işte ELTİMLE HESAPLAŞMA MAİLİM ! oh rahatladım sonunda :) ağzı var dili yoklara örnek

bende balık burcuyum.umarım attığın adım duygusal kalbini daha çok yaralamaz.dişli olmak bizler için çok yıpratıcıdır.çünkü senin söylediklerinde onun söyledikleride sadece senin kafana takılacak sen düşüneceksin.karşındaki hiç oralı olmayacak yada hemen etkisini üzerinden atacak.e susmak çözümmü diyeceksin.ben karşımdakini tartıyorum eğer belli bir seviyeye sahipse yani beni anlayabilecekse konuşuyorum yoksa evet susuyorum çünkü yapımı kabullendim ben buyum yapamıyorum belli insanların ne yazıkki beni alt etmesi kaçınılmaz.bazen bende diyorum marsatan mı geldim niye bukadar kırılganım diye ama ben buyum kendimden farklı olamam.sende kendinden farklı davranarak bir yola girmişsin ama içinde çok rahat değil.segili eltin yazısını yanlış anlayıp panik olacak kadar kendin olmayan bişey yaptın çünkü.ama inan sonrasını merak ediyorum.kimbilir belki sen kabuğunu kırarsın.ben yapamadım

bende balık burcuyum.umarım attığın adım duygusal kalbini daha çok yaralamaz.dişli olmak bizler için çok yıpratıcıdır.çünkü senin söylediklerinde onun söyledikleride sadece senin kafana takılacak sen düşüneceksin.karşındaki hiç oralı olmayacak yada hemen etkisini üzerinden atacak.e susmak çözümmü diyeceksin.ben karşımdakini tartıyorum eğer belli bir seviyeye sahipse yani beni anlayabilecekse konuşuyorum yoksa evet susuyorum çünkü yapımı kabullendim ben buyum yapamıyorum belli insanların ne yazıkki beni alt etmesi kaçınılmaz.bazen bende diyorum marsatan mı geldim niye bukadar kırılganım diye ama ben buyum kendimden farklı olamam.sende kendinden farklı davranarak bir yola girmişsin ama içinde çok rahat değil.segili eltin yazısını yanlış anlayıp panik olacak kadar kendin olmayan bişey yaptın çünkü.ama inan sonrasını merak ediyorum.kimbilir belki sen kabuğunu kırarsın.ben yapamadım

burçla açıklamka istemiyorum olayı ama ya hangi balık brcuna baksam ben gibi... we mücadele etmeyi hemen hemen hiç biri başaramamış...

kendimi neyse beni de sözlüm korur artık diyorum... ben kabul ediyorum zaten o mailin harcı değilim.....

ama geneden rahatalamak istedim... balıklarada Allah sezgiyi wermiş bizde kötülüğü seziyoruz en azından..

ama ben kararlıyım canım ya ben onlarla bi araya gelmeden önce bu yorumları tek tek okuycağım, pekiştirmek adına....

aslında kendimi seviyorum herkesde böyle olmalı bence diyorum... sonradanda diyorum ki zararlı haset iftiracı insanlar olmasa

bizim gibilerin farklı olduğu ortaya cıkmaz.... eğer yanlış yolda olsam en başta inan sözlüm yanımda olmazdı... we bütün aile benim yanımda....

ben maili daha sürdürmem mücadele edecek gücümde yok... en iyisi muhatap olmamak.. laf edersede en azından bi iki dik durmayıda bilmeliyim..

inşallah sorunlarınızı çözersiniz.mail çok uzun olmuş yalnız hepsini okuyamadım.
yalnız, ne tencereymiş beh... demekten kendimi alamadım:)

