İşyerinde kıyafet tutumu

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.333
348
Merhaba iyi akşamlar kızlar yaklaşık bir buçuk senedir işsizim.Hayatımın en belirsiz ve en sıkıcı dönemi oldu istediğim yerler olmadı bir türlü el sıkışıp kesin oldu dediğim yerler oldu ya başka biriyle anlaştılar ya da firma eleman alımını durdurdu ya da uzak yerde olup benim ikamet ettiğim yere servisi yoktu birsürü olumsuzluklar silsilesi kısacası.Şu son bir aydır nerdeyse hiç yeni ilan yok asgari ücret artınca ilanlar da da bir azalma oldu.Geçen hafta bir firmaya başvurmuştum sekreterlik için beş yıllık bir firma şartları iyi ama bizim istediğimiz giyim tarzı topuklu ayakkabı etek elbise tarzında dedi ik yardımcısı ben de olur dedim ama benim o tarzda kıyafetlerim yok daha önceki işyerimde sade giyiniyordum kot pantolon siyah pantolon kazak bluz tarzı makyaj yapmazdım içerdeki arkadaşların da çoğu öyleydi ben topuklu ayakkabıyı hiç giyemem hayatımda bir kere falan giydim o kadar.Elbise etek elimde yok maalesef yazılık iki elbisem var o kadar.Baştan aşağı giyinmek o tarzda maddi olarak fazla para tutar.
Yapı olarak da öyle giyİnmeyi hiç sevmiyorum ama işyerinde temiz düzgün giyinirim hep yarın ikinci görüşmeye çağırdılar.Yarın bu konudan bahsedip sorsam acaba kural olarak bir tık değişiklik olur mu bilemiyorum.
Görüşmeye gittiğim yerler çok oldu sadece bir holding firması böyle bir talepte bulunmuştu genelde çok kurumsal firmalar bu tarz bir giyim tarzı istiyor bu firma dört beş yıllık yeni bir firma yani.
Sizce kıyafet konusunda esneklik sağlarlar mı yoksa bunu sorun etmeyen birini mi tercih ederler.

Size en baştan şartı söylemişler ama, ona göre karar verip geri dönüş yapmışlardır. O zaman tamam deyip şimdi böyle yapmak etik değil bence. Ya başka bir iş bakın ya da başlangıç olarak iki üç parça kıyafet alın zamanla yenilerini eklersiniz. Görüşmede bu konuyu açmasanız daha iyi olur sanki

Firmanın dresss codeu bu şekildeyse bir kişi için esneteceklerine ihtimal vermiyorum. Bu sefer herkes farklı bir talepte bulunur. Tamam işyerinde yırtık pantolon vs giymek laubali ama bana da çok saçma geliyor bu kadar sert giyim kurallarının olması.
Bu devirde iş bulmak da zor. Eğer maaşı iyiyse ilk ay 2 takım alsanız idare edebilirsiniz diye düşünüyorum. Zamanla çoğalır kıyafetleriniz. İki topuklu ayakkabı, iki ceket, iki etek, içine istediğiniz rengi giyersiniz zaten. Trendyolda uygun fiyatlı takımlar var ama mağazalarda çok pahalı maalesef. Hayırlısı olsun hakkınızda.

her ısyerının kendıne gore durumu vardır en basta gıyım konusunda konusmuslar sızde tamam demıssınız esneklık tabıkı saglamazlar sıze ozel nıye esneklık saglasınlar dusunsenıze mesela bankada calısıyorsunuz tayt ustune tshırt olur mu olmaz
kolsuz elbısenız varsa ustune ceket gıyersınız ılk ay bırbırıne uydurarak ıdare edersınız maasınızı alınca da kıyafet alırsınız elbıse kombını en kolay ve rahatı kolsuz elbısenın uzerıne 3 ceket 2 gomlek ıle iş cozulur ıster jıle gıbı kullanırsınız ıster takım gıbı dondurup dondurup gıyersınız
ıse gelene kadar ayagınızda babet veya oxford ayakkabı olur ıs yerınde topuklunuzu gıyersınız ?

Huvese ve tipik iş var ama bana şu kısmı uymuyor diye diye elediği yeni bir başvurusu.

Firmanın kıyafet kodunun olması için kaç yıllık olduğunun bir önemi yoktur. İlk günden belirler ve uygular. Baştan evet deyip sonradan size uymalarını beklemek de tam sizlik bir davranış.

Ben olsam bana ne giyineceğime kadar söyleyen bir yerle çalışmak istemezdim. Elbette herkes bakımlı temiz titiz görünmeli ama makyaj yapmadığı halde makyaj yaptırmak, topuklu giymediği halde topuklu giydirmek kadını metalaştıran, kadınlık olgusunu piyasaya süren bir tutum.

