İtalyanca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.829
51.657
Var mı bilen, yardımcı olmak, konuşmak isteyen :KK52:

Nasıl bir dildir? Zor mudur, gerçi Latinceye dolayısıyla İngilizceye yakın buldum ben biraz ama bu levellarını atlamak kolay olacak mı bakalım ben kursuna başladım da :KK51:

İtalya ve İtalyanca hakkında konuşmak isteyenler varsa beklerim :KK51:

Son düzenleme:

Nasıl bir dildir? Zor mudur, gerçi latinceye dolayısıyla İngilizceye yakın buldum ben biraz ama bu levellarını atlamak kolay olacak mı bakalım :KK51:

ya just İngilizceyi yarımyamalak konuşup,anlayabiliyorum
nerede kaldı İtalyanca:KK9::KK9:
ama merak etmiyor değilim
sen İtalyanca mı öğrenicen

ya just İngilizceyi yarımyamalak konuşup,anlayabiliyorum
nerede kaldı İtalyanca:KK9::KK9:
ama merak etmiyor değilim
sen İtalyanca mı öğrenicen

Aynen canım yüksek lisans için İtalyaya gidicem bir dönem kadar :KK51:
Valla çok hoşuma gitti kız benim :)
Çok tatlı bir dil tabi daha başındayım hebe hübe diye kalıyorum
1.5-2 yıl içinde öğrensem yetişirim bence yüksek lisans kapsamına :KK70:

Benim İngilizcem iyidir ya baya kütür kütür konuşurum :KK51:

Aynen canım yüksek lisans için İtalyaya gidicem bir dönem kadar :KK51:
Valla çok hoşuma gitti kız benim :)
Çok tatlı bir dil tabi daha başındayım hebe hübe diye kalıyorum
1.5-2 yıl içinde öğrensem yetişirim bence yüksek lisans kapsamına :KK70:

Benim İngilizcem iyidir ya baya kütür kütür konuşurum :KK51:

aslında bende merak ediyorum
ama şu sınavlardan başımı kaldıramıyorum ki
bi yandan vize,final
diğer yandan lys
bu arada bana sözel için lys kaynak önerirmisin

aslında bende merak ediyorum
ama şu sınavlardan başımı kaldıramıyorum ki
bi yandan vize,final
diğer yandan lys
bu arada bana sözel için lys kaynak önerirmisin

İtalyancayı mı merak ediyorsun canım?
Ayy ben hiç hatırlamıyorum ki benim zamanımda ÖSSydi o ya :18:
Eşime sorsam söylesem olur mu sana? O böyle öğrencileri sınava falan hazırlıyor öğrencilerine sorabilir senin için

İtalyancayı mı merak ediyorsun canım?
Ayy ben hiç hatırlamıyorum ki benim zamanımda ÖSSydi o ya :18:
Eşime sorsam söylesem olur mu sana? O böyle öğrencileri sınava falan hazırlıyor öğrencilerine sorabilir senin için

tşkederim canım
evet İtalyancayı merak ediyorum
geçen gün ark. anlatıyo 2sene önce tatilde bi italyanla tanıştım
ama ben İtalyanca bilmiyorum arada sıra kendi dilinde bişeyler söylüyor ben anlamıyorum
inş. kötü bi şey söyleememiştir yaa....diye
aslında birazda onu kızdırmak için bi kaç bişey öğrenmek istiyorum
ama zamanın yookkkkkkkkkkk

tşkederim canım
evet İtalyancayı merak ediyorum
geçen gün ark. anlatıyo 2sene önce tatilde bi italyanla tanıştım
ama ben İtalyanca bilmiyorum arada sıra kendi dilinde bişeyler söylüyor ben anlamıyorum
inş. kötü bi şey söyleememiştir yaa....diye
aslında birazda onu kızdırmak için bi kaç bişey öğrenmek istiyorum
ama zamanın yookkkkkkkkkkk

Yarın öbür gün görüşür mutlaka öğrencileriyle ben de öğrenir yazarım sana
Sözelde neyde sıkıntın var?
Bir kaç bir şey ise öğrenirsin internetten de benim esaslı öğrenmem lazım eğitim alacağım için uf nasıl panik heyecan var :KK1:
Yaşadığın şehir büyük bir şehirse konsolosluğa falan sorabilirsin ben kültür merkezinde direkt konsolosluğa bağlı olanda öğrenicem iki aylık 400 lira :KK76:

