkırdağa dokunamayacağı için ben hal yamuk burunlayım. En son 2 hafta çnce kontrole gittiğimde yapacAk bişey yok. 1 sene bekliyceksin dedi. Kıkırdaga dokunamazmus 1 sene olmadan. Birde işin enteresan kısmı ilk ameliyat sobrası burun yamuk kalıncA senin yüzünde asimetri sorunu var dedi. İlk resim cekerken ilk muayenede böyle birsey söylememişti. İşin özü ben hem para kaybettim hemde asırı morAl bozuklugu hayal kırıklıgı yarattı bende. Bence sözleşme yapın, ve fatura alın. İşler istediğiniz gibi gitnezse en azından Benim gibi madur olmazsınız.

çok geçmiş olsun. Ne kadar verdin canım ? Resim paylaşabilir misin ?

çok geçmiş olsun. Ne kadar verdin canım ? Resim paylaşabilir misin ?
buranın kurallarını bilmiyorum yeni üyeyim.Ücret paylaşılıyorssa 18.000 hastane ile beraber. kendimden nefret ettiğim için resim bile cekip saklamıyorum. aynada yüzüme bakasım yok... İlk ameliyatı 9 subatta, ikincisini 17 mayısta yaptı. Bu resim 15 haziranda cekildi.. ismail kuralın görüşme sırasında ilk ameliyat sonrası burnumun nasıl görünceğine dair resmi de saklamısım.. 2 seferde ancak bunu yaptı kendisi . ve işin en kötü kısmı benim yaz sonu düğünüm var. şubatta ameliyat olacagım icin eylüle kadar toparlar diye rahattım. Şimdi bana akıl veriyor erteleme düğününü diye. Bu burunla bu yüzle hayatımın en önemli özel gününde ben nasıl rahat olabilirim. ömür boyu saklanacak bu resimler... bakın ben İsmail kuran'ın yıllardır hastasıydım . Annem ve ben, botox dolguya sürekli kendisine gidiyoruz. İkimizde fraksiyonel lazer yaptırdık, termage yaptırdık. burnumda bir an yamulma olunca o yüzden zaten tanıdıgım bildiğim bir isim diye hiç arastırmadan burun da kim iyi diye kendisine gittim. Kötülemek değil amacım, ama kendinizi garantiye alın öncesinde. Burun birde saklayamıyorsun da. Evet cok kibar bir bey, güleryüzlü ilgili ama bende sonuc bu sekilde oldu.. ve benim hatam, kendisine duydgum asırı güvenden dolayı fatura almamam, sözleşme imzalamam oldu. İlk ameliyattan cıkınca, doktora o kadar hala güveniyordum ki, yok dedim ameliyatta sorun cıktı gittmesi gerekti heralde baskasına yaptırdı diye bile düşündüm.
tugba.JPG

X