İstanbul Dr Çağdaş ASLAN ' a tüp bebek yaptıranlar.

Merhabalar, tedavi için doktor arayışında olan insanlara fikir olsun diye güncel olarak Dr. Çağdaş Arslan hakkında birşeyler yazmak istedim. Tam 5 yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Erken menopoz teşhisi ile çok zorlu yollardan geçtim. İlk öğrendiğimiz andan itibarrn hep en büyük en iyi merkezlere gidelim dedik. Bahçeci ve acıbademde 4 yılı geçti. Her iki merkezde de defalarca yumurta toplama yapıldı ortalama 22 defa toplama yapılmıştır. Bahçecide sayısız tedavim yumurtam büyümediği için iptal oldu. Çok defa yumurtam boş yada oldun çıkmadı okadar büyük bir umutsuzluğa kapıldım ki dört ay ankarada akupunktur ve bitkisel tedavi gördüm her hafta istanbuldan gittim. Çaresiz olduğumu sanıyordum. Ardından acıbadem maslak çok büyük dedim prp, sayısız ilaç tonla masraf sonucu burada da doğru düzgün bir cevap alamadık iki negatif transfer denemesi ve sayısız topama ile burasıda bitti. Bir doktor farklı bir tedavi denemedi. Kimse umut vermedi. Hele acıbademde tek düze herkese aynı reçete aynı tedavi ile insanları nasıl elinde oynattıklarını gördüm aynı doktor iki kere bakmadı bile.

Akabinde annemin televizyon da görüp önermesi ile Dr. Çağdaş aslana gittim. Hiç bir umudum kalamamıştı eşimi bile zorla götürdüm. Büyük merkezlerin yapamadığını bireysel bir doktorun yapacağına inanmadım. Daha ilk görüşmedi ne kadar detaylı ve titiz davrandığını fark ettim olumlu ve olumsuz herşeyi anlatmıştı. Bana farklı nasıl bir tedavi uygulayabilir derken rezerv azlığım nedeniyle doğal takip yapıp sadece hap ile tedavi planladı. Bunca yıldır kullandığım iğneler benim için doğru değilmiş meğer sadece zaman kaybetmişim. Ayda bir yumurta anca çıktığı için 6 civarı toplama yaptık hepsini inanılmaz kolaylıkla geçirdim. Tüm yumurtalarım doluydu ve hepsi olgundu. Diğer merkezlerde benim durumumdan korkup ya erken topladıklarını yada standrt iğnelerle kalitesini bozduklarını benim vücuduma uygun olmadığını anlamış oldum. Toplam 2 tane beşinci gün embriyosu oldu. Başka merkezlerde 5.güne gitmesi risk diye denememişlerdi bile. Geriye kalan 4-5 yumurtanın hepsi döllendi fakat 5.güne gitmediler. ( bu bile büyük başarıydı çnk daha önce dolu yumurta çıkmıyordı) Çağdaş hocam, her korkumda bana destek oldu yaptıklarını titizlikle anlattı. Hiç bir işlemi boşa yapmadı toplama günü bile narkoz öncesi kontrol edip boşa para vermemem için çaba harcadı. Ve sonuç tek embriyo transferi oldum ve ilk seferde hamileyimmm.
Bu benim için imkansızdı 5 yılda yapılan 30 toplama yüzlerce kontrol derken canım hocam sayesinde ilk denemede hamile kaldım. Yaptığı her işlem doğala yakın ve kişiye özel asla kimsenin tedavisi kimseye benzemiyor. Bu yazıyı benim durumumda olan hastalar için yazmak istedim. Lütfen bilindik yerlerin havalı fotoğraflarına kapılmayın bir kere de olsa çağdaş hocamla görüşün ne dediğimi ve farkı anlaycaksınız. İlk buraya gitseydim muhtemelen bu yaşadığım hiçbir şeyi asla yaşamayacaktım.

