Tüp Bebek Merkezleri İstanbul Cerrahi Hastanesi

İstanbul Cerrahiden bu şekilde ayrılmayı hiç istemezdim. Orası büyük umutlarla açtığım ilk kapıydı. Aynı yer, aynı doktorda yapılan 5. deneme. Malesef bu sefer de olmadı. Ve böylelikle yollarımız ayrılmış oluyor. Başkalarına başarılar dilerim. Benim kısmetim orda değilmiş.

Yine de anneliği tatmama vesile olan bir yer olduğu için, benim için her zaman özel bir yer olacaktır ve özel bir doktor.

Sümeyye çok üzüldüm canım ALLAHIM bir dahaki sefere yüzünü güldürsün...

Amin canım, çok teşekkür ederim. Sen ne alemdesin? Neye karar verdiniz?

ALLAHIM nasip ederse cuma günü transfer var benimde bide grip olma arifesindeyim öyle heyecanla bekliyorum sana çok üzüldüm inş. bi dahakine yüzün güler neg. sonuç almak çok zor iyi bilirim...

Uzuldum anne adayi... Bende cok adini duymustum. Butun 5 denemede orada mi oldu? Cok tolerans gostermisin buraya.. Ben herseferde degisik yere gitmemem ragmen hala biryer begenemedim. Bu hastaneyi dusunuyordum ama sence burasi niye iyi degil. Bir belirgin tespitin varmi?

Ya hayallah bu genel sorun galiba. Tutunmasi icin kimse birsey yapmiyor.. Nerde buna cozum bulacak klinik veya doktor. Bilen duyan varsa haber versin. Habure transfer et dur ama ee sonuc ne sorun ne bir bilsek dimi?

ALLAHIM nasip ederse cuma günü transfer var benimde bide grip olma arifesindeyim öyle heyecanla bekliyorum sana çok üzüldüm inş. bi dahakine yüzün güler neg. sonuç almak çok zor iyi bilirim...

Allah hayırlı eylesin, embriolarına can versin. Sonu sağlıklı bebişli olsun.

Benim için de üzülme, neqatifden daha zor şeyler varmış. Bebeğimi kayb etmek, neqatife üzlmemeği öğretti. Allah daha beterinden saklasın.

Evet hepsini orda oldum. Hastane en iyisi olmaya bilir, ama iyi bir hastane. Tam teşekküllü. Her türlü imkanı var. Ben fazla seçici değilim. Gördüğüm olumsuzluklara pek aldırmam. Aynı yerde olmak hem de ekonomik açıdan uygun geliyor (geçen temmuzdan bu yana 5 kez tedavi gördüm). 4. de hamilelik oluşunca (18 haftalık kayb ettim) donmuşları da deniyiyelim dedik. Aynı yerde israr etmemin en büyük nedeni dr. seni daha iyi tanıyor ve yapa bileceyi her şeyi yapıyor olması.

Niye iyi değil bana göre ... Kan tahlilleri tüm tedavi boyunca ya yapılır, ya yapılmaz. Dr.um çok rahat (bu tarafı bana uygun, ben de rahatım), araştırmaya pek meyilli değil, daha çok standartları uyguluyor. Benim için çok şeyi denedi, hakkını yiyemem. İlk iki deneme için tafsiyye ederim, ancak zor bir hasta için tafsiyye etmem. Kendisini severim, ancak olaya daha kapsamlı bakmasını isterdim. Ya da yapa bilecek bir açıklaması olmasını, ama olmadı. Başka dr.lar içinse bir şey diyemem. Bir de hastaneyi çok değiştirdiler, evvelki huzurlu ortamdan geriye hiç bir şey kalmamış.

Ya hayallah bu genel sorun galiba. Tutunmasi icin kimse birsey yapmiyor.. Nerde buna cozum bulacak klinik veya doktor. Bilen duyan varsa haber versin. Habure transfer et dur ama ee sonuc ne sorun ne bir bilsek dimi?

iş ticarete dökülünce sonucun bu olması kaçınılası bişey değil adamlar deneme diyo adına zaten daha ötesi yok...ve maalesef maddi durumlarda ortada olunca bize geri aynı kliniğin yolunu tutmak kalıyo ne diyeyim ALLAHIM FIRSATÇILARA FIRSAT VERMESİN

Son düzenleme:

AMİİİNNNN canım aminnn doğru söylüyorsun neg daha zorunu yaşadın sen rabbim yardımcın olsun hepimizin olsun isteyen herkeze hayırlısından eli ayağı düzgün aklı zihni yerinde evlatlar versin...

Vallahi boyle durum ozetlemisin. Firsatci hepside galiba. Sadece birde tup bebek deneme ve ilacla kalsa is. Her seferinde yeni extra ir islem yaptiriyorlar. Masallah mesela histeroskopi ucuz birsey degil. Bana da oyle numara yaptilarki kesin sende birsey var muayanelerde biz gorduk sende yapisiklik falan var deyip onuda araya soktular. Gene hadi birsey demiyorum. Oyle yada boyle illaki bunu yapacaktik. ama konusmalari oyleki kesin bir bozukluk var sende seklinde. Kimse garanti vermiyor ama acikcasi ama tup bebek cozummu degilmi diye dusunmeye basladim bile ben. Daha hala 6 ay onceki tup bebek denemlerini oduyorum bugun ya. Simdi yeni bir denemeye daha baslayacagim. Iste bunu yapmasak ne yapacagiz diye oluyorum artik bu tedavileri.. Yani bezmislik ve bosvermislik basladi biraz bende.

