İstanbul Dr Çağdaş ASLAN ' a tüp bebek yaptıranlar.

sim35sim

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2021
28
11
40
Merhabalar,

Bu hafta itibari ile 4. kez negatif sonuç aldım ve oldukça üzgünüm. Bundan sonra ki süreçte nasıl hareket etmeliyim emin olamıyorum.

Ben ilk olarak 2019 aralık ayında Ankara'da Dr. Muammer Doğan ile ilk opu mu yaptım.3 adet 5.gün blast oldu. Yaklaşık 7 ay sonra Temmuz 2020 de transfer yapıldı.3 tane çözüldüğünde sadece 2 tanesi hayatta kaldı. Ancak sonuç olumsuz oldu . Ankara da ki işlemler HRS de yapıldı.

2. denemem arkadaşlarımın çok memnun kaldığı İstanbul'da Dr. ALİ Rüştü Ergür de yapıldı kasım 2020 de yapıldı. Burada 5 adet blast oluştu .2 tanesini dondurmadan transfer ettik. Kalan 3 taneyi dondurduk. ancak 2. transferimde olumsuz sonuçlandı. Yine bu süreçte sadece östrofem ve iğne progestan ile devam etmiştik. Bu hekim de medamerikan hastanesinde yapıyor.3. denememizi de tekrar bu hekimle yaptık ancak transfer aşamasında sorun oldu biraz, çok acılı ve ağrılı bir transfer oldu. Transfer sonrası 3 gün kanamam oldu. Sanırım rahim ağzında yırtılma olmuş. Bu denemede başarısız oldu .hekime ve kliniğe durumu bildirmeme rağmen olumsuz sonucumdan sonra bana kimse dönüş sağlamadı. Herhangi bir telefon almadım .kendimi gerçekten değersiz hissetim ve özensiz çalıştıklarına ve kişiye özel çalışma yapmadıklarını düşündüm. Bu arada son kalan embriyomu şişli kolon hastanesine taşıdım

Sonrasında uzun araştırmalar sonucunda kardeşim İstanbul da Dr. çağdaş aslan ı önerdi. Kardeşimde bu hekim ile tüp bebeğe başladı. Ancak şu an transfer için bekliyor. Bende kardeşim memnun kalınca bu hekim ile ön görüşme yaptım ve yaklaşımını olumlu buldum. Gerçi daha öncekileri de öyle bulmuştum ama sonrası hüsran olmuştu. Bu hekimde kendisi sıfırdan tüp bebek yapmak istedi ancak ben medamerikanda son kalan 1 embriyomu denemek istedim. Hekimde beni kırmadı ve işlemi gerçekleştirdik. Ancak sonuç yine olumsuz oldu. Bu sonucu da bu hafta aldım.
Ancak çağdaş bey beni daha sonrayı arayıp durumları anlatım oldukça rahatlattı. Ben bu süreçte hekimlerden gelen psikolojik desteğin ya da pozitif iletişimin çok önemli olduğu düşünüyorum. Bu süreçte çağdaş bey 2 günde bir kan tahlili alarak hormonlarımı kontrol etti.Tsh seviyemi transfer için yüksek buldu ve önlem için gerekli ilaca başladım. Bunun yanı sıra ilk defa bir hekim coraspirin ve kan sulandırcı iğne ile süreci destekledi.
Biraz uzun oldu ama neyi, nerde nasıl yaptığımı açıklamamın daha doğru olduğunu düşündüm. Bu arada ben İzmir de ikamet ediyorum ve bu nedenle süreçler ve maddi manevi benim için zor oldu. Ama çağdaş bey de kendimi güvende hissettim. Tam karar verememekle beraber tekrar bu hekimle çalışmak istiyorum galiba ama yine de tüm süreç bana korkutucu geliyor.

bilmiyorum benimde kafam şu an çok karışık.

Bu nedenle bende bu hekimle tüp bebek deneyen hanımlar varsa görüşlerini almak istedim.