Son düzenleme:
Öncelikle ben senin 24 yaşında olduğuna inanamadım..
yaptıgın çocukluk..
eltin kötü olabilir sende ona göre oynamalısın.. birine verilecek en güzel ceza ona bir hiç oldugunu hissetmektir..
Ama sen ona o kocaaaaa maili atarak onun senin için çok önemli oldugunu , senin onlardan aşagılarda olup onun sana artık böyle davranmamasını istiyorsun üstü kapalı...
Kusura bakma ama çok yanlış..
Kayınvalidem iyi diyorsun.. anlatmana göre hiç iyi değil..
iyi olsa senle eltin arasında dengeyi sağlar.. neden eltinden korkupda sana kötü davransınki bence sen kendin buna inandırmışsın kendini...
sana diyorlarki sen yumuşak başlısın kayınvalidenle oturursun.. bu zaten seni gözlerinde büyütmeyip aksine küçülttüklerini göstergesidir..
benden sana tavsye hiç geç kalmadan onlardaki bu tabuyu kır öncelikle..
artık akıllı başlı mantıklı davran..eltini sallama...
o bir hiçmiş önemsizmiş gibi davran...
aynı ortamda bulundugunuzda o hariç digerleriyle normal eglenceli bir şekilde kendine güvenin tam bir şekilde hareket et.. Çatlasın kısaca.. :)
bu şekilde devam edersen böyle sürekli ufak şeyleri takan, yaygaracı , ortalıgı birbirine katan biri olarak anılacaksın.. (ki o mail i eltin hiç şucu yokmuşta sen edepsizliğinden yazmışsın gibi gidecek agızdan agıza.. çok yanlış yaptın çok.. )
Bırak arkandan ne diyosa desin.. sen onu umursamayıp davrandıkça sen asilliğini konuştur..

inşallah sorunlarınızı çözersiniz.mail çok uzun olmuş yalnız hepsini okuyamadım.
yalnız, ne tencereymiş beh... demekten kendimi alamadım:)

özet geceyim canım hiç bişeyine dokunmadım herseyin suclusu benmişim..
her dawranışım hataymış, her dawranışımdan olumsuz pay çıkarıp kaynımla aramı acmaı başardı
özetle bu...
ben herkese cok sıcağım herkesle cok iyiyim... kendi inanılmaz kawgacı, herkes tarafından sewilmeme tahammül edemiyo
özlem tencerimi çizdi gibi sacmalıklarla insanların benim hakkımda yanlış düşünmesi çabalarında
ama boş derede kürek cekio
yanlız 3 5 sene sonra ona bi tencere alcam..

Öncelikle ben senin 24 yaşında olduğuna inanamadım..
yaptıgın çocukluk..
eltin kötü olabilir sende ona göre oynamalısın.. birine verilecek en güzel ceza ona bir hiç oldugunu hissetmektir..
Ama sen ona o kocaaaaa maili atarak onun senin için çok önemli oldugunu , senin onlardan aşagılarda olup onun sana artık böyle davranmamasını istiyorsun üstü kapalı...
Kusura bakma ama çok yanlış..
Kayınvalidem iyi diyorsun.. anlatmana göre hiç iyi değil..
iyi olsa senle eltin arasında dengeyi sağlar.. neden eltinden korkupda sana kötü davransınki bence sen kendin buna inandırmışsın kendini...
sana diyorlarki sen yumuşak başlısın kayınvalidenle oturursun.. bu zaten seni gözlerinde büyütmeyip aksine küçülttüklerini göstergesidir..
benden sana tavsye hiç geç kalmadan onlardaki bu tabuyu kır öncelikle..
artık akıllı başlı mantıklı davran..eltini sallama...
o bir hiçmiş önemsizmiş gibi davran...
aynı ortamda bulundugunuzda o hariç digerleriyle normal eglenceli bir şekilde kendine güvenin tam bir şekilde hareket et.. Çatlasın kısaca.. :)
bu şekilde devam edersen böyle sürekli ufak şeyleri takan, yaygaracı , ortalıgı birbirine katan biri olarak anılacaksın.. (ki o mail i eltin hiç şucu yokmuşta sen edepsizliğinden yazmışsın gibi gidecek agızdan agıza.. çok yanlış yaptın çok.. )
Bırak arkandan ne diyosa desin.. sen onu umursamayıp davrandıkça sen asilliğini konuştur..

