İstihare ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

psikopatinkarisi

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2013
521
5
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi ve deneyimi olanlar bana yardımcı olabilirler mi ? İstihareye yatmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok .. Nasıl yapılıyor nasıl olmalı ? Beni aydınlatırsanız o kadar mutlu olurum ki ...

Bir de başka biri bizim için istihareye yatabilir mi ?... 5 vakit namaz kılan , dinine bağlı , imanı kuvvetli biri daha mı net görür ? offf çok sorum var aslında ....

Not : Bütün arkadaşlarım kusuruma bakmasın kurduğum cümleler özensiz , anlamsız , karmaşık hatta saçma sapan bile olabilir ... Çünkü biraz gerginim ... 39 saattir uyumuyorum ...

Son düzenleme:
ben bekarken yapmıştım ,gusül abdesti alıp namaz kılmıştım ama tam olarak ne okuduğumu nasıl olduğunu hatırlamıyorum namazdan sonra hiç konuşmadan kıbleye dönüp uyumuştum nettenayrıntılı nasıl yapıldığını bakabilirsin

http://derindusun.com/tr/istihare-namazi-nasil-kilinir-resimli-anlatim-ve-video.html
ben burdan bakip yapmistim cok guzel de aciklanmis.
sonuc alamistim ama tekrar deneyecegim ozrum bitince.

ben bekarken yapmıştım ,gusül abdesti alıp namaz kılmıştım ama tam olarak ne okuduğumu nasıl olduğunu hatırlamıyorum namazdan sonra hiç konuşmadan kıbleye dönüp uyumuştum nettenayrıntılı nasıl yapıldığını bakabilirsin

Ben daha çok deneyimlerinizi de öğrenmek istiyorum ... Mesela sizin için faydalı oldu mı yani net mi gördünüz sonuç ne oldu ?

Arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi ve deneyimi olanlar bana yardımcı olabilirler mi ? İstihareye yatmak istiyorum ama hiçbir fikrim yok .. Nasıl yapılıyor nasıl olmalı ? Beni aydınlatırsanız o kadar mutlu olurum ki ...

Canım kendi deneyimimi paylaşayım . Eşimle evlenmeden önce istihareye yatmıştım . Eşimi iki dağın arasında tam arkasında güneş doğarken ve yeşil bir çayır gibi bir yerde yürürken görmüştüm . İstiharede hayırlı olup olmayacağına dair bir işaret için rüyaya yapılıyor . Namazını duasını okuyorsun tek başına ve duasından sonra kimseyle konuşmadan yatıyorsun yüzün kıbleye dönük olacak . Gördüğün rüyada yeşil mavi beyaz işin sonu hayırlı demek oluyor . Siyah ve kırmızı da işin sonu hayırlı değil . Bir de istihareye kesin uymak gerekiyor . Yaş rüyanın neticesi kötüyse o işten uzak duracaksın gibi . Bu arada rivayetlere göre 3 -5 gece rüyayaya yapılması gerekiyormuş . Şimdiden hayırlısı olsun ...

Canım benim babaannem sürekli istihareye yatar ama çok dindar namazında niyazında olmakla ilgisi olacağını sanmıyorum önemli olan inanarak Allah a yönelmek. Namaz ı kılıp hiç konuşmadan hatta başka dua bile okumadan kıbleye dönülerek uyunması lazım. Rüya göremezsen 7 gün boyunca uygulamaya devam etmen lazım.

istihareye , senin niyetine bilen biri yatabilir.istiharede rüyadaki renkler önemli diye duymuştum , yeşil ve beyaz renk görmek o işin hayırlı olacağını ,, siyah ve kırmızı renklerse hayırlı olmadığını anlatırmış. , bende bir arkadaşıma rica etmiştim benim adıma yatması için , evlenme arefesindeydim , rüyasında beyaz elbise giydiğini sölemişti :) senin için hayırlı olcak inş. kabul et demişti şükür 12 yıllık evliyim :)

