İstanbullu kadınlar?

Sade frappe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
4.277
6.243
Herkese merhabalar 😊
Konuya nasıl girecegimi, nasıl bir grizgah yapacagimi pek bilemedim açıkçası. Eşimle birlikte Bursa'da yaşıyoruz. Kirada yaşarken bahçesi olan (bahçe katı), Bursa'nın güzel bir semtinde iki katlı şirin bir ev satın aldık. Ve buraya, kendi evimize taşındık (6 ay kadar süredir de burda yaşıyoruz.) Burda yaşamasını çok sevmemize rağmen burdan taşınmak zorundayız; çünkü eşim terfi etti ve bundan böyle İstanbul'da bölge müdürlüğü yapacak. Yani sonuç olarak istanbula taşınmak zorundayız. Semt olarak maslak bölgesinde çalışacak olmasina rağmen ordaki kiralar oldukca fazla oldugu icin oralardan ev bakmak yerine anadolu yakasindan kurtköy ve pendik; avrupa yakasindan ise avcılar ve esenyurt gibi semtlerden ev bakiyoruz. Bu arada 1+1 daire bakiyoruz. 1+1 daireler anadolu yakasinda (baktigim yerler arasinda) kiralik bedel olarak 2.000 lira iken satilik bedel olarak 200.000 lira civarindalar. 200.000 liralik evin aylik kredi ödemesi zaten aşağı yukarı 2000 liraya tekabül ediyor. Bu sebepten dolayi 2000 lira kira odemek yerine ev satin almak bana daha cazip geliyor. Bu semtlerden baktigim evler hep site içerisinde, havuzlu, güvenlikli, sosyal tesisleri olan evler. Diğer taraftan esenyurta baktigim da evlerin aşırı ucuz olduğunu goruyorum. Burdaki evler diger baktigim 1+1 evlerine gore hem daha buyuk ve dolayisiyla ferahlar hem de satılık bedel olarak daha uygunlar (140.000, 150.000 gibi). Ama coğunda evlerin, binanın veya sitenin dıştan, genel olarak görünümleri yok nedense. Olanlarda göktelen tarzindalar. Binalar, belki de binalarin cok yuksek katlı olluşlarından kaynaklıdır bilmiyorum ama depreme dayanıklılık konusunda ben de şüphe uyandırdılar. Bu semtin google fotograflarından eskortların gırla oldugu bir semt oldugu sonucunu çıkarttım. Bu ne kadar dogrudur ne kadar yanlıstır, doğruysa bu bir sorun teşkil etmeli midir bilmiyorum tabi. Bu semti bize önerme ve önermeme sebeplerinizi açıkçası cok merak ediyorum.
Daha önceden de belirttigim gibi İstanbul'un semtleri konusunda pek bir bilgiye sahip degilim. O yüzden hangi semtin bizim açımızdan daha faydalı olacağı konusunda tedirginlik ve akıl karışıklılıgı yaşıyorum. Aranızda istanbulda yaşayan, yaşamış olan veya bu sehir hakkında az cok bilgi ve tecrubeye sahip olan hanımlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.
Sizce anadolu yakasindan mi yoksa avrupa yakasindan mi ev almaliyiz? Bu yakalardan bana önerebileceginiz veya kesinlikle buraları önermiyorum dediginiz yerler var mı? Genel olarak bu konuda bana sunabileceginiz alternatiflerinizi ve elestirilerinizi bekliyorum.🏡

Bu arada esim yeni görevine 1 mart tarihinde başlayacak ve İstanbul'a baska bir şehirden gelecegi icin 50 günlük bir otel hakkı (çift kişilik) tanınıyor. Bu süre zarfında bu konaklama işini çözmemiz gerekiyor.

Güncelleme: arkadaşlar esenyurtu ve avcıları unutun. Iki yer hakkında duyduklarım bu iki bölgeyi bana eletti. Kurtköy ve pendiği de unutun. Bu bolgelerden ise gidip gelmesi anladigim kadariyla aşırı yipratici olacak. Maslağa yakın yerlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelen tavsiyler arasinda
- kağıthane
- 5.levent
- eyüp
- ayazağa
- 4. Levent
-sultangazi (ugurmumcu siteler)
-bahceköy
- bayrampaşa

Bunlara ek olatak önerebileceginiz yerler (site ismi de olur) varsa bekliyorum.