canım işin aslı şu : o sözlümün fotolarına sacma sapan yorum yapıyordu facebooktan..
bizim annelerimizi hayvanat bahcesine götürmemizi üstü kapalı eleştirmiş.. sözlümün bi kaç ark.ıda ne biçim yorum die eltimi taşa tutmuş
benim onla en ufak muhabbetim yoktu uzak durmağa , ama selam werdğindede güler yüzlü olmağa calışıyordum
facebookta millet bunu tasa tutunca bana mail üstüne mail attı, işte benim amacım suydu buydu yanlış anlaşıldım klasikleri...
bende hep alttan aldım tamam haklısın gibi.. oysa facebookta kayınwalidem ile annemi haywanat bahcesine götürdüğümü küçümsemesi beni üzmüştü..
sonra muhabbeti kestim bu uzattı işte benim sana başka kırıldığım seyler war.. bende Allah Allah ne yaptım ki ben sana dedim
bu başladı tenceremi cizdin demedin kahwemi bitirdin demedin büyük elti ile gondola bindin beni cağırmadın burdaki lafı yengeye götürdün ws ws ws
beynime kan sıcradı ki bunlardan hiç biriylr benim ilgim yoktu bende 2 senelik suskunluğumu bozdum
inan onun mailleri benim bu yazdıklarımda cok..
biraz ağzının payını wermek istedim..
bundan sonra mail olayına ws girmem zaten..
bundan sonra her ortamda dimdik durup herkesle gene cok iyi olup onu adam yerine koymayacağım..
sözlüm bunu yapmamı istiyo zaten..... cok zararlı bi insan..

eda bencede k.walidem eltim ile aramızdaki dengeyi sağlamalı.. bunu sözlüme söylüyorum,
annem cok saf annem kendini bile sawunamıyo, ondan korkuo ws ws ws ama büyük abileri en büyük hata annemde annem olaylara müdahale etmio dio
her sorunda k.walidem hiç karışmamaya çalışıo.. sanırım bu ilerdeki hayatını garantiye alma cabaları...
bende k.walideme cok kırgınım kendi kızından bile daha yakındım ona,
sözlüm hastalanınca Ankaraya gelmişti , 8 ay hergün 2 saat falan beraberdik
inan ona kendi kızının yapmadığını yaptım, burda bana çok iyiydi memlekete dönünce tel.de cok soğuktu kızım ble demiodu
gecen bayramda aradım belli ki eltim ewde yok bana anne de artık ws ws
sazan gibi sewindim hemen...
sonra sözlüme anlattım annem silah altında gibi benle konuşuo die.. ama benim kırıldığımı görmüo..
annem art niyetli değil dio... büyük abim neyin ne old. bilincinde yanlız benim sözlüm göremio bunları üzülüyorum..
eltim olayında haklı olduğum için her zmaan arkamda fakat ben annesinin ne kadar yanlış yaptığını görmesini istiyorum...

canım ne oldu gelişmeler cevap varmı eltinden merak ettim?bu arada bende balık burcuyum gerçi eltinin yaptıklarına herkes kırılır ama biz ekstra hassasız:))

önceki konunu okumuştm bununda bi kısmını okudum
ahhh cnm yaa neden bu kadar içli dışlı oldun ki sen bunlarla daha nişanlı bile değilsin,alt tarafı söz yani,keşke eltinin evine falan hiç girip çıkmasaydın.nese olmuş artık...
valla maili atman kendini rahatlatman açısından ii olmuş,hiç olmazsa içinde kalmamış,ama inş bunlar senin başını daha çok ağrıtmaz haklıyken haksız duruma düşmezsin
sana bi laf mı söledi bunu direk herkesin içinde yüzüne karşı söle bence,yani olaylara anında tepki ver,soradan böle mail atmakla falan olmaz,hem o zman olduğundan farklı yansıtamaz kayınvalidene,kaynına falan..direk yüzüne karşı söle ki haklı duruma çıkamasın,yüzüne vur herşeyi,ama öle çata çat kavga etme,sen söliceğini yumuşak bi üslupla sakin sakin söle ki o delirir zaten kavga ediyo gbi görünende o olur,sen söledikten sonra sus:KK34:
gerçi daha nişanlıyım ne sözlü ama ben olsam böle yapardım yani:KK47:

ha bide kayınvalidenin sözlünün ismini falan burda zikretme bence..eltin veya yakınlarından biri falan okur,herkese açık sonuçta burası,deşifre olursun,başın ağrıyabilir,üstü kapalı yaz bence:KK34:

canım ne oldu gelişmeler cevap varmı eltinden merak ettim?bu arada bende balık burcuyum gerçi eltinin yaptıklarına herkes kırılır ama biz ekstra hassasız:))
yumiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmm sana asıl olayları nışan olunca wercem kimbilir neler olcak...
ya canım biliomusun dedikodu yapmayı sewer oldum ben :))
güldüğüme bakma dün gece cok ağladım :KK43:
kayın walidemi aramam gerekti telefonları paralel
aradım eltim çıktı, ben onu evde yok hastanede sanıyordum
ıyygg sesini alamadım kısık geli Elif Teyze sen misin dedi yok ben Aslı.... Allah dedimm
nasılsın diye ağzımdan kaçtı cünkü aradığımda hep o acıo teli bende nasılsın demek zorunda kalıodum ezber olmuş
sözlüm mesela hayatta ona nasılsın demez ismini bile ağzına almaz direk annem ordamı der bana da öyle de dio ama safım işte nasılsın dedim
bu da
pişkin, umursamaz, kendini beğenmiş, seni aşağılayan, aramandan rahatsız oldum edasıyla iyyimm... nese banyodan çıktım kapamam lazım kusura kalma
çaaatttt kapattı
neye uğradığımı şaşırdım... sanki ben onun sesini duymak için aradım... sanki kendisi ile kouşma gibi bi niyetim var
saf gibi sen kapat kayınvalidemi arıcam diemedim...
kendimi o dr kötü hissettim ki bu bir değil 5 değil..
kayın walidem ile konuşurken teli acıp dinledğini kaç kez farkettik bu mailden öncede k.walidemle konuşurken actı ikimizi bi azarladı
acil bi tel acmam lazım ws ws
insanlıktan nasibini almamış insan bi mrb der nazikçe söyler...
wallahi akabinde askerdeki sözlümü aradım anlattım arayıp kardeşime eşine tel.de nasıl konuşulması gerekiğini söylicem dedi
zor tuttum eltim dicekki kendi hakkını arayamıo sözlüsünü üzerime salıo dicek... engelledim Utkunun aramasını..

wel hasıl sözlüm dediki :
senin sayende ( ailemize girdin gireli ) kopan akrabalık bağlarımız giderek iyileşti..
beni aramayan teyzem abim ablam senin sayende benle dahada bi ilgilenir oldular...
resmen ailenin nee kaynağı oldun..
her gittiğim evde senin güleryüzün cana yakınlığın konuşuluyor..
aslı ile aynı anda tanıdı ailelerimiz sizi.. her ortamda senin konuşulman kıskanç bi kişiliğe sahip aslıyı rahatsız ediyor
yaptıklarının altında kıskançlık yattığının eşi bile farkında..
bi bana bak bi kardeşime bak
kardeşime eşinden dolayı herkes merhabayı kesti çünkü kardeşimi herkes ile kötü etti
birde bana bak senin sayende herkes bana dahada bi önem verir oldu..
....
sözlümün böyle düşünmesi beni çok mutlu etti..kaynım hariç bütün ailesi sözlümden çok beni arıyorlar beni çok seviyorlar
sözlümede aferin ne kadar iyi bi kız bulmuşsun diyolar
sözlüm bunlardan gurur duyuyo...
akşam bunları duymak bütün üzüntümü aldı

önceki konunu okumuştm bununda bi kısmını okudum
ahhh cnm yaa neden bu kadar içli dışlı oldun ki sen bunlarla daha nişanlı bile değilsin,alt tarafı söz yani,keşke eltinin evine falan hiç girip çıkmasaydın.nese olmuş artık...
valla maili atman kendini rahatlatman açısından ii olmuş,hiç olmazsa içinde kalmamış,ama inş bunlar senin başını daha çok ağrıtmaz haklıyken haksız duruma düşmezsin
sana bi laf mı söledi bunu direk herkesin içinde yüzüne karşı söle bence,yani olaylara anında tepki ver,soradan böle mail atmakla falan olmaz,hem o zman olduğundan farklı yansıtamaz kayınvalidene,kaynına falan..direk yüzüne karşı söle ki haklı duruma çıkamasın,yüzüne vur herşeyi,ama öle çata çat kavga etme,sen söliceğini yumuşak bi üslupla sakin sakin söle ki o delirir zaten kavga ediyo gbi görünende o olur,sen söledikten sonra sus:KK34:
gerçi daha nişanlıyım ne sözlü ama ben olsam böle yapardım yani:KK47:

