İstenilmeyen gelin,dolandırılma hissi,aramızda avukat var mı yardım edin

seli06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2017
68
7
Merhaba herkese.ben ikinci evliliğimi yaptım birinci çok kötü geçmişti.uzun süre evlenmedim.aşık oldum beklediğim insan dedim Hersey çok güzel ikinci evliliği olmasına rağmen ailesi beni ikinci kez evleniyorum diye istemedi.çok güzel konuşan kendine dikkat eden ilgili biriydi.iş yeri olduğunu battığını ilk evliliğinin öyle bittiğini anlattı.gelicek parası olduğunu söylemişti evleri varmış yapılıyormuş ama arsa babasının üzerindeymiş ve evler protokol halindeymiş falan bunları sonra öğrendim ben çok bişey istemiyorum dedim normal bi hayat mutlu bi evlilik.ailesi istemedi evi terk etti işinden ettiler bana mühendis olduğunu bi fakülte de öğretim görevlisi olduğunu sonra bi kuruma geçtiğini söyledi babası vadıtasıyla.çok kızgındım aileye evi terk etti ev tuttuk tabi para yok yardımcı oldum vs.biz birlikte olduk ayrılmak istediğim de hep bunu kullandı ve bunu yakınım da olan ama kötü niyetli birine anlatmış hatta onla alakalı konuşmalarımı bile anlatmış.çok sıkıntı çektim baskı altında kaldım evlenelim dedim ama aile hala yok bi şekilde ailemi ikna ettik.evlendik ama başka şeyler ortaya çıktı fazlaca yalan söylüyo dediği gibi bi mesleği var mı bilmiyorum dediği gibi bi para ev var mı bilmiyorum ki beni istemediler bişey de vermediler evlerin tapusu alınmadığı için babasının vekaleti bunda olduğu için protokolü üzerine aldı bu olabilir mi bilen var mı?esyayı ben aldım biraz nakit biraz taksite girdik çok pişmanım neyin içine düştüm bilmiyorum aile çok kötü sürekli bi yalanı çıkıyo ortaya.benim üzerimde de ev ve arsa var evlenmeden önce aldım arsayı ama evi hala ödüyorum.bunlar üzerinede hakkı olabilir mi ya da borcu bişeyi çıksa ben sorumlu olur muyum.çok kötüyüm nolur yardım edin.

Keşke herşeyin doğrusu ortaya çıkana kadar bekleseydin. Hiç evlenmemiş olsan ilk kez beraber oldunuz diye evlenmek istemeni anlarım da dedikodu deyip geçerdin en fazla kaldı ki zaten kimseye de açıklama yapmak zorunda değildin neyse olan olmuş yapıcak bişey yok
Evlenmeden önce edinilen mülkten hak iddia edemez karşı taraf ama onları bence güvendiğin başka birinin ne bileyim annenin üstüne falan ver ve çocuk düşünme bu süreçte

vs.biz birlikte olduk ayrılmak istediğim de hep bunu kullandı ve bunu yakınım da olan ama kötü niyetli birine anlatmış hatta onla alakalı konuşmalarımı bile anlatmış.çok sıkıntı çektim baskı altında kaldım evlenelim dedim ama aile hala yok bi şekilde ailemi ikna ettik.evlendik
Birliktelik yaşadınız diye evlenmek gibi bir mecburiyetiniz yoktu. Sırf elin diline düşmemek için,zalim yalancı ve hatta belki dolandırıcı birinin eline düşmüşsünüz . Yazık, umarım tez zamanda kurtulursunuz.

Arsada hakkı yok ama evde oluyor diye biliyorum. Evlilik sonrası ödenmeye devam ettiği için bir kısmında hak iddia edebilir. Aile sizi istememiş keşke inat edip evlenmeseydiniz, ikinci evliliklerde daha dikkatli olur insanlar siz neden böyle yaptınız acaba üzüldüm biraz.
Mutlu olabilirim sandım.kimseye güvenim kalmamıştı kötü şeyler yaşadım boşandıktan sonra da kötü şeyler yaşadım küçük bi yerde yaşıyorum öyle güven vermişti ki.biraz da korktum başkalarına bişeyler anlatıp yarılamazsın neler yaşadık demesinden korktum çok üzgünüm.yoluna girsin güveneyim başka bişey istemiyorum aslında.ne yapıcam bilmiyorum keske o dönem buraya yazdaydım o baskıyla sadece ağlamak geliyordu içinden kimseye anlatamadım

Birliktelik yaşadınız diye evlenmek gibi bir mecburiyetiniz yoktu. Sırf elin diline düşmemek için,zalim yalancı ve hatta belki dolandırıcı birinin eline düşmüşsünüz . Yazık, umarım tez zamanda kurtulursunuz.
Bunu şimdi daha iyi anlıyorum sonrasın da ortaya çıkan olaylardan sonra daha iyi anlıyorum Allah hayırlı bi kapı açsın diye dua ediyorum

Bunu şimdi daha iyi anlıyorum sonrasın da ortaya çıkan olaylardan sonra daha iyi anlıyorum Allah hayırlı bi kapı açsın diye dua ediyorum
Adam hiç mi işe gidiyorum diye evden çıkmıyor? Bi market alışverişi falan yapıyordur herhalde dimi? Kendisini yakından tanıyan birilerini bulup sorup soruşturmanız lazım. Ayrıca şüphelerinizden haberi var mı? Gidip direkt sorsanız size zarar verme gibi bir durum olur mu?

Keşke herşeyin doğrusu ortaya çıkana kadar bekleseydin. Hiç evlenmemiş olsan ilk kez beraber oldunuz diye evlenmek istemeni anlarım da dedikodu deyip geçerdin en fazla kaldı ki zaten kimseye de açıklama yapmak zorunda değildin neyse olan olmuş yapıcak bişey yok
Evlenmeden önce edinilen mülkten hak iddia edemez karşı taraf ama onları bence güvendiğin başka birinin ne bileyim annenin üstüne falan ver ve çocuk düşünme bu süreçte
Bende öyle düşündüm sonra evlilik sözleşmesi geldi aklıma olur mu sizce

Panik ve korkudan anlatacak kimse de yoktu bide bana gelip anlatan kişi biraz daha dewam edersen adın çıkar taşınmak zorunda bile kalırsın dedi
Adını nasıl çıkartacak?
Sende ayrıldım diye iftira atıyor der geçerdin
Taşınmaksa da taşınırdın yani ne oldu şimdi boşanınca da taşınmayacak mısın?
Afedersin ama seninde evlenesin varmış yoksa zaten önceden evlilik yapmış bi kadının hayatındaki kişiyle birlikte olması bomba etkisi yaratmaz. Sen kendine bahane etmişsin. Korktuğun kişiyle evlenmişsin resmen

Bir de hamile kalmamaya çalışın. Korunun. Size kancayı iyice takmak için çocuk da yapmaya çalışır.

X