Akabinde annemin televizyon da görüp önermesi ile Dr. Çağdaş aslana gittim. Hiç bir umudum kalamamıştı eşimi bile zorla götürdüm. Büyük merkezlerin yapamadığını bireysel bir doktorun yapacağına inanmadım. Daha ilk görüşmedi ne kadar detaylı ve titiz davrandığını fark ettim olumlu ve olumsuz herşeyi anlatmıştı. Bana farklı nasıl bir tedavi uygulayabilir derken rezerv azlığım nedeniyle doğal takip yapıp sadece hap ile tedavi planladı. Bunca yıldır kullandığım iğneler benim için doğru değilmiş meğer sadece zaman kaybetmişim. Ayda bir yumurta anca çıktığı için 6 civarı toplama yaptık hepsini inanılmaz kolaylıkla geçirdim. Tüm yumurtalarım doluydu ve hepsi olgundu. Diğer merkezlerde benim durumumdan korkup ya erken topladıklarını yada standrt iğnelerle kalitesini bozduklarını benim vücuduma uygun olmadığını anlamış oldum. Toplam 2 tane beşinci gün embriyosu oldu. Başka merkezlerde 5.güne gitmesi risk diye denememişlerdi bile. Geriye kalan 4-5 yumurtanın hepsi döllendi fakat 5.güne gitmediler. ( bu bile büyük başarıydı çnk daha önce dolu yumurta çıkmıyordı) Çağdaş hocam, her korkumda bana destek oldu yaptıklarını titizlikle anlattı. Hiç bir işlemi boşa yapmadı toplama günü bile narkoz öncesi kontrol edip boşa para vermemem için çaba harcadı. Ve sonuç tek embriyo transferi oldum ve ilk seferde hamileyimmm.
Bu benim için imkansızdı 5 yılda yapılan 30 toplama yüzlerce kontrol derken canım hocam sayesinde ilk denemede hamile kaldım. Yaptığı her işlem doğala yakın ve kişiye özel asla kimsenin tedavisi kimseye benzemiyor. Bu yazıyı benim durumumda olan hastalar için yazmak istedim. Lütfen bilindik yerlerin havalı fotoğraflarına kapılmayın bir kere de olsa çağdaş hocamla görüşün ne dediğimi ve farkı anlaycaksınız. İlk buraya gitseydim muhtemelen bu yaşadığım hiçbir şeyi asla yaşamayacaktım.
Bende çağdaş aslana gidiyorum , daha öncesinde devlet hastanesinde 2 aşılama 2 tüp bebek denemesi yapıldı ve olumsuz sonuçlandı ki zaten transferin 3. Günü adet oluyordum , çağdaş hocayı bi arkadaşım sayesinde öğrendim ve hemen görüşmeye gittik . İlk pcos olduğumu çağdaş hoca sayesinde duydum ve eşimin sperm sayısı nedeniyle aslında bize aşılama bile yapılmaması gerektiğini söyledi. En kötüsü de tüp bebek için toplanan 20 yumurtamın gelişemediğini dondurulmaya uygun görülmediğini söylemişlerdi ,çağdaş hocam da mükemmel şekilde ilerlememiz gereken adımları anlattı 15 yumurtadan 8 adet güzle embriyo oluştu ve bana dondurulmuş 1 adet embriyo transfer etti ve onun vesilesiyle tek seferde nasip oldu , 5 senedir evlat hasretim son buldu ve şuan 12 haftalığız her muayene için de yine kendisine gidiyoruz iyiki varsınız çağdaş hocam inşallah herkesin yolu size düşer 🥹

Hayırlısı olsun çok sevindim sizin adınıza da bende beş senedir uğraşıyordum. Şuan kontrollerime devam ediyorum Çağdaş Hocamda inanılmaz rahatlatıyor. daha yeni benim ama buradan sonrası güzel ve heyecanlı bir süreç ☺allah kucağımıza almayı nasip etsin

Hayırlısı olsun çok sevindim sizin adınıza da bende beş senedir uğraşıyordum. Şuan kontrollerime devam ediyorum Çağdaş Hocamda inanılmaz rahatlatıyor. daha yeni benim ama buradan sonrası güzel ve heyecanlı bir süreç ☺allah kucağımıza almayı nasip etsin
Evet bizde çağdaş hocayla devam ediyoruz o kadar güzle duygular ki her gittiğimizde uçarak gidiyoruz

X