Süreçler çok yorucu bu nedenle herkesin tecrübesi çok değerli

Merhabalar,

Bu hafta itibari ile 4. kez negatif sonuç aldım ve oldukça üzgünüm. Bundan sonra ki süreçte nasıl hareket etmeliyim emin olamıyorum.

Ben ilk olarak 2019 aralık ayında Ankara'da Dr. Muammer Doğan ile ilk opu mu yaptım.3 adet 5.gün blast oldu. Yaklaşık 7 ay sonra Temmuz 2020 de transfer yapıldı.3 tane çözüldüğünde sadece 2 tanesi hayatta kaldı. Ancak sonuç olumsuz oldu . Ankara da ki işlemler HRS de yapıldı.

2. denemem arkadaşlarımın çok memnun kaldığı İstanbul'da Dr. ALİ Rüştü Ergür de yapıldı kasım 2020 de yapıldı. Burada 5 adet blast oluştu .2 tanesini dondurmadan transfer ettik. Kalan 3 taneyi dondurduk. ancak 2. transferimde olumsuz sonuçlandı. Yine bu süreçte sadece östrofem ve iğne progestan ile devam etmiştik. Bu hekim de medamerikan hastanesinde yapıyor.3. denememizi de tekrar bu hekimle yaptık ancak transfer aşamasında sorun oldu biraz, çok acılı ve ağrılı bir transfer oldu. Transfer sonrası 3 gün kanamam oldu. Sanırım rahim ağzında yırtılma olmuş. Bu denemede başarısız oldu .hekime ve kliniğe durumu bildirmeme rağmen olumsuz sonucumdan sonra bana kimse dönüş sağlamadı. Herhangi bir telefon almadım .kendimi gerçekten değersiz hissetim ve özensiz çalıştıklarına ve kişiye özel çalışma yapmadıklarını düşündüm. Bu arada son kalan embriyomu şişli kolon hastanesine taşıdım

Sonrasında uzun araştırmalar sonucunda kardeşim İstanbul da Dr. çağdaş aslan ı önerdi. Kardeşimde bu hekim ile tüp bebeğe başladı. Ancak şu an transfer için bekliyor. Bende kardeşim memnun kalınca bu hekim ile ön görüşme yaptım ve yaklaşımını olumlu buldum. Gerçi daha öncekileri de öyle bulmuştum ama sonrası hüsran olmuştu. Bu hekimde kendisi sıfırdan tüp bebek yapmak istedi ancak ben medamerikanda son kalan 1 embriyomu denemek istedim. Hekimde beni kırmadı ve işlemi gerçekleştirdik. Ancak sonuç yine olumsuz oldu. Bu sonucu da bu hafta aldım.
Ancak çağdaş bey beni daha sonrayı arayıp durumları anlatım oldukça rahatlattı. Ben bu süreçte hekimlerden gelen psikolojik desteğin ya da pozitif iletişimin çok önemli olduğu düşünüyorum. Bu süreçte çağdaş bey 2 günde bir kan tahlili alarak hormonlarımı kontrol etti.Tsh seviyemi transfer için yüksek buldu ve önlem için gerekli ilaca başladım. Bunun yanı sıra ilk defa bir hekim coraspirin ve kan sulandırcı iğne ile süreci destekledi.
Biraz uzun oldu ama neyi, nerde nasıl yaptığımı açıklamamın daha doğru olduğunu düşündüm. Bu arada ben İzmir de ikamet ediyorum ve bu nedenle süreçler ve maddi manevi benim için zor oldu. Ama çağdaş bey de kendimi güvende hissettim. Tam karar verememekle beraber tekrar bu hekimle çalışmak istiyorum galiba ama yine de tüm süreç bana korkutucu geliyor.

Bu nedenle bende bu hekimle tüp bebek deneyen hanımlar varsa görüşlerini almak istedim.