ha bide kayınvalidenin sözlünün ismini falan burda zikretme bence..eltin veya yakınlarından biri falan okur,herkese açık sonuçta burası,deşifre olursun,başın ağrıyabilir,üstü kapalı yaz bence:KK34:

kübracımm
bazen anlatırken isim kullanmak gerekiyor ya oyuzden isimleri takam koydum
genelde kayınwalideme...teyze diroum anlatırken kolaylık olsun die kafadan elif ismini kullandım
eltimede aslı deyiwerdim aslında ismi öyle nefretki... isminin anlamı yalancı ve şirret kadın demek yemin ederim netten baktım :)

onlar kırklarelinde ben Ankaradayım, sözlüm cok istedi memleketine gelmemi annemlere diploma alacağım bahanesiyel gidip 1 hafta kalmıştım
kayınwalide ile altlı üslü otuyolar ilk gittiğimde beni orda karşıladılar yemek hazırlamışlardı o vesile ile evinde bulundum
kahvaltıdan sonra elti hanım köy yerinde sahneye cıkacak gibi makyaj yapıp annesi ile gezmeye çıktı bulaşıkları
herzamanki gibi zavallı kayınvalideme bırakmıştı
kayınvalidemde onun balkonda biriktirdiği çöpleri tplarken bi baktı içinde küflenmiş atılmış bi tencere... nasıl midem bulandı
onun içini kaşıkla çıkarırken çizdi ama benim üstüme kaldı :KK70::KK70:
kaynanam belki bilioda eltimin şerrinden korktuğundan ses çıkarmadı olayın bana kalmasına:KK70::KK70:
ilk geldiğim gün ordaydım ertsi günler daha adım bile atmadım..

bana laf acıktan söyleyemez sözlümden namı diyar utkumdan çok korkar :) ama ben dediğin gibi en ufak bi durumda nazik bi dille haklılığımı savunabilmeliyim..
hep arkamdan konuşur... ikimizde aynı anda aileye girdik onun düğününde bile herkes benim etrafımdaydı
aileye cok yakın dawrandım onlarda beni kızları gibi benimsedi eltim bunu kabul etmek istemo bunu yıkmağa çalışıo
sözlümün abisi ablası teyzesi halası
sözlüm askerde onu arayacaklarına hep beni ararlar eltim bunu kabul edemiyo..

bende balik burcuyum ama böyle yapmazdim
kaile almazdim onu yokmus gibi davranirdim

canım bende 3 sene boyunca hep böyle dawrandım hiiiiiiç kaile almadım
aile ile hep iyi oldum onlada bi şekilde ii olurum dedim
fakat arkamdan iftira atmalara farklı face alıp yüklenmelere kadar gitti bi yerde patladım artık
ona maili attım
sözlümle ben k.walidemle annemi hayvanat bahcesine götürdük resim eklemiştik faceye ,
sözlümün fotolarına yorum yapmış
olumsuz seyler sözlümn arkadşalrıda yorumu kınamış sonra bana mail attı özlem benim amacım küçümsemek değildi falan
bende sen haklısın falan yanlış anlamışlar seni die hep allatn aldım sonra bu bana
sana kırıldıklarım war die uzun bi mail attı
hayrola dedim
başladı tenceremi cizdin sakladın ewimde kahwemi nanemi bitirdin ws ws bende artık bunlardan ilgim olmadığı için
bana bak ben bu güne kadar arkamdan dediğin herseyi biliom ben alttan alamam yeter artık die karşılık werdim
ilgim olmayan şeyleri üzerime yıkmış ne yapayım
kan beynime sıcradı
ama artık daha dik durcam yüzümün yumuşaklığını sadece hakedenlere gösterceğim..