Ben olsam bana ne giyineceğime kadar söyleyen bir yerle çalışmak istemezdim. Elbette herkes bakımlı temiz titiz görünmeli ama makyaj yapmadığı halde makyaj yaptırmak, topuklu giymediği halde topuklu giydirmek kadını metalaştıran, kadınlık olgusunu piyasaya süren bir durum.
erkeklerınde traslı takımlı kıravatlı gomleklı olmasını ıstıyorlar

bır dusturu olmazsa mıllet ıse pıjamayla bıle gıder

her ısyerının kendıne gore durumu vardır en basta gıyım konusunda konusmuslar sızde tamam demıssınız esneklık tabıkı saglamazlar sıze ozel nıye esneklık saglasınlar dusunsenıze mesela bankada calısıyorsunuz tayt ustune tshırt olur mu olmaz
kolsuz elbısenız varsa ustune ceket gıyersınız ılk ay bırbırıne uydurarak ıdare edersınız maasınızı alınca da kıyafet alırsınız elbıse kombını en kolay ve rahatı kolsuz elbısenın uzerıne 3 ceket 2 gomlek ıle iş cozulur ıster jıle gıbı kullanırsınız ıster takım gıbı dondurup dondurup gıyersınız
ıse gelene kadar ayagınızda babet veya oxford ayakkabı olur ıs yerınde topuklunuzu gıyersınız ?

Ben katılıyorum. Konu sahibesi önceki teklifleri kurumsal diye istememiştim yanlış hatırlamıyorsam. Burası holding, gayet iyi kıyafete sebep çöpe atmak olmaz.

Konu sahibesi bluzu evden giyer, eteği Trendyoldan alır idare eder diye düşünüyorum. Maaş çekini kapınca da birkaç parça daha alır

Ben olsam bana ne giyineceğime kadar söyleyen bir yerle çalışmak istemezdim. Elbette herkes bakımlı temiz titiz görünmeli ama makyaj yapmadığı halde makyaj yaptırmak, topuklu giymediği halde topuklu giydirmek kadını metalaştıran, kadınlık olgusunu piyasaya süren bir tutum.

Ben de istemezdim ama İstanbul böyle. 😨😟

erkeklerınde traslı takımlı kıravatlı gomleklı olmasını ıstıyorlar

bır dusturu olmazsa mıllet ıse pıjamayla bıle gıder

Dustursuz olmasın tabi. Ama kimse kimseyi cam bebek gibi süsleyip paketleyip üstüne bide ürün gibi kurdela kondurma hakkına sahip değil. Erkek için de geçerli bu.

Dustursuz olmasın tabi. Ama kimse kimseyi cam bebek gibi süsleyip paketleyip üstüne bide ürün gibi kurdela kondurma hakkına sahip değil. Erkek için de geçerli bu.
cam bebek gıbı yapan ısyerlerı hıc gormedım o kadar ıs ortamı gordum hıc cam bebek yapanı gormedım
elbıse klasık ayakkabı gıyınınce cam bebek olunmuyor kı

Ben de istemezdim ama İstanbul böyle. 😨😟

Prezentabl diyorlar ya bide buna. İnsanlar maaşlarının yarısıyla her ay kıyafet almak zorunda kalıyorlar. İnsanlık olarak kendi oluşturduğumuz şartlarda kendimizi harcıyoruz. Müşteriler de topuklu ayakkabıyla makyajla ikna olacak kadar sığ kafalı oldukça değişmez tabi. Kapitalist düzen işte.

Ben katılıyorum. Konu sahibesi önceki teklifleri kurumsal diye istememiştim yanlış hatırlamıyorsam. Burası holding, gayet iyi kıyafete sebep çöpe atmak olmaz.

Konu sahibesi bluzu evden giyer, eteği Trendyoldan alır idare eder diye düşünüyorum. Maaş çekini kapınca da birkaç parça daha alır
notere gırdıgımde kıyafet kuralı vardı klasık gıyınmek zorundasınız bluz etek gomlek elbıse falan spor ayakkabı asla olmaz
beden olcum degıstı uygun sık kıyafetımde yoktu evde 2 gomlegım 1 kolsuz elbısem 1 ceketım 1 kumas pantolonum ve uygun boyutda sadece 1 ayakkabım vardı
bırgun kolsuz elbısemın ıcıne gomlek gıyındım jıle gıbı kullandım
bırgun kolsuz elbısemın ustune gomlek-bluz gıyındım kemer kullandım bluz etek gorunumu verdım bırgun yıne kolsuz elbısemın ustune ceket gıyındım oyle oyle 1 ay yaptım
maasımı alınca 1 farklı renk kolsuz elbıse 1 ceket 1 gomlek 1 farklı renk ayakkabı aldım oncekılerle ve yenı aldıklarımla dondurup dondurup 2 ay daha ıdare ettım 3 ayın sonunca cesıt cesıt kıyafetım olmustu ve halaaa gıyerım aynı seylerı :KK70:
bırgun sacım duz fon bırgun sacım sıkı at kuyrugu bırgun cekete brons takarım bır gun fular en ufak sekılde degısıklık saglanıyor

X