Merhaba bende çağdaş aslanda yeni tedavi görüp negeatif sonuç almış biriyim.ama benim 1 oğlum var.bursada osman develioğlunda olan.tek embriyo 5.gün transferi ile oldu.10 yaşında.tabi ben artık 43 yaşındayım.osman beye gittiğimde yapmayalım çok yıpranirsın dedi.benim içime sinmedi bende çağdaş beyi internetten bulup gittim.tüp bebek tedavisine başladı.6 yumurta elde edildi.2 tane 5.güne kalan embriyolarım donduruldu.bu arada ben ilk doğumdan oluşan sezeryan skarı ameliyatı oldum.çağdaş bey çok ilgili bir doktor.ümitle ümitsizlik arasında konuşuyordu hep.çünkü yaşım artık 43 dü.ve 2 gün önce olumsuz sonuç aldım.

Merhaba bende çağdaş aslanda yeni tedavi görüp negeatif sonuç almış biriyim.ama benim 1 oğlum var.bursada osman develioğlunda olan.tek embriyo 5.gün transferi ile oldu.10 yaşında.tabi ben artık 43 yaşındayım.osman beye gittiğimde yapmayalım çok yıpranirsın dedi.benim içime sinmedi bende çağdaş beyi internetten bulup gittim.tüp bebek tedavisine başladı.6 yumurta elde edildi.2 tane 5.güne kalan embriyolarım donduruldu.bu arada ben ilk doğumdan oluşan sezeryan skarı ameliyatı oldum.çağdaş bey çok ilgili bir doktor.ümitle ümitsizlik arasında konuşuyordu hep.çünkü yaşım artık 43 dü.ve 2 gün önce olumsuz sonuç aldım.
Çağdaş bey gerçekten iyi bir doktor.takiplerini hep tahlillerle birlikte yapıyor.hastalarına karşıda çok iyi davranıyor

Çağdaş bey gerçekten iyi bir doktor.takiplerini hep tahlillerle birlikte yapıyor.hastalarına karşıda çok iyi davranıyor
Çok teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için. Benimde içimden bir ses çağdaş beye güven diyor. Bir de o sıfırdan denesin diyor.sebebini tam açıklayamadığım garip bir güven duydum çağdaş bey’e ama gerçekten yoruldum. 2 yıldır uğraşıyorum ve sanırım beni müşteri
Gibi gören doktorlar ile tedavi görmüşüm. 37 oldum ve artık korkumda çok yükseldi. Sizin allah bağışlasın çocuğunuzda varmış.eminim stresi biraz olsun daha düşük olmuştır süreç açısından.
Sanırım çağdaş beyde devam edicem , benim vakam üzerine kafa yorup düşündüğünü düşünüyorum.umarım yanılmıyorumdur.Umarım sizde işallah tekrar bir evlat sahibi olursunuz.🙏🏻

Herkese Merhaba,

Benim hikayem 14 yaşında başladı o zaman tanıştım polikistikoverle bir sürü doktor bir sürü ilaç sadece ilaç içersen adet olursun dediler. Kendimi bildim bileli de hep kiloluydum. Evlendim 3 sene farklı farklı doktorlara gittim iğneler ilaçlar sonuç hüsran sonra çok sevdiğim bi arkadaşım sayesinde çağdaş hocamı bulduk ilk muayene de verdi zaten cevabı sorun yok sorun senin kilon dedi önce zayıflaman gerek dedi kendisi bir diyet programı verdi bunu uygulayacaksın dedi ve takibini de bir diyetisyen gibi kendisi yaptı ben kendisine çok güvendim çünkü sonuna kadar verdi o güveni sonrasında istenilen kiloya gelmiştim. Ufak bir polip ameliyatı olmam gerektiğini söyledi onu da yaptı ve sonunda dedi ki bu ay bir çatlatma iğnesiyle deneyelim bakalım dedi ve dediği ay ben hamile kaldım. Şuan bu yazıyı yazarken de oğlumu sallıyorum 🙃 Karşıma çıkaran Allaha ve sonrasında da Çağdaş hocama çok şükür🙏 İyi ki var. bize bu mutluluğu yaşattığı için… Bebek sahibi olmak isteyen her ailenin ulaşmasını yürekten isterim

