İstanbul...Hayvan barınakları sel altında, yardıma ihtiyacımız var

Fotoğrafa izin verilmemesine sevindim. Evelsi akşam oraya giden bir arkadaşın fotoğraflarını görünce kendimize gelemedik uzunca bir süre.

O zaman desenede duyduğumuza da inanmayacağız:KK43: B akırköy mü daha acil diyorsunuz şimdi. Ama oraya elden gitme imkanım yok benim üff

Maalesef Bakırköy, ben mecburen Bakırköy için bir kaç internet sitesi ile görüştüm, Petburada'dan henüz yanıt gelmedi ama atılgan pet shop bu akşam sayfalarında direkt mama bağışı için bir bölüm açıyorlar hem 15 kg, hem 1 kg lik seçenekler sunulacak, işlemi bitirsinler linklerini paylaşacağım zaten...

Fotoğrafa izin verilmemesine sevindim. Evelsi akşam oraya giden bir arkadaşın fotoğraflarını görünce kendimize gelemedik uzunca bir süre.

O zaman desenede duyduğumuza da inanmayacağız:KK43: B akırköy mü daha acil diyorsunuz şimdi. Ama oraya elden gitme imkanım yok benim üff

Bu arada fotoğrafların yasaklanmasının nedeni bu beyaz kamyonet olayı, sen tut bakırköy barınağında çalışan görevli adamcağızın fotoğrafını çek, facebookta tagle ve köpekleri kaçıran bu adamdır de!!! Asıl suçluyu arayacakları yerde işe bak...Bu arada gördüğünüz gibi hiç bir hayvan derneği ortada yok, orada o gece hayvanları kurtarmaya çalışan topu topu 15 kişiydi...

Petburada devamlı alışveriş ettiğim site, ben de oraya bir mail atıyorum şimdi. Bakırköy barınağı için.

şuan yardımcı olamasamda kalbim sizinle inş yeterli yardım toplanır
Bazen gönülden gelen bir dua da yeterlidir, çok teşekkürler :)

Biraz da kargo firmaları taşın altına elini koysa, çok daha rahat ulşatırma yapabiliriz. Hiç tecrübem yok kargo konusunda, bir tanesinin sitesinde ücret hesapladım örnek olarak 1 kg dan 8,84 kargo ücreti çıktı, 15 kilo için düşünemiyorum bile, diğer yandan mama alır insan o parayla :sm_confused:

Haklısın canım, neticede kredi kartı veya banka hesabı olmayan bir sürü insan var, onlar nasıl yardım edecekler kargo şirketleri bunu hiç düşünmüyor, 15 kg mama herhalde mamayı 40 liraya alsan kargo ücretide bir 40 lira çıkar şaka gibi!!!

Biraz da kargo firmaları taşın altına elini koysa, çok daha rahat ulşatırma yapabiliriz. Hiç tecrübem yok kargo konusunda, bir tanesinin sitesinde ücret hesapladım örnek olarak 1 kg dan 8,84 kargo ücreti çıktı, 15 kilo için düşünemiyorum bile, diğer yandan mama alır insan o parayla :sm_confused:

arkadaşlar şimdi yine bir sitede hesaplı yaptım, akıllı kafam çalışmadı başta, kilo değilde paket ebatlarına göre değişiyor fiyat

en-boy- yükseklik

30- 30- 50 olduğunda 10,40

50-50-50 olduğunda ise 22,40 tl fiyat verdi ücret tablosu kargo için.

Konuyu amacından çıkarıyoruz ama, ben ismi yazılana bir laf etmişmiyim dönüp bir okur musunuz lütfen!
Bir çıkış yapmak istiyorsanız yeri burası değil.
Benim mesajımı okursanız ki lütfen iki kez okuyun.
Ben şu barınağa yapacağım ama diğerinin daha fazla ihtiyacı varmış diyorum.
Bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum ki okuyan arkadaşlara yardımcı olsun.
Size ve ismi yazılana hiç bir suretle kişisel mesajım yokken boşuna burada asabiyet gösterisi yapmayınız.
Konu dışına daha fazla çıkmamak adına sevgiler.

hiç gerek yok...... ağzınızın tadını kaçırmayın. Nevbaharın ne amaçla onu yazdığını ben biliyorum.

farklı yerlere konuyu çekmeyin lütfen....

Nevbahar o mesajın seninle alakası yok canım , kendini neden hedef olarak görüyorsun? Sana ve diğer arkadaşıma yazıyor olsam sizden alıntı yapardım.O mesajı neden yazdığımı pm ile attım...

Son düzenleme:
hiç gerek yok...... ağzınızın tadını kaçırmayın. Nevbaharın ne amaçla onu yazdığını ben biliyorum.

farklı yerlere konuyu çekmeyin lütfen....

