İyot Damlası Kullananlar Var mı ?

İyot Damlası Gerçekten İşe Yarıyor Mu ? Yoksa Psikolojik Mi ?

• Kullandım, işe yarıyor

OY: 9 21,4%
  • Kullandım, psikolojik

OY: 0 0,0%
  • Kullanmayı düşünüyorum

OY: 27 64,3%
  • Kullanmayı düşünmüyorum

OY: 6 14,3%

• Ankete Katılan
    42
İyi damlası kullanılarak hiç bir sonuca ulaşamadım arkadaşlar kesinlikle para tuzağı olduğunu dusunuyorum

hipotiroid hastalığı trioid bezinin etksiz olarak çalışıp vücutdaki gerekli hormonları üretemeyip ve gerekli minarelleri tutamadığından kaynaklanır. vücutdaki gerekli iyot minerali eksildiğinde metabolizma çalışması oldukça yavaşlar bu sebeple aşırı kilo alımı, uykusuzluk ve eklem ağrıları gibi sonuçlar çıkar. hipotrioid hastaları için kullanılan sodyum veya potasyum iyodür takviyeleri kilo kaybında oldukça etkili olacaktır. fakat unutulmamalıdırki bu bir tedavi yöntemi değildir. gerekli kiloyu verip iyot takviyesini bıraktığınızda yeniden kilo almaya başlayabilirsiniz. ayrıca hipertroid hastaları yani troid bezi olması gerektiğinden fazla çalışanların kesinlikle iyot takviyesi kullanmaması gerekmektedir.

kızlar merhaba iyot damlası yerine iodays diye bir ürün tavsiye etti doktorum yazılanlar cok mantıklı geldi.ben kullanmaya başladım.sizinde aklınızda olsun

Selamlar
Ben de hipotroit hastasiydim. 2 yildir tiroit hapi kullaniyodum. Hamilelikten beri. Fakat arastirdim iyot eksikligi nedeniyle oluyormus tiroit yavasligi. 2 yildir facebookta saglikli yasiyoruz sayfasini takip ediyorum ve cok sey ögrendim. Suan tiroitlerim normale döndü. Yogurdumu sirkemi ekmegimi kendim yapiyorum. Ekmegi kestim sayilir sade kahvaltida ince dilim. Tereyagimi da kendim yapiyorum. Yalniz benim asil söylemek istedigim suydu; iyot zaten vücudun istedigi bir mineral ve biz bunu tuzdan sadece yüzde 10 alabiliyoruz. Vücüdun istedigi günlük 5 mg. Ben iodoral tablet kullaniyorum. 6 ay sonra idrardan iyot ölcümü yaptiricam. Bakalim eksiklik cikarsa devam.. Bi de bu iyot depolanan birsey. Takip etmek gerekiyor. Zayiflamak istiyorsaniz bunun yaninda omega 3 dvitamini ve mq7 K2 de kullanin. Ben cok faydasini gördüm. Ufak tefek rahatsizliklarim vardi gitti cok sükür. Benim hikayem uzun.
merhaba benim troidimde nodulüm var sağlıklı yaşıyoruz sayfasını takip ediyorum bende size sorum lodoral nerden aldınız mg nedir günde tek mi kullanıyorsunuz

Selamlar
Ben de hipotroit hastasiydim. 2 yildir tiroit hapi kullaniyodum. Hamilelikten beri. Fakat arastirdim iyot eksikligi nedeniyle oluyormus tiroit yavasligi. 2 yildir facebookta saglikli yasiyoruz sayfasini takip ediyorum ve cok sey ögrendim. Suan tiroitlerim normale döndü. Yogurdumu sirkemi ekmegimi kendim yapiyorum. Ekmegi kestim sayilir sade kahvaltida ince dilim. Tereyagimi da kendim yapiyorum. Yalniz benim asil söylemek istedigim suydu; iyot zaten vücudun istedigi bir mineral ve biz bunu tuzdan sadece yüzde 10 alabiliyoruz. Vücüdun istedigi günlük 5 mg. Ben iodoral tablet kullaniyorum. 6 ay sonra idrardan iyot ölcümü yaptiricam. Bakalim eksiklik cikarsa devam.. Bi de bu iyot depolanan birsey. Takip etmek gerekiyor. Zayiflamak istiyorsaniz bunun yaninda omega 3 dvitamini ve mq7 K2 de kullanin. Ben cok faydasini gördüm. Ufak tefek rahatsizliklarim vardi gitti cok sükür. Benim hikayem uzun

Selamlar
Ben de hipotroit hastasiydim. 2 yildir tiroit hapi kullaniyodum. Hamilelikten beri. Fakat arastirdim iyot eksikligi nedeniyle oluyormus tiroit yavasligi. 2 yildir facebookta saglikli yasiyoruz sayfasini takip ediyorum ve cok sey ögrendim. Suan tiroitlerim normale döndü. Yogurdumu sirkemi ekmegimi kendim yapiyorum. Ekmegi kestim sayilir sade kahvaltida ince dilim. Tereyagimi da kendim yapiyorum. Yalniz benim asil söylemek istedigim suydu; iyot zaten vücudun istedigi bir mineral ve biz bunu tuzdan sadece yüzde 10 alabiliyoruz. Vücüdun istedigi günlük 5 mg. Ben iodoral tablet kullaniyorum. 6 ay sonra idrardan iyot ölcümü yaptiricam. Bakalim eksiklik cikarsa devam.. Bi de bu iyot depolanan birsey. Takip etmek gerekiyor. Zayiflamak istiyorsaniz bunun yaninda omega 3 dvitamini ve mq7 K2 de kullanin. Ben cok faydasini gördüm. Ufak tefek rahatsizliklarim vardi gitti cok sükür. Benim hikayem uzun.
Merhaba iyot depolanmaz fazlası atılır

X