İşyerinde kıyafet tutumu

W Wurstria canım hem kıyafetlerim yok hem de hiç sevmiyorum tarzım da o değil bütün gün topuklu ayakkabı elbise etek içinde rahat edemem ben bütün gün bende şans olsa zaten yarın ne olur bilmiyorum
kıyafet alınır o kolay ama başvurduğun yeri illa ki araştırmışsındır nasıl giyindikleri hakkında hiç mi fikrin yoktu? benim işim reklam mesela reklam ajanslarında rahat giyinebilir herkes sorun yok. ben ilk iş deneyimimde ceket gömlek kumaş pantolon falan giyerdim bankacı gibiydim bana dediler ki böyle giyinmene gerek yok fazla resmi :KK70: ben de daha rahat takılmaya başladım kot falan giydim. bi dönem tişört kot spor ayakkabı takıldım ama sonra eski tarzımı biraz değiştirip geri döndüm yine. smart casual denen bi tarz var blazer ceket altına kot giyiyorsun, ceketin içine tişört ya da gömlek falan. ayakkabı olarak spor da giysen sırıtmaz ama ben hafif topuklu bot falan giyerdim kışın. spor ile resmi arası ama şık bir tarz oluyor. ama ortam uygundu yani ortam nasılsa öyle giyinmek zorunda demek ki herkes.

Bu devirde holdingte is buldun ve kiyafetim yok diye kararsizlikmi yasiyosun 😅
Ben 2 senedir basit bi ofiste asistanlik yapiyorum banada kot, tayt, spor tarz giyilmeyecek denildi. İlk 2 ayimi klasik giyime harcadim bu isler boyledir. Bakarsin ortama kumas pantolonda alirsin diz alti midi boy 2 elbisede alirsin olur biter.

Topuklu diye gidip 10 cm topuklu giyecek degilsin 5-6 cm kalin topuk gayet hos ayakkabilar var.
Onca zaman issizlikten yakinip simdi kiyafetim yok diye aglamak biraz abes. Yada o sekilde giymeyi sevmiyosan 2. Gorusmeyede gitme acik acik soylemisler sartlarini uyarsa ne ala uymazsa is arayan cok senin icin kurallari esnetecek degiller sonucta

Merhaba iyi akşamlar kızlar yaklaşık bir buçuk senedir işsizim.Hayatımın en belirsiz ve en sıkıcı dönemi oldu istediğim yerler olmadı bir türlü el sıkışıp kesin oldu dediğim yerler oldu ya başka biriyle anlaştılar ya da firma eleman alımını durdurdu ya da uzak yerde olup benim ikamet ettiğim yere servisi yoktu birsürü olumsuzluklar silsilesi kısacası.Şu son bir aydır nerdeyse hiç yeni ilan yok asgari ücret artınca ilanlar da da bir azalma oldu.Geçen hafta bir firmaya başvurmuştum sekreterlik için beş yıllık bir firma şartları iyi ama bizim istediğimiz giyim tarzı topuklu ayakkabı etek elbise tarzında dedi ik yardımcısı ben de olur dedim ama benim o tarzda kıyafetlerim yok daha önceki işyerimde sade giyiniyordum kot pantolon siyah pantolon kazak bluz tarzı makyaj yapmazdım içerdeki arkadaşların da çoğu öyleydi ben topuklu ayakkabıyı hiç giyemem hayatımda bir kere falan giydim o kadar.Elbise etek elimde yok maalesef yazılık iki elbisem var o kadar.Baştan aşağı giyinmek o tarzda maddi olarak fazla para tutar.
Yapı olarak da öyle giyİnmeyi hiç sevmiyorum ama işyerinde temiz düzgün giyinirim hep yarın ikinci görüşmeye çağırdılar.Yarın bu konudan bahsedip sorsam acaba kural olarak bir tık değişiklik olur mu bilemiyorum.
Görüşmeye gittiğim yerler çok oldu sadece bir holding firması böyle bir talepte bulunmuştu genelde çok kurumsal firmalar bu tarz bir giyim tarzı istiyor bu firma dört beş yıllık yeni bir firma yani.
Sizce kıyafet konusunda esneklik sağlarlar mı yoksa bunu sorun etmeyen birini mi tercih ederler.
senin çalışmaya gönlün yok bacım boşşver :KK70:

Ben olsam bana ne giyineceğime kadar söyleyen bir yerle çalışmak istemezdim. Elbette herkes bakımlı temiz titiz görünmeli ama makyaj yapmadığı halde makyaj yaptırmak, topuklu giymediği halde topuklu giydirmek kadını metalaştıran, kadınlık olgusunu piyasaya süren bir tutum.
dress code demek firmanın kurumsal yapısında koyduğu kuralların kıyafet kısmı ile ilgili kısmı demek..
her topuklu ayakkabı 10/12 cm her etek bir karış her makyaj vamp olarak mı geliyor size de bunu kadın bedenini metalaştırma olarak görüyorsunuz?
o zaman erkekler de takım elbise giyip traş olmasın. suit up bazen erkeklerde aşırı seksi duruyor.. ne yapalım sarkalım mı beylere? pijama mı giysinler?
feminizmin de cılkını çıkarmayalım lütfen..
bu kuralları kurumlar bedenleri metalaştırmak değil belli bir sistematiği oluşturmak için koymuş.. beğenmeyen buralarda çalışmasın böyle de bir seçeneği var insanların.. kuralları yıkmak yerine tercihlerini değiştirmeli insanlar..

dress code demek firmanın kurumsal yapısında koyduğu kuralların kıyafet kısmı ile ilgili kısmı demek..
her topuklu ayakkabı 10/12 cm her etek bir karış her makyaj vamp olarak mı geliyor size de bunu kadın bedenini metalaştırma olarak görüyorsunuz?
o zaman erkekler de takım elbise giyip traş olmasın. suit up bazen erkeklerde aşırı seksi duruyor.. ne yapalım sarkalım mı beylere? pijama mı giysinler?
feminizmin de cılkını çıkarmayalım lütfen..
bu kuralları kurumlar bedenleri metalaştırmak değil belli bir sistematiği oluşturmak için koymuş.. beğenmeyen buralarda çalışmasın böyle de bir seçeneği var insanların.. kuralları yıkmak yerine tercihlerini değiştirmeli insanlar..

Dress code, vamp, suit up felan dediğine göre plaza görl de gelmiş :KK53: iki tane ingiliz görseler yüz felci geçiren Firdevs Yöreoğlu gibi hık diye kalacaklar, o ne özgüvense bir de böyle İngilizce -Türkçe karması anlamsız bir plaza dili kullanıyorlar :işsiz:Aman zaten ne önemli konu... Bunlar benim fikirlerim onlar sizin fikirleriniz. Abartacak bir şey yok.

Ben büyük beden olduğum için etek, elbise vs giymiyorum. Siyah kalın çorap harici gerçekten bacaklarım çok kalın gözüküyor. Topuklu ayakkabı ile yürüyemiyorum. İş yerine rahat ayakabı ile gidip orada değişsem bile ayak bileklerim şişiyor. Her istediğini rahatça giyebilen arkadaşlar kıyafet zorunluluğuna takılmayabilir ama bu iş teklifini ben de kabul edemezdim. İş hayatım boyunca kumaş pantalon ve bluz giyindim, ayakkabı olarak babet ya da bot tercih ettim. Öğretmen olmadan önce başka pozisyonlarda çalıştım ki bunların arasında müşteri ile yüz yüze görüştüğüm işlerde vardı, giyiniş tarzımı kimse sıkıntılı bulmadı. Büyük beden kıyafetler pahalı olmasına rağmen ilk maaşımla kıyafetlerimi dizmiştim. İş kıyafetlerini başta alınca sonra üstüne tek tük ekleyerek idare edebiliyorsunuz. Maddi yükünden daha ziyade bana göre kadınları topuklu ayakkabı ve etek giymeye zorlamak kadını metalaştırmak. Ayrıca kendimden de örnek verdiğim gibi herkes her kıyafeti giyemiyor. Ancak yapacak bir şey yok, iş yeri pozsiyon için bu şekilde kıyafet belirlemiş. Madem uyamayacakdınız en baştan kabul etmemeniz gerekirdi. Kuralları sizin için esnetmezler.

