İstanbul

Merhaba arkadaşlar.Tercih etmemize rağmen İstanbul a atamamız çıktı.Hic gitmedigim, görmediğim, gözümün korktuğu İstanbul a gideceğiz.Hangi şehirleri uygun ve yaşanabilir.Ogretmenim hangi ilçelerden tercih yapmalıyım.Cocugum var kreşe gidecek.Kafamiz çok karışık canımız sıkkın.Bosluktayiz.İstanbulda yaşayanlar bana yardımcı olabilir misiniz ?
Bende siz gibiyim Çok bilmem yaşamıyom da ama görümcelerim ve kaynım oralarda mecburi olarak bi kaç kez gittim İstanbul a yer gezdim en yaşanabilir yer Sefaköy geldi bana olurda gidersem oraya giderim derim hep. Detaylı olarak neresi neresidir bilmem ama 🤣 aklımda kalan bi oranın Sefaköy olduğu

Merhaba arkadaşlar.Tercih etmemize rağmen İstanbul a atamamız çıktı.Hic gitmedigim, görmediğim, gözümün korktuğu İstanbul a gideceğiz.Hangi şehirleri uygun ve yaşanabilir.Ogretmenim hangi ilçelerden tercih yapmalıyım.Cocugum var kreşe gidecek.Kafamiz çok karışık canımız sıkkın.Bosluktayiz.İstanbulda yaşayanlar bana yardımcı olabilir misiniz ?
İstanbul’un yaşanabilir semtleri maalesef çok pahalı. Bütçenizi bilmiyorum ama merkezi yerler hem çok kaotik hem de düzgün kiralık evler neredeyse 4bin’den başlıyor. 33 yıldır istanbulun çeşitli semtlerinde yaşamış biri olarak tavsiyelerm şunlar;

Üsküdar: üsküdar’ın sakin semtlerini seçmek önemli, merkeze ve izole yerlerine bakmayın. acıbadem, altunizade, kuzguncuk-icadiye güzel ve görece fiyatlar uygun.

Kadıköy: koşuyolu ve bostancı (moda vs oraları yazmıyorum muhtemelen bütçenizi çok aşar)

Avrupa Yakası’nda beylikdüzü-beykent civarı (sakin yerler kiralar da uygun) ve sarıyer’in uzak olmayan kısımları

Bunun dışında beşiktaş, şişli, beyoğlu, kadıköy gibi ilçelerin düzgün yerlerindeki ev kiralarının bütçenizi aşacağını düşündüğümden eklemedim. Benim tavsiyem üsküdar olur hem avrupa yakasına da yakın, sahil, yeşillik (korular vs) açısından çok iyi ayrıca güvenli bir semt.

Benim dediğim yer bakma kötü bir mahallesinde 2,500 vs hemde öyle normal güzel daireler değil. Yoksa cidden pendik tuzla falan senin dediğin fiyattan kiralar ama tabi bulur uyguna çoğu yere göre 🤷🏼‍♀️ Ama artık buralarda da uçuk kiralar yaygınlaştı kötü mahalleleri hariç valla Allah yardım etsin İstanbul da oturanlara
Kiracı değil ev sahibiyim, ama kiracı olsam ailecek doğup büyüdüğümüz bu şehirde kalmazdım. Dört duvarın içinde oturucam diye her ay ev sahibine bu kadar para verilmez yani.
Bu şehrin hiçbir artısı yok; aksine trafiği, insan kalitesi, betonu ile çok yorucu olmaya başladı. Hele de pandemi döneminde, iyice yaşanmaz oldu. Şimdi kaçtım egeye, uzaktan çalışıyorum zaten, yaşadığımı anladım...

Tayin cıkarken yer belli olmadı mı?