kübracımm
bazen anlatırken isim kullanmak gerekiyor ya oyuzden isimleri takam koydum
genelde kayınwalideme...teyze diroum anlatırken kolaylık olsun die kafadan elif ismini kullandım
eltimede aslı deyiwerdim aslında ismi öyle nefretki... isminin anlamı yalancı ve şirret kadın demek yemin ederim netten baktım :)

onlar kırklarelinde ben Ankaradayım, sözlüm cok istedi memleketine gelmemi annemlere diploma alacağım bahanesiyel gidip 1 hafta kalmıştım
kayınwalide ile altlı üslü otuyolar ilk gittiğimde beni orda karşıladılar yemek hazırlamışlardı o vesile ile evinde bulundum
kahvaltıdan sonra elti hanım köy yerinde sahneye cıkacak gibi makyaj yapıp annesi ile gezmeye çıktı bulaşıkları
herzamanki gibi zavallı kayınvalideme bırakmıştı
kayınvalidemde onun balkonda biriktirdiği çöpleri tplarken bi baktı içinde küflenmiş atılmış bi tencere... nasıl midem bulandı
onun içini kaşıkla çıkarırken çizdi ama benim üstüme kaldı :KK70::KK70:
kaynanam belki bilioda eltimin şerrinden korktuğundan ses çıkarmadı olayın bana kalmasına:KK70::KK70:
ilk geldiğim gün ordaydım ertsi günler daha adım bile atmadım..

bana laf acıktan söyleyemez sözlümden namı diyar utkumdan çok korkar :) ama ben dediğin gibi en ufak bi durumda nazik bi dille haklılığımı savunabilmeliyim..
hep arkamdan konuşur... ikimizde aynı anda aileye girdik onun düğününde bile herkes benim etrafımdaydı
aileye cok yakın dawrandım onlarda beni kızları gibi benimsedi eltim bunu kabul etmek istemo bunu yıkmağa çalışıo
sözlümün abisi ablası teyzesi halası
sözlüm askerde onu arayacaklarına hep beni ararlar eltim bunu kabul edemiyo..

ha iyi o zman isimler gerçek sandıydım bende:90:
olsun sen yine sana bişey dediği zaman bunu kaynının eşinin yanında dile getir,mesela hani demişsin facebooktan yorumlar yazmış falan bunlarla bi araya geldiğinde söle sen neden böle yazdın çok kırıldım falan de,ya da işte bu tencere mevzunda cevap verceğin zaman kayınvalideninde olduğu bi ortamda aç konuyu ben yapmadım elif teyze yaptı de kayınvalidende seni yalancı çıkaracak değil heralde,iftira atınca milletin içinde yalanı çıksın bozulur kalır.herşeyin uluorta olsun,sora arkandan bana bunu dedi,şu mesajı attı diyemesin
gerçi siz zaten farklı şehirlerdesiniz sık sık yüzyüzede gelmezsin,ama bi gerekli bi durum olduğunda bunlar aklında bulunsun
o sana sataşmadığı sürecede yüzüne bile bakma hal hatır sorma,ortamdaki herkese sor onu atla çatlasın iyice sinirinden:KK52::KK52:madem kıskanmak istiyo bırak kıskansın,belki kıskana kıskana yorulur kendi başını yer:KK33:

Son düzenleme:
ha iyi o zman isimler gerçek sandıydım bende:90:
olsun sen yine sana bişey dediği zaman bunu kaynının eşinin yanında dile getir,mesela hani demişsin facebooktan yorumlar yazmış falan bunlarla bi araya geldiğinde söle sen neden böle yazdın çok kırıldım falan de,ya da işte bu tencere mevzunda cevap verceğin zaman kayınvalideninde olduğu bi ortamda aç konuyu ben yapmadım elif teyze yaptı de kayınvalidende seni yalancı çıkaracak değil heralde,iftira atınca milletin içinde yalanı çıksın bozulur kalır.herşeyin uluorta olsun,sora arkandan bana bunu dedi,şu mesajı attı diyemesin
gerçi siz zaten farklı şehirlerdesiniz sık sık yüzyüzede gelmezsin,ama bi gerekli bi durum olduğunda bunlar aklında bulunsun
o sana sataşmadığı sürecede yüzüne bile bakma hal hatır sorma,ortamdaki herkese sor onu atla çatlasın iyice sinirinden:KK52::KK52:madem kıskanmak istiyo bırak kıskansın,belki kıskana kıskana yorulur kendi başını yer:KK33:

biliyomusun Allah yukardaya hiç özellikle bşey yapmıyorum o herşeyden kıskancak biey çıkarıyo,
davranışlarıma bakıyorum bakıyorum hiç yapay bi hareketim yok ama karşındaki fesat olunca oturuşun, kalkışın, insanlara 'canım' deyişin
herşey kıskançlık konusu..

