İstanbul...

istanbul ev almak için çok pahalı. tabi kötü mahalle ve çok eski apartman seçmezseniz.
beylikdüzü-bayrampaşa arası çok uzak mesafe.
gelip bir iş gününde iş saatlerinde git gel yapmadan anlayamazsınız ayrıca. afaki mi karar veriyor eşiniz ?
ayrıca derli toplu semtlerde çok ortalama evlerin kirası hiç de az değil.
ne kadar maaş farkı olacak ? ben 2-3 bin fark için avrupa yakasından anadolu yakasına bile geçmem. yakacağım benzine değmez, yol yorgunluğuna değmez.
min 6-7 bin fazla kazanması lazım buraya gelmek için.

bir de beylikdüzü çooook büyük bir semt. bir sürü mahallesi var. kimisi inanın o kadar kötü mahalleler ki hırsızlığın haddi hesabı olmuyor. aklınızda olsun.

Bayrampaşa’da eski ceza evini kentsel dönüşümle Kiptaş konut yaptı. Orası da güzel bir seçenek olabilir. Kiptaş’ın Bahçeşehir’deki konutlarında oturdum. Evler sade ve kullanışlı. Kiralarda nispeten daha düşük.

Beylikdüzü bayrampaşa arası baya var . Şimdi bütçenizi bilmiyorum ev alma konusunda . Ama mesela ben beylikdüzünü severim kalabalıktan biraz uzak insanları daha iyi eğer Adnan kahveci tarafında oturacaksınız tamwm bayrampaşa esenler gaziosmanpaşa ya gelin diyeceğim ama aşırı kalabalık ve Suriyelilerin bol bol oldufu yer kesim farklılığı var küçümsemiyorum bende onlardan birinde oturuyorum çunku.. Bu yuzden istdan taşınmayı düşünüyorum.. siz çalışmayacaksınız beylikdüzü sizin ve çocuğunuz için iyi ama eşinizin işe gidip gelme biraz sıkıntı olur araba ile trafiği falan ama metrobüs var ..
Valla eşimin eve yakın olmasına karar verdik açıkçası Bayrampaşa gaziosman pasada temiz bı mahallede ev bulursak ilk tercihimiz oldu

istanbul ev almak için çok pahalı. tabi kötü mahalle ve çok eski apartman seçmezseniz.
beylikdüzü-bayrampaşa arası çok uzak mesafe.
gelip bir iş gününde iş saatlerinde git gel yapmadan anlayamazsınız ayrıca. afaki mi karar veriyor eşiniz ?
ayrıca derli toplu semtlerde çok ortalama evlerin kirası hiç de az değil.
ne kadar maaş farkı olacak ? ben 2-3 bin fark için avrupa yakasından anadolu yakasına bile geçmem. yakacağım benzine değmez, yol yorgunluğuna değmez.
min 6-7 bin fazla kazanması lazım buraya gelmek için.

bir de beylikdüzü çooook büyük bir semt. bir sürü mahallesi var. kimisi inanın o kadar kötü mahalleler ki hırsızlığın haddi hesabı olmuyor. aklınızda olsun.
Valla 2 ya da 3 bin için düzen bozmaya zaten değmez çok çok yüksek bir maaşı olduğu için tercih ediyoruz Beylikdüzünden vazgeçtik zaten

Valla eşimin eve yakın olmasına karar verdik açıkçası Bayrampaşa gaziosman pasada temiz bı mahallede ev bulursak ilk tercihimiz oldu

gaziosmanpaşa civarında kurtarılmış mahalleler vardır. gidip mahalle arası bakmayın, o civarda avrupa konutları vs siteler var. onlara bakın.

Hakkınızda hayırlısı bpaşa murat mahallesi daha çok göçmenler vardır rahat edersiniz.
Gpaşa iyi mahalle bilmem ama Sarıgöl civarından uzak durun...

Maaşınızda ne kadar bir fark olacak bilmem ama o farkın İstanbul'un pahalılığında eriyeceğini düşünüyorum. Hakkınızda hayırlısı.