Canım kendi deneyimimi paylaşayım . Eşimle evlenmeden önce istihareye yatmıştım . Eşimi iki dağın arasında tam arkasında güneş doğarken ve yeşil bir çayır gibi bir yerde yürürken görmüştüm . İstiharede hayırlı olup olmayacağına dair bir işaret için rüyaya yapılıyor . Namazını duasını okuyorsun tek başına ve duasından sonra kimseyle konuşmadan yatıyorsun yüzün kıbleye dönük olacak . Gördüğün rüyada yeşil mavi beyaz işin sonu hayırlı demek oluyor . Siyah ve kırmızı da işin sonu hayırlı değil . Bir de istihareye kesin uymak gerekiyor . Yaş rüyanın neticesi kötüyse o işten uzak duracaksın gibi . Bu arada rivayetlere göre 3 -5 gece rüyayaya yapılması gerekiyormuş . Şimdiden hayırlısı olsun ...

Peki özel olacak ama bir şey sormak istiyorum .. Eşinizin hayırlı olduğunu gördünüz , şimdi mutlu musunuz ? Yani istiharede hayırlı çıkan sonradan hayırsız olabilir mi ?

Not : Bütün arkadaşlarım kusuruma bakmasın kurduğum cümleler özensiz , anlamsız , karmaşık hatta saçma sapan bile olabilir ... Çünkü biraz gerginim ... 39 saattir uyumuyorum ...

Canim istiharenin namazinda baska dualar okunuyor diye biliyorum 2 rekat namaz kiliyorsun istihare duasi var onu oku ama sakinken yap herkes uyusun kil namazini duani et uyu

Canım sana yapabilecegin en basit ve kesin sonuç veren bir istihare verebilirim.Yatağına yattıktan sonra. 21 kere oku niyetini et. rüyayı hatırlamasanda uyanmadan önce niyetinin sonucu kulağına söylenir, net cevap verilir. Bunu yapan çok duydum ve kesin sonuç veriyormuş. İster namaz kıl ister kılma farketmiyor.

bismillahirrahmanirrahim. la tüdrikühül ebsaru ve hüve yedrikül ebsar ve hüvel latifül habir. enam suresi 103. ayetidir..

Ama bu duayı okuduktan sonra hiçbir dua okumaman gerekiyor...

ben 3-4 kez denemiş,bir şey görememiştim,bir daha da yapmadım...

Öyle olursa çok üzülürüm :KK14:

Canım benim babaannem sürekli istihareye yatar ama çok dindar namazında niyazında olmakla ilgisi olacağını sanmıyorum önemli olan inanarak Allah a yönelmek. Namaz ı kılıp hiç konuşmadan hatta başka dua bile okumadan kıbleye dönülerek uyunması lazım. Rüya göremezsen 7 gün boyunca uygulamaya devam etmen lazım.

Peki babaannenizin rüyaları çıkar mı ?... Yani net görür mü tutar mı ?

istihareye , senin niyetine bilen biri yatabilir.istiharede rüyadaki renkler önemli diye duymuştum , yeşil ve beyaz renk görmek o işin hayırlı olacağını ,, siyah ve kırmızı renklerse hayırlı olmadığını anlatırmış. , bende bir arkadaşıma rica etmiştim benim adıma yatması için , evlenme arefesindeydim , rüyasında beyaz elbise giydiğini sölemişti :) senin için hayırlı olcak inş. kabul et demişti şükür 12 yıllık evliyim :)

Çok güzel ... Ben hem kendim yatmayı hem de birinden rica etmeyi düşünüyorum da ....

Canim istiharenin namazinda baska dualar okunuyor diye biliyorum 2 rekat namaz kiliyorsun istihare duasi var onu oku ama sakinken yap herkes uyusun kil namazini duani et uyu

O ayrıntıyı hiç düşünmemiştim :26: ben tek başıma namaz kılamıyorum ki korkuyorum arkamda biri bekliyor gibi geliyor ... hele gece nasıl olcak :KK14:

görülene kadar ( eğer göremiyorsan tabi) 7 gece tekrar edilme hakkı var...

