çeyiz yardımı ile başlık açan benim lütfen inanmayanlar okusun

Dalga geçtiniz diyenler hadi ispatlayın bakalım hangi yorummuş dalga geçilen çok merak ettim. Herkesinkini ayrı yazın ama nickler karışmasın :KK14:

tek tek nickten alıntı yapmaya uğraşamayacağım. son sayfada herkes dalga geçmişti dayanamadım yazdım. sende benim yazdığımı alıntılayarak bişi yazdın. bende hem onu cevapladım hemde dalga geçenlere seslendim.çoğul konuştum.

o zaman genele yaptigin yorumu bi zahmet enterleyip bi satir assa yapsaydinda ustume alinmasaydim...

Herşey açlık suzusluktur evsizlik işsizliktir...hakiki ihtiyaç sahibi budur !!
evimde/çeyizimde onum yok bunum yok diyerek insanlardan yardım bekleyen kişi topa tutulur..tutanlarda sonuna kadar haklılar... Allah rızası için yardım etmek isteyenler günlerce aç olan birini doyursun...1500tllik gelinlik isteyene deqil...

ee bu dalga geçme hakkını mı verdi size. belki sahip olamayacağı çeyiz onun psikolojisini bozacak depresyona girecek. belki çeyiz sermede küçümseyen bakışlara dayanamayacak o akşam canına kıyacak. neyin ne olduğunu nerden bilip de bu kadar dalga geçebiliyorsunuz. ayrıca da fazlalık eşya her evde olabilir. fazlalık çeyizde. çok eskiden alınan bi yemek takımı olur mesela. onu kullanmayacaktır kişi. verecek birini arıyordur. bu arkadaşa verir. siz niye bu kadar çoştunuz anlamıyorum ki. veren verir vermeyen çekilir kenara. bu çoşku nedir onu çözemedim

herşey açlık susuzluk değildir. kaldı ki bu sizlere dalga geçme hakkı vermiyor. zorla mı aldı sizde. gönlünden kopandan istedi. lükse lüks. ister ister. dalga geçmeye lüzüum yok.

arkadaşım mevzu lüks eşya istemesi değil bunun yanında çok zor durumdayım diye acındırması zorla almıyo tabiki ama insafsızlık yapıyorsunuz diye suçlama yapamaz!

neden sürekli dalga geçtiğimiz kanısına varıyorsunuz anlamış değilim.

inanmamak güvenmemek dalga geçmek mi??görende karsımızda ve biz ona inanmıyoruz sanır.

komıkleşme yaa!..
ortada aç kalmış veya evinde bir tabağı olmayan bir insan yok.

gerçekten neye nasıl tepkı vereceğinizi bilmiyorsunuz.

senın gerçekten aç ve susuz olan ve bunu söylemekten bıle utanan insanlardan haberın yok!.

fritöz nedir allahaşkına? pike nedir?

dikkat edersen büyük çelişkiler var.konu sahibi gerçek olsa bile, niyetini doğrudan söylemıyor.çelişki çelişki çelişki.

hem kullanmadığımız, hem de evımızde olupta hiç kullanmadığımız bu nedir ya?.

açık açık liste yapmış
alın diyor işte.

yardıma ihtiyacı olan liste yapmaz.kullanmadığınız ne varsa verın der.eski yeni fark etmez der.

yahu der der zoruna niye gitti ki.

benim 300 tl lik ütüm yok :KK5:
kizlar banada bi el atsaniz :KK37:

Evet gelin pikesini unutmayın onu da istedi arkadaş. :KK14: ne günlere kaldık ya bi tarafta yemek bulamayan insanlar bir taraftan da fritözü, pikenin derdine düşenler.

Bizimde fritöz yok biri de bana onu yollasın :KK53:

bızımde durumumuz çok iyi
bizde de yok :KK53::KK53::KK53:

dalga geçmedik geçtiysek gösterin diyen kullanıcıya gelsin bu. bunlar dalga geçmek değil de ne acaba merak ediyorum. eğer ciddiyseniz dalga geçmek değilse bu, fritözü ben göndereyim size

Son düzenleme:
gayette hepsini okudum . dalga geçecek başka şeyler bulun kendinize. çok ayıp. yüreğiniz çok karanlık. bende inanmadım ama azıcık da olsa gerçeklik payı için hiçbişi yazmadım. vicdanım elvermedi ters bişi yazmaya. sizler nasıl vicdanlara sahipsiniz anlayamıyorum

Konunun gerçek olması durumu değiştirmiyor.