Merhabalar,

Merhaba
Çağdaş Bey ile 2020 yılının Mart ayının sonunda görüşmeye gittim. Aslında farklı bir doktordan randevu almıştım ama televizyon programında görünce tercihimi Çağdaş beyden yana kullandım. İyi ki de öyle yapmışım. Tedavinin her aşamasında hep iyi ki Çağdaş hoca dedim. Kendisi müthiş ılımlı ve rahatlatıcı bir insan. Bizim enerjimiz çok iyi tuttu. Daha ilk günden olumlu olumsuz her aşamayı detaylı olarak anlattı. Tedavi süresince bizi sürekli destekledi. Her umutsuzluğa kapıldığımda beni rahatlattı. Verdiği ilaçlar ile sanırım 24 yumurta toplandı ve 12 tanesi 5.güne ulaştı. İlk transferde rahimde polip olduğunu biliyorduk ama yine de karşılıklı olarak konuşup denemeye karar verdik. Maalesef ilk transfer tutmadı ancak çok da üzülmedik. Sonraki ay polip operasyonu geçirdim. Bir süre rahmin dinlenmesini bekleyip ikinci transferi yaptık. Çok şükür sonuç pozitif ☺️ Biz, Çağdaş bey sayesinde çok uğraşmadan, maddi ve manevi olarak çok yıpranmadan bebeğimize kavuştuk. Şu an kızım 3 aylık. Çok mutluyuz. İsteyen herkese Allah bu mutluluğu yaşatsın. Çağdaş bey bir çok tüp bebek doktoru gibi olaya sadece maddiyat olarak yaklaşmıyor. Gerçekten bu işin ehli ve işini çok titizlikle yapıyor. Siz de doktorunuza güvenip dediklerini yaparsanız pozitif sonuç alacağınızı düşünüyorum . Kendisini herkese tavsiye ederim. Sorularınız olursa samimiyetle cevaplarım.
Sağlıklı günler diliyorum

Merhabalar,

Bu arada 35 yaşında tedaviye başladık. 36 da anne oldum☺️

Merhabalar,

Merhaba ben Çağdaş aslan ile Mayıs 2021 detanıştım ve şuanda 2 ay lık hamileyim.ilk tüp bebek denememizdi ve tek donmuş embriyo transferi yaptı Çağdaş hoca ve sonuç olumlu.Çağdaş hocaya gitmeden İstanbul un en ünlü bilinen bir çok doktoru ile görüştüm ve myom um (1 cm ) olması sebebiyle ameliyat etmeyi zorunlu koştular ve benim hiç içime sinmemişti çünkü içimden bir ses gerek olmadığını söylüyordu.iç sesimi çağdaş hocayla paylaştım ve bana şans verdi ve tüp bebek tedavisine başladık.ve sonuç baştada belirttiğim üzre olumlu.Çağdaş bey hastasını dinleyen isteklerini dkkate alan, yeni tıbbi gelişmleri takip eden , kendinizi rahat hissettiren ve güven temin eden bir doktor.Umarım kendi deneyimim size de bir nebze umut olur.sevgiler😇

