Çocuk Hastalıkları İtp(trombosit düşüklüğü)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
cok geçmişolsun o anki duyguları anlayabiliyorum nerelere yazdım neler düşündüm içimi ferahlatmak için. ara ara kan değerlerine baktırıyoruz .cok düştüğü dönemde periferik yayma yaptırdık araştırma hastanesinde bir problem cıkmadı su an cok yükselmiyor ama 127 bin lerde falandı en son. cok düştüğünde vücutta kırmızı lekeler oluşturduğu için ben sürekli vücudunu kontrol ediyorum 1 senedir . Umarım sizinkide bir daha düşmez okadar. enfeksiyon kaynaklıydı bizimki .Allah beterinden korusun ben nerdeyse tüm bilimsel makaleleri okumuştum bunla ilgili anne yüreği işte dayanamayıp araştırıyordum yoksa cokta okumak iyi değil bişeyleri daha cok paniğe sevkediyor.

Gecmişolsun tekrar

Merhaba bizde aynı durumdayız. 3 yaşında oğlum 11 bine düşünce değer ivig tedavisi uygulandı geçen hafta. Şuan 127 bine çıktı. Cuma günü kontrolumüz var sizin şuanki durumunuz nedir? Kafayı yiyeceğim düşünmekten artık
Kızım 3,5 yaşında tanıştı bu hastalıkla inanın gitmediğimiz doktor kalmadı kızımın 5 bindi fakat çocuklarda 1 3 6 ay içinde geçiyor genelde 1 yıldan sonra geçmezse kronikleşiyor ve kızımda geçmedi şuan 10 yaşında 50 üstü görmüyoruz herşeyi denedik umarım sizinki geciçidir sormak istediğiniz ne varsa sorabilirsin

Hayırlı akşamlar hanımlar, birkaç hafta önce 2 yaşındaki oğlumun bacağında morluklar fark ettim hemen doktora gittik plt değeri yani trombosit değeri çok düşük çıktı ve hemen hastahaneye yatışımız yapıldı ve iki gün ivig verildi. Değeri biraz yükseldi ve bizi çocuk hemotoloji bölümüne gönderdiler. Ona gidip muayene olduk tüm testleri temiz çıktı, periferik yayma da temiz çıktı ama tekrar trombosit değeri düştü. Şimdi de değeri bir düşüyor bir yükseliyor. Bu süreçte doktor düşme, çarpma gibi bir şey olmasın diyorlar yoksa kanamayı durduramayız diyorlar. Şu an çok endişeliyim. Başına böyle bir şey gelen var mı, varsa tecrübelerini aktarabilirler mi ?
Son durum ne oldu acaba teşekkürler

Merhaba bizde aynı durumdayız. 3 yaşında oğlum 11 bine düşünce değer ivig tedavisi uygulandı geçen hafta. Şuan 127 bine çıktı. Cuma günü kontrolumüz var sizin şuanki durumunuz nedir? Kafayı yiyeceğim düşünmekten artık
En son durum ne acaba çok teşekkürler 🙏

X