İstanbul...

ardacinar

Guru
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2013
1.800
1.930
Arkadaşlar direk konuya gircem şimdi benim eşime geçen yıl Ankara'dan iş teklifi gelmişti şartları bize uymadığı için gitmedik şimdi konuda İstanbul var özel sektörde çalışıyor iş yeri Bayrampaşadaymis Beylikdüzünde otururuz dedi orayı secmemizin sebebi çok sevdiğimiz vi akrabamız var benim için farketmez heryerde kolay uyum sağlayan bir insanım şimdi hali hazırda borcunu ödediğimiz bir evimiz var burayi satıp ordan evmi almak mantıklı yoksa ilk zamanlar kirada oturmak mi ve Beylikdüzü hakkında da biraz bilgi alabilirmiyim küçük oğlum ilkokulda mesela hangi okul iyidir mahalle olarak nerede rahat yaşarız biraz bilgi verirseniz seviniriz ona göre değerlendirme yapabilelim teşekkür ediyorum

22 senedir burdayım. Bayrampaşa-Beylikdüzü 1 saat falan. Ne alaka orası? Büyük ihtimal evler ucuz diye dedi ama artık çokta ucuz değil. Beylikdüzü çok kalabalık değil avm falan var metrobüs var sadece sanırım

Güzergahı düşününce içim daraldı 😒
Trafik çekmezse bile toplu taşıma en az 2 araç belki 3, 4 bile olabilir. Servis ve özel araç varsa saatlerini yollarda harcar.
Şahsen ben 2,3 bin tl fark olmadan asla İstabul'a gelmem.
Metro ile ulaşım sağlanabilecek yerlerde ev tercih ederim.
Akraba falan hikaye... Onlara göre iş yaparsanız çok başınız ağrır.

Beylikdüzü ve bayrampaşa arasında mesafe çok fazla. Beylikdüzü hakkında bilgim yok ama bayrampaşayı biliyorum, ben de orda çalıştım senelerce. Gaziosmanpaşa'yı araştırabilirsiniz, yakındır. Avrupa konutları var orda, toki avrupa konutları ilkokulu da var, bize ordan gelen öğrenciler oluyordu (özel okula) gayet güzel temelleri vardı. Özel okul seçeneği de çok fazla oralarda.
Ek bilgi: Gop ve bayrampaşa depreme nispeten daha dayanıklı yerleşim alanlarıdır, kayalıkların üzerindedir, semt seçerken lütfen bu kıstasa da çok dikkat edin. Beylikdüzünü bu anlamda da tavsiye etmiyorum, heyelan riski olduğunu okumuştum.

22 senedir burdayım. Bayrampaşa-Beylikdüzü 1 saat falan. Ne alaka orası? Büyük ihtimal evler ucuz diye dedi ama artık çokta ucuz değil. Beylikdüzü çok kalabalık değil avm falan var metrobüs var sadece sanırım
Valla evlerde ucuz değil açıkçası işin şartları çok iyi olduğu için gitmeyi düşünüyoruz zaten yoksa asla İstanbul'u düşünmem hakkımızda hayırlısı artık

Güzergahı düşününce içim daraldı 😒
Trafik çekmezse bile toplu taşıma en az 2 araç belki 3, 4 bile olabilir. Servis ve özel araç varsa saatlerini yollarda harcar.
Şahsen ben 2,3 bin tl fark olmadan asla İstabul'a gelmem.
Metro ile ulaşım sağlanabilecek yerlerde ev tercih ederim.
Akraba falan hikaye... Onlara göre iş yaparsanız çok başınız ağrır.
Orası doğru zaten buraya yazmamın sebebi de tam olarak böyle net yorumlar inanın şartlar gerçekten cazip ve ilerisi için garantili görmesek asla düşünmem hayırlısı bakacaz artık

Beylikdüzü ve bayrampaşa arasında mesafe çok fazla. Beylikdüzü hakkında bilgim yok ama bayrampaşayı biliyorum, ben de orda çalıştım senelerce. Gaziosmanpaşa'yı araştırabilirsiniz, yakındır. Avrupa konutları var orda, toki avrupa konutları ilkokulu da var, bize ordan gelen öğrenciler oluyordu (özel okula) gayet güzel temelleri vardı. Özel okul seçeneği de çok fazla oralarda.
Ek bilgi: Gop ve bayrampaşa depreme nispeten daha dayanıklı yerleşim alanlarıdır, kayalıkların üzerindedir, semt seçerken lütfen bu kıstasa da çok dikkat edin. Beylikdüzünü bu anlamda da tavsiye etmiyorum, heyelan riski olduğunu okumuştum.
Bunu araştırcam teşekkür ederim yorumunuz için hakkımızda hayırlısı artık

Bayrampaşanın yıldırım ve cevatpaşa gibi semtlerinde oturabilirsiniz oralar güzeldir. Beylikdüzü ve Bayrampaşa arasındaki yolu çekmek yerine bunu düşünebilirsiniz.