Merhaba,

Size belki bir öngörü olur diye yazmak istedim. Herkesin hikayesi kendi için zor ve yorucu. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum.
Benim hikayem de biraz doktor hatasıyla başladı. 2018 yılında amh düşüklüğüm nedeniyle yumurta dondurmaya karar verdik. Istanbul tüp bebek merkezinde 11 adet yumurtam elde edildi ve donduruldu. Buraya kadar hersey normal ve gelecek için çok iyi bir b plani olmuştu ve içim çok rahattı. 2019 da evlendim ve eşimin doğuştan gelen bir sperm rahatsızlığı vardı ilaclarla çoğalıyordu. Sıfır spermle baslayan tedavisini Aret Kamar'a anlatmıştık. Sperm çıkmasını beklerken 6 ay sonra 10 adet sperm görüldü. Benim 11 yumurtayi çözdurup hemen embriyo yaptılar. Biz o zamana kadar embriyo gelişimi, hücre sayısı ne olmalı, en iyi embriyo nasıldır, kaçıncı gün gibi soruların cevaplarini bilmiyorduk. Ve bize 6 tane embriyomuz olduğunu 5'nin 3.gun 1 tanesinin 6.gun olduğunu söylediler çok sevindik. Hemen vücudumu hazirlayip bir sonraki adetten sonra transfer yapıldı. Bize kağıt üzerinde 1 adet embriyo transferi yapilacak denilmesine rağmen ameliyathanede 2 adet yaptirlar 2 adet olursa tutma olasılığı yüksek olur dediler. Ben eşimden sakladığıma mı uzuleyim yoksa beni ikize hazirladilar ona mı şaşırayim. Tabi ki tutmadı sonraki ay 6.gunu transfer ettiler yine yuzde elli dedi aret kamar. Ama yine tutmadi. Kalan 3 embriyoyu aldık yoğun araştırmalarla Şişli memorialda prof. Semra Kahraman'a götürdük. Onlar çözdurdu 5.gune gidiyor mu diye bu arada kendileri de hücre sayılarının düşük olduğunu size nasıl tutma olasılığı yüksek verirler" dediler. Ve onlarda yumurtalarımi baskilayacak bant yapistirdilar ve 1 yumurtam olgun çıktı onu da aldilar ama geç dollendi ve ilerlemedi 4 hücrede kaldı. Diğer 3 embriyomuzu da 4.gune goturduler ve 4 adet embriyoyu(1tane 4 hucreliyide) transfer ettiler ve onlarda yuzdeyi yüksek dediler ve yine ayni son tutmadı. Artık yeter dedim tükendim yumurtalarım bitti. Tüm umudum da paramizda. 5 ay tüp bebek lafi duymak istemedim. Ama doktorda araştırıyodum. Beyaz tv de babam Dr. Çağdaş Aslan'i görmüş. Bi gitsenize dedi. Bizde Kasım ayinda 2020 de gittik. Ilk görüşmede bize digerlerinin vaad ettiklerinin aksine gerçekleri söyledi. Ve dedik işte bu. Artık yumurta rezervim çok azalmıştı. Aralıkta başladık. Her ay 1 embriyo elde ettik oyle ki her hafta doğal toplama ile 1 ayda 3 embriyo da elde ettik. Ve 4 adet 1.kalite 5.gun embriyom vardi artik. Umudumuz mutluluğumuz geri gelmişti. Çok güvendik Çağdaş hocaya. Ve şaşırtmadı bizi. 26 nisan 2021 de 1 ayda 3 kere topladigimiz embriyolardan biri olan 4AA embriyosunu transfer etti. Şuan 22 haftalık bir erkek bebeği heyecanla bekliyoruz. Bu bizim için mucizeydi. Hiç olmayacak saniyordum. Ve çevreme hep sadece Çağdaş hocayi tavsiye ediyorum. Iyi ki yolumuz kesişti. Gözünüz kapalı gidin. Umud vaadedip hem zamanınızı, hem paranızı, hem enerjinizi alan doktorlara merkezlere gitmek yerine kişiye özel sizi düşünen bir doktoru seçin hic pişman olmazsınız.

Herkese tekrar merhaba,

ben burda yazan herkese öncelikle teşekkür etmek istiyorum.İnanın kafam o kadar karışık kı anlatamam ve ne yapacağımı bilmediğimden dah çok stress oluyorum, stress oldukça dah çok korkuyorum.Tekrar ve tekrar hepsi birbirini kovalıyor ve sonsuz bir döngüye giriyorum.Her seferinde kendimi toplamak daha zor oluyor.Ancak burada paylaştığınız deneyimler benim için çok önemli birer referans.Gerçekten doktoruma gönülden inanmak istiyorum.sadece umut dağıtan ve bizi müşteri gibi gören doktorlardan çok yoruldum.Yazdıklarınızla bana umur oldunuz. İzmirde ikamet edip burda çalışmakta tabi ki beni düşündüren önemli etmenlerden.Ancak doktoruma gönülden inanırsam göze alabileceğim bir durum.Çok teşekkürler deneyimini paylaşn herkese .Umarım bende size dahil olup buradan mucizemi anlatabilirim.