eltimin düğününde sözlümün akrabalarının etrafımda oynayışı bile laf oldu.. düğünde fotoğraf cektirirken benim yüzüme bile bakmadı biliyomusun
ama daha yeni tanımıştım anlayamamıştım

düğündeki rezillkileri bilsen...... bütün akranaları kavga çıkardı.....

sonra bir diğer şey beni kuaföre almadılar neler neler...

sende onu kuaforune davet etme, gelırsede hıc yuz verme... kaynananda cagrımadın kırılmıs derse. " anne cok huzursuzluk cıkartıyor onun ıcın cagrımadım zaten gelmesı gerekıyordu davete ne gerek var de" eltınle ılıskını kes artık. madem tel paralel onuda acma, kadının cebı varsa ara yoksa haftasonu gıttıgınde durumu anlat bu sebele tel acmayacagım dersın

sende onu kuaforune davet etme, gelırsede hıc yuz verme... kaynananda cagrımadın kırılmıs derse. " anne cok huzursuzluk cıkartıyor onun ıcın cagrımadım zaten gelmesı gerekıyordu davete ne gerek var de" eltınle ılıskını kes artık. madem tel paralel onuda acma, kadının cebı varsa ara yoksa haftasonu gıttıgınde durumu anlat bu sebele tel acmayacagım dersın

diablocum insanın yaşı küçükken anlamıyor.. o zamanlar 21 yaşındaydım, erkek ark.ımın btün ailesi etrafımda sanki gelin benmişim gibi..
insan farkedemio ama sonradan farkettim, kuaför bulamadık biliyomusun... ben maşamı götürseydm kendimde yapardım...
çok zoruma gitti küçük bi ilçe , kuaförler ful dolu.. şimdi düşünüyorumda ogün çok kabalık etti
aradan 1 yıl gecti bana sordu sen sacını nerde yaptırdın diyo pişkince....
ama bende onları kuaföre getirtmicem zaten görünce artık sinirlerim hoplıyo artık.. en güzel günümde onun çıkardığı kawgalara mı tanık olcam...
iyilik etse iyilik bulurdu benden...
kız tarafı old. gibi asgari ücretle çalışan kaynıma yaptırdı, acımadılar ben o kuaförde yaptırsam bile asla kaynıma verdirmezdim :KK43:
canım kayın valide kırklarelinde ben Ankaradayım, gitme durumum yok.. işte o yuzden mail yolunu sectimya belki yüzyüze hesaplaşabilirdim eltimle...

ben olsam onu aramam. sozlun de arama diormus kimse seni suclayamaz. zaten bunca seyden sonra...kaynimi ararim ama ona da cok samimi olmam yani. hayirli olsun der kapatirim. o da kendi yaptigini sorgulasin. bir dusunsun. yani benim mantigima gore arasinda kan bagi olan aile mensuplari gorusmeyi kesmemeyi tercih edebilirler ama diger mensuplar iliskilerin lackalastigi anda mesafeyi koyup yetmiyorsa gorusmeyi de kesmelidir. herkesin kafasi rahat eder boylece. sen tek tarafli kararlar alabilmelisin bu konuda. kimseyle zorla guzellik olmuyor. olmuyorsa da ustelemenin alemi yok. kavgasiz gurultusuz huzur dolu bir hayat olur iste.

sözlün ararken özlemim de hayırlı olsun diyor dedirtirdim o kadar.hem kutlamış hem de muhattap olmamamış olursun.hemde kutladığın için kötü gelin olmazsın.birde bunu sonrasından bak bana yaptığı onca şeye rağmen kutladım gibiisnden lehine kullanabilirisn

sözlün ararken özlemim de hayırlı olsun diyor dedirtirdim o kadar.hem kutlamış hem de muhattap olmamamış olursun.hemde kutladığın için kötü gelin olmazsın.birde bunu sonrasından bak bana yaptığı onca şeye rağmen kutladım gibiisnden lehine kullanabilirisn

doğru diyosun canım ya bak herseye rağmen kutladım derim..

X