Son düzenleme:
İstanbul'luyum yazacaklarım ilçeler hakkında genel bilgi niteliğindedir, Avcılar depremlerde en çok etkilenen ilçelerden biri, o yüzden bence oradan ev almayı iyi düşünün derim, Esenyurt yaşayanlar daha iyi yorumlar, gidip gördüğüm bir ilçe değil fakat güvenlik açısından pek de iyi olmadığı söylenen bir yer.
Kurtköy Pendik tarafındaki evlerin büyük kısmı deprem sonrası inşa edilmişti diye biliyorum, zamanında Anadolu yakasında yaşadığım için duygusal olarak Anadolu yakası bende ağır basıyor, bütçe olarak ne durumdasınız bilmiyorum ama Anadolu yakasında Ataşehir, Kadıköy Acıbadem tarafları da güzel yerler.

Diğer taraftan esenyurta baktigim da evlerin aşırı ucuz olduğunu goruyorum.

Anadolu yakasında oturuyorum,
Ama Esenyurt tarafında; dehşet suriyeliler var.
Gaylar, eskortlar bi kenarda dursun.

Ucuz olsun diye bakma. Önemli olan güvenilir bir semt olması. İstanbul tehlikeli.

Avcılarda 6 sene esenyurtta birkaç sene yaşadım. Esenyurtta kırmızı ışıkla arabanızın jantlarını çalarlar öyle bir ilçe. Hem evim hem çalıştığım okul oradaydı, inanın tenefüste 20metre ileride uyuşturucu ticareti yapıyorlardı öyle bir yer. Bir kere de sivil polis yanımdan geçerken havaya ateş açmıştı. Çok uzak olduğu için ve henüz canlanmaya başlayan bir ilçe olduğu için kiralar çok ucuz. Her yer gökdelen. Yolda günlük kiralık daire ilanları görürsünüz sıkça. Çok kasvetli bir yer. Avcıları severim ama Allah korusun olası bir deprem de haritadan silinir diyorlar. Ama herşey bir yana eşinizin işi maslak a yakınsa oralardan ev bakmalısınız. Mesafe burada çok önemli. Pendikten kurtköyden falan mümkün değil her gün gidilip gelinmesi

Kurtköyde yaşıyorum. Eşiniz maslakta çalışacak ve siz burada ev tutmaya niyetliyseniz eşinizi çalıştığı günler görmemeye hazır olun. Adam 6da işte çıksa 9da falan evde olur o trafikten. Yani akıl mantık işi değil iş maslakta ev kurtköy pendikte olsun.

Ek not: kirada ucuza kaçayım derken yol parasıyla ve yolda kaybedilen zamanla astarı yüzünden pahalıya gelir. Kurtköy pendik için konuşuyorum.

Anadolu yakasında oturuyorum,
Ama Esenyurt tarafında; dehşet suriyeliler var.
Gaylar, eskortlar bi kenarda dursun.

Ucuz olsun diye bakma. Önemli olan güvenilir bir semt olması. İstanbul tehlikeli.

bende doğma büyüme istanbulluyum. Pendik Kurtköy tarafını da biliyorum epey uzak kalır. 2000 lira kirayı oraya vereceğinize Acıbadem veya Üsküdar tarafında bir yerde verin aynı parayı daha iyi. Tercih etmeyi düşündüğünüz ilçeler çok nezih yerler değil.

İstanbul Ataşehir de oturuyorum, kiralık evler de , satılık evler de ateş pahası ama hakediyor..

Kurtköy, pendik çok uzak yerler.. Esenyurt tavsiye etmem. Genellikle esencılıs :KK70: diye geçer ve her türden insanın bulunduğu bir muhittir. Eşinizin işyeri Maslak ta ise, Kağıthane, Alibeyköy, Eyüp taraflarından bakmanızı öneririm.

Hakkınızda hayırlısı

Maslak'ta calisan icin daha yakin ilceri dusunun. Karsida Uskudar beykoz Avrupa yakasinda Eyup Sisli Gop Kagithane bazi bolumlerinde. Yani oyle ilceler demissiniz ki adamcagiz is yerinde kalir hafta sonlari eve ugrar artik. Benim Esenyurtta evim var kiracim yeni cikti site 1+1 750 den kiraya dusunuyorum. Merkezi yerde sitede havuzu vs var ama Maslak'ta calisan insana onermem omru yollarda gecer.

