İsrail-Gazze hattında gerilim | Hamas'ın askeri kanadı: 'Aksa Tufanı' operasyonu başlattık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
şuanki savaşı başlatan filistin yanlısı olduğu icin bence, benim bildiğim savaşda sivillere kadinlara çocuklara dokunulmaz ne demek tecavüz etmek ne demek öldürmek.
ayni şeyi başka ulkeler icinde söyluyorum kendi ülkem yapsa onada söylerim.
tamam yillardir baski altindalar onda hem fikiriz de e sen başlatip sivilleri o hale sokarken sorun olmuyordu karşı taraf sana cevap verip oda senin sivillerini vurunca niye ağlıyosun?
çocuk iken derdik ya kuralına göre oynamayip aglayacaksan hiç oynamasaydın.
Tabi canice zaten bunlar, ne dinde yeri var bunun ne ahlakta. Ama mazlum kim olursa masumdur Filistin'de ölen masumlar baslatmadi sonuçta savaşı, tek taraflı bakmak bana çok saçma geliyor. Savaşı hamas baslattiysa hamasa kus kinini, yanındayız İsrail demek nasıl bir zalimlik. 5 gündür abluka altında insanlar ve aç susuzlar, sabah gördüm boğazımdan geçmedi yediğim ekmek.

Hanımlar rica ediyorum üsluplara dikkat ediniz, yineliyorum “siyaset bölümüne özel“ polemik serbesttir lakin tartışırken üsluplara dikkat etmek kaydıyla, ayrıca mevzuya Müslümanlık, Yahudilik, din karıştırmayın zira görüyorum ki hem din üzerinden birbirinize olmadık sözler sarf ediyorsunuz hem de dini argümanlarınız hatalı.

Hanımlar rica ediyorum üsluplara dikkat ediniz, yineliyorum “siyaset bölümüne özel“ polemik serbesttir lakin tartışırken üsluplara dikkat etmek kaydıyla, ayrıca mevzuya Müslümanlık, Yahudilik, din karıştırmayın zira görüyorum ki hem din üzerinden birbirinize olmadık sözler sarf ediyorsunuz hem de dini argümanlarınız hatalı.

Konu ister istemez dini kısıma giriveriyor sanırım. Konu İsrail - Filistin olunca.

Üstelik maalesef Rusya gibi profesyonel ordumuz da yok. 20 lik bebelere 3 ay eğitim verip böyle bir savaşa yollamak da nedir. Oturdukları yerden insanların çocuğuna gitsin demek ne kolay olmuş. Benim liseden arkadaşım pöhteydi geçen sene Suriye'de şehit oldu devlet eşrafı ilk gün taziye verip gittiler. Annesi 1 senede çökmüş memlekete gidince ziyaret ettim tanıyamadım kadını.

Burda da bağırdılar mehmetçik filistine diye

Bazen öyle büyük bir nefretle doluyor ki içim içimden bir Hitler çıkıyor nerdeyse
Bu bağıranlar çoğunlukla Suriyeliler ve eğlencesine yüzlerinde pis bir gülüş

Ya sen savaştan kaçtın geldin elinde en son model telle ortalarda eli boş gönlü hoş dolaşıyorsun be rezil

Kendi ülkeni korusaydın sana mi düştü mehmetçik savaşa demek ey utanmazlar cidden içimdeki ses diyor ki daya bunları duvara sık kurşunu şu dediğime kizicaksiniz biliyorum ama sen o kurşunlardan kaçıp gelmişken sanane sanane sanane benim ülkemin gencinin nereye gideceği sana mi soruldu be pislik
Kendin git kendin savaş niye benim mehmetcigim gidiyor niye benim ülke annelerim ağlıyor niye

Ve bu dünya da tek ülke Türkiye mi bir dünya arap ülkesi var müslüman ülke var kaç gündür savaş var şu yok ekmek yok ev yok daha seslerini çıkarmayanlar var

Konu ister istemez dini kısıma giriveriyor sanırım. Konu İsrail - Filistin olunca.
Dini boyutuyla değil de aynı topraklarda yaşayan 2 toplumun savaşı olarak değerlendirirseniz ve maalesef savaşların dini dili ırkı olmadığını, olanın hep halklara olduğunu konu ederek devam ederseniz içeriğe din karışmaz.