Ah yavrum. 18 haftalik gebelik yazik olmus. Bulamadilarmi sebebini. Buna cok uzuldum simdi. Anlayamadilarmi 18 haftaya gelmeden boyle birsey olacagini. Neydi ki sebeb. Kan pihtilasmasi olabilir mesela diyecegim direk en bariz sey. Bayagi cok deneme yapmisin 1.5 yilda nerdeyse. Herhalde dondurulmuslarla yaptin bukadar cok?? Ya hamile kalmisin baka buda bir buyuk sey. Demekki tutacak yani sende. Bence baska yerlere bak sana hava degisikligi olur biraz. Maziyi kapat yeni sayfa ac . Cok guc ama bu isler boyle galiba. Burda da yeni istanbul cerrahi baslayacaklar var aslinda. Hep duydugum senin gibi kimsenin basariz denemelerde neyin yanlis gittiginin arastirilmamasi. Valla bu is allahin hikmetine kaldi diyorum ben artik. Biz sadece kendimize sans vermek icin bol bol para harciyoruz galiba. Baskada care yok gibi. Allah iyi niyetli doktorlarla muhatap etsin bizi insallah bundan sonra. hepimizde bol bol kismetli bir yil gelsin. Umutlar yesersin gene. Paramiz yettikce diyorum devam.

Durduk yere suyum geldi. Daha öncesinde üçüz gebelikdi, diğerleri sırayla gelişimi durduğu için düzenli kanamalar yapıyordu. O kanamaardan iltihap geçmiş ola bileceyi kanısına varıldı. Benim aklımda başka şeyler de geliyor, ancak perinatologa gittiğimde o kadar gergindim ki, çok şeyi konuşamadım. Kader diyelim.

Yeni sayfa açılmazsa insan mahv olup gider. Ayağa kalkmak için mecbur geçmişi görmemezlikten geliceyiz. Evet iki kere donmuş, 3 kere taze denedik. 4. de pgt yapıldı (9 embriodan 4'ü ciddi genetik hastalıklı çıktı ve en sağlıklı gözükenler de hastalardı), transfer edilen tüm embriolar tutundu. O yüzden daha öncekilerin genetiğinde sorun olduğu kanısına vardık. Ancak donmuşlar da pgt den sağlıklı çıkmış olan embriolardı, niye tutunmadı bilmiyoruz. Belki de pisikolojik gerginlikden. Ne kadar toparlandıığımı düşünsem de tam olarak toparlanmış değilmişim (bebeğimi temmuz ayında kayb etmiştim, elhamduLillah).

Hamile kalmış olmak gerçekten büyük umut. Ancak 4 kere olan başarısızlıq bir az morel bozuyor.

Sen kaçıncı deneme için araştırmadasın? Allah yardımcımız olsun.

Hakkimizda hayirlisi herseyden once vallahi. Dikkatimi ceken pgt yaptigin denemede tutmus tazeden. Demekki en iyi yontem bu. Bende iki deneme oldu sonuncusu dondurulmustandi. En son banada pgt demisti bahceci fulyada. Ama oraya gitmeyecegim artik ben.iyi labaratuar olan yerlere bakiyorum. Sen biraz ara verip dinlenecekmisin.

Pgt embrio sayısı çok olanlardan başka, bilgi vermek dışında pek şans attırmıyor (bende en sağlıklı gözükenler genetik hastalıklı çıktı). Daha dinlenmek niyyetim yok in şee Allah. Şimdi de Memorialla görüşmeğe gideceğim. Bakalım onlardan ne çıkacak. Başka bir sıkıntı çıkmazsa aralık adeti ile başlaya biliriz. Allah hayır neredeyse onu nasiip eylesin.

canım son yazdıklarını hep okudum.biraz daha sabır etmemiz gerekiyor galiba.bense baslayamadım hiç donmuslara.
sanırım sen de öğretmenmişsin benim gibi.keske tanıssaydık yuzyuze. bu sefer memorial de deneyeceksiniz artık .insallah kısmetiniz oradadır.
sevgiyle kalın...

Merhaba kızlar özledim sizi Uzun zamandır nete giremiyorum sizlere yazamadım.Oğluma kavuştum çok şükür bugün 34 gün oldu . 48 cm 2960 kilosu olarak dünyaya geldi . Bizler çok iyiyiz.Şimdi çıkmam lazım tekrardan yazıcam sizlere

Gözün aydın canım, tebrik ederim. Seni çok merak ettim. Allah salih evlat eylesin. MaşeAllah miniğine. Ne tatlıdır şimdi o. Darısı bana in şee Allah.

Selam kızlar nasılsınız forum bayagı bı terkedılms zaman oyle cabuk gecıyokı sıpam sukurler olsun ıkı aylık oldu rabbım herkese bu duyguyu yasatsın ınsallah .sumeyyecım sen nasılsın nasıl gıdıyor yenı haberlerın varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…