Herkese merhabalar 😊
Konuya nasıl girecegimi, nasıl bir grizgah yapacagimi pek bilemedim açıkçası. Eşimle birlikte Bursa'da yaşıyoruz. Kirada yaşarken bahçesi olan (bahçe katı), Bursa'nın güzel bir semtinde iki katlı şirin bir ev satın aldık. Ve buraya, kendi evimize taşındık (6 ay kadar süredir de burda yaşıyoruz.) Burda yaşamasını çok sevmemize rağmen burdan taşınmak zorundayız; çünkü eşim terfi etti ve bundan böyle İstanbul'da bölge müdürlüğü yapacak. Yani sonuç olarak istanbula taşınmak zorundayız. Semt olarak maslak bölgesinde çalışacak olmasina rağmen ordaki kiralar oldukca fazla oldugu icin oralardan ev bakmak yerine anadolu yakasindan kurtköy ve pendik; avrupa yakasindan ise avcılar ve esenyurt gibi semtlerden ev bakiyoruz. Bu arada 1+1 daire bakiyoruz. 1+1 daireler anadolu yakasinda (baktigim yerler arasinda) kiralik bedel olarak 2.000 lira iken satilik bedel olarak 200.000 lira civarindalar. 200.000 liralik evin aylik kredi ödemesi zaten aşağı yukarı 2000 liraya tekabül ediyor. Bu sebepten dolayi 2000 lira kira odemek yerine ev satin almak bana daha cazip geliyor. Bu semtlerden baktigim evler hep site içerisinde, havuzlu, güvenlikli, sosyal tesisleri olan evler. Diğer taraftan esenyurta baktigim da evlerin aşırı ucuz olduğunu goruyorum. Burdaki evler diger baktigim 1+1 evlerine gore hem daha buyuk ve dolayisiyla ferahlar hem de satılık bedel olarak daha uygunlar (140.000, 150.000 gibi). Ama coğunda evlerin, binanın veya sitenin dıştan, genel olarak görünümleri yok nedense. Olanlarda göktelen tarzindalar. Binalar, belki de binalarin cok yuksek katlı olluşlarından kaynaklıdır bilmiyorum ama depreme dayanıklılık konusunda ben de şüphe uyandırdılar. Bu semtin google fotograflarından eskortların gırla oldugu bir semt oldugu sonucunu çıkarttım. Bu ne kadar dogrudur ne kadar yanlıstır, doğruysa bu bir sorun teşkil etmeli midir bilmiyorum tabi. Bu semti bize önerme ve önermeme sebeplerinizi açıkçası cok merak ediyorum.
Daha önceden de belirttigim gibi İstanbul'un semtleri konusunda pek bir bilgiye sahip degilim. O yüzden hangi semtin bizim açımızdan daha faydalı olacağı konusunda tedirginlik ve akıl karışıklılıgı yaşıyorum. Aranızda istanbulda yaşayan, yaşamış olan veya bu sehir hakkında az cok bilgi ve tecrubeye sahip olan hanımlardan bana yardımcı olmalarını rica ediyorum.
Sizce anadolu yakasindan mi yoksa avrupa yakasindan mi ev almaliyiz? Bu yakalardan bana önerebileceginiz veya kesinlikle buraları önermiyorum dediginiz yerler var mı? Genel olarak bu konuda bana sunabileceginiz alternatiflerinizi ve elestirilerinizi bekliyorum.🏡

Bu arada esim yeni görevine 1 mart tarihinde başlayacak ve İstanbul'a baska bir şehirden gelecegi icin 50 günlük bir otel hakkı (çift kişilik) tanınıyor. Bu süre zarfında bu konaklama işini çözmemiz gerekiyor.
Istanbulun trafiginden sanirim haberiniz yok.esenyurttan ya da kurtkoyden her gun maslak a gitmek eziyet.çin iskencesi.sariyer zekeriyakoy e bakin.1+1 kiralik uygun ev bulabilirsiniz

X