7 kerede çıkmazsa ne olacak ? Başka hakkım yok mu :26:

Canım sana yapabilecegin en basit ve kesin sonuç veren bir istihare verebilirim.Yatağına yattıktan sonra. 21 kere oku niyetini et. rüyayı hatırlamasanda uyanmadan önce niyetinin sonucu kulağına söylenir, net cevap verilir. Bunu yapan çok duydum ve kesin sonuç veriyormuş. İster namaz kıl ister kılma farketmiyor.

bismillahirrahmanirrahim. la tüdrikühül ebsaru ve hüve yedrikül ebsar ve hüvel latifül habir. enam suresi 103. ayetidir..

Ama bu duayı okuduktan sonra hiçbir dua okumaman gerekiyor...

Bu güzelmiş bunu yapabilirim ... Ama '' kulağa söyleniyor '' derken :26: biraz ürkütücü geldi bana :26:

Herkes başta korkuyor biraz ama çok naif bi ses tonu oluyormuş canım insan korkmuyormuş kesin çıkıyor diyorlar ama sen bilirsin yine de.

Bu arada evet babaannem her yaptığında sonuç alır.

Bir arkadaş sonucuna göre davranman gerekiyor demiş ben onu çok araştırmıştım öyle bir şey yokmuş canım...

Kişinin inanarak yapması gerektiği ve doğrudan niyetle alakalı olduğu için başkası adına yapılması ne kadar doğru bilemiyorum. Kendiniz deneyebilirsiniz bence. Eğer bir şey göremezseniz 7 gece devam edebilirsiniz. İlla rüya görmek zorunda da değilsiniz. Önemli olan kalben ne istediğiniz, istihare yapıldıktan sonra kalben o işe karşı meyliniz var mı, kalben hayırlı olduğunu daha çok mu hissediyorsunuz yoksa daha az mı vs vs bunlar da sonuç olarak sayılıyormuş. Daha bugün bu konuyu araştırdım da. :)

Sabırlı olman lazım canım ilk yattığında göremeyebilirsin.Bende 3-4 sene önce sevgilim için istihareye yatmıştım.2 rekat namaz kılıyorsun ilkinde sübhaneke-fatiha-kafirun suresi okuyorsun 2.rekatta fatiha ihlas okuyorsun.Namaz bitince istihare duası var ayrı onu okuyup salavatlar getir sona kimseyle konuşmadan sağ tarafına yat canım.Ben rüyamda kendimi yeşil bi parkta görmüştüm o da mutlu bir evliliğe işaretmiş çok mutlu olmuştum hala daha içim rahat çok şükür:)) Henüz evlenmedik ama Allah a şükür mutlu giden bi ilişkimiz var.:KK19:

Bi de günlerinde göremezde tek sayıda bırakmak gerektiğini biliyorum 1,3,5,7 ve 21 gibi.

Peki özel olacak ama bir şey sormak istiyorum .. Eşinizin hayırlı olduğunu gördünüz , şimdi mutlu musunuz ? Yani istiharede hayırlı çıkan sonradan hayırsız olabilir mi ?

Sana bir örnek vereyim , ben tutumlu olmayı geleceğe yatırım yapıp kendini geliştirmeyi seven biriyim normal düzeyde bir aileyiz ancak ben eşimden ne istesem maddi manevi yerine getirmiştir . Huylar sonradan değişebilir ancak istihareye görünen şey sonradan değişmez . Çünkü o işaret sana insandan verilen bir işaret değil yanıltmaz seni. Hayırlıysa hayırlı devam eder . Fakat bu 39 saat bence normal değil önce dinlemelisin çünkü tam bir odaklanmayla yatmalısın. Şu anda bilinçaltı ya da kabus gibi durumlar ortaya çıkabilir . Sonuç reel olmaz .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X