hah neredeyse filistine üzülmeyin,onlar haketti beter olsunlar diyecekler
bu nasıl bir vicdandır
hamasın en ufak hatasını görüp dillendirip,55 yıldır filistinde 15.000 insanı katledenlere ses çıkmıyor ,kuru kuru ona da karşıyız deyip geçebiliyorlar
ayrıca farklı düşünene baskı kurmaya çalışıp ,dalga geçmeye de çalışıyorlar kendilerince..
demişti biri zaten kkda bazı tipler var
onların fikirlerinden değilsen hemen koşa koşa baskı kurmaya çalışırlar diye.
şaka gibi.
ama farketmez, baskılar bizi mi yıldıracak?
o baskıların dibini gördük biz.
inandığımız gibi yaşamaya devam edeceğiz alimallah.
arakanda,afganistanda,afrikada,filistinde,nerede mazlum varsa benim kalbim acıyor
yıllardır yardım faaliyetlerine katılıyorum,görünenden çok daha içler acısı durumlar bunlar
klavye başına geçip de israile duyar kasmakla olmuyor.
israili savunanların kaçı acaba yardım faaliyetinde bulunuyor ,ya da bir derneğe üye olup bu işin içinde merak ediyorum
öyle olsalar,bu acıyı bilir ve ona göre konuşurlardı
herkesi kendi vicdanına bırakıyorum.
İsrail kendi kanında bogulsun umrumda değil. Planlarını da biliyorum. Yahudi Sarah aaronsohn un yaptığı katliamlari askerlerimize ettiği işkenceleri de biliyorum. İsrail yok olsun umrumda olmaz. Ama ben onların arasındaki savaşa fiili karışmak Suriye'den Afganistan'dan ya da Ukrayna'da gelenleri daha fazla beslemek istemiyorum. Bu benim fikrim kimseyi bağlamaz. Bir yardım hakkım olsa onu doğu Türkistan'da eziyet çekenler için kullanmayı yeğlerim. Ya da başka yerlerdeki soydaslarimi.

İsrail kendi kanında bogulsun umrumda değil. Planlarını da biliyorum. Yahudi Sarah aaronsohn un yaptığı katliamlari askerlerimize ettiği işkenceleri de biliyorum. İsrail yok olsun umrumda olmaz. Ama ben onların arasındaki savaşa fiili karışmak Suriye'den Afganistan'dan ya da Ukrayna'da gelenleri daha fazla beslemek istemiyorum. Bu benim fikrim kimseyi bağlamaz. Bir yardım hakkım olsa onu doğu Türkistan'da eziyet çekenler için kullanmayı yeğlerim. Ya da başka yerlerdeki soydaslarimi.
tamam buna birşey diyemem
dedimya herkesin kendi kimliği ile alakalı .
ben müslüman olanları tercih ederim ,siz soydaş olanları.
ama ben müslüman olanları tercih ettiğim için kimse bunu eleştirme hakkına sahip değil.

Burda da bağırdılar mehmetçik filistine diye

Bazen öyle büyük bir nefretle doluyor ki içim içimden bir Hitler çıkıyor nerdeyse
Bu bağıranlar çoğunlukla Suriyeliler ve eğlencesine yüzlerinde pis bir gülüş

Ya sen savaştan kaçtın geldin elinde en son model telle ortalarda eli boş gönlü hoş dolaşıyorsun be rezil

Kendi ülkeni korusaydın sana mi düştü mehmetçik savaşa demek ey utanmazlar cidden içimdeki ses diyor ki daya bunları duvara sık kurşunu şu dediğime kizicaksiniz biliyorum ama sen o kurşunlardan kaçıp gelmişken sanane sanane sanane benim ülkemin gencinin nereye gideceği sana mi soruldu be pislik
Kendin git kendin savaş niye benim mehmetcigim gidiyor niye benim ülke annelerim ağlıyor niye