Aksine vahimleştiriyor.

Siz neye dayanarak burdaki insanların vicdanını sorguluyorsunuz.Kimin ne kadar yardım yaptığını,kimin kaç tane aç doyurduğunu,kimlerin kaç çocuğa burs verdiğini biliyormusunuz.Konu sahibi okumak için para istemiyor,çocuklarına önlük istemiyor,evlenicem oturacak bir sandalyem yok evimde demiyor.Eski buzdolabınız varmı demiyor.300 liralık ütü ve fritözü de isteyebiliyorsa ben ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.

Konu sahibinden çok daha vahim durumda olan insnlar varken,konu sahibine yardım etmememiz bizi vicdansız yapmayacağı gibi,onu koruduğunuz için sizide vicdanlı yapmaz.

inanmayın çelişkili noktalarını da söyleyin tamam. ama dalga geçmek ne olursa olsun çok yanlış bişi. ve acımasızca.

senin derdin ne, her konuda konusahibini tutuyorsun dikkatimi cekti

kim dalga gecti ne dalgasi, aaahahha bir fritözü bile yok diye gülenmi olduda ben kacirdim :KK14:

inanmiyorum dedim diye dalgami gecmis oluyorum simdi :44:

ee bu dalga geçme hakkını mı verdi size. belki sahip olamayacağı çeyiz onun psikolojisini bozacak depresyona girecek. belki çeyiz sermede küçümseyen bakışlara dayanamayacak o akşam canına kıyacak. neyin ne olduğunu nerden bilip de bu kadar dalga geçebiliyorsunuz. ayrıca da fazlalık eşya her evde olabilir. fazlalık çeyizde. çok eskiden alınan bi yemek takımı olur mesela. onu kullanmayacaktır kişi. verecek birini arıyordur. bu arkadaşa verir. siz niye bu kadar çoştunuz anlamıyorum ki. veren verir vermeyen çekilir kenara. bu çoşku nedir onu çözemedim

bence sen dalga gecmek tabirinin anlamini bilmiyorsun...

Düğünde takılacak olan altın ve paralarla evinizin bütün eksiklerini tamamlarsınız ayrıca..

Kayınvaliden madem çeyiz meraklısı serilecek diyor sana ilk yazdıgım cevaptaki gibi cevap verir ve şunu dersin ; Oğlunuzu 80.000 tl'lik borçla alıyorum ne çeyizi ?

Diyeceğin hepi topu bu kadardı bize laf anlatana kadar kayınvalidenle bu konuyu bir kere istişare edip köşene geçip OH BEE ! diyecektin..

Ayrıca ben KADER ARAZ dolandırıcısından sonra itimadımı kaybettim millete..Seni tenzih ediyorum ama öyle..

Ya nick hatırladığım yok ama bi arkadaş babydoll de göderelim mi demiş birçok arkadaş da beğenip alıntı yapmıştı gayet açık dalga geçildi yani kimse ak kaşık olmasın şimdi.

dalga geçmedik geçtiysek gösterin diyen kullanıcıya gelsin bu. bunlar dalga geçmek değil de ne acaba merak ediyorum. eğer ciddiyseniz dalga geçmek değilse bu, fritözü ben göndereyim size

Yok sen o fritözü konu sahibine gönder ben fritözsüz evlenirim de yaşarım da :KK53:

benimki ütü olacak yalniz fritöz degil unutma.:KK53:

dalga gecmek degildir bu, bizim 300 tl lik ütümüzün olmadigi vurgulamaktir. anlayana :KK36:

sadece konu sahibine ; şimdi sana evlilik zordur diye başlayan şeyler yazmıcam bak gerçekten ihtiyacın varsa yardım etmek istiyorum Allah rızası için ve doğacak olan bebeğim için..

Düğünde takılacak olan altın ve paralarla evinizin bütün eksiklerini tamamlarsınız ayrıca..

Kayınvaliden madem çeyiz meraklısı serilecek diyor sana ilk yazdıgım cevaptaki gibi cevap verir ve şunu dersin ; Oğlunuzu 80.000 tl'lik borçla alıyorum ne çeyizi ?

Diyeceğin hepi topu bu kadardı bize laf anlatana kadar kayınvalidenle bu konuyu bir kere istişare edip köşene geçip OH BEE ! diyecektin..

Ayrıca ben KADER ARAZ dolandırıcısından sonra itimadımı kaybettim millete..Seni tenzih ediyorum ama öyle..

İşte bu yoruma katılabilirm, mantıklı.

X