Yarın öbür gün görüşür mutlaka öğrencileriyle ben de öğrenir yazarım sana
Sözelde neyde sıkıntın var?
Bir kaç bir şey ise öğrenirsin internetten de benim esaslı öğrenmem lazım eğitim alacağım için uf nasıl panik heyecan var :KK1:
Yaşadığın şehir büyük bir şehirse konsolosluğa falan sorabilirsin ben kültür merkezinde direkt konsolosluğa bağlı olanda öğrenicem iki aylık 400 lira :KK76:

çoook tşk ederim canım
sözelde aslında hepsi bi arada olan kaynak arıyorum
ama en büyük sıkıntım coğ,mantık
İtalyanca öğrenme işine gelince arkadaşıma söylesem kesin beni paralar
zaten alay ediyorum diye kızıyo
ileride mutlak öğrenmeyi deniycem ama

Öğrenmeyi en çok istediğim dil.. Kurslarına yazıldığım.. Bir türlü açılmayan o kurslar ah.. Kendi başıma öğrenmeye kalktım ama belli bir düzen ve disiplin olmadan devam ettiremedim. Kolay bir dil İtalyanca eğer İngilizcen iyiyse.. En büyük hayallerimden biri İtalya ve İtalyancaaa.. :KK16:

Öğrenmeyi en çok istediğim dil.. Kurslarına yazıldığım.. Bir türlü açılmayan o kurslar ah.. Kendi başıma öğrenmeye kalktım ama belli bir düzen ve disiplin olmadan devam ettiremedim. Kolay bir dil İtalyanca eğer İngilizcen iyiyse.. En büyük hayallerimden biri İtalya ve İtalyancaaa.. :KK16:

evet İngilizcem çok iyi. İngilizcede fazlasıyla latin kökenli sözcük var dolayısıyla İtalyancada da :26:
peki kursta ne kadar ilerletebildiniz?
ben şimdi yüksek lisansta gidersem İtalyancayı iyi konuşmam gerekecek makaleleri okuyabilmem, hocalarla bilgi alışverişinde bulunabilmem için :26:

evet İngilizcem çok iyi. İngilizcede fazlasıyla latin kökenli sözcük var dolayısıyla İtalyancada da :26:
peki kursta ne kadar ilerletebildiniz?
ben şimdi yüksek lisansta gidersem İtalyancayı iyi konuşmam gerekecek makaleleri okuyabilmem, hocalarla bilgi alışverişinde bulunabilmem için :26:

İşte bir türlü yazıldığım kurslar kişi eksiği olduğu için açılmadı ya da başka engeller çıktı önüme bir türlü nasip olmadı. Yüksek lisans için senin ileri derecede öğrenmen gerekecek, o yüzden esaslı bir kursa gitmen şart..

İşte bir türlü yazıldığım kurslar kişi eksiği olduğu için açılmadı ya da başka engeller çıktı önüme bir türlü nasip olmadı. Yüksek lisans için senin ileri derecede öğrenmen gerekecek, o yüzden esaslı bir kursa gitmen şart..

Ben direkt konsolosluğa bağlı merkeze başvurdum en iyisi o olur diyerekten. İtalyan hocalar falan da geliyormuş daha ileri levellarda. Şu an hede hödö den öteye gidemediğim için tabi :KK1:

Ben İzmirdeyim bu arada, burada bir sürü kurs var :KK3:

Ben direkt konsolosluğa bağlı merkeze başvurdum en iyisi o olur diyerekten. İtalyan hocalar falan da geliyormuş daha ileri levellarda. Şu an hede hödö den öteye gidemediğim için tabi :KK1:

Ben İzmirdeyim bu arada, burada bir sürü kurs var :KK3:

Ben de normalde Kocaeli'de yaşıyorum ama görevim gereği iç anaoluda gelişmemiş bir şehrin daha da gelişmemiş bir ilçesindeyim. O yüzden benim kurs işi bayağı bir ertelendi anlayacağın.. :KK43:

Nasıl bir dildir? Zor mudur, gerçi Latinceye dolayısıyla İngilizceye yakın buldum ben biraz ama bu levellarını atlamak kolay olacak mı bakalım ben kursuna başladım da :KK51:

15 günlük italya gezimde merak sardığım bir dil oldu. ufak çapta aldığımız derslrde çok zor olmadığını anladım: ) bol bol el kol kullanıyolar : ))) İngilizce kökenli çok kelime var. ingilizcesi iyi olanlar daha çabuk öğrenir gibime geldi. biz bile yavaştan sökmeye başlamıştık : ))
bir dili öğrenmenin en güzel yolu orda yaşamak ama tabiki bu imkan meselesi. bol şans
Arrivederci : )))))))

Son düzenleme:
Ben de normalde Kocaeli'de yaşıyorum ama görevim gereği iç anaoluda gelişmemiş bir şehrin daha da gelişmemiş bir ilçesindeyim. O yüzden benim kurs işi bayağı bir ertelendi anlayacağın.. :KK43:

İnşallah geri geldiğinde devam edebilirsin kursa, İtalyaya gelirsen de ileride beni ziyaret et :KK3:

15 günlük italya gezimde merak sardığım bir dil oldu. ufak çapta aldığımız derslrde çok zor olmadığını anladım: ) bol bol el kol kullanıyolar : ))) İngilizce kökenli çok kelime var. ingilizcesi iyi olanlar daha çabuk öğrenir gibime geldi. biz bile yavaştan sökmeye başlamıştık : ))
bir dili öğrenmenin en güzel yolu orda yaşamak ama tabiki bu imkan meselesi. bol şans
Arrivederci : )))))))

hahah
desene biz gibiler
ben aslında italyanların bize çok benzediklerini duymuştum bir çok konuda hatta bir videosu vardı bulursam paylaşayım çok gülmüştüm :KK1:
italyaya gideceğim 2-3 yıl sonra zaten kurslara başladım ama oraya gidince kalakalmak istemiyorum
eğitim dili de italyanca olacağı için kolları sıvamam lazım şimdiden
grazie :)

wzW92g.jpg

italyanca mod: açık

bir kez bunu yapabildiniz mi, ne olursa olsun italyanca konuşabilirsiniz yazıyor :KK1:

[video]http://www.vidivodo.com/video/avrupa-ve-italya-arasindaki-farklar/348152[/video]

Çok güldüm. İtalyanların bize ne kadar benzediğinin bir kanıtı gibi :KK9:

hahah
desene biz gibiler
ben aslında italyanların bize çok benzediklerini duymuştum bir çok konuda hatta bir videosu vardı bulursam paylaşayım çok gülmüştüm :KK1:
italyaya gideceğim 2-3 yıl sonra zaten kurslara başladım ama oraya gidince kalakalmak istemiyorum
eğitim dili de italyanca olacağı için kolları sıvamam lazım şimdiden
grazie :)

evet çok benziyorlar, herşeyleriyle : )

sanat tariihi yada buna benzer şeyler mi okuyorsun. orda bulunan Türkler genelde mimari, dekorasyon, moda yada sanat tarihi öğrencileriydi. tabi bizim tanıştıklarımız.
hiç de kalmazssın valla. ben bile çat pat ingilizcemle kaybolmayacak kadar idare etmiştim : )) biraz italyanca öğrenelim dedik ama anlamdıktan sonra bi işe yaramıyo : )) o zaman gerçekten kalakalıyorsun : )))
hangi şehrine gideceksin?

evet çok benziyorlar, herşeyleriyle : )

sanat tariihi yada buna benzer şeyler mi okuyorsun. orda bulunan Türkler genelde mimari, dekorasyon, moda yada sanat tarihi öğrencileriydi. tabi bizim tanıştıklarımız.
hiç de kalmazssın valla. ben bile çat pat ingilizcemle kaybolmayacak kadar idare etmiştim : )) biraz italyanca öğrenelim dedik ama anlamdıktan sonra bi işe yaramıyo : )) o zaman gerçekten kalakalıyorsun : )))
hangi şehrine gideceksin?

ben psikoloji bölümünü bitirdim canım
şu dili halledip yükseğimin bir dönemini orada yapmak istiyorum
bir de çok hızlı konuşuyorlar bazen kalakalıyorum :KK1:

aa söylememiş miyim Romaya gideceğim, tam göbeğine :)) :KK52:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X