:KK70: konuyu okuyunca bir anım geldi aklıma biz ofiste 3 kişi çalışıyoruz geri kalan personel şantiyede :KK70: ben normalde spor giyinen yazın full şort tişört kışın kot swit ve ofisteki diğer kişiler de spor takılır hep patronumuzda dahil :KK70: ama hafta da 2 gün toplantılarımız olur o gün herkes klasik ve şık olur toplantıda full makyaj topuklular filan ego kasıcaz ya :KK70: 4 firma yada 5 firma birleşip toplantı yaparız işte toplantının ertesi günü toplantı yaptığımız bir firma belge imzalatmak için ofise uğradı haberimiz yok tabi :KK70: adam ofiste bizi öle görünce bir şok oldu :KK70: herkes spor tarzda :KK70:

Merhaba iyi akşamlar kızlar yaklaşık bir buçuk senedir işsizim.Hayatımın en belirsiz ve en sıkıcı dönemi oldu istediğim yerler olmadı bir türlü el sıkışıp kesin oldu dediğim yerler oldu ya başka biriyle anlaştılar ya da firma eleman alımını durdurdu ya da uzak yerde olup benim ikamet ettiğim yere servisi yoktu birsürü olumsuzluklar silsilesi kısacası.Şu son bir aydır nerdeyse hiç yeni ilan yok asgari ücret artınca ilanlar da da bir azalma oldu.Geçen hafta bir firmaya başvurmuştum sekreterlik için beş yıllık bir firma şartları iyi ama bizim istediğimiz giyim tarzı topuklu ayakkabı etek elbise tarzında dedi ik yardımcısı ben de olur dedim ama benim o tarzda kıyafetlerim yok daha önceki işyerimde sade giyiniyordum kot pantolon siyah pantolon kazak bluz tarzı makyaj yapmazdım içerdeki arkadaşların da çoğu öyleydi ben topuklu ayakkabıyı hiç giyemem hayatımda bir kere falan giydim o kadar.Elbise etek elimde yok maalesef yazılık iki elbisem var o kadar.Baştan aşağı giyinmek o tarzda maddi olarak fazla para tutar.
Yapı olarak da öyle giyİnmeyi hiç sevmiyorum ama işyerinde temiz düzgün giyinirim hep yarın ikinci görüşmeye çağırdılar.Yarın bu konudan bahsedip sorsam acaba kural olarak bir tık değişiklik olur mu bilemiyorum.
Görüşmeye gittiğim yerler çok oldu sadece bir holding firması böyle bir talepte bulunmuştu genelde çok kurumsal firmalar bu tarz bir giyim tarzı istiyor bu firma dört beş yıllık yeni bir firma yani.
Sizce kıyafet konusunda esneklik sağlarlar mı yoksa bunu sorun etmeyen birini mi tercih ederler.

İşyerinde belli bir kıyafet prosedürü olması gayet normal, topuklu giymek zor ama topukludan kasıt stiletto falan değildir. Kısa topuklu ya da dolgu topuklu gayet rahat ayakkabılar var. Bir kalem etek ve bir iki gömlek sorunu rahatça çözer, zamanla çeşitlendirirsiniz, işi almak istiyorsanız ilk günden kurallara karşı durmayın

amaaaan huveseymiş zaten beğenmeyecek bişey bulurdunuz :)

aileyle yaşıyorsunuz ve rahatınız yerinde sanırım
deli gibi işe ihtiyacınız olsa hemen atlardınız biyerlerden bulup buluşturup etek ayakkabı alıp

