işyerinde hırsızlık...

nora2010

Guru
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2009
9.412
9.139
3 vardıya çalışılan bir yerde çalışıyorum.
Dün gece vardiyasına gittik.
Sabaha karşı 2 30 da hırsızlık olduğu anlaşıldı.soyunma odasında kızın dolabının anahtarıyokmuş 200 tl si çalınmış.
O zamana kadar başka bir kızın da sözde dolabı n üstünde anahtar unutmuş
Aklına geldiğinde saat 12 ye geliyor muş.gitmiş dolaba çanta Vs hep yerlere atılmış.500 tl sinden sadece 100 tl çalınmış.
Ama tabi saat 2 30 A kadar bundan haberimiz olmadı.
Saat 1 ile 2 30 arası çalındı diye not düşüldü.
Şimdi soyunma odasına herkes işi olduğu için tabiki girdi.bende buna dahil.
Ama o kızın dolabı nerdedir hiç bilmezdim.dün gece ağlarken gördüm o zaman gösterdi cüzdanını falan. ALLAHTAN ELLEMEDİM yoksa parmak izim olacaktı.
Şimdi herkes zan altında uluorta söyledi
Kim aldıysa yerine bıraksın birşey demeyeceğim.
Polisi aradı sabah gelin parmak izi alalım dendi.Dedik git söyle parmak okutma cihazı var zaten işyerinde.elbet çıkar.
Ayrıca bende gittim ama ELLEMEDİM gerekirse veririm parmak izimi dedim.
Çünkü ben kendimden son derece eminim.
Tek hatam moladan hemen sonra wc ye gitmek oldu(nerde n bilebilirdim). Wc den odaya geçiş var.
Kim saat kaçta soyunma odasına gitti Vs hep soruldu.
Birde 100 lira kayboldu diyen arkadaş kimine 300 liram vardı.kimine 400 tlm vardı. Amire de yanımızda dediki 500 tlm vardı... Ondan da şüpheleniliyor.
Amir de dediki kamera kayıtlarına bakalım Vs vs.iyide anlaşılmaz ki...ilaç almaya gşden işi olup dolaplara giden herkes zan altında şimdi.
Ne yapmak lazım çok sinir bozucu...
Hırsız biran önce bulunsa da rahat etsek.
200 tl si çalınmış olan arkadaş çıldırdı.
Herkes aransın 100 tl lik banknot kimde varsa odur Vs vs dedi...
Benimde 60 tl para m vardı dolabım kilitliydi.Baktım duruyor param.
Bir fikri olan varmı.vardiyadaki bütün bayanlar zan altında ve huzursuzuz.
Ama bizden önceki vardiya dan da çalan olmuş olabilir.

İki kişi mi var parası çalınan? Birisinin dolabı zorla açıldı, birisinin anahtar üstündeydi di mi?

Acaba o çelişkili ifade veren kız şüphe çekmemek için mi söyledi diyorsunuz bu yalanı? Hani benimde çalındı, çalan kişi ben olamam diye?

Hırsızlar kol geziyor her yerde, bence masum olan biri suçlanmaz, bulunur illaki. İnsan Kaynakları bulur onu bir şekilde. Bunu yapabilecek olan zaten bellidir, vardır vukuatları.

İki kişi mi var parası çalınan? Birisinin dolabı zorla açıldı, birisinin anahtar üstündeydi di mi?

Acaba o çelişkili ifade veren kız şüphe çekmemek için mi söyledi diyorsunuz bu yalanı? Hani benimde çalındı, çalan kişi ben olamam diye?

Hırsızlar kol geziyor her yerde, bence masum olan biri suçlanmaz, bulunur illaki. İnsan Kaynakları bulur onu bir şekilde. Bunu yapabilecek olan zaten bellidir, vardır vukuatları.

Canım birinin dolabı hiç kitlenmiyor muş.

Öteki de dolapta unuttum anahtarı diyor.

Gittiğimde yerlere atılmış çantam içinde n 100 tl alınmış diyor.
Ama saat olarak mesai başladıktan hemen sonra yani 23 45 gibi farketmiş çantasını.
Diğeri de 3 molasına yemek molası na yakın gitmiş bakmış.diğerparası çalınan uyarmış.

Canım birinin dolabı hiç kitlenmiyor muş.

Öteki de dolapta unuttum anahtarı diyor.

Gittiğimde yerlere atılmış çantam içinde n 100 tl alınmış diyor.
Ama saat olarak mesai başladıktan hemen sonra yani 23 45 gibi farketmiş çantasını.
Diğeri de 3 molasına yemek molası na yakın gitmiş bakmış.diğerparası çalınan uyarmış.

Bence de tutarsız, işyerinde hırsızlık yapan adam yere çanta atmaz, dikkat çekmemeye çalışır. Orası çok ama çok saçma, birinin yere atıp öteki kadınınki neden yerde değildi ki? Bir de para konusunda da tutarsız konuşmuş.