Bir tanidigim da sorun var onermeyi dusunuyorum

ama ucretleri ne alemde acaba

Bir tanidigim da sorun var onermeyi dusunuyorum ama ucretleri ne alemde acaba
haziran 2021 de çağdaş beye gittim muayeyenesi 450 tl diye hatırlıyorum.O kadar çok hekimle görüşüp muayene olunca rakamlar karışıyor haliyle.

Herkese tekrar merhaba,

ben burda yazan herkese öncelikle teşekkür etmek istiyorum.İnanın kafam o kadar karışık kı anlatamam ve ne yapacağımı bilmediğimden dah çok stress oluyorum, stress oldukça dah çok korkuyorum.Tekrar ve tekrar hepsi birbirini kovalıyor ve sonsuz bir döngüye giriyorum.Her seferinde kendimi toplamak daha zor oluyor.Ancak burada paylaştığınız deneyimler benim için çok önemli birer referans.Gerçekten doktoruma gönülden inanmak istiyorum.sadece umut dağıtan ve bizi müşteri gibi gören doktorlardan çok yoruldum.Yazdıklarınızla bana umur oldunuz. İzmirde ikamet edip burda çalışmakta tabi ki beni düşündüren önemli etmenlerden.Ancak doktoruma gönülden inanırsam göze alabileceğim bir durum.Çok teşekkürler deneyimini paylaşn herkese .Umarım bende size dahil olup buradan mucizemi anlatabilirim.
Bende çok fazla doktor araştırmış ve hepsiyle görüşmüş biri olarak söylüyorum.Bazı doktorlar bizleri maddi kaynak olarak görüyorlar.hepimiz çare arıyoruz.şahsen ben olmadıkça vazgeçemiyordum.para biriktirip hep doktorlara gittim. .izmir istanbul bursa gitmediğimiz doktor kalmamıştı.her söylenen ve tv de çıkan her doktora gittik.tabiki bu bile maddi olarak çok yıpratıyor .bir türlü tedaviye başlıyamıyorduk.gittiğimiz doktorlar bana güven vermiyordu.çağdaş bey prensip olarak maddiyatı konuşmuyor.hasta odaklı.sana bütün olasılıkları söylüyor.daha öncede yazmıştım.benim ilk çocuğumda tüp bebek.ben kardeşi olsun istedim hep.benim yıldızım çağdaş beyle kesişti.43 yaşında olmama rağmen ben vageçmiyorum.tekrar deneyeceğim.sizlerde vazgeçmeyin.çağdaş beye güvenin.herşeyi emin olun sizin yararınıza yapıyordur.bu arada ben balıkesirden gidip geldim.

Ben altı yılın üzerine üç ay önce Çağdaş Aslan'ın tüp bebek tedavisi Allah ın izniyle ile hamile kaldım.2016 yılında çalıştığı İstanbul tüp bebek merkezinde başka bir doktora muayene olmuş tedaviye başlamak nasip olmamıştı demek ki Allah bizi Çağdaş Hoca ile bir araya getirecekmiş.daha sonra başka bir merkezde tüp bebek denememiz başarısız oldu.Çağdaş Bey e gittikten sonra bana önceki yapılan tüp bebek uygulamasının tedavi olmadığını anladım adeta fabrikasyon gibi her hastaya aynı muamele yapılıyor .Çağdaş Bey bunun aksine size özel bir tedavi planı oluşturarak kendinden emin şekilde ilerliyor. bir baba bir abi gibi yaklaşımıyla adeta kendini aileden biri gibi hissettirebilen birisi.Bunu ilk görüşmenizde anlayabiliyorsunuz bence doktor hasta ilişkisinde en önemli kriter bu ki bizler gibi yıllarca hamile kalmak için uğraş vermiş her yolu denemiş umudumuzu psikolojimizi yitirmiş kadınlar için. Hamilelik olur yada olmaz Rabbim nasıl uygun görür bilinmez nasip ama Çağdaş Hocama gözü kapalı güvenebilirsiniz pişmanlık yaşamazsınız.