Bende biliyorum, Ne nevbaharı ne de yorgun savaşçıyı kastetmedim, eğer öyle olsa direkt alıntı yapardım kaldı ki Nevbahar ile özelden mesajlaşıyoruz zaten, o yüzden şimdi bende şaşırdım...Aman yanlış anlaşılma olmasın...

arkadaşlar şimdi yine bir sitede hesaplı yaptım, akıllı kafam çalışmadı başta, kilo değilde paket ebatlarına göre değişiyor fiyat

en-boy- yükseklik

30- 30- 50 olduğunda 10,40

50-50-50 olduğunda ise 22,40 tl fiyat verdi ücret tablosu kargo için.

Yinede çok yüksek çünkü 15 kg lik bir mama yaklaşık 1m boyunda :KK43:

Ben bızzat bugun weya yarın kendım gıdecegım mama makarna we gazete felan gÖtÜrÜcem enjektorde gÖtÜrÜrÜm netten gondermyıcem cunku gıdıp o haywanları gÖrmek onları sewemk ıstıyoum

Arkadaşlar, kargo,elden veya herhangi bir şekilde bağış yaptıktan sonra bana bilgi verin ki daha sonra yardım eden arkadaşlardan oluşan onur listesine sizinde adınızı yazabileyim.Forumda bir arkadaş şimdiden insanlar dururken neden hayvanlarla uğraşıyorsunuz demeye başladı bile, ona cevabımı buradan veriyorum, sel felaketinde aynı şekilde bir çok arkadaşım bilfil insanlara yardım ettim ve evsiz kalan ve gidecek yeri olmayan insanlara kalacak yer bulana kadar kapımızı açtık dersem sanırım bu cevap sana yeter, bir dahada saçma sapan yorumlar okumak istemiyorum.İnsanların yardıma ihtiyacı olduğu kesin fakat şu anda bu hayvanların ölüme terk edilmesine izin veremem.

canımıniçi bu tarz düşünceleri olan arkdaşlarımız varsa konuşmak yerine onlar insanlara bizlerde hayvancağızlara yaparsa eğer dünyanın dengesi yerinde durur..ve paylaşımcılık artmış olur..

kendi kendine el işcliğiylen birşeyler yapıp kedi maması alan 8 yaşındaki bir kızın 50 yaşlarındaki bir bayana verdiği cevaptı bu..ben hayvanlara teyzecim sende bişeyerler yap insanlara ki dengeyi kuralım..konuşmayalım uygulayalım demişti.

umarım anlamışındır

Ben bızzat bugun weya yarın kendım gıdecegım mama makarna we gazete felan gÖtÜrÜcem enjektorde gÖtÜrÜrÜm netten gondermyıcem cunku gıdıp o haywanları gÖrmek onları sewemk ıstıyoum

:))) Gittin mi canım, hangisine gittin :)

canımıniçi bu tarz düşünceleri olan arkdaşlarımız varsa konuşmak yerine onlar insanlara bizlerde hayvancağızlara yaparsa eğer dünyanın dengesi yerinde durur..ve paylaşımcılık artmış olur..

kendi kendine el işcliğiylen birşeyler yapıp kedi maması alan 8 yaşındaki bir kızın 50 yaşlarındaki bir bayana verdiği cevaptı bu..ben hayvanlara teyzecim sende bişeyerler yap insanlara ki dengeyi kuralım..konuşmayalım uygulayalım demişti.

umarım anlamışındır

Çok yerinde bir cevap olmuş canım :)

Şimdi arkadaşlar, geçtiğimiz gün bu konu altıda ortaya çıkan tartışmayı açıklığa kavuşturmak istiyorum, whiteroses1680 nickli arkadaşımızın tepkisi ve mesajı kesinlikle Nevbahar'a değildi, aynı şekilde ben "mademki gizli yardım yapmak istiyorsunuz neden bu konu altında ilan etme gereği duydunuz, adı duyulmasın diye özel mesaj ile bilgi alan arkadaşlar var" diye tepki gösterdi isem ve Nevbahar ile Yorgunsavaşçı'yı kastetmediysem whiteroses1680 de benimle aynı tepkiyi gösterdi ve hedefi siz değildiniz.Sebebini sana pm ile açıklamıştım Nev fakat tabii benden sonra mesaj yazan kişinin Whiteroses olduğunu bilmediğim için öğrendiğim şu an açıklama gereği hissettim.Umarım ortadaki yanlış anlaşılma çözüme ulaşmıştır...Aynı amaçlar altında buluşan insanların arasında kırgınlıkda tartışmada olamaz.Öperim üçünüzüde...

Kredi kartı kullanmayanlar için havale seçeneği de var bu sitede. Bu çok iyi oldu. Teşekkürler...

Evet canım, bencede iyi oldu, hiç bir online alışveriş sitesi bakırköy barınağına gitmeyi kabul etmedi nedense, bir tek burası bizim için farketmez, hayvanlara katkımız olsun dediler...

yani arkadaşlar 3 post geriden yaziyosunuz burda isminiz çikiyo da en tepeye konunca noluyo anlamadim. ama tabi herkesin şahsi fikridir.

Son düzenleyen: Moderatör:
X