Bebek Beslenmesi İştahsız bebek işkencesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ayni benimkide aynı ve artik saldım ben tükendim
Bende bi ara salmıştım ama daha beter oldu zayıftı hiç ilerleme olmadı doktor gelişimi geride diyor gel de yedir yedirebilirsen öyle üzülüyorum ki hele ki kendi başına makarna köfte yiyen bebek görünce moralim alt üst oluyor

Bebeğim 4 aylık oldu 2 gündür reddediyor mamayı ve biberonu. Biberon koleksiyonumuz var resmen. Emzik damaklı alıyor biberon ucunu da aynı aldım mümkün değil. SMA kullanıyordum aptamile geçtim çünkü tadını sevmediğini düşündüm aşırı gazı olmaya başladı. İlk 2 ay emdi memeyi de reddediyor zaten sütüm de çok azaldı. 2 aylıkken enfeksiyon oldu boynunda apse vardı dameliyar oldu hastanede kaldık 1 hafta ve antibiyotik kullandı yaklaşık 20 gün ki öncesinde de antibiyotik kullanmıştı ama o zaman bile hem anne memesini hem de mamayı severek alıyordu. En son doktora 3 hafta önce gittik az kilo almış zorla mama için dedi. Ben de hem dozunu yükselttim hem de daha sık vermeye başladım. İlk 1.5 hafta iyiydi sonraları azalmaya başladı ve son 2 gündür hiçbir şey yemiyor. Kafayı yiyeceğim biberonu ağızında tutyor çiğniyor sesler çıkaetıyor eliyle ve diliyle itekliyor. Normalde haftaya gitmeliydik ama pazartesi randevu aldım tekrar götüreceğim. Enfeksiyon varken iitahı kesilmemiş çocuğum neden yemeyi reddediyor şimdi. Acaba fazla verdiğim için midesinde reflü vs. Mi oldu anlayamıyorum. Katı gıda doktorumuz erken dedi kilo almazsa ekstra mama takviyesi yapacağım dedi. Zaten 40 günlükten itibaren bu apse ile alakalı çok zor süreçler geçirdim sütüm de o yüzden azaldi.tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.

Allah yardımcın olsun canım gece uykusunda emzirmeyi denedin mi? Diş döneminde iştah düşer belki diş gelicek reflü de genelde emziedikten sonra kusma veya ağzından akıntı falan olur onun içinde reflü yastıkları gibi başı yukarı da yatır tabi antibiyotik tedavisinde bizde bile iştahsızlık oluyor elinden geldiğince emzirmeye çalış makineye sağa sütün bitmesin bu süreçte anne sütü herşeyden daha kıymetli ama süt yoksa ek takviyeler destekle yeter ki kuzucuk besin alabilsin lütfen kendine sütü stres yapma inşallah en kısa zamanda düzelir

X