Ben kendi tedavimden sonra yaşadığım onca kötü deneyim sonrası Çağdaş hocayi çevremdeki herkese önerir oldum. Bunlardan biri de çok sevdiğim bir arkadaşım. O da başladı Çağdaş hocaya. Izmirden gelip gidiyor istanbula. Belki de birçok insanın yapamayacağı ozveriyi gösteriyor. Ama inanıp güvendiği için hocamiza tüm zorluklara katlaniyor. Bu da bir öngörü olur belki size. Bende dahil birçok insan onun bu çabasını belkide gosteremezdik. Ama inanç onun en büyük silahı.

Ben kendi tedavimden sonra yaşadığım onca kötü deneyim sonrası Çağdaş hocayi çevremdeki herkese önerir oldum. Bunlardan biri de çok sevdiğim bir arkadaşım. O da başladı Çağdaş hocaya. Izmirden gelip gidiyor istanbula. Belki de birçok insanın yapamayacağı ozveriyi gösteriyor. Ama inanıp güvendiği için hocamiza tüm zorluklara katlaniyor. Bu da bir öngörü olur belki size. Bende dahil birçok insan onun bu çabasını belkide gosteremezdik. Ama inanç onun en büyük silahı.
Bende aynı şekilde çağdaş beye gelmek istiorum .Dediğim gibi mesafeler de insanı psikolojik olarak da çok yoruyor gerçekten,Allahım isteyen herkese nasip etsin.Bende sanırım izmirden istanbula gidenlerden olacağım ama işte bir de çalışınca bir de izin problemi beliriyor malesef :KK43: bakalım neler olacak.Eğer gidersem önümüzdeki aydan itibaren deneyimlerimi paylaşırım :)

Çağdaş hoca benım şansım oldu umudum oldu. Doktordan öte abı gibi. Tüm tadavı boyunca ılmek ılmek emekle ılerlıyo. Amelıyattan ıkı ay sonra tekrsr baslıycaz. İnş hakkımızda hayırlısı ne ıse o olsun.

Merhabalar herkese,

Daha önce bahsettiğim gibi Çağdaş Beye gitmeye karar verdim. Süreçleri buradan paylaşacağımı söylemiştim ama özel mesaj olarak paylaşmışım sanırım görülemiyormuş. Yeni fark ettim. Ben sürecime İstanbul'da Çağdaş Arslan ile sıfırdan yeniden başlamaya karar verdim.
Kasım 2021 de Çağdaş hoca ile yeniden yumurta toplama işlemi yaptık. Sonrasında embiryoları dondurduk.5 adet embriyoyu çağdaş hoca dondurmaya uygun buldu. Benim tekrarlayan olumsuz denemelerim olduğu için pgt ile embiryolara test yapılmasını düşünüyorduk. Ancak çağdaş hoca da yaptığımız ilk deneme olduğundan bu transfer için test yapmadan denemek istedik. Çağdaş hoca bu süreçte bizi oldukça iyi yönlendirdi. 1 ay kadar bekleme süresinden sonra, aralık 2021 reglisi ile tekrar transfer sürecine hazırlık başladı .bana standart prosedür yerine bana ve geçmiş sağlık durumuma göre özel bir tedavi uyguladı. Şimdiye kadar hiç bir hekim benim tiroid değerlerimin öneminde bahsetmemişti ve bu değerleri düzenlememişti. Tüm transfer sürecindeki hassasiyet ve yakın takip neticesinde hamile kaldım. Çağdaş Arslan hoca da ilk denemem ama toplamda 5.denememdi.Hala inanmakta güçlük çekiyorum. 2 embiryo transferi yapıldı. Ancak biri diğerinden daha geç tutunduğu için tam kese oluşumu geç olmuş. Bir süre ikisi de devam etti ama çağdaş hoca küçük olanın devam etmeyeceği konusunda beni uyardı. Ve uyardığı gibi de oldu. bebeklerden birinin kalbi durdu maalesef. Şu an tek gebelik devam ediyor.
Artık sadece dua ediyorum şimdi her şey yolunda gitsin bundan sonra diye. Ancak Dr. çağdaş bey bana hiç boş ümit vermedi şimdiye kadar. Her adımda oldukça temkinliydi. Yine öyle devam ediyor. Allah'ım bana ve isteyen herkese çocuğunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Çok ama çok zor süreçler. Herkesi benim karşılaştığım gibi doğru hekimlerle karşılaştırsın. Dr çağdaş beye ne kadar teşekkür etsem az. Size de en yakın zamanda güzel haberler almanızı diliyorum. Allahım isteyen herkese sağlıkla sıhhatle istediği zamanda bebek nasip etsin