Arkadaşlar direk konuya gircem şimdi benim eşime geçen yıl Ankara'dan iş teklifi gelmişti şartları bize uymadığı için gitmedik şimdi konuda İstanbul var özel sektörde çalışıyor iş yeri Bayrampaşadaymis Beylikdüzünde otururuz dedi orayı secmemizin sebebi çok sevdiğimiz vi akrabamız var benim için farketmez heryerde kolay uyum sağlayan bir insanım şimdi hali hazırda borcunu ödediğimiz bir evimiz var burayi satıp ordan evmi almak mantıklı yoksa ilk zamanlar kirada oturmak mi ve Beylikdüzü hakkında da biraz bilgi alabilirmiyim küçük oğlum ilkokulda mesela hangi okul iyidir mahalle olarak nerede rahat yaşarız biraz bilgi verirseniz seviniriz ona göre değerlendirme yapabilelim teşekkür ediyorum
evi kiraya ver. krediyi ödersin . kirada oturmak daha mantıklı en azından hali hazırda bir evin olur. kredi bitince de diğer yerden ev alıp diğer evin kirası ile kredi ödersin

evi kiraya ver. krediyi ödersin . kirada oturmak daha mantıklı en azından hali hazırda bir evin olur. kredi bitince de diğer yerden ev alıp diğer evin kirası ile kredi ödersin
Bende öyle düşünüyorum iyi bir sitede kirada oturmak ilk etap için mantıklı geliyor

Adana'dan gelecekseniz mevcut mutfak masrafınızı minimum 2 ile çarpın. Marketin, pazarın, restoranın pahalılığı karşısında ağzınızda uçuk çıkmasın.

Çocuklarınıza harçlığı da 2 veya 3 ile çarpabilirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Öncelikle yeni hayatınız hayırlı olsun☺️🌸Beylikdüzü Bayrampaşa arası baya uzak.İstanbul trafiğinde gerçekten çok zorlu olur bu mesafe.Hayatiniz trafikte geçer.Ki şu sıralar İstanbul'un trafik yoğunluğu %80i bulmuş durumda.Halkaliyi düşünebilirsiniz.Guzel,yeni ve güvenlikli siteler var.Teknik Yapı,Avrupa Konutları,Bosphorus bunlar güzel yerler.Bayrampasaya da daha yakın.İlanlara bı gozatin derim.Evleri görüp bı fikir sahibi olabilirsiniz.

Istanbul... Yedi tepeli şehir. Başlığı okuyunca aşık olduğum şehre yazmasam ayıp olurdu.

Bence hiç bulaşmayın İstanbul’a . Hele trafik sıkışırsa ohooooo , insanın ömründen ömür gidiyor . Sınıflar çok kalabalık , her şey ateş pahası . Deprem tehlikesi yüksek . Binalar sağlam değil . Ayrıca şu hayatta sakin sakin yaşamak varken neden karmaşaya gelmek istiyorsunuz . Ben eşime de diyorum , burda yaşamanın bu kadar zor olduğunu bilseydim sana selam bile vermezdim .
Eminönü’ne vs gitmek hayal . Çünkü insan kendini Pakistan, Afganistan veya Suriyedeymiş gibi hissediyor. Türkçe konuşan insan sayısı çok az .

Bence hiç bulaşmayın İstanbul’a . Hele trafik sıkışırsa ohooooo , insanın ömründen ömür gidiyor . Sınıflar çok kalabalık , her şey ateş pahası . Deprem tehlikesi yüksek . Binalar sağlam değil . Ayrıca şu hayatta sakin sakin yaşamak varken neden karmaşaya gelmek istiyorsunuz . Ben eşime de diyorum , burda yaşamanın bu kadar zor olduğunu bilseydim sana selam bile vermezdim .
Eminönü’ne vs gitmek hayal . Çünkü insan kendini Pakistan, Afganistan veya Suriyedeymiş gibi hissediyor. Türkçe konuşan insan sayısı çok az .
Galiba bizde gitmiycez ben sessizliğe yavaş hayata öyle alışmışım ki iyi köşe buraya başlık acmisim karar vermemde çok faydası oldu burda çok daha huzurlu mutluyum burda da gurbetteyim ama en azından alıştım bir çevrem var

Metrobusle beylikduzunden bayrampasaya gidebilirsiniz.beylikduzu guzeldir yasamak icin.cumhuriyet mahallesi hem.ucuz hem guzel.heme.yan ilceniz.buyukcekmece.sahane bi yer haftasonlariniz icin.benim isim o tarafta olsa aala kalmam buralarda.dusunmeyin eger maddi durumuniz iyiyse yakupluyu oneririm marina taraflar

X