.Sizin çalışmadığınizi varsayiyorum o yüzden Bayrampaşa üzerinden konuşmak lazım . İşyerinize yakın tutmanızı öneririm .Önce okullari araştırın eğer devlet okulu olucaksa ikamet sorunu yaşarsınız.İyi bir okulun olduğu mahalle oturmak için de iyi olur genelde .Eğer Bayrampasayi begenmezseniz hemen yanındaki ilçeye bakın ama Beylikdüzü çok yorar sizi .Kendimden örnek vereyim ailemle Anadolu yakasında güzel bir semtte oturuyorduk evlenince eşimin işyerine yakın yere Avrupa yakasinda bir semte taşındık çünkü gerçekten yol biktirici oluyor . Avantajını da çok yaşadık çünkü 40 dkda evde oluyor ,( tercihen yürüyor )daha az yorgun olduğu için daha fazla aktivite yapma imkanımız oluyor .

Bayrampaşanın neresi acaba? Beylikdüzü akıl karı değil. Bayrampaşa da çok sıkış tepiş bunaltıcı bir yer. Oraya yakın Gaziosmanpaşa mevlana mahallesi, Avrupa konutları vs nezih yerlerdir. Ama ev almak için biraz maliyetli yerler.

Merhaba, Beylikdüzü'nde Adnan Kahveci Bulvarı ve civarı güzel fakat çok pahalı. Bütçeniz müsaitse oralardan bakabilirsiniz.
Uygun yerler ise gerçekten kötü, merkeze uzak. Beylikdüzü yazılan ilanların yarısı Esenyurt.
Üstelik yazıldığı gibi Bayrampaşa'ya uzak.
Güngören, Bağcılar gibi ilçelerde oturmanız işe yakınlık açısından daha mantıklı.

.Sizin çalışmadığınizi varsayiyorum o yüzden Bayrampaşa üzerinden konuşmak lazım . İşyerinize yakın tutmanızı öneririm .Önce okullari araştırın eğer devlet okulu olucaksa ikamet sorunu yaşarsınız.İyi bir okulun olduğu mahalle oturmak için de iyi olur genelde .Eğer Bayrampasayi begenmezseniz hemen yanındaki ilçeye bakın ama Beylikdüzü çok yorar sizi .Kendimden örnek vereyim ailemle Anadolu yakasında güzel bir semtte oturuyorduk evlenince eşimin işyerine yakın yere Avrupa yakasinda bir semte taşındık çünkü gerçekten yol biktirici oluyor . Avantajını da çok yaşadık çünkü 40 dkda evde oluyor ,( tercihen yürüyor )daha az yorgun olduğu için daha fazla aktivite yapma imkanımız oluyor .
Muhtemelen öyle yaparız ben çalışmıyorum büyük oğlum lisede kucugumun okulu önemli ilk etapta

Merhaba, Beylikdüzü'nde Adnan Kahveci Bulvarı ve civarı güzel fakat çok pahalı. Bütçeniz müsaitse oralardan bakabilirsiniz.
Uygun yerler ise gerçekten kötü, merkeze uzak. Beylikdüzü yazılan ilanların yarısı Esenyurt.
Üstelik yazıldığı gibi Bayrampaşa'ya uzak.
Güngören, Bağcılar gibi ilçelerde oturmanız işe yakınlık açısından daha mantıklı.
[/QUOTE
Bununda değerlendircem teşekkür ederim

İstanbul'da yaşamak isteyen biri iyi biri iyi bir gelire sahip olursa ancak rahat eder. İş ve ev arası mesafede bir çok şeyden önemli.

Uzun yıllar Beylikdüzünde otururum. Çok sevdiğim bir ilçedir ama İstanbul’un içine dolayısıyla Bayrampaşa’ya gerçekten uzak. Her gün o yolu o trafikte, o kalabalıkta gide gele çıldırır eşiniz

X