Günah almak olmasın ama o bayan nasıl biri normalde, asla böyle şey yapmaz diyebilir misiniz? Yeni mi fabrikada?

Bence de tutarsız, işyerinde hırsızlık yapan adam yere çanta atmaz, dikkat çekmemeye çalışır. Orası çok ama çok saçma, birinin yere atıp öteki kadınınki neden yerde değildi ki? Bir de para konusunda da tutarsız konuşmuş.

Günah almak olmasın ama o bayan nasıl biri normalde, asla böyle şey yapmaz diyebilir misiniz? Yeni mi fabrikada?

Samimi değilim canım.bilemem...
Ama parası çalınan ortalığı kaldırır ayağa ne bileyim üzülür ağlar.

Yeni değil benden de eski...
200 tl si.çalınan arkadaş çok fazla ağladı :-(
Tek derdim biran önce hırsız bulunsun.
Çünkü bende dahil herkes gidiyor soyunma odasına.e doğal olarak.
Çok rahatsız oldum ben.

Bizmde fabrikada hirsizlik oluyordu. Yani insanlardada suc var yanina alsana parani arkadasim. Hem 200 tl az degil yani !

sanki yalan söylüyormuş gibi demişsiniz de neden yalan söylesin ki bu konuda. Tamam sinirlenir üzülür de parası çalındı diye niye kendini yerlere atsın onu da anlamadım. Ayrıca o kadar zaman tek siz gitmediniz ya tuvalete başkaları da gitmiştir, siz niye bu kadar panik oldunuz anlamadım tek siz değil herkes zan altında yani. Bir suçunuz yoksa rahat olun. Kamera varmış bakılsın. Ya da herkes sorguya çekilsin.

sanki yalan söylüyormuş gibi demişsiniz de neden yalan söylesin ki bu konuda. Tamam sinirlenir üzülür de parası çalındı diye niye kendini yerlere atsın onu da anlamadım. Ayrıca o kadar zaman tek siz gitmediniz ya tuvalete başkaları da gitmiştir, siz niye bu kadar panik oldunuz anlamadım tek siz değil herkes zan altında yani. Bir suçunuz yoksa rahat olun. Kamera varmış bakılsın. Ya da herkes sorguya çekilsin.

Bir suçum tabiki de yok.
Ama soyunma odasına gittim ya dşyor ki
Sen görmedinmi yerlerde çanta Vs.
Nerden göreyim benim dolap başks yerde onların başka yerde...
Evet herkes girdi soyunma odasına bende dahil

Kendisine sorsaniza oyle bir para oldugundan eminmis mi?

Eminim dedi canım. Pazara gidecekmiş bugun o yüzden yanına almış.
Yakın arkadaşı dşretmiş bak anahtarın yok çalarlar gel benim dolaba koy demiş
Kız dinlememiş açık dolaba koymuş
Önceki gün de uluorta söylüyor muş çantamda şu kadar para var dolabım kilitli değil diye
Çalışma esnasında.ben duymadım öyle söylüyor lar kızlar.
Biran önce bulunsa da herkes kurtulsa bu zan dan.
ALLAH İFTİRA DAN KORUSUN EN KORKTUĞUM ŞEY...

Böyle birşey benim de başıma geldi,üstelik suçsuz olmama rağmen direk ben suçlandım.Hemen polisi aradım kendim çağırdım,benim suçsuz olduğum ıspatlandı,tabi işten ayrıldım duramazdım orada daha fazla..Geri dön dediler istemedim.
Çıkarken beni suçlayan kızı da oranın sahibini de paraladım tabi.
Gerçekten çok can sıkıcı bir durum:KK43:

Böyle birşey benim de başıma geldi,üstelik suçsuz olmama rağmen direk ben suçlandım.Hemen polisi aradım kendim çağırdım,benim suçsuz olduğum ıspatlandı,tabi işten ayrıldım duramazdım orada daha fazla..Geri dön dediler istemedim.
Çıkarken beni suçlayan kızı da oranın sahibini de paraladım tabi.
Gerçekten çok can sıkıcı bir durum:KK43:

Sizede çok çok geçmiş olsun. Sinir bozucu olmuş.

Teşekkür ediyorum
Benim dolabım kilitliydi ve anahtar cebimdeydi.
Ama geçen hafta kilitli dolsptan bir başkası nın da 150 tl si gitmiş
Belkide parayi calan kisi kendi parasinida calinmis gibi gosterip sucu baskasina atmak isteyebilir. Boyle herkes zan altinda kalir o yuzden herkes tedbirini alsin cebinde tasisin parasini. Zaten calan kisi kafasina koyduysa kilit milit dinlemez.

X