Gelin gezin ona göre karar verin önceliğimiz ne mesela
Çocuk var mı? Okula mı gidiyor bakıcı Kı bakacak? Eşiniz ne iş yapıyor mesela o da öğretmen mi? Özel ders vermek isterseniz daha nezih okulları seversiniz öğrenciniz olur ama ben sadece devletteyim iki makasla gecindiriz o zaman ekonomik muhit arayın.
Ben zeytinburnu da oturuyorum ilçe olarak önerme göcmen cok. Av yakasında bahcelievler Bakırköy hem merkezi hem nezih ama kiralar buna baglı olarak artar. 3000 civarına orta halli ev bulursunuz.
Beylikdğzğ tarafında evler ucuzmuş ama orası bence İstanbul değil. Anadolu yakasında nufus daha az daha sakin buluyor herkes Maltepe tarafları fena değil galiba ekonomik ve merkeze uzak degil.
Nasıl cevre istiyorsunuz mesela sosyal demokrat mı yoksa daha mazbut mu bunları söyleyin önerelim

Esenyurt’un her yeri kötü, belalı değil. Ardıçlı evler inanılmaz güzeldir. Akbatı Avm yanında Akkoza, Kozapark’ta 3+1 daireler 5-7 bin TL kiraya, 1+1 3.5 bin TL gittiği siteler. Babacan Premium, Hep İstanbul, innovalar, Gül inşaat’ın projeleri, newista, sembol, strada akros residence, aris tower, makyol santral oturulabilecek site/rezidanslar.

Anadolu yakasi ; sancaktepe , cekmekoy ,kadikoy
Avrupa yakasi ; Beylikdüzü (Büyükşehir mah. Baris mah), Bahçelievler( yayla) Güngören(haznedar) Tavsiye ederim

Ne güzel bir konu yaklaşık 1 ay sonra biz de Ankaradan İstanbula Anadolu yakasına taşınıcağız alışabilir miyim korkuları bende de mevcut. Eşim Erenköy ben Ataşehir de çalışıcam acaba en yakın Ortak nokta ideal semt Ataşehir mi olur

Ne güzel bir konu yaklaşık 1 ay sonra biz de Ankaradan İstanbula Anadolu yakasına taşınıcağız alışabilir miyim korkuları bende de mevcut. Eşim Erenköy ben Ataşehir de çalışıcam acaba en yakın Ortak nokta ideal semt Ataşehir mi olur
Erenköy Ataşehir arası arabayla 10 dk. Erenköy daha eski yerleşim yeri. Ataşehir’de ben oturdum. Çok severim. Şimdi bir sürü yeni site, Avm yapıldı. Daha da güzel, eğlenceli oldu.

Tayin cıkarken yer belli olmadı mı?

Gelin gezin ona göre karar verin önceliğimiz ne mesela
Çocuk var mı? Okula mı gidiyor bakıcı Kı bakacak? Eşiniz ne iş yapıyor mesela o da öğretmen mi? Özel ders vermek isterseniz daha nezih okulları seversiniz öğrenciniz olur ama ben sadece devletteyim iki makasla gecindiriz o zaman ekonomik muhit arayın.
Ben zeytinburnu da oturuyorum ilçe olarak önerme göcmen cok. Av yakasında bahcelievler Bakırköy hem merkezi hem nezih ama kiralar buna baglı olarak artar. 3000 civarına orta halli ev bulursunuz.
Beylikdğzğ tarafında evler ucuzmuş ama orası bence İstanbul değil. Anadolu yakasında nufus daha az daha sakin buluyor herkes Maltepe tarafları fena değil galiba ekonomik ve merkeze uzak degil.
Nasıl cevre istiyorsunuz mesela sosyal demokrat mı yoksa daha mazbut mu bunları söyleyin önerelim
Eşim Polis memuru 3 yaşında çocuğum var onu kreşe vereceğiz.Sakin,bizi yormayacak bir ilçede oturmak isteriz.Alistik çünkü buralarda sosyal hayat bile yok denecek kadar az.Ev almak istiyrouz şehri biraz tanıyınca . Çekmeköy ve maltepeyi önerdi arkadaşlar buralar nasıl yerler