Dress code, vamp, suit up felan dediğine göre plaza görl de gelmiş :KK53: iki tane ingiliz görseler yüz felci geçiren Firdevs Yöreoğlu gibi hık diye kalacaklar, o ne özgüvense bir de böyle İngilizce -Türkçe karması anlamsız bir plaza dili kullanıyorlar :işsiz:Aman zaten ne önemli konu... Bunlar benim fikirlerim onlar sizin fikirleriniz. Abartacak bir şey yok.

ah güzelim yazık sana ben bi minnak bankacıyım öyle plaza dili ile işim olmaz.. ayrıca o plazalarda iş verseler ölüp bitecek tiplerin de bu aşağılamaları ayrı bi acınası..
konu içerik itibariyle tabi ki önemli değil de senin gibi feministçikler iki topuklu bi eteği seks unsuru olarak görüp kadını metalaştırma felan diyince ayar oluyorum tepkim ona yoksa kim ne düşünürse düşünsün yahu kendinizi çok önemsemeyin..

Sizi daha ise baslamamissiniz...orada sağlam bir yeriniz yok..neden size taviz versinler..verirlerse yıllardır orada çalışana taviz verirler..söylerseniz saçma olur

ah güzelim yazık sana ben bi minnak bankacıyım öyle plaza dili ile işim olmaz.. ayrıca o plazalarda iş verseler ölüp bitecek tiplerin de bu aşağılamaları ayrı bi acınası..
konu içerik itibariyle tabi ki önemli değil de senin gibi feministçikler iki topuklu bi eteği seks unsuru olarak görüp kadını metalaştırma felan diyince ayar oluyorum tepkim ona yoksa kim ne düşünürse düşünsün yahu kendinizi çok önemsemeyin..

Ölüp bitecek mi :KK53: hiçbir şey anlamadığın buradan belli . Minnak bankacı seni.

Topuklu makyaj neden
klasik ayakkabi kisa topuklular diyelim hadi onu gectim de niye makyaj zorunlu. Duzenli temiz gozukmekle makyajin ne alakası var belki calisan yuzune bir seyler sürmekten nefret ediyor. Erkek de makyaj yapsin o halde.
Duz siyah etek bir tane de klasik ceket alin
Etekle kazaklari degistirip degistirip giyersiniz. Ceketin giyeceginiz zamanda altina giyeceginiz tişörtün rengini değiştirirsiniz. Kisa kalin topuklu siyah ayakkabi bir tane de rimel alin iyisinden yuz metre öteden belli olsun yeter.

Ama huvesee yine kabul etmeyecek ki 😂😂 bostan yere veriyoruz tavsiye iş bulunca buraya yaz lutfen

düğün davette mecbur giyiyoruz ama işkence gibi valla.bazı kadınlarsa avm de bile 15 pontla süzülüyorlar resmen.ben sneaker cıyım.etek de fazla giymem.pantolon candır.ayaklarını bacaklarını ayır otur rahatça misss.hatta şık eşofmanlar ve kargo pantolonlar daha da candır.öğretmenlerin hepsi bu tarza geçti okullarda :KK45:
Çoktan geçtik valla en son kim bilir hangi toplantıda giymişimdir resmi kıyafeti. Böyle daha iyi bence hem rahat hem de öğrenciyle daha yakın oluyoruz. Gelip üzerinizdekini nerden aldınız diye soruyorlar😂

Çoktan geçtik valla en son kim bilir hangi toplantıda giymişimdir resmi kıyafeti. Böyle daha iyi bence hem rahat hem de öğrenciyle daha yakın oluyoruz. Gelip üzerinizdekini nerden aldınız diye soruyorlar😂
benim kız da ing. öğretmeninde parlak siyah mont görmüş çok beğenmiş bana da al bana al diye beynimi yiyor.indirimlerde alacağız mecbur :KK45:

X