Ve bu dünya da tek ülke Türkiye mi bir dünya arap ülkesi var müslüman ülke var kaç gündür savaş var şu yok ekmek yok ev yok daha seslerini çıkarmayanlar var
En acısı da o gencecik çocuklar toprak altına girince bu gitsin diyenler sosyal medyadan üzgün olduklarını paylaşıp hayatlarını gül gibi yaşamaya devam edip gidecekler.

tamam buna birşey diyemem
dedimya herkesin kendi kimliği ile alakalı .
ben müslüman olanları tercih ederim ,siz soydaş olanları.
ama ben müslüman olanları tercih ettiğim için kimse bunu eleştirme hakkına sahip değil.
Olabilir. Ben de Müslümanim elhamdülillah. Ama bana faydası olmayanı belki zararı olanı musluman diye kayiramam.
Burada yazdığım hiçbir mesajımda İsrail duyari kasmadim. olumlu bir şey yazmam. Genelleme yaptiginiz için cevap verme ihtiyacı duydum.

Olabilir. Ben de Müslümanim elhamdülillah. Ama bana faydası olmayanı belki zararı olanı musluman diye kayiramam.
Burada yazdığım hiçbir mesajımda İsrail duyari kasmadim. olumlu bir şey yazmam. Genelleme yaptiginiz için cevap verme ihtiyacı duydum.
bence genelleme üzerinden üzernize neden alındınız onu siz sorgulayın
sizin müslüman olmanız kimseyi ilgilendirmiyor,burada kar zarar meselesi yok
müslüman olup zulme uğrayanlar benim ilk önceliğim.

Dini boyutuyla değil de aynı topraklarda yaşayan 2 toplumun savaşı olarak değerlendirirseniz ve maalesef savaşların dini dili ırkı olmadığını, olanın hep halklara olduğunu konu ederek devam ederseniz içeriğe din karışmaz.

Bende aynı fikirdeyim. Ama yazılınca insan iki kelam ederken buluyor kendini. Siyasette konu konuyu açar malesef ve sonu düzgün üslupla konuşulmazsa münakaşaya gider haklısınız.
Savaşta ölen bebeklerin çocukların aslında belli bir din tercihi bile yoktu hatta ırk tercihleri. Yada ölen hayvanların doğanın. Çünkü aslında hiçbir toprak bize ait değil sadece emanet. Savaşın dini,dili, ırkı gerçekten yok. 😔

bence genelleme üzerinden üzernize neden alındınız onu siz sorgulayın
sizin müslüman olmanız kimseyi ilgilendirmiyor,burada kar zarar meselesi yok
müslüman olup zulme uğrayanlar benim ilk önceliğim.
E bize yazıyorsunuz neyini sorgulayım 😂 böyle bir şeye asla tahammül edemem.
Sizin müslüman olmanız da ilgilendirmiyor. Bu muhabbet böyle ilkokullu seviyesinde mi sürecek 😑

En acısı da o gencecik çocuklar toprak altına girince bu gitsin diyenler sosyal medyadan üzgün olduklarını paylaşıp hayatlarını gül gibi yaşamaya devam edip gidecekler.
Konu belki Suriye ye kayicak ama kaç tane şehit geldi ordan kaç çocuk babasız kaldı anneler evlatsiz

burada suriyeliler ha bire ürediler birken 3 üçken 10 oldular
Gencecik şehit olanlarin eşleri çocukları aileleri kim sordu arkasını aradı hiç kimse

Yazıklar olsun...

Ve Şuan Amerika o bir türlü sokamadigi uçak gemisini bunu bahane ederek akdenize soktu
Hadi hayırlısı burnumuzun dibine geldi

hepsi bir plan bir oyun tek hedef Türkiye
Allah fırsat vermesin bu Amerika silah verse Suriyelilere ilk bizi vururlar

Öyle nefret ettim konuyu dine getirmek istemem ama öyle işaret parmagi havada Tekbir getirip Mehmetçik Filistine demeyle müslümanlık olmuyor

Sehitlik bütün müslümanlar içindir tek Türk askeri için değil

Gidin şehit olun kactiginizin günahı belki afolur belki buraya bir bib koyuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X