Ben İstanbul beylikdüzü, Çatalca tarafındayım. Burası gayet sakin, yeşilliği bol ama şehir merkezine biraz uzak bir yer.
Memnun musun dersen: evet çok memnunum, İstanbulda doğduğum büyüdüğüm halde, burası İstanbul gibi değil.
Özellikle Esenyurt, Gaziosmanpaşa (Sarıgöl), Bağcılar, Gazi mahallesi, Taksim (tarlabaşı) gibi yerler oldukça tehlikeli yerler. Buralardan uzak durun.
Onun dışında Anadolu yakası, Avrupa yakasına göre daha sakin. Şile'yi çok severim.
Çocukluğum oralarda geçti, muazzamdır. İnsanları da harikadır. Fakat orası merkezi bir yer değil.
Birde maltepe'yi çok severim. Güzeldir, sessiz sakin sokakları vardır.
Korkmayın, kısa sürede alışırsınız inşallah.

Eşim Polis memuru 3 yaşında çocuğum var onu kreşe vereceğiz.Sakin,bizi yormayacak bir ilçede oturmak isteriz.Alistik çünkü buralarda sosyal hayat bile yok denecek kadar az.Ev almak istiyrouz şehri biraz tanıyınca . Çekmeköy ve maltepeyi önerdi arkadaşlar buralar nasıl yerler
Maltepeyi bilmiyorum ama Çekmeköy güzel sakin bir yerdir.

önce geçen yıl açılan okullara bakın

ağırlıkla hangi semtlerde var

yani bazı semtlerde okullarda boşluklar olmayabilir

hizmet puanınız da önemli

küçük şehirlerde boş ver okulu sen düzgün bir semtte oturursun denir belki ama İstanbul da ne kadar yakın o kadar iyi

yani X semti belki güzel değildir okul oradadır ama oraya yakın Y semtinde oturursun fakat iyi semt diye Z semtine taşınırsan iller arası yolculuk yapar gibi günün yolda geçer

mesela bir arkadaşım Büyükçekmece'nin ilerisinde bir yerlerde öğretmendi ve mutluydu

İstanbul'un bir ucu ama toplu siteler vs vardı yaşam daha rafineydi

bu kişi Kadıköy de otursaydı ulaşamazdı ama iş yerine, yahut iş Kadıköy'de ev oralarda da olmaz

eşiniz karakol polisi mi

ilçe emniyetlere mi atanacak yoksa daha temel birimlerde mi

bunların her birinin binaları çok farklı yerlerde olabilir

kreş vs İstanbul da bulmak daha kolay olabilir, sama onun da eve yakın olması çocuğun saatlerinin yolda geçmemesi önemli

bu arada İstanbul da değilim ama evim işim arası pandemi öncesi araba ile 1 saati geçiyordu

küçük şehirden sonra gözünüz korkmuş ama alışılır, 16 milyon kişi yaşıyor orada, siz de yaşarsınız

yolunuz açık olsun
Buyukcekmece cennettir

Bana kalırsa Anadolu yakası daha iyi. En azından Bahçelievler'e gelmeyin uyarım olsun. Bakırköy olabilir Avrupa Yakası olacaksa. Ben Kadıköy Çemenzar'da çalışıyordum orayı da çok sevmiştim öğrenci-veli profili olarak. Eğer tercihlere ekleyebiliyorsanız bir araştırın bence. Tabii biraz pahalı olabilir ev fiyatları vs

Ben Sarıyer'de oturuyorum. Sanırım semtle alakalı çünkü ben hiç öyle şeylerle karşılaşmadım. Pahalı ama. O konuda haklısınız.
Valla tarabyadayim.yol kenarlarinda cop posetleri her evin onunde kedi kopek dagitiyor rezalet.kiram 5000 tl.markete gidince abla hosgeldin al kardesim suradan vs.sevmiyorum hic

X