Merhabalar herkese,

Daha önce bahsettiğim gibi Çağdaş Beye gitmeye karar verdim. Süreçleri buradan paylaşacağımı söylemiştim ama özel mesaj olarak paylaşmışım sanırım görülemiyormuş. Yeni fark ettim. Ben sürecime İstanbul'da Çağdaş Arslan ile sıfırdan yeniden başlamaya karar verdim.
Kasım 2021 de Çağdaş hoca ile yeniden yumurta toplama işlemi yaptık. Sonrasında embiryoları dondurduk.5 adet embriyoyu çağdaş hoca dondurmaya uygun buldu. Benim tekrarlayan olumsuz denemelerim olduğu için pgt ile embiryolara test yapılmasını düşünüyorduk. Ancak çağdaş hoca da yaptığımız ilk deneme olduğundan bu transfer için test yapmadan denemek istedik. Çağdaş hoca bu süreçte bizi oldukça iyi yönlendirdi. 1 ay kadar bekleme süresinden sonra, aralık 2021 reglisi ile tekrar transfer sürecine hazırlık başladı .bana standart prosedür yerine bana ve geçmiş sağlık durumuma göre özel bir tedavi uyguladı. Şimdiye kadar hiç bir hekim benim tiroid değerlerimin öneminde bahsetmemişti ve bu değerleri düzenlememişti. Tüm transfer sürecindeki hassasiyet ve yakın takip neticesinde hamile kaldım. Çağdaş Arslan hoca da ilk denemem ama toplamda 5.denememdi.Hala inanmakta güçlük çekiyorum. 2 embiryo transferi yapıldı. Ancak biri diğerinden daha geç tutunduğu için tam kese oluşumu geç olmuş. Bir süre ikisi de devam etti ama çağdaş hoca küçük olanın devam etmeyeceği konusunda beni uyardı. Ve uyardığı gibi de oldu. bebeklerden birinin kalbi durdu maalesef. Şu an tek gebelik devam ediyor.
Artık sadece dua ediyorum şimdi her şey yolunda gitsin bundan sonra diye. Ancak Dr. çağdaş bey bana hiç boş ümit vermedi şimdiye kadar. Her adımda oldukça temkinliydi. Yine öyle devam ediyor. Allah'ım bana ve isteyen herkese çocuğunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Çok ama çok zor süreçler. Herkesi benim karşılaştığım gibi doğru hekimlerle karşılaştırsın. Dr çağdaş beye ne kadar teşekkür etsem az. Size de en yakın zamanda güzel haberler almanızı diliyorum. Allahım isteyen herkese sağlıkla sıhhatle istediği zamanda bebek nasip etsin
Merhabalar,
Benim de 4.denemem basarisiz malesef.
Ordan oraya savruldugumu dusunuyorum.
Cagdas beye bugun youtube da denk geldim ve arastirmaya karar verdim.
Dusuk rezerv bendeki sorun.
Tebrik ederim bu arada,saglikla bebeginizi kucaginiza alirsiniz insallah.
BBenfiyat konusunda sizden bilgi rica edecegim.
Ne kadar tedavi ucreti acaba?

X