Istah kapatmak?

Kıtlık psikolojisi olabilir. Çocukken fakir miydiniz ? Ya da yediğiniz hep kısıtlandı mı?

Annem doktor olduğu için ve bu konularda cok hassas oldugu icin şekerli karbonhidratli abur cubur hepsini yasaklardı ve asla yedirmezdi ama babaannem halam vs akrabalar bana bakıyordu gündüzleri onlar bu tur seylere asiri duskun oldugum icin kiyamayil annemden gizli yediyorlardi 😅

Annem doktor olduğu için ve bu konularda cok hassas oldugu icin şekerli karbonhidratli abur cubur hepsini yasaklardı ve asla yedirmezdi ama babaannem halam vs akrabalar bana bakıyordu gündüzleri onlar bu tur seylere asiri duskun oldugum icin kiyamayil annemden gizli yediyorlardi 😅
Varlık içinde yokluk belki beynin yasaklı ve keyifli diye kodlandı. Anneden ayrılınca özgürce yemek yemek hali de sınırsızlaştırmış olabilir. Terapide konuştun mu hiç bu konuyu

Eh su an böyle olman çok normal değil mi 😃 aslında 30 yaş üstü nerdeyse tüm kadınlarda benzer sıkıntı mevcut bence

Ben aç degilsemde yerim
Dudak tiryakiliği herhalde🤣🤣
Sürekli biseyler atistirmayi severim
Tatli çikolata düşkünüyüm
Kış boyu yer spor diyetle 6 7kilokadar verir diğer kış geri alırım
Aşırı istahliyim Allahını yarattığı herseyi yerim seçmem.
Kısır döngüdeyim
yaş ilerledi eskisi kadar da veremiyorum
iştah kesen bisey hiç olmadı mutluyken de mutsuzken yerim
Ne olacak bu halimiz😕

Normal yemek tabaklarını kaldırın. Yani servis tabağı sulu yemek- çorba tabağı vs bunları taşınacakmış gibi koliye koyun kaldırın. Pasta tabağı hatta çay tabakları kalsın. Yemeği meyveyi falan bunlara koyun yiyin. Kek börek türünü kahve fincanı tabağına koyun. Yani en kalorili zararlı yiyecek en küçük tabağa konsun. Kendinizi bir tabak yiyeceğim ikinci kez doldurmayacağım diye şartlandırın. Bende işe yaramıştı. Mesela küçük tabakta böreği yedim ikinciyi canım isteyince masadan kalkıp mutfakta 2 bardak su içtim. Yemeği masaya sofraya getirmeyin, elinin altında durunca biraz daha koyuyor insan.

Soyulmuş kesilmiş salatalık havuç turp... buzdolabı poşetlerine koyun. Yok ben duramam, unludan hamur işinden vazgeçemem diyorsanız galeta alın. Markette satılan paketliden değil, fırınların yaptığı günlük taze galetadan bahsediyorum. Ama paketi almayın önünüze, içinden iki tane alın geri kaldırın. Önemli olan gıdalar elinizin altında hazır durmasın. Su içmeyi sevmeyen biriyseniz suyu tatlandırın. Bir şişeye karanfil diğerine küçük tarçın parçası, diğerine zencefil limon koyun için. Nasıl başlarsınız bilmiyorum ama akşam yemek yemeyi kesin. Ben yıllardır saat 5 ten sonra yemek yemiyorum, kızlarımı da öyle alıştırdım.

X