iyi bir öğretmen

Legendwomen

LİFE GOES ON EVERYTHİNG İS OKEY
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2021
1.391
1.369
24
merhaba hanımlar bir öğretmen kendini nasıl geliştirir önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim

Tamamiyle önce kişiliğini değiştirmeli. Agresiflik derse ve öğrencilere yansımamalı. Dersi bir yapıp bitirilmesi gereken zaman değil eğlenerek uygulayarak çocuklara kalıcı bir görsel şölen tasarlamalı.
Dersin mimarı kendisi ve öğrencileri olmalı. Bu çok kitap okudum çok film izledim çok yer gördüm demek ile olmaz,
Mesela feelings çocukların tümü ile maske tasarlayıp her bir cümlemde ne zaman geçtiyse maskeyi yüzlerine takıyorlardı. Her ders onların ayrı bir evreni oluşuyor bugun dersi neasıl izleyeceğiz diye merakla çalışıp geliyorlardı.
Bir grup öğrencim ile bölümleriyle alakalı ders bitimi konuşup ingilizve olarak ödevlerini sunmamı istediğimde harika ödevler sunuyorlardı.
Öğretmenin gelişimi aslında çocukların ışığı ile alakalı. Çocukşara verebileceğin performans yapabilecekleri faaliyetleri çngördüğünde sende gelişmiş oluyorsun.
Mesleğimi yapmayı özledim bebişlerim büyüsede bende başlasam artık 🙂
Daha niceleri tabi ki ne yönden bir gelişim soramadım tabi kendin için mi çocukşar yani öğrenciler için mi ya da daha kısası mesleğin için mi her seçenek farklı bir cevap barındırabilir

Önce mesleğini severek,
Branşında gelişmeleri takip ederek,
Eğitim bilimlerinde gelişmeleri takip ederek,
Genel kültürünü diri tutarak,
kendini tanıyarak,
iletişim becerilerini geliştirerek,
çocuk ve ergen psikolojisi hakkında okuyarak,
yeni öğretim metodlarına ilişkin bilgi beceri kazanarak vb....

Çeşitli konularla alakalı kitap okuyarak olabilir
bazı öğretmenler okudukları metinleri anlamaktan aciz ... :kahve:

Mesleği aman kazandım okuyorum atanırım mantığı ile değil,cidden eğitmek maksadıyla yapanların ellerinden öperim. Yoksa neler neler okuduklarındanaciz kalsalar keşke

Mesleği aman kazandım okuyorum atanırım mantığı ile değil,cidden eğitmek maksadıyla yapanların ellerinden öperim. Yoksa neler neler okuduklarındanaciz kalsalar keşke
Aynı fikirdeyim algılama sorunu olan, okuduğunu anlamayan, analiz etme yeteneği olmayan birisi
Çocukları da köreltir yazık :kahve:

Bence de okuduğunu anlamayan öğretmen, ne anlatsın ki öğrencisine? Sözlük bir hazinedir. Kullanilmali.. Çoğu kişinin algısı zayıf. Eğitim şart 🤩

X